Treść opublikowana przez Fuser
-
M57D25 siwy dym przy pełnym bucie
No i powiedział, że wszystko jest w porządku i nie ma do czego się przyczepić, a za tę informację zapłaciłem 250zł... Dodał też, że objaw ostrego dymienia mógł powstać na skutek wydmuchania oleju z IC przy wysokich obrotach.
-
e39 jak sprawdzić układ klimatyzacji przed nabiciem
A wentylator działał ? Ciśnienie na wysokim powinno być max 20 bar i musi się załączyć. Jeśli nie ma chłodzenia skraplacza to ciśnienie tak wzrośnie, że może rozsadzić układ lub gdzieś puszcza pomału, ale na azocie 18 bar jeszcze trzyma. Taka hipotetyczna teoria. To współczuję kosztów jak zgubiłeś kilo gazu. Proponuję załadować azot na wyższe ciśnienie i wrócić za tydzień na sprawdzenie, no i sprawdzić wentylator. Będzie nieszczelność na parowniku, ale oka tam nie wsadzisz, żeby sprawdzić.
-
e39 530da dymi na niebiesko
Ale co to jest 15,16 ? Na którym rysunku ?
-
e39 530da dymi na niebiesko
Trzeba zacząć od sprawdzenia czy olej jest w dolocie. Najprościej od grubego węża, który idzie do EGR'a, bo najmniej roboty. Jeśli już tam jest mokro znaczy, że idzie olej w dolot - albo turbina, albo odma. Ściągasz rurę ssącą z turbo (można też tą cieńszą, która do niej wchodzi -to od odmy) i jeśli w niej jest olej to znaczy, że odma przepuszcza. Od razu można pomacać luzy na wirniku. Nr 6 to wąż oparów z odmy, który łączy się z powietrzem zasysanym przez turbo https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DP91-EUR-10-2001-E39-BMW-525d&diagId=13_2039
-
530d mało mocy przy mniejszej ilości paliwa
Może geometria się zacina na turbinie ?
-
M57D25 siwy dym przy pełnym bucie
Zobaczymy co na temat tej turbiny powie gość od regeneracji. Teoretycznie powinna mieć teraz 40 tys. przebiegu, a najciekawsze jest to, że jest to turbina firmy JG Group... :roll:
-
M57D25 siwy dym przy pełnym bucie
Też mi się tak zdawało, ale numery są inne co nie oznacza, że nie mogą być tej samej wydajności. 525d -> GT2052V 163KM 530d -> GT2256V 184KM 530d -> GT2556V 193KM
-
M57D25 siwy dym przy pełnym bucie
Tak, studiowałem ten temat; dość powszechny zresztą, tylko, że wymaga to właśnie drobnych przeróbek: obrócenie muszli, przejściówka na dolot do turbo i takie tam, no i oczywiście potem strojenie i bardziej dotyczy 530D. Natomiast mi chodzi o założenie turbo z 530D do 525D, bo jednak jest trochę mocniejsze i wydaje mi się, że powinno być P&P bez przeróbek. Dlatego też pytam czy ktoś coś takiego robił, bo na standardowych gratach teoretycznie można uzyskać 163KM -> ok.195KM, a może na turbo z 530D więcej ? Aczkolwiek jeśli to ma być 5KM więcej to będzie wtedy bez sensu. O to mi chodzi. :)
-
M57D25 siwy dym przy pełnym bucie
Jestem umówiony na sprawdzenie turbiny i tak się zastanawiam czy w przypadku gdy się okaże, że wymaga reanimacji to nie lepiej od razu założyć od 530D ? Ktoś robił taki przeszczep i czy to w ogóle ma sens ?
-
BMW e39 530d routing skrzynia
Kiedyś widziałem ogłoszenie sprzedaży E39 ze skrzynią z E60 oraz na jakimś forum wyczytałem, że ktoś przekładał i nie było za dużo przeróbek, chyba tylko mocowanie skrzyni na poduszkach. W obu przypadkach były to skrzynie 6 biegów, ale nie jestem pewien czy nie były od 520D. Te są zresztą dużo tańsze.
-
Wentylator klimatyzacji
Na pewno do diesela jest większej mocy. Poza tym nie wiem.
-
e39 530d niedziała centralny z kluczyka
Chcąc wymienić baterię musisz rozciąć kluczyk. Wyciągasz z wnętrza elektronikę, wylutowujesz starą baterię i wlutowujesz nową. Jeśli uda Ci się skleić kluczyk z powrotem to zakończyłeś operację sukcesem. Mnie się to nie udało i musiałem kupić nową obudowę z surowym grotem, dorobić grot, przełożyć elektronikę, a stary kluczyk bez elektroniki poszedł w kubeł.
-
Wentylator klimatyzacji
Tylko kłopot w tym, że nikt inny tych wiatraków nie robi, przynajmniej do wersji diesel, a oryginał kosztuje ponad 1500zł. Szukałem w tamtym roku, ale jakoś udało mi się ożywić stary wentylator.
-
e39 530d niedziała centralny z kluczyka
:duh: No dobra... Bateryjkę kupujesz na Allegro. Wpisz LIR2025 E39, taka żółta. Tak trzeba lutować, ale nóżki pasują, ale najpierw zobacz jak wygląda ta w kluczyku. Kopia klucza w sensie u gościa co dorabia klucze. Musiałem kupić całą obudowę kluczyka i trzeba go dorobić, żeby można było w stacyjce przekręcić. Zapłaciłem 60zł, pewnie można taniej. Grunt, że działa.
-
e39 530d niedziała centralny z kluczyka
Może być problem z anteną w aucie, ale tutaj nie pomogę. Jeśli kombi to chyba gdzieś w tylnej klapie, ale ja i tak bym zaczął od baterii. Jeśli kluczyk diament to weź rozetnij ten drugi skoro i tak nie działa i zmierz napięcie. Zakup od razu dwie bateryjki LIR2025 - pasują idealnie. Mój kluczyk niestety nie nadawał się do sklejenia, ale kupiłem obudowę/surówkę i po wymianie bateryjki działa jak zły :D Oryginalna bateria miała niecałe 2V więc nie miał prawy działać. Niestety dorobienie wzoru trochę kosztuje.
-
Grzeje się wtyczka wentylatora klimatyzacji
Aha, skoro wiatrak działa jak powinien to faktycznie trzeba szukać w połączeniu wtyczka/gniazdko.
-
e39 530d niedziała centralny z kluczyka
Jak się rozprogramuje kluczyk to też nie działa. Drugi działa ? Przestawał działać z dalszych odległości czy czujesz, że przyciski mechanicznie są jakieś rozklekotane ?
-
Wentylator klimatyzacji
Chyba POLCAR to pakuje, a produkcja faktycznie będzie :lol:
-
Wymiary i rysunek ściągacza tulei wózka e 39
? https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=87859&start=30
-
Kilka mniejszych i większych problemów
W ten sposób nikt Ci nie pomoże, bo za dużo na raz i to w jednym temacie. Poza tym nie napisałeś nawet jakiego dokładnie auta się to tyczy, a taki tytuł spowoduje, że zaraz temat poleci do kosza.
-
BMW E39 samochód kręci a nie odpala
Musisz się bardziej wczytać w temat, bo sporo tego było, ale, żeby nie nurkować od razu pod auto wystarczy komputer i INPA i tam sprawdzisz czy jest ciśnienie oraz postukać w podłogę jeśli nie słychać pracy pompki.
-
Klima e39 528
Zwykły przekaźnik jakich sporo masz w aucie.
-
M57D25 siwy dym przy pełnym bucie
Luzy są około 0,5mm wzdłużny i poprzeczny.
-
M57D25 siwy dym przy pełnym bucie
Też o tym pomyślałem, ale rury dolotowej do turbo nie ściągałem, bo wszystko było tam tak gorące, że nie mogłem dotknąć. Zobaczę jutro. A jaki luz jest dopuszczalny ?
-
M57D25 siwy dym przy pełnym bucie
Czy może być tak, że puszcza olej tylko po stronie gorącej i tylko na maksymalnych obrotach ? Jak to sprawdzić ?