Treść opublikowana przez Adam318
-
co z ta blenda da sie zrobic jeszcze...???
Jeśli dałeś za nią ok 50pln to się sam zastanów co się mogło stać. Jeśli jednak kupiłeś za 200 lub więcej to bym dzwonił z reklamacją. Kolega zakładał do coupetki coś za ok 200 i bez problemu trzymała wymiary i ładnie się dała polakierować
-
Zmiana z półsyntetyka na syntetyk... Będzie problem???
NIE ZMIENIAJ. Masz ponad 240tys na zegarach a w rzeczywistości nie wiadomo ile. Był półsyntetyk i niech tak zostanie
-
BMW 316i oraz kilka nurtujących mnie kwestii...
Jak masz możliwości zrobienia auta w sensie blacharskim to może ja swoją będę sprzedawał bo uległa lekkiemu rozbiciu przodu :) A tak na poważnie to powtórzę kilka odpowiedzi kolegów ale proszę: 1. Oszczędność w spalaniu żadna więc szukałbym 318i 2. Zawsze jest sens, niektórzy kupują e30 i e21 więc jeszcze starsze auta niż szukasz, osobiście szukałbym na łańcuszku czyli M43 3. Od 7 do nawet 15 zależy od stylu jazdy. 4. Wyposażenie. 316i często były gołe, dużo zależało od 1 właściciela czego sobie zażyczył ale skoro kupował najtańszą wersję to nie brał full opcji proste 5. Awaryjność dużo się mówi że BMW to skarbonka. Zależy jak jeździsz ale skoro chcesz r4 to wątpię żeby służyło do szaleństw. Dostęp do częsci od jakiś 2-3 lat całkiem przyzwoity a i ceny spadły. 6. Sekwencję możesz założyć o 800pln taniej niż napisałeś przy tej relacji cen zwróci się instalacja pomiędzy 15-20tys. Oceń ile jeździsz i zdecyduj 7. Nie wiem jak 316i ja 318 nie narzekam. Myślę że różnica niewielka raptem 13KM więc tira wyprzedzisz ale na litewskich numerach może być problem bo to wariaci i popieprzają ze zdjętą blokadą :). Ogólnie 316i też da radę ma ponad 100KM. 8. Nie posiadam 316i , ma taką mój kolega. Po zakupie z zagranicy włożył jakieś 2tyś w naprawy (chuczące rolki, wycieki, zmiana płynów, gumowe elementy zawieszenia itp) od 2 lat wymienia tylko olej itp.
-
BMW 316-318 1.6 + LPG
Silnik M43 bardzo dobra jednostka. Posiadam takie autko z '97 w sedanie 318i. Przy samym silniku jeśli nie kupisz padaki nie musisz nic robić oprócz wymiany oleju, filtrów, świec. Zrobisz zawiechę na oryginalnych częściach (silenblocki, tuleje, gumy) i też będziesz miał spokój. Chyba że chcesz polatać bokami (wtedy kup coś z r6). Auto jak na swoją pojemność jest żwawe extra skrzynia biegów. Spalanie na poziomie 7,5 (jak żona prowadzi)-14 przy ostrej jeździe. Najczęstszy wynik to 10,5gazu. Polecam
-
Podgrzewanie lusterek + drganie:/
Lusterko ma pewnie drobne luzy i przy pewnej prędkości zaczyna drgać. Sprawdź mocowanie lustrka. Co do grzania to powinny oba grzać. Przyczyn może być kilka: 1.Masz niepodgrzewane lusterko (chyba że ci wczesniej grzało to odpada) np mogło być zmieniane 2.Padła Ci mata jak już koledzy pisali 3.Przy wymianie lusterka mógł ktoś niepodlączyć kabelka
-
co się dzieje?!
Rozumiem że to falowanie masz tylko na zimnym silniku. Może to nie będzie wielki probem Ci pomóc. Zrób tak. Po skończonej jeździe przed zgaszeniem silnika (albo dojeżdżając do celu np. 1km wcześniej) przełącz z gazu na benzynę. Rano zobacz czy również masz falowania. W momencie gdy gasisz auto na gazie zostaje końcówka nie spalonego gazu który jest już w układzie. Rano gdy odpalasz nawet na benzynie faktem oczywistym jest to że spala Ci końcówkę wczorajszego gazu. Może stąd Twój problem. Pewnie gdy Ci faluje i trochę go przygazujesz to powraca do normy. Może być to lub inne przyczyny ale spróbuj sprawdzić to.
-
[COMPACT] Zawieszenie? Opony?
Podjedź na geometrię niech sprawdzą i ewentualnie ustawią
-
OBC uproszczony.. zmiana języka i inne :)
Na kompa na Mińską (25-chyba). Mają tam naprawę klimy też. Jadąc od strony praskiej w kierunku centrum po prawej stronie to będzie.
-
BMW 316-318 1.6 + LPG
Dobra rada popieram. M43 oznaczenie silnika r4 na łańcuszku. Jeśli chcesz gaz mimo wszystko zdecydyj się na sekwencję na nic innego
-
Nie chce odpalic!!! pomocy!!! E36-318i
Mało prawdopodobne w M43.Ale napewno coś z elektryką, dostaje wody i wariuje. przewody na rozruszniku, alternatorze...
-
Jak odblokowac wiatrak chlodzenia ?
ale zaciął ci się w sensie że nie można go ruszyć czy lata cały czas?
-
Kupno BMW
Cena i rok produkcji sugerują że nie jest to totalny szrot. Xenony napewno robione we własnym zakresie. To że ma półskóry to mi akurat pasuje. Mam skórę ale nie podgrzewaną i przy mrozach trochę denerwujące przez pierwsze pare minut. Co do poduszek to trzeba sprawdzić czy 6 nie było dopiero po lifcie.
-
Przekładka z anglika e36 1.6 compact (europa) i 1.8 is sedan
Zupełnie inaczej a'la e30. Naprawdę nie wiem kto to kupi potem
-
kierownica nie chce wracać
Nie chcę Cię straszyć ale ja obstawiam magiel. Wiem że u siebie też mam do roboty i miałem taki przypadek jak ty ale zaraz przeszło i do tej pory jest o.k.
-
opinia drzwi ala rolls royce??
Lepsze były by obrotowe ale może być kłopot z miejscem. A tak na poważnie to nie będzie to pasowało napewno. Już bym wolał drzwi otwierane do góry. Najlepiej jednak pozostać przy tradycji jaką jest marka BMW i nie robić Wiejskiego Tjuninku :)
-
krzywo stojace auto
Może sprężyna Ci pękła ale przy wymianie amorków raczej byś zauważył.
-
E36 '95 przy 130km/h BUM BUM
No to coś trzeba postawić na przeniesienie napędu. Obejrzyj auto z tyłu od spodu Jeszcze jak miałem kaszlaka to walnęła mi 2 dniowa :) flansza. To były czasy
-
Lifty trójeczki...
a co w kokpicie się zmieniało po lifcie? Różnicą może być klima A/M, Zegarek lub wyświetlacz i może rozbudowany komp. pokładowy-raczej zależało to od opcji. Wg mnie były 2 lifty i tyczyły się wyglądu zewn. Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi
-
Lampy przednie
Napisz mi tylko dlaczego chcesz na siłę soczewki. Dlaczego postarzasz auto a nie odmładzasz jak większość stara się to robić przy okazji?
-
Lampy przednie
Zasugerowałem się tym ogłoszeniem ale nie są to BOSHa reflektory. Za zamieszanie przepraszam. Na giełdzie w Słomczynie kupowałem rok temu zwykły Bosha za 200pln w b.dobrym stanie.
-
Chlodnica-pomocy
Co tzn schodzi z chłodnicy? Kapie Ci z niej? W którym miejscu? czy gdzieś ubywa nie wiadomo gdzie?
-
lakier, problem :/
Najpierw musisz mimo wszystko podjechać tam gdzie Ci robili. Malując to jakimś bezbarwnym czy coś w tym stylu nie uznają Ci vabank reklamacji. Tutaj ewidentnie ktoś spaprał robotę. Schodzi Ci wartstwa ochronna
-
Najdroższy reflektor do E36..
Jakość. Cena jednak nieadekwatna do ceny samochodu. Chyba że M3 z ostatnich lat produkcji w extra stanie
-
Lampy przednie
Skoro masz żółte lampy to może coś takiego? Przykład 1 gość ma komlet tylko na osobnych aukcjach A jeśli chcesz już nowe reflektory a szkoda Ci kasy na Bosha (nowy ok 440pln/szt) to może wybierz Depo.
-
Czy to jest dobra geometria wynik pomiaru
Już i tak są poprawione w stosunku do stanu pierwotnego. Albo da się jeszcze trochę ustawić (ale myślę że zrobili by to odrazu) albo może kiedyś było bita i to jest max pod co mogli podciągnąć. Podjedź do nich z tymi wynikami niech Ci powiedzą co i jak