Treść opublikowana przez 520i
-
Dziwne zachowanie klimy, falujace obroty.
właśnie apropo interfejsu.....na moim starym komputerze działał inerfejs w kolorze niebieskim. gdy zmieniłem lapka na nowszy z win11, musiałem kupić interfejs srebrny, bo niebieski za czorta nie chciał gadać z tym kompem. Więc jeśli kupisz jakiś kolor i nie będzie działać, to pozostaje Ci kupić kabel w kolorze drugim....
-
Dziwne zachowanie klimy, falujace obroty.
ja kupłem nowy na znanym chińskim portalu aukcyjnym... działa od miesiąca bez zarzutu...
-
Dziwne zachowanie klimy, falujace obroty.
czyli krokowiec nie radzi sobie z niwelowaniem obciążenia spowodowanego przez włączenie klimy
-
Dziwne zachowanie klimy, falujace obroty.
silnik krokowy prosi o wymianę na nowy? zdejmij pasek od kompresora, sprawdź sprzęgło i rolkę.....
-
Nivo kalibracja czujników poziomowania
pod warunkiem że ten przedni czujnik nie miał zamontowanego tego ramienia mocującego do wahacza, które pokazałem na pierwszym rysunku
-
Nivo kalibracja czujników poziomowania
tak, ale spis części już jest ok. pokazuje prawidłowe ilości czujników. Też się zasugerowałem rysunkiem, ale spojrzałem w spis części pod rysunkiem.
-
Nivo kalibracja czujników poziomowania
opłaca się być zbieraczem....:-) znalazłem czujniki - dwa 1 093 698 i w małej ramce - 060004 to czujnik przód 1 093 698 i w małej ramce - 449904 to czujnik tył - wydaje mi się że to prawa strona, ale pewności nie mam. (to ten ze zrebrnym uchwytem) pict 1 - oba czujniki pict 2 i 3 - czyjnik przód pict 4 i 5 - czujnik tył
-
Nivo kalibracja czujników poziomowania
chyba że ktoś zamontował na tyle, czujnik który powinien być z przodu.... Nie ma różnicy między czujnikami tylnymi lewo-prawo https://czesci.bmwsklep.pl/bmw-seria-5/e39-touring/520i-m52-ece-automat/tylna-os/regulacja-poziomu-pod-pneum-sterownik-33_0530 a tym rysunku jest tył i opisany jest że potrzeba dwie sztuki na auto. za to tu: https://czesci.bmwsklep.pl/bmw-seria-5/e39-touring/520i-m52-ece-automat/tylna-os/czujnik-regulacji-zasiegu-swiatel-33_0522 na rysunku są dwa czujniki z nr 1 -co można interpretować że potrzebne są dwa - ale spojrzenie w spis już prostuje en rysunek - potrzebny jest jeden z nr 1 i dwa z nr 9
-
Nivo kalibracja czujników poziomowania
a czy auto ma gdzieś ( w innych modułach) jakieś błędy?
-
Nivo kalibracja czujników poziomowania
U mnie były metalowe, Teraz pozostał jeden metalowy. Prawy tył poszedł do wymiany, bo według mnie był skorodowany. niestety miałem rację. ciąłem go jakieś 40 minut dremelem (na inne narzędzie nie ma miejsca). Teraz założyłem plastikowy. I metalowy i plastikowy, muszą mieć tą samą długośc. Gdyby miały mieć inną długość - byłaby informacja w serwisówce. No i serwisy pytałyby: "lewy czy prawy". Jak wypniesz sensory, sprawdź czy styki nie są zielone. No i nie zapomnij o kompresorze- ja zacząłbym od tego miejsca i obok akumulatora - tam są łączniki ciśnieniowe. Może któryś z wężyków jest lekko przytrzaśnięty (tapicerką lub czymś innym)?
-
e39 i ślizg reflektora
Oryginały - nie oszukujmy się - są wykonane "made in china" Kruszy się otwór na śruby, łamią się uchwyty te na ramionach.. Ogólnie ma ten plastik już swoje lata. Czas na nowe.
-
e39 i ślizg reflektora
właśnie kupiłem prawy, tyle że nie jest jak oryginał -brak jednego mocowania. Nie moge znaleźć lewego ślizgu. Nie chcę używanych, bo się kruszą ze starości - właśnie to, dopadło moje ślizgi. Chyba miałem farta, bo prawy ślizg kupiłem za całe 12 pln, podczas gdy na dwóch innych aukcjach ten ślizg występował za 158 pln - fakt, że oryginał.... oryginał za taką kasę????
-
e39 i ślizg reflektora
-
Nivo kalibracja czujników poziomowania
bo są takie same. Niestety, te ramiona mocowane do wahaczy potrafią przerdzewieć i sensor nie działa.....
-
Nivo kalibracja czujników poziomowania
Jeśli kompresor się załącza, to masz nieszczelność. weź spryskiwacz do kwiatów z jakimś mydłem lub czymś podobnym i pryskaj na złącza w bagażniku, lub po zdjęciu koła zapasowego i osłony na złącza przy kompresorze. acha, koło akumulatora jest jeszcze jedno złącze pneumatyki.... Przy kompresorze jes tteż przekaźnik - może on szwankuje? Aczkolwiek gdyby to był błąd elektryczny - byłby błąd w INPA. A czujniki przy tylnych kołach są przymocowane do zawieszenia? Ja kiedyś miałem w swojej pierwszej uszkodzone ramię jednego czujnika, ale wtedy auto poszło w dół. Może u Ciebie akurat auto zareagowało inaczej.
-
Mac Pherson- lozysko kolumny zawieszenia ?
oglądałem go na allegro bo jest bardzo podobny do tego który fabryka zaleca.....jednak nie kupiłem bo miałem obawy czy on nie ma czasami za krótkich ramion.... ale chyba wydam dyspozycje żonie coby mnie to kupiła....
-
Bmw e39 520i temperatura pracy silnika
ja mam 3 sprawne visco. Jedno jest bardzo głośne (słychać jak się załącza za każdym razem). Rzecz polega na tym że: słyszę visco- visco działa. Nie słychać visco - visco nie działa. czyli komfort psychiczno- słuchowy jest. Drugie- aktualnie założone- jest cichsze, ale też je słyszę... Trzecie pochodzi z sedana którego złomowałem. Co ciekawe - jedno z tych visco jest właśnie febi. Ale w pudełku było Borg Warner. Także tego z tym febi.... Gdy jadę do PL i tak nie ruszam się bez skrzynki z narzędziami i zapasowymi gratami (visco, swieca, cewka, itd...plus graty do zamontowania w pl podczas pobytu).
-
e39 i poziomowanie świateł
no to już jakiś trop. Wpierw poszukam gratów: LCM i sprawdzę czy czujnik ma styków. Lampy to nie problem. Mam zregenerowane xenony....
-
Mac Pherson- lozysko kolumny zawieszenia ?
dzięki
-
e39 i poziomowanie świateł
tak, ale z czujnikami na zawieszeniu. Na tyle mam czujniki bo to touring.
-
e39 touring amortyzatory
FEBi -wahacz - nadal działa..... czeka go podróż do PL - zobaczymy na trasie
-
Mac Pherson- lozysko kolumny zawieszenia ?
czas na wymianę mcphersonów. Potrzebuję ściągacz żeby zdjąć ze sworznia itp... Macie jakiś namiar na odpowiedni ściągacz?
-
e39 felgi
no dobra, wiosna więc tego.... na znanym portalu aukcyjnym....hahahaha no dobra...na finn.no (norweski odpowiednik znanego portalu aukcyjnego), znalazłem dystrybutora felg... wpadły mi w oko "take ło" https://www.finn.no/bap/webstore/ad.html?finnkode=290610955 nawet ma facet odpowiedni rozmiar: Solv: r17x8 5x120 ET34 Sort: r17x8 5x120 ET15 solv to srebrne sort to czarne... chciałem czarne, ale mają ET 15 a e39 ma ET20... czymoże lepiej te z ET34? sęk w tym że e39 ma felgi 7 cali a to są 8 cali - czyli szersze... no i co z tym ET? jak to rozgryźć?
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
silnik w końcu uszczelniony....czeka już na wymianę Liqui Moly 5w30. Od czasu gdy mam to auto - zawsze- zalewam silnik 5w30 (a to castrol, total lub inne) Teraz gdy silnik uszczelniony - Liqui Moly
-
e39 i poziomowanie świateł
moja fabrycznie była wyposażona właśnie w soczewki i H7.... co potrzeba do takiej przeróbki? no nie warto, ale już mnie rączki świerzbią aby coś porobić, pozmieniać......