Treść opublikowana przez belgus
-
znikajacy płyn chłodniczy...
Witam Nagrzewnica?! pozdrawiam
-
pomocy nie wiem co robić naprawiać nie naprawiać :(
Witam Jedz do innego mechanika!Jezeli potwierdzi,to zadecydujesz? Tylko nie jedz do znajomego poprzedniego :P pozdrawiam
-
Gaśnie .. i buja sie na obrotach.
Witam Gdzies Ty byl w tym warsztacie??? stwierdzenie ,ze trzeba czekac az padnie calkiem :mad2: Sprawdz,czy masz zamknieta przepustnice na jalowych obrotach Czy szczelny jest dolot,czy TPS ma wlasciwe parametry ,oczysc krokowy. Wyszukaj w wyszukiwarce "falujace obroty"! I sprawdz pompe paliwa.jakie daje cisnienie! pozdrawiam
-
Prędkościomierz diała od 0-100 km/h i to źle
Witam Wymontuj te zegary i dobierz sie do predkosciomierza. Zobacz ,czy cos sie nie odlutowalo,albo przerwalo,moze jakis brak styku. pokombinuj.Moze cos mechanicznie przycina? pozdrawiam
-
Prędkościomierz diała od 0-100 km/h i to źle
Byc moze walnal sam predkosciomierz! Najlepiej byloby podmienic zegary na moment,to by bylo wiadomo,gdzie szukac.Sprobuj pomajdrowac przy tym czujniku obrotow na moscie i zobacz ,czy cos sie nie urwalo.Mam na mysli kabelek. Mozesz go wykrecic i oczyscic. pozdrawiam
-
Sonda lambda czy pompa paliwa? Co do wymiany?
Witam Prawdopodobnie naciagnal ci sprezyne,boniektorzy twierdza,ze z biegiem czsu ona sie rozciaga i przeplywka traci parametry.Ja tez tak kombinowalem,ale sie okazalo,ze jest dobra a generalnie bylo do wymiany kilka rzeczy! pozdrawiam
-
Spalanie a skrzynia biegów manual/automat
Witam To ze liczyles szarpniecia ,nie zanaczy,ze jest 5 biegow :P Te skrzynki 4HP22 maja 4 biegi do przodu! Obrotomierz ,ot ja tez mam,bo sobie zamienilem ! pozdrawiam
-
Prędkościomierz diała od 0-100 km/h i to źle
Witam Od poczatku posiadania tego auta? Czy nagle? Bo jak odpoczatku,to mozesz miec od jakiejs 4 cylindrowki. pozdrawiam
-
e36 przestało działac RATUNKUU
Witam Mimo,ze byles u elektryka,plecam sprawdzenie pompy paliwa i jej zasilania pozdrawiam
-
Moge zapalić tylko z gazem.
Prawdopodobnie ,po wlaczeniu zaplonu ma za mala szczeline! Ale moze to byc spowodowane jego zanieczyszczeniem! wymontuj go ,psiknij preparatem do gaznikow,albo wykap w benzynce i powinno byc ok. pozdrawiam
-
Moge zapalić tylko z gazem.
Czesc Troche za malo napisales :( Jak odpalasz ,to do jakiego momentu trzymasz pedal? Generalnie to nie powinienes dotykac gazu! Wyglada to na silniczek krokowy. obiektywny
-
Spalanie a skrzynia biegów manual/automat
Witam Mam pytanko:Czy kick down mozna uruchamiac przy dowolnej predkosci ? I po tej zmianie jak skrzynka wraca do normalnosci? Wogole jak sie powinien prawidlowo zachowac samochod po wcisnieciu kick downa? pozdrawiam
-
(M40)Przestał odpalać zupełnie
Czesc Mozesz smialo wyciagnac bezpiecznik od pompy :P A i wtyczke tez. pozdrawiam
-
nie rowna praca silnika na wolnych,zwlaszcza na KLIMIE.
Witam Sprawdz alternator,czy dobrze laduje. pozdrawiam
-
(M40)Przestał odpalać zupełnie
Czesc Prawdopodobnie pompa paliwa dokonala zywota! A teraz robi ci zwarcie i rozladowuje aku. Wyciagnij ja i obejrzyj.Poza tym jak naladujesz aku,zmierz pobor proadu przed i po wyjeciu bezpiecznika pompy.Ewentualnie mozesz sprawdzic przekaznik pompy. pozdrawiam
-
Problem z automatem
Czesc No chyba masz sterowanie elektroniczne tej skrzynki? Wypnij wtyczke ze skrzynki i zobacz ,czy da rade wrzucac D? Sam pytasz ,czy to moze byc wina elektroniki pozdrawiam
-
Wypadek w rowie ;( Bardzo prosze o pomoc dla kolegi!
Czesc Nie wiem ,czy nie mozna tej lapy pospawac. Ale generalnie ,to pryszcz! :P pozdrawiam
-
Problem z automatem
Czesc Sprobuj bez sterowania !!Bedzxiesz wiedzial! pozdrawiam
-
530d dymi...
Witam W dzien nie widac a w nocy dymi?! W nocy spada temperatura i bardziej widoczne sa spaliny! Szukacie dziury w calym! pozdrawiam
-
Za mało powietrza w dolocie!!! 1,8 is.
A moze sprobuj odlaczyc przeplywomierz!Wtedy pobierze dane z innego zrodla i jezeli sie poprawi ,to przeplywka do naprawy albod do wymiany! pozdrawiam
-
Za mało powietrza w dolocie!!! 1,8 is.
Czesc To moze byc sam kompuer! Jezeli pokazuje zly sklad mieszanki,ktory sam reguluje. Sprobuj podmienic ,to sie okaze
-
kontrolka rezerwy paliwa nie zapala sie
Witam Wyciagnij pompke i podlacz na moment na krotko,alo wloz ja do naczynia zbenzynka,tylko uwazaj ,zeby sie nie zapalilo! pozdrawiam
-
Jak sprawdzić- która szklanka jest zepsuta ?
Witam Chyba musiz wyjac szklanki i dpoiero mozna je sprawdzic. Ponoc nie maja sie prawa ugiac pod rezcznym naciskiem nawet o mm. W/g mnie to mozna by bylo zaobserwowac po uruchomieniu silnika ,ale na odkrytym rozrzadzie,po zachowaniu dzwigienki.Ale boje sie ,ze mi zaleje olejem caly silnik. pozdrwiam
-
Dziwne obroty biegu jałowego
witam Albo krokowy ,albo zacina ci sie przepustnica,lub przeplywka. pozdrawiam
-
kontrolka rezerwy paliwa nie zapala sie
Witam Tak jak koledzy napisali,kontrolka zapala sie ,kiedy wskaznik opusci czerwone pole!Koniec ,kropka! Jak jestes bardzo ciekawy,to mozesz do tego doprowadzic ,nie wlewajac paliwa. Ale osobiscie odradzam :nienie: Uszkodzisz pompe!! chyba,ze ci na tym nie zalezy. pozdrawiam