Treść opublikowana przez Fuser
-
E39 530d Piszczenie paska
No przecież napisał wyżej, że Corteco się posypało, nawet dał podgląd :duh:
-
E39 530d Piszczenie paska
:D A to buczenie na wolnych to takie efekty dźwiękowe jak w starym dieslu klekocie ? I one znikły po wymianie koła ? Ja mam właśnie takie buczenie, bo nadal jeżdżę na starym po nieuznanej reklamacji i trochę mnie to męczy. Jak się już ruszy to tego nie czuć. Uważaj jak będziesz przykręcał używane śruby, bo są już wyciągnięte.
-
E39 530d Piszczenie paska
No widzisz. To teraz musisz w niedzielę dać hojnie na tacę, żeby reklamację uznali. Moje koło wysyłali nawet do producenta i ten stwierdził, że jest wszystko zgodnie ze specyfikacją, a dziecko z przedszkola jak widzi, że coś krzywe znaczy, że zepsute :evil: Co było przyczyną, że wymieniałeś koło ?
-
E39 530d Piszczenie paska
Ja stawiam na jakieś łożysko. Mówię, weź długi śrubokręt i przyłóż ucho.
-
E39 530d Piszczenie paska
Jak posmarujesz pasek to zlikwidujesz piski, ale dalej będzie się ślizgać. Coś Ci elektrycznie nie obciąża za bardzo prądnicy skoro na niej się grzeje rolka ? Może mechanicznie ciężko się obraca ? Weź długi wkrętak i przytknij ucho to będziesz wiedzieć w którym miejscu piszczy.
-
E39 530d Piszczenie paska
Ślizga się na na rolce od alternatora ? Może stawia za duży opór ? Pasek też może być lichy Poprzedni właściciel mojej 530D wymieniał pasek w STANDO Wrocław i gość się pytał czy chce oryginał drogi czy zamiennik tańszy, ale będzie ćwierkał przy gaszeniu. Założył tańszy i faktycznie potrafi pisnąć przy gaszeniu silnika.
-
E39 530D wybór wtrysków do M57
Najlepiej będzie oddać swoje do sprawdzenia/regeneracji, a potem zastanawiać się nad wymianą.
-
530d 2003r. rozkodowujące się kluczyki
Kupiłeś takie żółte LIR 2025 ? Może trafiłeś, że te akku były jakieś zleżałe i nie trzymają pojemności, a już z natury pojemność ich jest niewielka. Jakie napięcie ? Zostaw na półce na tydzień czasu i zmierz ponownie.
-
530 E39 ŁOŻYSKO PRZÓD
To jest istotna uwaga. Też tak myślałem i wielu tak myślało, ale okazało się, że w dzisiejszych czasach to nie jest już takie pewne jaki faktycznie kupujesz zamiennik. Firmy zmieniają właściciela, zlecają produkcję komu innemu, a sprzedają pod własnym logiem lub po prostu oszczędzają i produkują z innych materiałów niż kiedyś. Filtron należy do MANN, Castrol to BP, a sprzęgło Sachsa i łożysko INA można znaleźć w pudełku LUK'a. Dla przykładu poduszki silnika LEMFORDER'a padły po 20kkm, a koło pasowe Corteco było zepsute (krzywe) już w pudełku. Chodzi o to, żeby być świadomym, że napis na pudełku nie jest już gwarancją niezawodności.
-
Uczelki korka wlewu oleju oraz korka wspomagania 530D
Zrobiłem błąd ! Ma być średnica 37 mm oczywiście, nie 27 mm. Już poprawiłem powyżej. Przepraszam :oops:
-
Luźne kable w bagażniku. Pomoc w identyfikacji.
Chodzi ci o trzecie złącze w zmieniarce czy na rysunku ? Daj link do realoem gdzie to jest. W zmieniarce jest bodajże złącze optyczne, ale nie wiem czy to jest podłączone. Nie chce mi się grzebać w aucie, bo trochę zimno :) Jeśli masz ochotę to mogę Ci wysłać taką zmieniarkę to sobie sprawdzisz czy to działa. Zależy też pewnie jakie radio masz. Zmieniarka jest uszkodzona, tzn. podobno działa, ale się wiesza. Leży i się kurzy. Być może wystarczy laser wyczyścić/wymienić. Dostałem z autem od poprzedniego właściciela, który ją wymienił. Mogę wysłać do paczkomatu jak podasz mi dane na PW. Liczę na uczciwość, że jeśli Ci się przyda to niewielki ekwiwalent pieniężny, jeśli nie to chociaż zwrot za paczkomat. To i tak chyba taniej niż miałbyś gdzieś podjechać, żeby ktoś podłączył i sprawdził. Niewiele ryzykujesz.
-
Uczelki korka wlewu oleju oraz korka wspomagania 530D
Korek oleju FEBI kosztuje 15 zł to chyba nie ma sensu rzeźbić z uszczelką. Oring to typowe uszczelnienie, a tam jakaś płaska jest czy coś...
-
Luźne kable w bagażniku. Pomoc w identyfikacji.
Zdjęcie gniazd zmieniarki. Nie wiem czy wystarczy podłączyć, żeby działało. https://www.dropbox.com/s/dhv12eoe8wnrpg4/zmieniarka%20gniazda.jpg?dl=0 Co do subwoofera to nie pomogę. Popraw tytuł na zgodny z regulaminem, bo Admin usuwa.
-
Uczelki korka wlewu oleju oraz korka wspomagania 530D
Korek ATF - uszczelka. Grubość 3 mm, fi wewn. 37 mm. Taką mam u siebie i już nie cieknie. Zakręca się ciasno, a poprzednio było luźno. Wymiary zdjąłem z nowej uszczelki.
-
Uczelki korka wlewu oleju oraz korka wspomagania 530D
Nie pamiętam, ale kupiłem dwie. Poszukam i zmierzę. Daj chwilkę :)
-
Luźne kable w bagażniku. Pomoc w identyfikacji.
Jeśli to Touring to z lewej zmieniarka, a z prawej subwoofer.
-
Uczelki korka wlewu oleju oraz korka wspomagania 530D
Kupowałem uszczelkę do korka wspomagania w sklepie z oringami. Koszt 2 zł w porównaniu do aledrogo 20 zł plus przesyłka :duh:
-
e39 528i nie grzeja lusterka
Nie odparowują mokre ? Czyli mają około 15W. W E36 lusterko miało 10W tyle, że tam grzało non-stop nawet w lecie. Wraz ze wzrostem temperatury rosła rezystancja więc temperatura się stabilizowała na pewnym poziomie. W zimie było elegancko widać jak śnieg się topił. Co prawda odkąd mam E39 to śniegu jeszcze nie widziałem, ale porównując u mnie w E39 to faktycznie gorzej odparowują niż w E36 więc pewnie u Ciebie jest podobnie.
-
530 E39 ŁOŻYSKO PRZÓD
No właśnie ABS, rozumiem. Może faktycznie tak zrobię. Drogi, niedrogi FAG kosztuje 2x tyle co KAMOKA. Co do huczenia to moje właśnie cicho chodzi tylko coś tam drapie w środku. Jak miałem E36 to kupiłem jakieś najtańsze, chyba NTY i problem z huczeniem według mnie jest tylko w ilości smaru, którego... tam nie było :shock: Przed montażem wystarczyło rozłożyć, nasmarować i przejeździłem do sprzedaży auta jeszcze 40kkm. Sprawdzałem co sezon przy zmianie kół i wszystko było cacy, cicho i zero luzu. Tam jednak inna konstrukcja była i łatwiejszy montaż.
-
530 E39 ŁOŻYSKO PRZÓD
Odgrzewam. Mam taki objaw, że piasta trochę chrobocze przy kręceniu ręką. Odgłos jakby kulki się wysypywały z worka :) Zdjęta tarcza. Jest tam coś jeszcze co mogło się rozsypać oprócz łożyska ? Czujnik ABS może haczyć ? ABS działa poprawnie. Nie ma luzów i piasta nie stawia jakichś wyraźnych oporów. Z założonym kołem obraca się normalnie jak po drugiej stronie tylko ten odgłos. Jeśli to piasta, bo zakładam, że tak, to czy ktoś montował KAMOKA ? Wiem, że najlepsze FAG lub SKF, ale może ktoś założył i był zadowolony lub nie. Bardziej co do jakości łożysk obawiam się, żeby ABS nie wariował.
-
[e39] zablokowane przednie drzwi kierowcy
E39 to normalny samochód tyle, że stary dlatego coraz mniej osób pisze i coraz częściej się psuje :) W dziale E34 jest jeszcze mniej aktywności. Musisz pooglądać trochę YT to może coś znajdziesz pod kątem swojej usterki. https://www.youtube.com/results?search_query=e39+door+wont+open+from+inside+or+outside
-
3.0D kopci na zimnym i po dodaniu gazu przerywa
Wydaje mi się, że błąd sterownika to nie to samo co błąd świec. Podłączałeś pod INPA czy jakiś inny sprzęt ? Odpalanie silnika w takim stanie jak jest zimno nie jest zbyt zdrowe dla wału i może się źle skończyć.
-
3.0D kopci na zimnym i po dodaniu gazu przerywa
Świece mogły powiedzieć pa pa.
-
E39[530D] Kupno nowych lusterek, wymiana zawieszenia.
Właśnie ze sprężynami to jest trochę kłopot do M-techa, bo mało kto to robi, albo nie umiem szukać. https://www.autoczesciexpert.pl/bmw-czesci/5-e39/15267/10213/zawieszenie?criteria%5B100%5D=VA&brand%5B0%5D=246# Zwróć uwagę, że co innego jest do automatu i o dziwo tańsze niż manual. Ja się poddałem z dalszym szukaniem i na wiosnę będę wymieniał komplet przód-tył na MTS'a ale bez regulacji. Koszt 1000 zł ze sprężynami. Wiem, że każdy mówi, że to badziewo, ale w E36 przejechałem 50kkm głównie jazda miejsko-wiejska i byłem zadowolony. Obecnie mam Sachs'a i po 40kkm jest do wymiany. Zwróć uwagę, że Sachs jest alu, a Bilstein stalowy więc będzie cięższy.
-
E39[530D] Kupno nowych lusterek, wymiana zawieszenia.
MTS GOLD to właśnie jest gwint ze sprężyną Eibacha więc sobie pokręć do góry na max i będzie -25mm, a M-tech ma -20mm. Bilstein B8 będzie jeszcze twardszy. M-tech to jest Bilstein B6 lub Sachs Advantage SFE36 556 834 cena 550zł/szt i sprężyny też będziesz musiał kupić plus zawiecha cały przód to ci wyjdzie niezły kosmos. Na twoim miejscu podkręciłbym do góry i potestował, a potem się zastanowił czy nie lepiej wymienić te amortyzatory na takie same nowe. Wiesz może jaki przebieg mają ? Zawieszenie tylko Lemforder lub MEYLE - sztywniejsze gumy. Ja mam cały przód MEYLE.