Skocz do zawartości

Fuser

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fuser

  1. Fuser odpowiedział(a) na topik21 temat w E39
    Nie, nie, uszkodzony = zamknięty = wspomaganie jak bez ST. Zawór całkowicie otwarty lub wyjęty i zaślepiony = wspomaganie większe niż bez ST. Wygląda na to, że piszemy o tym samym tylko nie możemy się dogadać :D Dokładnie, dlatego można spalić cewkę podłączając bezpośrednio 12V DC.
  2. Fuser odpowiedział(a) na topik21 temat w E39
    Czyli założenie magla od ST przy zaślepieniu zaworu mogłoby być ciekawym rozwiązaniem - lepsze wspomaganie cały czas. Z innego wątku na tym forum Generalnie jak założysz magiel z Servotroniciem ale nie podepniesz kabli, to po prostu masz normalne wspomaganie, jak podłączysz zasilanie jakby na krótko, to kierownica obraca się jednym paluszkiem ale niestety cały czas, co np. przy 100km/h raczej było by niebezpieczne i auto ciężko byłoby utrzymać na odpowiednim pasie ruchu. z jednym wyjątkiem - gdzieś kiedyś wyczytałem, że podłączenie na stałe 12V nie jest dobrym rozwiązaniem, bo można spalić cewkę.
  3. Fuser odpowiedział(a) na topik21 temat w E39
    Właśnie sam napisałeś czyli przy wysterowanym zaworze na max (otwarty = pełny przepływ) siła wspomagania jest większa niż bez przekładni ST.
  4. Zdejmij paski i sprawdź wtedy.
  5. Fuser odpowiedział(a) na topik21 temat w E39
    Czyli z tego co piszesz jeśli wywalić całkowicie ten zawór to wspomaganie będzie dużo lepsze niż z przekładnią bez servotronica, bo skoro pompy są te same to różnica musi tkwić tylko w maglownicy.
  6. Fuser odpowiedział(a) na topik21 temat w E39
    No, nie jestem pewien. Servotronic wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza napięcie na zaworze co skutkuje usztywnieniem kierownicy. Jak jest odłączony to będzie twarda jakbyś jechał autostradą. Nie tak ?
  7. Albo po prostu wyprogramował tę funkcję przypadkiem. Były przecież auta, które nie miały tej opcji. Może był taki As, że wgrał soft od innej skrzyni choć nie wiem czy to możliwe. Wiesz chociaż jakim programem grzebał ? Nie mam pojęcia, nie znam się na tym, ale jeśli do skrzyni można dostać się NCS'em to wystarczyłoby zakodowanie pustym plikiem MAN, żeby przywrócić fabryczne funkcje. Takie mam przemyślenia, ale trzeba by zapytać jakiegoś eksperta.
  8. Może ten magik tak namieszał w skrzyni, że nie rozpoznaje wstecznego przez co lusterko się nie opuszcza.
  9. Opuszczanie nie działa, a taka prozaiczna rzecz - przełącznik regulacji lusterek masz wtedy w prawo czy w lewo ?
  10. Znalazłem podobny temat więc odświeżę, a moje pytanie tyczy się przednich zacisków, a dokładniej zestawu do ich regeneracji. Czy występowały różne rodzaje zacisków w tym samym modelu ? Potrzebuję wymienić w 530D i znalazłem coś takiego: https://czescidobmw.pl/zestaw-naprawczy-zacisk-hamulca-ert-401455--401455,1ert https://czescidobmw.pl/zestaw-naprawczy-zacisk-hamulca-ert-402189--402189,1ert oba zestawy są pod moim VIN'em więc mam zagwozdkę. Z opisu rozumiem, że kołnierz tłoczka jest różnych wymiarów, ale czy to chodzi o grubość ścianki czy wysokość wystającą ponad uszczelkę ? I czy ERT to dobra firma ? Kiedyś kupowałem do innych samochodów autofren lub frenkit, a ERT to nie słyszałem.
  11. Większa prędkość liniowa tłoka = gorsze zgarnianie oleju. Ja akurat jeżdżę na BP Visco 7000 LL04 5W30, taki nietypowy, ale mam łatwy dostęp. Leję 6L co daje połowę stanu, wymiana co 10k i nie odnotowuję zużycia. Autostrada 10%. Kiedyś wyczytałem, że te silniki również więcej spalają oleju gdy stan jest bliżej maksimum, że niby odmą więcej wypluwa, ale nie wiem czy to ma jakiś związek. Tu można zobaczyć eksperymentalnie, który olej lepiej smaruje. Im mniejsza wartość tym lepiej. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1J4yGGQQnIX7gZIfT3ga2qJatRfdmFgmaNPLqpmrxQnE/edit#gid=0
  12. Fuser odpowiedział(a) na G1010 temat w E39
    U siebie właśnie wymieniłem. Jakiejś znaczącej różnicy nie odczułem. Być może musiałbym wymienić jeszcze poduszki pod silnikiem, bo jednak mam raczej drgania kabiny na jałowym niż buczenie. Fakt, że stare gumy były dużo twardsze, a koszt jest porażająco niski (7zł za obie) oraz wymiana pięć minut więc nie zaszkodzi. :)
  13. Fuser odpowiedział(a) na Maciok temat w E39
    Chyba walnąłem gafę, bo założyłem, że chodzi o auto 525d CR, a Ty chyba piszesz o 525d TDS ? :?
  14. Fuser odpowiedział(a) na Maciok temat w E39
    Zależy jaki masz cel. Podobno najlepsze rezultaty daje turbina od E60 po przeróbkach. Natomiast jeśli masz od 330D to ja bym się nie zastanawiał tylko taką założył. Ja temat taki kiedyś znalazłem. Gość założył do 525d turbo od 330d i działało to u niego normalnie, tzn. bez żadnych zmian w programie jeździło tak samo choć możliwości są większe niż z turbiną seryjną, bo ta jest przewymiarowana po prostu. Turbodziurę ocenisz po założeniu sprawnej sprężarki. Zresztą wystarczy, że wężyki podciśnienia są spękane i turbo nie będzie reagować na bieżąco. Przed wymianąna FMIC było lepiej ? W ogóle masz jakieś modyfikacje programowe, że zmieniałeś na FMIC ?
  15. Fuser odpowiedział(a) na KrystianG temat w E39
    Nieoryginalne czyli bez regulacji twardości ? Odpięte podcisnienia, a są zaślepione ?
  16. Fuser odpowiedział(a) na KrystianG temat w E39
    Mimo, że jest odłączony, ale niesprawny to może dawać cały czas spaliny i auto będzie miało muła. Zaglądałeś tam czy grzybek jest zamknięty ?
  17. Fuser odpowiedział(a) na lukas1215 temat w E39
    To jest chyba wzmacniacz. Były gdzieś takie tematy, że coś tam luty śniedzieją czy jakoś tak. W kombi będzie pod podłogą w bagażniku lub na lewym boku. Ja mam tak, że prawy głośnik niedomaga, a jak dam głośniej to zaczyna grać i pewnie to będzie to tylko nie chce mi sie tam grzebać, bo prawie nie korzystam z radia :) Mam "półsprawną" zmieniarkę z magazynkiem. Podobno laser się zawiesza. Dostałem razem z autem. Mogę wystawić na allegro za 5zł plus przesyłka jeśli ktoś chce na części.
  18. Fuser odpowiedział(a) na G1010 temat w E39
    To mnie zaintrygowałeś, bo też mam lekkie buczenie na jałowych, a w drugim aucie nie. Ten drugi to automat więc myślałem, że konwerter tłumi te niewielkie wibracje. Zakupię dwa uszka :)
  19. Fuser odpowiedział(a) na G1010 temat w E39
    Były jakieś uszkodzone, twarde czy tak strzeliłeś, żeby wymienić ?
  20. Fuser odpowiedział(a) na KrystianG temat w E39
    EGR może być non stop niedomknięty dlatego jak go odłączyłeś to jest trochę lepiej, ale i tak dostaje spaliny w płuca. Jak jest podłączony to zaciąga jeszcze więcej dymu i nie ma siły jechać. Trzeba wymontować, wyczyścić.
  21. Fuser odpowiedział(a) na KrystianG temat w E39
    Tak średnio. Jestem samoukiem, ale ja mam silnik na CR, a nie na pompie więc trochę zgaduję. Wrzuć zdjęcie z INPA Analog1 i Analog2.
  22. Fuser odpowiedział(a) na KrystianG temat w E39
    W ogóle łączy się z autem ? Na ekranie początkowym dwie czarne kropki - zapłon i bateria. Jeśli tak to spróbuj połączyć się z innym modułem, np od ABS. Po zmianie silnika został stary sterownik ?
  23. Fuser odpowiedział(a) na KrystianG temat w E39
    Być może. Możesz też mieć słabą pompę progową - mało paliwa, auto nie idzie więc dusisz bardziej i więcej pali. Wróżenie z fusów. Trzeba podpiąć INPĘ i odczytać bieżące parametry.
  24. Jesteś pewien, że prawidłowo odpowietrzony ? https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e39-530d-lim/repair-manuals/17-cooling/17-00-cooling-check/2TmKvbM
  25. Fuser odpowiedział(a) na G1010 temat w E39
    Złącza mogą być zbyt sztywne przez co przenoszą się drgania na karoserię. Mogą być innej długości i cały układ się skrócił/wydłużył więc charakterystyka się zmieniła. Może rura opierać się gdzieś o konstrukcję. Byleś u gościa powtórnie ? Podjedź ewentualnie do innego tłumikarza niech zerknie jak to wygląda.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.