Treść opublikowana przez emir55
-
M50b20 vanos-co wymienić?
tak jak pisze Kolega trzeba kupić w ASO zestaw naprawczy do Vanosa będą to trzy talerzyki i śruby
-
318i Nie odpala na PB, LPG. Pompa paliwa? Wtryski?
trzeba sprawdzić pompę paliwa wyjmij przekażnik i połącz styki 30 i 87b powinna ruszyć
-
Kuleje na wolnych obrotach 316 M40
na dwóch zasilaniach trudno zdiagnozować problem radziłbym odłączyć gaz (zakręcić przy butli) i doprowadzić do normalnej pracy silnika na PB
-
320i Przednie zawieszenie stuki!!!
Kolego podjędż na jakąś stację diagnostyczną i za niewielkie pieniądze Ci pokażą gdzie są luzy jak są one spore to i koła drżą
-
M50B25 Potrzebna Mapa zaplonu
może ten Kolega co sprzedaje chipy będzie miał?
-
Montowanie Magnetyzerów
popieram daj sobie spokój, już raz zrobili Cię w konia przy zakupie
- rozruch
-
320 dźwięk silnika
szkoda że nie masz nagrania ale silnik ma chodzić cicho raczej sobie odpuść bo ewentualna naprawa silnika może zrujnować
-
316i, 95 r. Metaliczne stuki z tylu
Kolego to walenie na wybojach i rzucanie tyłu to typowy objaw tulei w progach naciśnij tył auta i posłuchaj gdzie styka a najlepiej jak jedna osoba naciska a druga trzyma za tuleję
-
316, "czka" na jedynce.
jeżeli podszarpuje przy ruszaniu to pewnie kończy się sprzęgło
-
Inny dziwięk silnika ( 320 m 50 )
może Valvoline 10w-40 max live dobra firma i nie rozlewany w Polsce
-
Zegary z 318 do 325-przekłamania
załóż ten od 325 i zrób test zegarów jeżeli obrotomierz pójdzie do góry to znaczy że nie dostaje sygnału
-
Dolanie oleju - zaczeło coś brzęczeć w silniku
coś nie na temat Kolego
-
Luz na tłoku Vanosa
na bmw sport są zdjęcia rozebranego Vanosa ale nie mam linku gdybyś rozbierał to uważaj na podładki na tym łożysku bo są jednostronnie utwardzane o ile pamiętam to gwint na tej głównej śrubie jest lewy
-
320i problem z tarcza hamlcowa
tak jest coś się dzieje z ręcznym
-
Zegary z 318 do 325-przekłamania
załóż zegary od 325
-
Inny dziwięk silnika ( 320 m 50 )
może spróbuj z innym olejem
-
Luz na tłoku Vanosa
Kolego to jakiś dziwny sposób sprawdzania luzów przecież tam są zębatki i nigdy nie będzie sztywno trzeba wyjąć Vanosa i sprawdzić ewentualny luz osiowy
-
Dolanie oleju - zaczeło coś brzęczeć w silniku
popieram jeżeli zniszczenia są spore to już lepiej poszukać silnika
-
Wtryski leja
Kolego ale co właściwie się dzieje? czy auto można uruchomić? jeżeli tak to czy facet od diagnozy sprawdził jak chodzą wtryskiwacze (do tego potrzebny dobry program)
-
Wtryski leja
to znaczy że coś złego dzieje się z kompem
-
problem z praca silnika
jeżeli ma dobrą opinię to bierz
- problem z praca silnika
-
Wtryski leja
impuls na wtryski przychodzi z kompa żeby to sprawdzić można podłaczyć diodę do wtyczki wtrysku i zakręcić silnikiem diodka powinna migać można też wyjąć listwę z wtryskami i zobaczyć jak rozpylają najpewniejsze jest podłaczenie pod dobrego kompa i sprawdzenie czasów wtrysku
-
318 krokowiec i lambda
krokowiec odpowiada za utrzymanie wolnych obrotów jego wadliwe działanie skutkuje za wysokimi lub za niskimi obrotami może wystąpić też falowanie sonda reguluje skład mieszanki uszkodzona sonda to możliwe mulenie auta zwiększone spalanie zapach benzyny w spalinach może Koledzy dopiszą jeszcze parę grzechów