Treść opublikowana przez Adam318
-
Jaki filtr przeciwpyłkowy
Czasem bywa tak że w jednym sklepie ten za 40 w drugim kupimy za 65. Każdy produkt dopuszczony do sprzedaży powinien spełniać jakieś minimalne wymagania. Nie jestem zwolennikiem kupowania najtańszych części do BMW ale filtr klimy możesz taki kupić
-
ogrzewanie
Najczęściej bywa tak że trzeba go wymienić. Można spróbować przeczyścić (będzie potrzebny torx) ale są tam delikatne części które podczas "naprawy" potrafią się ułamać, są też tam takie gumki których się osobno niestety nie dostanie. No i trzeba uważać na te przewody o których napisał jakub, są cienkie Podjedz do kogos kto ogarnia temat bumek, moze to nie jest to.
-
E-36-Potrzebna mechanika pojazdowa w Warszawie
Ja polecam chłopaków z Macierzysza (wylot na Poznań za tesco jakieś 2 km). Jak chcesz to znajdziesz ich w dziale POLECANE WARSZTATY lub napisz PW to dam ci do nich telefon
-
jakie swiece (gaz)
Kup normalne NGK (robią dla BMW) 2 elektrodowe. Żadne do gazu
-
pytanie ile gazu potrzebuje silnik 2.5 ?????
Temat gazu temat rzeka. Jak Ci za dużo pali to podjedź do gazownika. A koledzy co piszecie że wam pali 12l to się zgodzę ale w małym mieście gdzie nie ma korków, 1 stop, 1 stop. No i chyba jeździcie dość spokojnie. Nie lubicie depnąć ze świateł? Nie lubicie objechać kolesia któremu wydaje się że jest lepszy? Nie przyspieszacie by się wcisnąć jeszcze przed końcem pasa? Wtedy nie spali 12l tylko więcej, W M43 mam sekwencję i po mieście nie schodzę poniżej 10 (w trasie spokojnie jadąc ok 8l - jak prowadzi moja żona). Najczęstszy wynik po "kręceniu się" po wawce to 11-12l. A z tego co wiem to 5 jest i cięższa i silnik 2,5 pali więcej. Gratuluję więc oszczędnej jazdy. Niech się wypowiedzą też ci którym pali 15-16l po mieście i to też nie będzie żadna przesada a raczej zbliżone do normy. 20l to dużo ale nie napisałeś jak jeździsz.
-
[E39] CZY 3.0 Diesel pojezdzi na "GORSZYM PALIWIE&quo
Pod warunkiem że ma blisko :D
-
e39 528 vs alfa 166 3.0
Spanker tu nie chodzi o sarkazm, ale w kraju nie byłeś chyba 10 lat skoro wypisujesz bzdury o dresach i burakach
-
ogrzewanie
Stawiam na zastojały elektrozawór nagrzewnicy
-
Co myslicie o tym modelu i prosze o poradę!!!
Jeśli byłeś tam osobiście i autoi oglądałeś to sam wiesz najlepiej co i jak. W 2.0 przewodów raczej nie ma, drgania na zimnym mogą występować również dlatego że przewody podciśnieniowe łapią lewe powietrze, jakaś mała dziurka może być
-
problem y climatronikiem
Ale wszędzie ci słabo wieje? Czy tylko z którejś strony. Sprawdź najpierw filtr kabinowy.
-
jak sie dostac do anteny w szybie BMW 318is>>?????????
Otwórz bagażnik, po lewej stronie w głębi masz wybrzuszenie, zdejmij tam tapicerkę, może uda ci sie cos zobaczyć czego szukasz
-
poziom oleju , można tak jezdzić ?
Jeśli to naprawdę 1mm to pojeździć możesz wypali Ci. Jeśli jest dużo ponad stan to jest to niezdrowe. Producent przewiduje max poziom i po coś go stosuje. Ja natomiast przy wymianie nigdy nie zalewam na max. Zawsze poniżej. Między środkiem a max
-
e39 528 vs alfa 166 3.0
za alfa przemawia: Niekoniecznie, zależy od egzemplarza, napewno nie od rocznika kradną tylko i wyłącznie BMW więc go nie kupuj W e39 są tylko elektryczne szyby i to tylko z przodu, nie kupuj BMW a jak z momentem? kolejny powod by kupić alfę za bmw przemawia: Italia to Italia wspomniany przeze mnie wcześniej MOMENT tysiące fanów nie może się mylić :) które auto jest więcej warte bo akurat ta jednostka jest w miarę ekonomiczna ja bym brał BMW ale ty zrobisz co uważasz za stosowne. Są to 2 różńe auta. Jeden napęd na przód. BMW na tył. Zależy co lubisz. Całkiem inne wartości tych aut. Napiszę Ci tylko tak.Jeśli kupisz alfę będziesz się zastanawiał czy następnym samochodem nie będzie BMW, jeśli kupisz BMW napewno się nie będziesz zastanawiał czy następnym samochodem będzie alfa. Uwierz mi
-
kasowanie oilserwis
Jak nie wiesz gdzie jest ta kostka to lepiej podjedz do jakiegos warsztatu mechanicznego, skasują ci tam za 2 piwa a ty przynajmniej czegoś nie spalisz
-
Grzeją mi się cały czas lusterka - tak ma być ?
U mnie też tak jest, więc raczej normalne
-
Jaki silnik do tuningu??
Dokładnie, poszukaj sobie 540 nie będziesz narzekał
-
Zgasł na 2 s.
Ale nie odpalił auta bo co? Kręcił ale nie chciał zapalić czy wogóle nie chciał zagadać. jeśli zapaliła się kontrolka od ABSu to obstawiam elektrykę. Jak jest za niskie napięcie to się zaświeca. Sprawdź połączenie przewodów na klemach, jeśli ok to następnym etapem będzie sprawdzenie alternatora. Mi ostatnio padł ale już hula Bunia
-
Uszkodzenie chłodnicy pod zbiornikiem wyrównawczym. Zdjęcia.
Pewnie nastąpiło rozszczelnienie . Możesz spróbować wyjąć zbiorniczek wyrównawczy i uszczelnić silikonem. Ja tak próbowałem ale niestety skończyło się na zakupie chłodnicy. P.S. nie przegrzałeś go ?
-
katalizator
Nie będzie błędu gdzyż sonda jest przed katem. Ja jeżdżę bez kata w e36.
-
Czy warto kupic e39 525 tds???
Bardzo fajna jednostka, czytając to forum doszedłem do wniosku że niektórzy nawet nie wiedzą że taki motor jest. Piszą tylko o 525tds lub 530d. A 525d posiada 163KM można pojeździć spalanie jak na 5 przyzwoite, osiągi również
-
sprzedaż auta przed upłynięciem pół roku kto pomoze
Adam318 odpowiedział(a) na zyga temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneDo tej pory jest już wyrejestrowany. Można tak zrobić po sprzedaży, wypełnia się odpowiedni druk. Ale po tylu miesiącach przyszła już informacja z wydziału komunikacji gdzie zostało twoje auto zarejestrowane. Kar żadnych nie ma
-
Oplacalnosc gazowania
Jak chcesz włożyć to wkładaj, pamiętaj że tylko i wyłącznie sekwencję. Kasa włożona w instalację zwróci Ci się po jakichś 14m-cach. Są przeciwnicy gazu i mogą się wypowiadać na nie, ale zaoszczędzoną kasę (ponad 2tys rocznie) możesz włożyć w lepsze części lub w zupełnie coś innego. To jest czysta ekonomia. Mało przejeżdżasz ale jeśli masz zamiar pojeździć autem kilka lat to ... decyzja należy do Ciebie :)
-
Jaki to silnik.is czy ti?pomocy
łańcuch ma. A "is" to oznaczenie dawane do sedana i coupe natomiast "ti" to oznaczenie do compakta
-
523i pytanie o rozrząd
nie no czasem się wymienia. Zależy od egzemplarza. Ale 400tkm powinien spokojnie zrobić
-
E36 Komp pokładowy błąd !
A niech ktoś sprawdzi czy ci światła STOPu się świecą. Skoro piszesz że jak naciśniesz na hamulec to dopiero wtedy się błąd pojawia