Skocz do zawartości

Fuser

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fuser

  1. Ale on napisał, że wcześniej po 10min się gotował, a teraz 30-40 min jeździł i było dobrze. Potem napisał co się działo wcześniej więc ja z wypowiedzi wnioskuję, że teraz jest OK.
  2. Chętnie sprzedam za nieduże pieniądze podłokietnik (czarny) z bezprzewodową słuchawką. Wymieniłem u siebie na zwykły otwierany ze schowkiem, bo nie używam tego telefonu.
  3. Działała, ale coś się posypało. Albo program/interfejs, albo coś w aucie. Więc albo podłączasz swoją INPĘ gdzie indziej, albo inną INPĘ u siebie i wtedy wiadomo już gdzie szukać.
  4. No trochę bez sensu :duh: Płyn się zagrzał więc rozszerzył. Jak go odciągnąłeś to znowu jest za mało...
  5. Fuser odpowiedział(a) na patch temat w E39
    Błąd EGR wyskakuje gdy masa powietrza jest nieprawidłowa czyli np. EGR się zatnie i jest cały czas zamknięty. Wtedy powietrza idzie dużo (nie ma spalin),a ECU oczekuje mniej i stąd jest błąd. Jak przyciąłeś wartość oczekiwaną to teraz możesz mieć sytuację odwrotną. Jeśli EGR działa prawidłowo - nie zacina się, a zaworek podciśnieniowy jest sprawny to bez sensu jest ingerować w ustawienia fabryczne, bo zmieniasz nastawy, które nie będą teraz odpowiadały rzeczywistości. Jeśli usuwasz EGR mechanicznie to wtedy można zredukować masę powietrza choć ja tego nie ruszałem i oprócz błędu nie zauważyłem niczego niepokojącego. Nie sądzę aby było to powodem kopcenia, bo przy pełnym bucie EGR i tak ma pozostawać zamknięty. Mimo wszystko ja bym najpierw wyczyścił filterek i sprawdził ponownie wskazania tym bardziej, że dostęp tam nie jest jakiś mega trudny.
  6. Brak komunikacji, a dlaczego to już sam musisz dociec najlepiej metodą eliminacji. Sprawdź swoją INPĘ na innym aucie.
  7. Jeśli dolewałeś płynu znaczy, że ubywa. Sprawny układ sam się nie zapowietrzy. Czarny płyn to też nie jest prawidłowy objaw. Jeśli nie widać wycieków to może lecieć do układu smarowania lub do cylindrów (będzie nierówno chodził zimny po odpaleniu).
  8. Bo jest zapowietrzony. Zrobisz grzankę z silnika jak będziesz używał w takim stanie. Szczelność układu jak kolega napisał. Stało się nagle więc pewnie coś się rozszczelniło i zaciągnął powietrza. Nie ubywa płynu ? Nie robi się masło pod korkiem oleju ? Regulamin II. Zasady dotyczące pisania na forum 1. Zakładając nowy wątek pamiętaj, że tytuł musi jednoznacznie i jak najdokładniej naprowadzać na treść oraz model samochodu, o którym mowa. Wątki o tematach typu „pomocy”, „problem” itp. będą usuwane z forum, a autor otrzyma ostrzeżenie.
  9. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    Trochę mam obawy wkładać głowę pod auto na takich drabinkach :? A tego krzyżaka/trójnika to się nie da przełożyć ? https://img.avtosoft.net/BMW201810/source/169961.gif?s=252361748&k=bea75106407b60b4f7472426c9b43e7c Kwestia jeszcze przełożeń czy są takie same.
  10. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    Nie jestem ekspertem więc nie mam pojęcia. Domyślam się, że jeśli pozostałe dwie dadzą radę to pewnie nie ma wpływu, a jak nie to nie skasuje luzu przy zużyciu tarczy. Może trzeba by przejrzeć sprzęgło/dwumas jak już zwaliłeś skrzynię ? Ale jakbyś wiedział, że to trzymała ta śrubka ? Coraz bardziej zastanawiam się czy nie kupić takich najazdów i samemu się zabrać za skrzynię. Dwa razy mi ściągali a dalej jest nie tak jak być powinno :cry: Odradzasz samemu ?
  11. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    Pęknięta sprężynka regulacyjna od samonastawy.
  12. Fuser odpowiedział(a) na patch temat w E39
    Tak, podciśnienie od EGR'a zaślepić.
  13. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    Jak trzyma coś w środku to tylko łożysko pilotujące. Może się zatarło i zgrzało do wałka ? Chociaż ono pracuje tylko na wciśniętym sprzęgle to raczej jest mało obciążone. Może coś na zewnątrz trzyma ? wszystko odkręciłeś ? Wypiąłeś cięgno od lewarka ? Ja bym od razu wymienił zestaw naprawczy https://webspace.ringling.edu/~dplassma/bmw_diy/shift_pins/shift_pins.html albo chociaż sprawdzić na sucho lewarek jak chodzi w tej drugiej skrzyni, bo się zeźlisz jak wszystko poskładasz i zaraz się okaże, że R lub 5 nie odbija :wink:
  14. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    Jak ładnie widać na tych zdjęciach to rozrusznik sobie siedzi na miejscu http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=1&t=57067 Niestety z autopsji nie pomogę. Nie mam warunków na taką zabawę choć bym chciał, bo też mam nierozwiązany problem ze skrzynią. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=349491&hilit=pukanie
  15. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    To chyba nie jest dobry pomysł, bo przecież sprzęgło będzie przeszkadzać O tej porze to już ciężko się myśli, sorry. :mrgreen:
  16. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    Konwerter w manualu ?
  17. Fuser odpowiedział(a) na patch temat w E39
    To chyba nie jest prawidłowe co robisz. Ja mam EGR zaślepiony i wtedy faktycznie jest błąd, bo za dużo idzie tlenu w objętości gazu gdy powinny być spaliny. Jak EGR działa prawidłowo to nie będzie błędu, chyba, że przepływka wysiada, ale ona pokazuje wtedy za mało powietrza w stosunku do tego co faktycznie przelatuje. W takim razie zdejmij wężyk z EGR'a i wtedy sprawdź parametry na tej ograniczonej modyfikacji. Zaślepienie EGR'a powinno dać bardziej żwawy "dół". Albo przycina się EGR albo źle nim steruje podciśnienie przez przetwornik. Jakby nie było będzie sypać za dużo spalin gdy nie powinien i zamula silnik, a programowe zmniejszenie powietrza nic nie zmieni na plus. Zaworek od turbiny wymontuj i oczyść filterek, który w nim jest. Powinno pomóc, znaczy turbo powinno być bardziej czułe. Taki sam zaworek jest od sterowania EGR'a, ale jak pamiętam trzeba zwalić kolektor dolotowy, chyba, że nie będziesz już potrzebował EGR'a to nie ma sensu tam zaglądac. Dzięki. Mam ISTĘ zainstalowaną, ale jakoś nie miałem odwagi, żeby w końcu ograniczyć tego zaślepionego EGR'a. Dla mnie to wygląda na niskie ciśnienie na pompie progowej. Powinno być 3,9 - 4 bar.
  18. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    Może jak włożysz jakąś breszkę od spodu przez całą średnicę skrzyni, żeby u góry przynajmniej się nie schodziło ?
  19. Fuser odpowiedział(a) na patch temat w E39
    Ale EGR masz zaślepiony ? Trochę dziwne te wskazania jak dla mnie, bo jak twierdzisz, że przyciąłeś powietrze, ale nadal wskazania się nie pokrywają. Poza tym ciśnienie turbiny też nie do końca się pokrywa z zadanym - raz jest za małe, raz za duże, chyba, że jest taki poślizg na odczycie parametrów. Ciśnienie pompy progowej na ostatnim zdjęciu też trochę chyba za małe. BTW, możesz opisać jak robiłeś to ograniczenie ISTĄ ?
  20. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    Trochę skrzynia zeszła więc oryginalne śruby będą pewnie zbyt krótkie. Bierzesz szpilkę, np. z Castoramy w rozmiarze jak ori śruba. Ucinasz tę szpilkę, żeby była dłuższa od śruby i wkładasz normalnie jak śrubę, ale jak przejdzie przez skrzynię to miedzy skrzynią i silnikiem nakręcasz na nią nakrętkę, a dopiero potem wkręcasz szpilkę w silnik. Następnie kręcąc tą nakrętką co jest między silnikiem, a skrzynią będziesz powodował, że skrzynia zacznie się odsuwać. PS. O właśnie widzę, że wiesz już o co mi chodziło :cool2:
  21. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    Patrząc na ten obrazek to ja bym wkręcił szpilki zamiast śrub z nakrętką w tej szczelinie i kręcąc równomiernie po obwodzie nakrętkami w końcu musi puścić co tam trzyma. Tyle, że coś się może urwać...
  22. Kolego, przede wszystkim powinieneś przeczytać punkt regulaminu dotyczący tytułowania tematów, bo przy takim opisie to szybko poleci do kosza, a inni niepotrzebnie będą się produkować czego nikt nigdy już nie przeczyta. Jedyne co to można się domyślić, że chodzi o manualną skrzynię biegów, a poza tym to nie wiadomo jaką dokładnie wersją BMW powozisz. W każdym razie coś tam ci grzechocze i puka i może należałoby w pierwszej kolejności zajrzeć od spodu auta zanim się całkiem urwie. Można to zrobić nawet na SKP pewnie za 20zł jak nie masz innych warunków. Ja strzelam w urwane poduszki. Sprzęgło/dwumasa też do przejrzenia - sam twierdzisz, że biegi ciężko wchodzą i ruszasz żabką. Jak piątka i/lub wsteczny nie odbija to typowy problem z "pinami" w skrzyni. Są poprawione zestawy naprawcze, ale trzeba przypilnować, aby to zrobić gdy będzie skrzynia wyjęta, bo innej możliwości nie ma ! https://webspace.ringling.edu/~dplassma/bmw_diy/shift_pins/shift_pins.html
  23. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    Może raczej w skrzyni brakuje oleju, skoro tam bardziej terkocze. Korek spustowy jest magnetyczny. Jakbyś zmieniał olej to można stwierdzić czy są opiłki.
  24. Fuser odpowiedział(a) na Marczyk temat w E39
    A nie jest to dyfer skoro na wszystkich biegach tak terkocze ? Trzeba by podnośnik i wtedy posłuchać przy obracających się kołach.
  25. Wymieniłem przekaźnik klaksonu i bez zmian. Wymieniłem kostkę stacyjki - bez zmian. Mam wrażenie, że trąbienie rzadziej występuje gdy odpalam bez wciśniętego hamulca - skrzynia automat. Ale co to ma do rzeczy ? Czy jeśli kable w tylnej klapie byłyby przetarte (sedan - nie rozbierałem) to może dawać takie objawy ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.