Skocz do zawartości

belgus

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez belgus

  1. belgus odpowiedział(a) na belgus temat w E30
    Nie bede zwalal skrzyni . Spuszcze ile sie da i wleje III i zobaczymy. Sprawdzale dzisiaj rano olej i jest ok tzn. brunatno czerwony.. Poziom max na gornej kulce /po lekkim rozgrzaniu/ Wsteczny dziala bez zarzutu! Ale mam pytanko ?Przy wlaczaniu wstecznego tyl samochodu lekko podnosi sie i wiem,ze tak powinno byc /tylko nie wiem czy powinien sie podnosic wyraznie czy leciuttko :D Pozatym nie szrpie robi to bardzo delikatnie. pozdrawiam
  2. belgus odpowiedział(a) na robo27 temat w E30
    Witam Tak jak koledzy napisali i uwzglednij w szczegolnosci mycie i regulacje gaznika/Byc moze bedzie konieczna drobna naprawa ,ale niekoniecznie/ No i swiece obowiazkowo./o filtrze powietrza chyba nie musze przypominac/ :) pozdrawiam
  3. Uniesc i podeprzec samochod :D Zdjac oslone termiczna Odkrecic kolnierz przegubu od przekladn Poluzowac nakretki przy kolnierzu przegubu/jezeli jest amortyzator drgan/ Za pomoca klucza hakowego poluzowaco kilka obrotow piersciengwintowany posrodku walu napedowego Odkreci seodkowe lozysko walu napedowego odchylic wal w dol i wyjacz czopow centrujacych podwazyc klamre zabezpieczajaca na dzwigni zmiany biegow zdjac podladke i wyjac dzwignie odkrecic przewod ylacznika bieguwstecznego odkrecic obudowwe mechanizmu zmiany biegowz tylu od skrzynki przekladniowej Sruby samoblokujace wykrecic przy uzyciu duzej sily W samochodzie z zewnetrzna dzwigniawybierakapodwazyc wkretakiem sprezyne z wystepu obudowy i wyjac sworzen,wymontowac silownik sterowania sprzeglapozostawic podlaczony przewod.W motronicu wyjac czujnik obrotow i czujnik znaku odniesienia. To powinno wystarczyc :D pozdrawiam Jesli chodzi o synchronizator to pewbnie jest niedrogi ale przy wymianie i tak trzeba rozwalac cala choinke.
  4. belgus odpowiedział(a) na belgus temat w E30
    Witam Jaka jest roznica miedzy Dextron II a III? Czy mozna je mieszac? Czy warto zlac czlosc i wlac syntetyk? /czy nie zaszkodzi/ Czy jest jakas marka ,ktora sie pozytywnie wyroznia? pozdrawiam
  5. belgus odpowiedział(a) na belgus temat w E30
    Witam Sam juz nie wiem co tam wlewc .Ostanio byl dextron 2 /podobno/. pozdrawiam
  6. belgus odpowiedział(a) na belgus temat w E30
    Rzecywiscie wyglada to na olej a raczej na cos nieokreslonego :D Widocznie podwplywem temperatuy traci swoje wlasnosci :shock: :?: A moze mi doleli syntetyka/zgroza/ Nie ma wyjscia trzeba wywalic to co jest i nalac jakiegos malinowego. Ale on na poczatku byl czerwony! Nic z tego nie rozumiem .Czyzby juz falszowali oleje przekladniowe? Chyba na wszelkiwypadek kupie sobie jakis pistolet bo jezeli to prawda to bede musial kogos zastrzelic :D pozdrawiam
  7. belgus odpowiedział(a) na belgus temat w E30
    Witam Jeszcze wieksze jaja! Wsteczny znowu jest jak troche wystgl! i co wy na to? :D Olej wyraznie sie zabarwil i jest lekko brunatny. Co mi wleli :shock: ? pozdrawiam
  8. belgus opublikował(a) temat w E30
    Witam Ale jaja pojechalem sobie na przejazdzke i po powrocie juz jak zaparkowalem chcialem cofnac a tu figa nie lapie . I ciekawostaka olej jest prawie bezbarwny i rzadziutki jak woda a byl wlewany dextron II. Dodam,ze auto sie dobrze nagrzalo /nie przegrzalo/zobacze jak ostygnie . Moze ktos poradzi. dzieki za odpowiedzi polecam sie pozdrawiam :D :( Do przodu jedzie a to nasjwazniejsze :D
  9. Przepraszam,ze tak na raty :) Moze to lozyska w kolumnach. pozdrawiam
  10. belgus odpowiedział(a) na Jarek temat w E34
    witam Z tego co ja pamietam to jak wymienialem to zalewalem paliwem nowy filtr i bylo ok. pozdrawiam
  11. Sprobuj na postoju ale z wlaczonym silnikiem. pozdrawiam
  12. belgus odpowiedział(a) na ZIN temat w E36
    Witam To moze byc zuzyty walek rozrzadu a takze dzwigienki o popychaczach nie wspomne. : :( pozdrawiam
  13. belgus odpowiedział(a) na YaPonczq 666 temat w E34
    Zadalem to pytanko poniewaz napisales,ze wymieniles sonde. Powinno sie wykasowac bledy mi in. stara sonede pozdrawiam
  14. I akurat przy skrecaniu?1 Cos mi tu nie gra. pozdrawiam
  15. belgus odpowiedział(a) na YaPonczq 666 temat w E34
    Witam Adoczytales sie o bledach sterownika? :D pozdrawiam
  16. Witam Moim zdaniem jest wszystko ok. Kick down redukuje na nizszy bieg i jakby dalej cignal z obrotami to by sie skrzynia wysypala. pozdrawiam
  17. Witam Chyba juz sam sobie odpowiedziales! Turbo do remontu/prawdopodobnie polamane lopatki :( / pozdrawiam
  18. belgus odpowiedział(a) na bociangsm temat w E38
    Witam Wszystko zalezy za ile bryka? Trzeba to przekalkulowac. Jezeli to tylko glowica ?to i tak remoncik co najmniej 5000 pln Ale moze sie oplacac. pozdrawiam
  19. belgus odpowiedział(a) na seba temat w E34
    Witam Witam towarzysza niedoli :D Ach jak bez tych beemek byloby nudno. Mam co prawda inny model ale wydaje mi sie ,ze czujnik cisnienia oleju nie znajduje sie w misce olejowej. A co do skrzyni to nachodzi mnie mysl,ze przedtem mogl byc automat,ale to chyba smieszne. pozdrawiam
  20. belgus odpowiedział(a) na ecru temat w E30
    Witam Mhm. Gotowanie termostat w garnku nic nie wyjasni a przynajmniej niewiele. pozdrawiam
  21. Witam Prawie na pewno klucz 21 ale na 100% nie powiem pozdrawiam
  22. Witam Wlasnie wrocilem z warsztatu . Wpadlem zasiegnac opini na temat klepania i ew wymiany popychaczy. Opinia jest taka, ze jak wymieniac to wszystko! bo przewaznie oprocz popychaczy walek i dzwigieni oraz podkladki.Wierze facetowi bo robocizna to 180pln a czesci kupuje ja dsumowujac calosc to ok 1500 pln. Ja sie wstrzymam bo sobie tak poklepuje i mnie to nie przeszkadza :D poczekam az zacznie na powaznie a przez ten czas moze czesci stanieja :D :D pozdrawiam Acha powiedzial mi ze najlepiej jak bym zmienil na M43! Ale o tym wiedza wszyscy :)
  23. Witam Mnie to wyglada na wspomaganie kierownicy. pozdrawiam
  24. belgus odpowiedział(a) na adams1 temat w E34
    Witam Sprawdz poduszki silnika! pozdrawiam
  25. belgus odpowiedział(a) na jankees temat w E30
    Witam Zdjalem dekiel ,odkrecilem rurke potraktowalem ja roznymi specyfikami przeczyscile ,przedmuchalem i powinno byc ok. Ktos pisal o momentach dokrecania ale ich nie znam idokrecilem na czucie .Tam nie dzialaja zadne sily i powinno byc ok. Przy okazji obejrzalem walek.Wyglada na to ,ze nie jest zle tylko na pierwszym cylindzrze mimimalnie zarysowany/pewnie przez brak dostateczneko smarowania/Zarysowanie mozna wyczuc pod palcem jest citenke :D Poniewaz motorek troche klepie/nie zawsze/pewnie to ktorys z popychaczy .Przy okazji /napisalem juz o tym poscie o oleju/dowiedzialem sie ,ze jezdzil na mineralnym i do tego rzadko wymienianym bo wszystko jest czarne zapieczone /ale syntetyk juz czysci :D / pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.