Treść opublikowana przez Fuser
-
530D nie odpala!!!
Zgasło podczas jazdy, a paliwa jest więcej niż 15L ?
-
530D nie odpala!!!
Jeśli zawór na pompie to chociaż powinien na plaka dygnąć. Poza tym będzie błąd o krytycznie niskim ciśnieniu, raczej. Pompa progowa bangla ?
-
530D słaby nadmuch - odparowywanie przedniej szyby
Jeśli mam doprogramowane ogrzewanie postojowe to się skasuje przy powrocie do ustawień fabrycznych modułu IHKA ?
-
E39 530d podgrzewanie silnika
Możesz poczekać, ale jeśli INPA nie ma kontaktu z modułem to coś jest nie halo. O Webasto napisano dużo w internetach. Musisz trochę poszukać, bo to nie jest prosta sprawa i trzeba się trochę zagłębić w temat. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=351075&p=2545817&hilit=webasto#p2545817 Gdzie masz tę pompkę wody i jaki wentylator ma kręcić i po co ? Jeśli gwiżdże turbo to pewnie kończy swój żywot. Jeśli słychać gwizd, bo gdzieś w dolocie jest dziura to co innego i może mieć to związek z dymieniem, bo brakuje powietrza i nie spala ropy do końca. INPA, błędy, live data i to coś powie. Raczej załóż osobny temat.
-
530D ospała skrzynia przy gwałtownym przyspieszaniu
To interesujące, dzięki. Nie jeżdżę zbyt dynamicznie, może dlatego :) Popróbuję.
-
Kostka w bagażniku koło lewarka touring
15 minut zajęło mi przed chwilą odkręcenie i ponowne złożenie tych dwóch plastików - pod lewarkiem i obok. U mnie idzie tamtędy jakaś wiązka, ale nie ma żadnych łączówek. Masz pewnie hak fabryczny bo widać na zdjęciu jakąś nalepkę. Może u Ciebie coś jeszcze tam idzie lub jakaś rzeźba została popełniona. Zdejmij te wytłoczki to chociaż zobaczysz gdzie biegnie ta wiązka z luźną wtyczką.
-
Dziwne rytmiczne dźwięki z tyłu przy ruszaniu
Auto na podnośnik, odpalić, bieg i nasłuchiwać.
-
E39 530d podgrzewanie silnika
Odchylić lewe nadkole przy progu i wsadzić tam oko :)
-
Kostka w bagażniku koło lewarka touring
Nie możesz odkręcić tych plastików i zobaczyć gdzie idzie kabel ?
-
E39 530d podgrzewanie silnika
Webasto się uruchamia jak na zewnątrz jest około 5-7C. Jak nie masz łączności to być może elektronika leży. Sprawdzałeś czy w ogóle fizycznie jest webasto ?
-
Dziwne rytmiczne dźwięki z tyłu przy ruszaniu
A szczęki ręcznego ? Może coś tam się zmieliło.
-
530D ospała skrzynia przy gwałtownym przyspieszaniu
No tak, w końcu redukuje, bo jak nie chce jechać to odruchowo wciskam mocniej tylko ja niekoniecznie chciałbym, żeby redukował. Teraz tak się zastanawiam, że może to nie jest problem ze skrzynią. Po prostu mam wrażenie jakby reakcja na gaz była czasami trochę zbyt wolna. Poprawiło się po odłączeniu EGR'a, bo na dole był całkiem zmulony, ale jeszcze czegoś mu brakuje. Może regulator podciśnienia na turbinie. Będę obserwował. :) Zerknę na live'a na doładowaniu, w wolnej chwili. Filtr powietrza wymieniony 6kkm temu.
-
530D słaby nadmuch - odparowywanie przedniej szyby
A może prościej przywrócić ustawienia fabryczne poprzez zakodowanie pustym MAN'em ? Tylko nie za bardzo wiem jak to zrobić dla konkretnego modułu, żeby mi się całe auto nie zresetowało. To będzie chyba IHKA ? Jeśli chodzi o NCS'a to na razie tylko raz używałem do ustawienia dziennych... :oops: Popróbuję w wolnej chwili dummy.
-
530D ospała skrzynia przy gwałtownym przyspieszaniu
Podczas normalnej jazdy wszystko jest super, natomiast jak zmieniam pas i bardziej obniżę prawy sandał to czasem mam wrażenie, że auto się przez chwilę zastanawia i dziwi czego ja w ogóle od niego chcę :shock: Może zredukować bieg ? A może jednak ten będzie dobry ? Nie, chyba jednak zredukuję ! Właściwie to ciężko na żądanie zasymulować tę sytuację, bo zwykle pojawia się wtedy gdy potrzebuję szybko uciec z danego miejsca. Nie sa to jakieś mega lagi, ale tak z 1-2s będzie. Pytanie czy ten typ tak ma, bo może się czepiam zupełnie niepotrzebnie ?
-
530D słaby nadmuch - odparowywanie przedniej szyby
Hej, mam taki mały problem. Otóż przy załączeniu na klimatroniku klawisza do odraszania przedniej szyby, nadmuch nie jest taki mocny jak być powinien. Teoretycznie wszystko wygląda, że jest OK, tzn. siła nadmuchu na panelu zwiększa się na max powietrze dmucha na szybę, ale zaparowana szyba wysycha dość długo. Mam porównanie w drugiej E39 gdzie wciśniecie tego samego klawisza wywołuje wręcz huragan, który urywa głowę. Siła nadmuchu jest dużo większa niż ustawiona na maksimum klawiszem regulacji obrotów wiatraka, a w tej pierwszej E39 jest właściwie taka sama. Przechodząc do sedna sprawy, kiedyś gdzieś wyczytałem, że funkcja odraszania jest wyłączona i należy ją aktywować w NCS'ie i również można dodać jednoczesne załączanie klimatyzacji. Niestety nie mogę znaleźć tych informacji i nawet nie pamiętam czy dotyczyło to E39. Ktoś podpowie czy to faktycznie jest jak myślę i jakiego parametru szukać ?
-
Alarm? w E39
Spróbuj na nowo zakodować kluczyk. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=266197
-
Radio w BMW E39 '02
Nie jestem ekspertem od radia, ale były tematy, że korodują styki w module radia co powoduje dziwne objawy. Może poszukaj coś na ten temat. Radio w kombi jest z tyłu w okolicach bagażnika. Tyle wiem...
-
Alarm? w E39
Sprawdziłeś baterię i jakie wnioski ?
-
Radio w BMW E39 '02
Najprościej byłoby przełożyć panel ze sprawnego dla sprawdzenia. Może jest problem z gałką włączającą ?
-
Odpływy w podłodze, korki odpływowe
Całkiem możliwe, że masz rację, tylko, że w E39 typowy problem to odklejająca się mata w drzwiach co powoduje, że woda zacieka do środka auta, a mając gumowe dywaniki nawet nie będziesz o tym wiedzieć. Jak miałem E36 to też myślałem, że mam wodę w bagażniku na skutek sparciałych korków. Korki uszczelniłem silikonem i po deszczach wody zrobiło się jeszcze więcej, bo nie miała jak odpływać. Problemem okazała się nieszczelna uszczelka bagażnika.
-
530d nie odpala - błąd 2550
Ciśnienia mam raczej w porządku, już to kiedyś sprawdzałem, ale dzięki. Pod obciążeniem progówka nie spada poniżej 4 bar, a CR maksymalne jakie zarejestrowałem to 1350 bar. INPA ma spore lagi i nie odświeża płynnie wskazań, bo przerzuca po kolei wszystkie czujniki z danej grupy. Jak będę musiał zwalić kolektor to przy okazji poszukam tego regulatora. Paliwo się nie wylewa jak się go wyciągnie ?
-
M57 rolka napinacza paska alternatora
Może komuś się przyda, bo znalazłem tę rolkę pod symbolem CAFFARO CFR 254-00. Myślałem, że to chińszczyzna, ale wybite na rolce Made in Poland, łożysko NACHI JAPAN. nie wiem czy to dobrze, ale konstrukcja wygląda na solidną. Zapłaciłem coś koło 30zł. Na pudełku są błędne wymiary 70x17x26, ale jest to co potrzeba. W każdym razie musi być średnica wewnętrzna 15mm, żeby pasowało i taka jest po zmierzeniu. Żeby zdjąć starą trzeba nakrętkę na pręcie napinacza kręcić w prawo, bo w lewo można urwać :)
-
530d nie odpala - błąd 2550
Kolego, a tam jest w miarę przyzwoity dostęp do tego ustrojstwa ? I gdzie dokładnie znajduje się pompa CR ? Trochę może głupio :oops: , ale do tej pory nie miałem potrzeby tam zaglądać więc nie wiem gdzie szukać, natomiast mam taki objaw, że delikatnie czasem zafaluje (około 2000 obr) przy przyspieszaniu szczególnie na początku po odpaleniu. Potem już tego nie ma i wyczytałem, że to może być ten zawór. Nie wiem czy się przycina czy może właśnie uszczelka już nie trzyma. Błędów brak, ale chyba ciut za długo kręci przy odpalaniu. Wtryski są wszystkie na stole sprawdzone, bo jeden dawał na przelew. Przy wyjęciu tego regulatora paliwo będzie wyciekać ?
-
Odpływy w podłodze, korki odpływowe
A sprawdzałeś czy ci nie zacieka woda do środka na skutek odklejonej maty w drzwiach ?
-
Otwór na narty
Obicie bez otworu, a pod spodem blacha.