Treść opublikowana przez Fuser
-
E39 M54B30 magiel z servem i bez
Nie, nie, uszkodzony = zamknięty = wspomaganie jak bez ST. Zawór całkowicie otwarty lub wyjęty i zaślepiony = wspomaganie większe niż bez ST. Wygląda na to, że piszemy o tym samym tylko nie możemy się dogadać :D Dokładnie, dlatego można spalić cewkę podłączając bezpośrednio 12V DC.
-
E39 M54B30 magiel z servem i bez
Czyli założenie magla od ST przy zaślepieniu zaworu mogłoby być ciekawym rozwiązaniem - lepsze wspomaganie cały czas. Z innego wątku na tym forum Generalnie jak założysz magiel z Servotroniciem ale nie podepniesz kabli, to po prostu masz normalne wspomaganie, jak podłączysz zasilanie jakby na krótko, to kierownica obraca się jednym paluszkiem ale niestety cały czas, co np. przy 100km/h raczej było by niebezpieczne i auto ciężko byłoby utrzymać na odpowiednim pasie ruchu. z jednym wyjątkiem - gdzieś kiedyś wyczytałem, że podłączenie na stałe 12V nie jest dobrym rozwiązaniem, bo można spalić cewkę.
-
E39 M54B30 magiel z servem i bez
Właśnie sam napisałeś czyli przy wysterowanym zaworze na max (otwarty = pełny przepływ) siła wspomagania jest większa niż bez przekładni ST.
-
3.0d silnik pracuje jak stary mercedes
Zdejmij paski i sprawdź wtedy.
-
E39 M54B30 magiel z servem i bez
Czyli z tego co piszesz jeśli wywalić całkowicie ten zawór to wspomaganie będzie dużo lepsze niż z przekładnią bez servotronica, bo skoro pompy są te same to różnica musi tkwić tylko w maglownicy.
-
E39 M54B30 magiel z servem i bez
No, nie jestem pewien. Servotronic wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza napięcie na zaworze co skutkuje usztywnieniem kierownicy. Jak jest odłączony to będzie twarda jakbyś jechał autostradą. Nie tak ?
-
[e39] 528i Automatycznie opuszczane prawe lusterko i automat
Albo po prostu wyprogramował tę funkcję przypadkiem. Były przecież auta, które nie miały tej opcji. Może był taki As, że wgrał soft od innej skrzyni choć nie wiem czy to możliwe. Wiesz chociaż jakim programem grzebał ? Nie mam pojęcia, nie znam się na tym, ale jeśli do skrzyni można dostać się NCS'em to wystarczyłoby zakodowanie pustym plikiem MAN, żeby przywrócić fabryczne funkcje. Takie mam przemyślenia, ale trzeba by zapytać jakiegoś eksperta.
-
[e39] 528i Automatycznie opuszczane prawe lusterko i automat
Może ten magik tak namieszał w skrzyni, że nie rozpoznaje wstecznego przez co lusterko się nie opuszcza.
-
[e39] 528i Automatycznie opuszczane prawe lusterko i automat
Opuszczanie nie działa, a taka prozaiczna rzecz - przełącznik regulacji lusterek masz wtedy w prawo czy w lewo ?
-
Polecany zastaw do regeneracji zacisków
Znalazłem podobny temat więc odświeżę, a moje pytanie tyczy się przednich zacisków, a dokładniej zestawu do ich regeneracji. Czy występowały różne rodzaje zacisków w tym samym modelu ? Potrzebuję wymienić w 530D i znalazłem coś takiego: https://czescidobmw.pl/zestaw-naprawczy-zacisk-hamulca-ert-401455--401455,1ert https://czescidobmw.pl/zestaw-naprawczy-zacisk-hamulca-ert-402189--402189,1ert oba zestawy są pod moim VIN'em więc mam zagwozdkę. Z opisu rozumiem, że kołnierz tłoczka jest różnych wymiarów, ale czy to chodzi o grubość ścianki czy wysokość wystającą ponad uszczelkę ? I czy ERT to dobra firma ? Kiedyś kupowałem do innych samochodów autofren lub frenkit, a ERT to nie słyszałem.
-
M57D30 2001 rok - olej Bmw Twin power turbo LL-04 5w30
Większa prędkość liniowa tłoka = gorsze zgarnianie oleju. Ja akurat jeżdżę na BP Visco 7000 LL04 5W30, taki nietypowy, ale mam łatwy dostęp. Leję 6L co daje połowę stanu, wymiana co 10k i nie odnotowuję zużycia. Autostrada 10%. Kiedyś wyczytałem, że te silniki również więcej spalają oleju gdy stan jest bliżej maksimum, że niby odmą więcej wypluwa, ale nie wiem czy to ma jakiś związek. Tu można zobaczyć eksperymentalnie, który olej lepiej smaruje. Im mniejsza wartość tym lepiej. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1J4yGGQQnIX7gZIfT3ga2qJatRfdmFgmaNPLqpmrxQnE/edit#gid=0
-
530d buczenie wydechu
U siebie właśnie wymieniłem. Jakiejś znaczącej różnicy nie odczułem. Być może musiałbym wymienić jeszcze poduszki pod silnikiem, bo jednak mam raczej drgania kabiny na jałowym niż buczenie. Fakt, że stare gumy były dużo twardsze, a koszt jest porażająco niski (7zł za obie) oraz wymiana pięć minut więc nie zaszkodzi. :)
-
525D turbina z 330D?
Chyba walnąłem gafę, bo założyłem, że chodzi o auto 525d CR, a Ty chyba piszesz o 525d TDS ? :?
-
525D turbina z 330D?
Zależy jaki masz cel. Podobno najlepsze rezultaty daje turbina od E60 po przeróbkach. Natomiast jeśli masz od 330D to ja bym się nie zastanawiał tylko taką założył. Ja temat taki kiedyś znalazłem. Gość założył do 525d turbo od 330d i działało to u niego normalnie, tzn. bez żadnych zmian w programie jeździło tak samo choć możliwości są większe niż z turbiną seryjną, bo ta jest przewymiarowana po prostu. Turbodziurę ocenisz po założeniu sprawnej sprężarki. Zresztą wystarczy, że wężyki podciśnienia są spękane i turbo nie będzie reagować na bieżąco. Przed wymianąna FMIC było lepiej ? W ogóle masz jakieś modyfikacje programowe, że zmieniałeś na FMIC ?
-
520d totalny brak mocy.
Nieoryginalne czyli bez regulacji twardości ? Odpięte podcisnienia, a są zaślepione ?
-
520d totalny brak mocy.
Mimo, że jest odłączony, ale niesprawny to może dawać cały czas spaliny i auto będzie miało muła. Zaglądałeś tam czy grzybek jest zamknięty ?
-
Zmieniarka CD brak dźwięku
To jest chyba wzmacniacz. Były gdzieś takie tematy, że coś tam luty śniedzieją czy jakoś tak. W kombi będzie pod podłogą w bagażniku lub na lewym boku. Ja mam tak, że prawy głośnik niedomaga, a jak dam głośniej to zaczyna grać i pewnie to będzie to tylko nie chce mi sie tam grzebać, bo prawie nie korzystam z radia :) Mam "półsprawną" zmieniarkę z magazynkiem. Podobno laser się zawiesza. Dostałem razem z autem. Mogę wystawić na allegro za 5zł plus przesyłka jeśli ktoś chce na części.
-
530d buczenie wydechu
To mnie zaintrygowałeś, bo też mam lekkie buczenie na jałowych, a w drugim aucie nie. Ten drugi to automat więc myślałem, że konwerter tłumi te niewielkie wibracje. Zakupię dwa uszka :)
-
530d buczenie wydechu
Były jakieś uszkodzone, twarde czy tak strzeliłeś, żeby wymienić ?
-
520d totalny brak mocy.
EGR może być non stop niedomknięty dlatego jak go odłączyłeś to jest trochę lepiej, ale i tak dostaje spaliny w płuca. Jak jest podłączony to zaciąga jeszcze więcej dymu i nie ma siły jechać. Trzeba wymontować, wyczyścić.
-
520d totalny brak mocy.
Tak średnio. Jestem samoukiem, ale ja mam silnik na CR, a nie na pompie więc trochę zgaduję. Wrzuć zdjęcie z INPA Analog1 i Analog2.
-
520d totalny brak mocy.
W ogóle łączy się z autem ? Na ekranie początkowym dwie czarne kropki - zapłon i bateria. Jeśli tak to spróbuj połączyć się z innym modułem, np od ABS. Po zmianie silnika został stary sterownik ?
-
520d totalny brak mocy.
Być może. Możesz też mieć słabą pompę progową - mało paliwa, auto nie idzie więc dusisz bardziej i więcej pali. Wróżenie z fusów. Trzeba podpiąć INPĘ i odczytać bieżące parametry.
-
E39 530d Brak ogrzewania powyżej 2 tysięcy obrotów .
Jesteś pewien, że prawidłowo odpowietrzony ? https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e39-530d-lim/repair-manuals/17-cooling/17-00-cooling-check/2TmKvbM
-
530d buczenie wydechu
Złącza mogą być zbyt sztywne przez co przenoszą się drgania na karoserię. Mogą być innej długości i cały układ się skrócił/wydłużył więc charakterystyka się zmieniła. Może rura opierać się gdzieś o konstrukcję. Byleś u gościa powtórnie ? Podjedź ewentualnie do innego tłumikarza niech zerknie jak to wygląda.