Skocz do zawartości

Adam318

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Adam318

  1. Jeśli dałeś za nią ok 50pln to się sam zastanów co się mogło stać. Jeśli jednak kupiłeś za 200 lub więcej to bym dzwonił z reklamacją. Kolega zakładał do coupetki coś za ok 200 i bez problemu trzymała wymiary i ładnie się dała polakierować
  2. NIE ZMIENIAJ. Masz ponad 240tys na zegarach a w rzeczywistości nie wiadomo ile. Był półsyntetyk i niech tak zostanie
  3. Jak masz możliwości zrobienia auta w sensie blacharskim to może ja swoją będę sprzedawał bo uległa lekkiemu rozbiciu przodu :) A tak na poważnie to powtórzę kilka odpowiedzi kolegów ale proszę: 1. Oszczędność w spalaniu żadna więc szukałbym 318i 2. Zawsze jest sens, niektórzy kupują e30 i e21 więc jeszcze starsze auta niż szukasz, osobiście szukałbym na łańcuszku czyli M43 3. Od 7 do nawet 15 zależy od stylu jazdy. 4. Wyposażenie. 316i często były gołe, dużo zależało od 1 właściciela czego sobie zażyczył ale skoro kupował najtańszą wersję to nie brał full opcji proste 5. Awaryjność dużo się mówi że BMW to skarbonka. Zależy jak jeździsz ale skoro chcesz r4 to wątpię żeby służyło do szaleństw. Dostęp do częsci od jakiś 2-3 lat całkiem przyzwoity a i ceny spadły. 6. Sekwencję możesz założyć o 800pln taniej niż napisałeś przy tej relacji cen zwróci się instalacja pomiędzy 15-20tys. Oceń ile jeździsz i zdecyduj 7. Nie wiem jak 316i ja 318 nie narzekam. Myślę że różnica niewielka raptem 13KM więc tira wyprzedzisz ale na litewskich numerach może być problem bo to wariaci i popieprzają ze zdjętą blokadą :). Ogólnie 316i też da radę ma ponad 100KM. 8. Nie posiadam 316i , ma taką mój kolega. Po zakupie z zagranicy włożył jakieś 2tyś w naprawy (chuczące rolki, wycieki, zmiana płynów, gumowe elementy zawieszenia itp) od 2 lat wymienia tylko olej itp.
  4. Adam318 odpowiedział(a) na czarny1770 temat w E36
    Silnik M43 bardzo dobra jednostka. Posiadam takie autko z '97 w sedanie 318i. Przy samym silniku jeśli nie kupisz padaki nie musisz nic robić oprócz wymiany oleju, filtrów, świec. Zrobisz zawiechę na oryginalnych częściach (silenblocki, tuleje, gumy) i też będziesz miał spokój. Chyba że chcesz polatać bokami (wtedy kup coś z r6). Auto jak na swoją pojemność jest żwawe extra skrzynia biegów. Spalanie na poziomie 7,5 (jak żona prowadzi)-14 przy ostrej jeździe. Najczęstszy wynik to 10,5gazu. Polecam
  5. Lusterko ma pewnie drobne luzy i przy pewnej prędkości zaczyna drgać. Sprawdź mocowanie lustrka. Co do grzania to powinny oba grzać. Przyczyn może być kilka: 1.Masz niepodgrzewane lusterko (chyba że ci wczesniej grzało to odpada) np mogło być zmieniane 2.Padła Ci mata jak już koledzy pisali 3.Przy wymianie lusterka mógł ktoś niepodlączyć kabelka
  6. Adam318 odpowiedział(a) na domoko temat w E36
    Rozumiem że to falowanie masz tylko na zimnym silniku. Może to nie będzie wielki probem Ci pomóc. Zrób tak. Po skończonej jeździe przed zgaszeniem silnika (albo dojeżdżając do celu np. 1km wcześniej) przełącz z gazu na benzynę. Rano zobacz czy również masz falowania. W momencie gdy gasisz auto na gazie zostaje końcówka nie spalonego gazu który jest już w układzie. Rano gdy odpalasz nawet na benzynie faktem oczywistym jest to że spala Ci końcówkę wczorajszego gazu. Może stąd Twój problem. Pewnie gdy Ci faluje i trochę go przygazujesz to powraca do normy. Może być to lub inne przyczyny ale spróbuj sprawdzić to.
  7. Adam318 odpowiedział(a) na vising temat w E36
    Podjedź na geometrię niech sprawdzą i ewentualnie ustawią
  8. Na kompa na Mińską (25-chyba). Mają tam naprawę klimy też. Jadąc od strony praskiej w kierunku centrum po prawej stronie to będzie.
  9. Adam318 odpowiedział(a) na czarny1770 temat w E36
    Dobra rada popieram. M43 oznaczenie silnika r4 na łańcuszku. Jeśli chcesz gaz mimo wszystko zdecydyj się na sekwencję na nic innego
  10. Mało prawdopodobne w M43.Ale napewno coś z elektryką, dostaje wody i wariuje. przewody na rozruszniku, alternatorze...
  11. ale zaciął ci się w sensie że nie można go ruszyć czy lata cały czas?
  12. Adam318 odpowiedział(a) na palermos temat w E46
    Cena i rok produkcji sugerują że nie jest to totalny szrot. Xenony napewno robione we własnym zakresie. To że ma półskóry to mi akurat pasuje. Mam skórę ale nie podgrzewaną i przy mrozach trochę denerwujące przez pierwsze pare minut. Co do poduszek to trzeba sprawdzić czy 6 nie było dopiero po lifcie.
  13. Zupełnie inaczej a'la e30. Naprawdę nie wiem kto to kupi potem
  14. Adam318 odpowiedział(a) na Woojtus temat w E36
    Nie chcę Cię straszyć ale ja obstawiam magiel. Wiem że u siebie też mam do roboty i miałem taki przypadek jak ty ale zaraz przeszło i do tej pory jest o.k.
  15. Lepsze były by obrotowe ale może być kłopot z miejscem. A tak na poważnie to nie będzie to pasowało napewno. Już bym wolał drzwi otwierane do góry. Najlepiej jednak pozostać przy tradycji jaką jest marka BMW i nie robić Wiejskiego Tjuninku :)
  16. Adam318 odpowiedział(a) na kowi temat w E36
    Może sprężyna Ci pękła ale przy wymianie amorków raczej byś zauważył.
  17. Adam318 odpowiedział(a) na gawr0n temat w E36
    No to coś trzeba postawić na przeniesienie napędu. Obejrzyj auto z tyłu od spodu Jeszcze jak miałem kaszlaka to walnęła mi 2 dniowa :) flansza. To były czasy
  18. Adam318 odpowiedział(a) na grzes e30 temat w E36
    a co w kokpicie się zmieniało po lifcie? Różnicą może być klima A/M, Zegarek lub wyświetlacz i może rozbudowany komp. pokładowy-raczej zależało to od opcji. Wg mnie były 2 lifty i tyczyły się wyglądu zewn. Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi
  19. Adam318 odpowiedział(a) na Tommekz temat w E36
    Napisz mi tylko dlaczego chcesz na siłę soczewki. Dlaczego postarzasz auto a nie odmładzasz jak większość stara się to robić przy okazji?
  20. Adam318 odpowiedział(a) na Tommekz temat w E36
    Zasugerowałem się tym ogłoszeniem ale nie są to BOSHa reflektory. Za zamieszanie przepraszam. Na giełdzie w Słomczynie kupowałem rok temu zwykły Bosha za 200pln w b.dobrym stanie.
  21. Adam318 odpowiedział(a) na Barthez_84 temat w E30
    Co tzn schodzi z chłodnicy? Kapie Ci z niej? W którym miejscu? czy gdzieś ubywa nie wiadomo gdzie?
  22. Adam318 odpowiedział(a) na albizkit temat w E46
    Najpierw musisz mimo wszystko podjechać tam gdzie Ci robili. Malując to jakimś bezbarwnym czy coś w tym stylu nie uznają Ci vabank reklamacji. Tutaj ewidentnie ktoś spaprał robotę. Schodzi Ci wartstwa ochronna
  23. Jakość. Cena jednak nieadekwatna do ceny samochodu. Chyba że M3 z ostatnich lat produkcji w extra stanie
  24. Adam318 odpowiedział(a) na Tommekz temat w E36
    Skoro masz żółte lampy to może coś takiego? Przykład 1 gość ma komlet tylko na osobnych aukcjach A jeśli chcesz już nowe reflektory a szkoda Ci kasy na Bosha (nowy ok 440pln/szt) to może wybierz Depo.
  25. Już i tak są poprawione w stosunku do stanu pierwotnego. Albo da się jeszcze trochę ustawić (ale myślę że zrobili by to odrazu) albo może kiedyś było bita i to jest max pod co mogli podciągnąć. Podjedź do nich z tymi wynikami niech Ci powiedzą co i jak

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.