Skocz do zawartości

Fuser

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fuser

  1. Te sygnały masz podłączone ?
  2. A ja mam teorię, że w pozycji 1 są najmniejsze spadki napięcia w instalacji. Trzeba prześledzić schemat i pomierzyć napięcia na module, który odpowiada za pomiar, ale czy szukanie takich szczegółów ma sens ?
  3. ..., a wtedy po uruchomieniu silnika ile pokazuje ?
  4. Fuser odpowiedział(a) na G1010 temat w E39
    Ile ten FEBI powinien wytrzymać przy spokojnym stylu jazdy ? U mnie minęło 70k km i jest znowu do wymiany. Czy to jest dobry wynik ? Może jednak MEYLE ?
  5. Jak wypniesz bezpiecznik to na pewno na 7 lub 9 nie będziesz mieć prądu. Musisz zmierzyć omomierzem.
  6. Jeśli się nie pomyliłem: Szaroczerwony - sygnał P-BUS. Bez tego nie będzie działać sterowanie szybami, lusterkami, itp. Niebieskoczerwony - Night light signal z modułu świateł, zapewne chodzi o sygnał do załączenia podświetlenia przycisków. W ogóle działa panel z przyciskami od szyb ? Bezpiecznik F29 sprawny ? Jeśli chcesz sprawdzić czy działa przełącznik od zamka to tu jest schemat: Wypnij F29 oraz wtyczkę X1129 z modułu drzwi i sprawdź na przejście z F29 do 7 i 9 X1129 gdy przekręcasz kluczyk w zamku.
  7. Fuser odpowiedział(a) na Fuser temat w E39
    Zainstalowałem jeszcze raz Standard Tools to się okazało, że teraz mam dwie sztuki NCS się uruchomił, ale wszystko po niemiecku. Wywaliłem INPA i postawiłem z innej instalki. Teraz działa wszystko.
  8. Fuser opublikował(a) temat w E39
    Co to za zwierzę ? Stawiam INPA od nowa na Win10. INPA działa, ale nie mogę uruchomić NCS'a 😒
  9. Poprzez INPA sprawdzisz wentylator 3pin, ale jeśli kupiłeś używany dwudziestoletni to raczej jest to złom. EDIT: Jest jeszcze szansa, że używany nie startuje, bo trzyma błąd tego zepsutego.
  10. Zamykanie działa ?
  11. Mój niebieski działa z INPA bez problemu na Windows 7.
  12. Fuser odpowiedział(a) na miedziak11 temat w E39
    Jak najbardziej, też tak robiłem. Kupujesz podłokietnik przesuwany lub nie oraz kuwetę, która jest pod spodem. Całość trzyma się chyba na dwóch śrubach z tyłu. Przekładka raczej banalna.
  13. Fuser odpowiedział(a) na Daniel_E39_1997 temat w E39
    Nie rozumiem tego, ale jeśli przyczyną niechłodzenia miałby być wentylator to podczas szybkiej jazdy chłodzenie powinno powrócić. Jeśli to nic nie da to trzeba sprawdzić ilość czynnika. Może być na tyle mało, że już prawie nie chłodzi, ale jeszcze ciśnienie jest wystarczające, żeby załączyć kompresor.
  14. Fuser odpowiedział(a) na Daniel_E39_1997 temat w E39
    To działa czy nie działa ? W kostce 4pin są trzy plusy załączane po jednym od każdego biegu i jeden minus. Zakładam, że brakuje czynnika. Kiedy ostatnio byłeś na sprawdzeniu ? Sprężarka się załącza ?
  15. czescidobmw_pl jak wyszukasz po numerze to w zakładce Kody OE są wszystkie zamienniki różnych producentów i to bym przyjął za prawidłowe. Możesz szukać na Alle zamienników po numerach FEBI 36921 - 37146784697 tył 32328 - 37146784696 przód
  16. Czujnik przedni może być tylko pojedynczy. Dlatego lepiej, żeby prawy tył był ten co powinien, bo im mniej zmiennych tym łatwiej ogarnąć co nie działa.
  17. Fuser odpowiedział(a) na Budda temat w E39
    Nie. Masz stary typ zwijaka. M-pakiet będzie pasować typu "serducho". Dla pewności sprawdź na realoem, tam masz podane, które kierownice pasują do konkretnego auta.
  18. To by miało sens. Wydaje mi się, że czujnik przedni/tylny mierzą odwrotnie ze względu na sposób mocowania, dlatego są różne. Czyli jak oba kręcisz w prawo to wskazania w jednym będą rosły, a w drugim malały. Taka teoria, nie wiem czy faktycznie to jest ta różnica w numerach. Ja masz czas, żeby kombinować, to na lewy tył mógłbyś założyć ten z numerami przedni i zamienić kable we wtyczce miejscami 3 i 2. Teoretycznie powinien wtedy pokazywać odwrotnie czyli w rezultacie dobrze. Ja wymieniałem dwa lata temu przedni i dałem tam jakiś najtańszy ME Premium, niby od Passata i pokazuje dobrze. Problem taki, że opisany jest, że zamiennik BMW to ...696 i ...697 więc akurat trafiłem na taki co trzeba
  19. 37146784697 tył 2szt. 37146784696 przód 1szt. na tych rysunkach jest coś skopane. Znajdź rysunek > tylna oś > zawieszenie samopoziomujące i powinien być czujnik tylny ...697 2szt.
  20. Czujnik xenon przód ma inny numer niż tył. Być może, albo akurat nie działa w zakresie, w którym pracuje gdy jest zamontowany na aucie. To nie ma związku. LWR nie wie, że reflektory były regenerowane Skasuj błędy i jeśli są nadal to je pokaż, ale bez tłumaczenia.
  21. Oczywiście, że tak. To teraz bierzesz schemat i sprawdzasz wszystkie kable kolorami w czujnikach. A53 to moduł LWR, A118 to nivo, B42 prawy tył, B70 lewy tył. Uwzględnij również tę informację odnośnie czujnika prawy-tył dla xenon i bez. Tylny prawy jest podwójny. Jak LWR pokazuje wartość z czujnika zero to jest problem z odczytem. Powinny być błędy, moduł wyłącza poziomowanie i światła wtedy idą max w dół, żeby nie oślepiać.
  22. Nie jest OK, bo na początku napisałeś, że jeden pokazuje 0,5V , a drugi prawie 5V. Ja bym tutaj szukał. Albo któryś czujnik jest nieprawny, albo źle zamontowany, może odwrotnie i zmiana wysokości na jednym czujniku zmniejsza wartość, a na drugim zwiększa co by tłumaczyło to... ...więc zobacz jak się zmieniają wartości na czujnikach gdy to się dzieje.
  23. Dlatego, że kilka lat temu SACHS ze względu na względy zmienił nomenklaturę i przestał rozróżniać M-tech I vs M-tech II i do zawieszenia typu M-tech jest jeden amortyzator tzw. wzmocniony 556 834 - przód oraz 170 857 - tył. Jednak sprawdź sam, zapytaj jeszcze pięć razy, części są drogie, co prawda kiedyś sam zgłębiałem temat, ale mogłem się pomylić. Pamiętaj, że wchodzą tam krótsze odboje ! Na pewno na przód, tył już nie szukałem. Sachs znajdziesz w katalogu aftermarket_zf_com.
  24. WDS Online, wybierasz model i z rozwijanego drzewka wyszukujesz odpowiedni moduł. Niestety trzeba wiedzieć w jakiej kategorii się znajduje. Jeśli znasz nazwę modułu to nad drzewkiem wpisujesz w wyszukiwarce, np. F2. Rozróżnia wielkość liter. Moduł GM to na schemacie A1. Potem na schemacie możesz klikać na zielone nazwy poszczególnych komponentów (np. złącza X......) i przenosi do powiązanych schematów lub zdjęć z lokalizacją w aucie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.