Treść opublikowana przez belgus
-
jaki olej do 318 i
Witam Temat morze :D Przyrzeklem sobie ,ze na temat oleju nie bede sie juz wypowiadal,ale jeszcze raz sie zlamalem. Koledzy,ktorzy jezdza na mineralu powinni sobie obejrzec chociazby glowice od srodka .Ja sobie obejrzalem i powiedzialem nigdy wiecej mineralnego!Musialem recznie czyscic dekiel i dostepne elementy rozrzadu bo mialy na sobie okropny syf,ktory w skrajnych przypadkach sie odrywa i moze wszystko pozatykac.Wlalem 5W40 i teraz to o wiele ladniej wyglada. Co do rozszczelnienia silnika to na razie nic nie widac i nie slychac.Mechanicy,ktorych sie pytalem o olej ,odpowiadali ,ze tylko syntetyk lub w ostatecznosci semi nawet jesli jezdzil na mineralnym. Wiem,ze wielu kolegow nie przekonam . pozdrawiam
-
Problem z zapaleniem - zawory ???
witam Zawory sie reguluje. Co do trudnosci z odpaleniem to byc moze wtryskiwacz rozruchowy/jesli masz/ albo czujnik temp. silnika/jesli masz/ pozdrawiam
-
gaśnie na zimnym silniku
Przewody musza byc szczelne!!! ,a kabelki zaizolowane!!! pozdrawiam
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
Witam Janek P napisal ,ze to lancuch i lyzwa ew,,ale z postu wynika,ze kolega ma pasek!!Ktos tu robi wode z mozgu. pozdrawiam
-
... i "test na palce"
Test na palce to robi ginekolog przed porodem :D Trzeba jechac na wasztat. pozdrawiam
-
LAMBDA - nurtujące pytanie
Witam Ciekawe pytanie.Czy rzeczywiscie sonda a raczej jej grzalka jest wylaczana przez kompa po nagrzaniu? Tak daleko moja wiedza nie siega i chetnie sie dowiem. poazdrawiam
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
Witam Trzeba na podnosnik albo na kanal i posluchac,bo inaczej to chyba trudno bedzie zlokalizowac.Moze to cos z osprzetu albo okolice sprzegla ,skrzynki,ale tak to tylko mozna zgadywac. pozdrawiam
-
gaśnie na zimnym silniku
Witam Nie wiem jaki masz typ silnika? Moze u ciebie wystepuje wtryskiwacz rozruchowy i to moze byc jego wina . Jesli chodzi o krokowy to sprawdz szczelnosc dolotu powietrza ,bo umnie tez tak bylo i okazalo sie ,ze przewod do krokowego byl dziurawy. pozdrawiam
-
Problemy z zapalaniem
witam To noirmalne,ze ssie ! ,tylko,ze wytwarz w ten sposob podcisnienie,ktoreulatwia prace reduktora.W kazdym badz razie paliwa tam nie powinno byc.Jezeli jest tak jak napisales to znaczy,ze reduktor chyba jest walniety. pozdrawiam Jak to koledzy pisza :D Poprawcie mnie jesli sie myle
-
Jakie kolo zamachowe??
Witam To i ja sie podlacze z pytankiem. Czy tzw odchudzone kolo zamachowe ma jakies negatywne skutki dla pracy calego ukladu napedowego? pozdrawiam
-
Problemy z zapalaniem
Zaraz wyrwe sobie reszte wlosow na glowie :D To u Ciebie na jalowym nie dzialaja wtryski :?: :!: pozdrawiam
-
średnica wydechu a pojemność silnika
A jak nie pomoze? O ile jest wiekszy wydech w siodemce? a jaki jest teraz? Chyba niewielka roznica nie ma tak istotnego wplywu? pozdrawiam
-
auto "dusi sie" po wcisnieciu gazu
Witam Chyba nie bedziesz wymienial w ciemno? Koszt nowych jest spory. zacznij od pdmianki od kolegi i zobacz czy to to,albo jedno ,albo drugie,a w najgorszym razie jedno i drugie :( pozdrawiam
-
średnica wydechu a pojemność silnika
Witam Moze o czyms zapomniales przy tym swapie? np. dyfer,skrzynka ,osprzet silnika ? Moze cos nie pasuje? pozdrawiam
-
Problemy z zapalaniem
Przepraszam ale nie dostrzeglem,ze to M10. Ale czy przez reduktor powinno saczyc sie paliwo? Oswieccie mnie :D pozdrawiam
-
Problemy z zapalaniem
O rany! Tam wogole nie powinno leciec paliwo!
-
Problemy z zapalaniem
Nie wlasciwa zawartosc CO zle wyregulowany bieg jalkowy Zbyt wysokie cisnienie w obwodzie doprowadzajacym paliwo Niedrozny lub zalamany przewod odprowadzajacy miedzy regulatorem cisnienia a zbiornikiem uszkodzonuy czujnik temperatury cieczy nieszczelne wtryskiwacze nieszczelny obwod doprowadzenia paliwa Nieszczelny obwod doprowadzenia powietrza Uszkodzony przeplywomierz. Podaje to w/g ksiazki Etzholdta Sam Naprawiam pozdrawiam
-
Problemy z zapalaniem
Jeseli nie odpala na goraco to moze byc tez przeplywomierz. pozdrawiam
-
Wskaznik temperatury
Pardon Mialem na mysli czujnik temp. . pozdrawiam
-
auto "dusi sie" po wcisnieciu gazu
Witam Moze przeplywka?
-
Jak naprawić wyciek oleju?
Pewnie jest odwrotny gwint tak jak w visko. pozdrawiam
-
Wskaznik temperatury
Witam Trzeba chyba wkrecic wskaznik temp. od 325 i bedzie ok :D pozdrawiam
-
Książka do E36@m40
Witam Jesli chodzi o ksiazke Sam Naprawiam BMW serii 3/Etzoldta/ to jestem w jej posiadaniu i moge zdecydowanie powiedziec ,ze jest do bani i nie warto jej kupowac.Gdybym nie skorzystal z pomocy forum to guzik bym zrobil :D .Wierzcie mi W porownaniu z forum Etzoldt to amator. pozdrawiam
-
kupilem 318is po zapaleniu gasnie
Witam Sinik krokowy i czujnik temperatury silnika . Jezeli masz wtryskiwacz rozruchowy to tez moze byc to. pozdrawiam
-
rozrusznik na ciepłym silniku nie kręci
Utlenione styki nie przewodza za dobrze :D