Skocz do zawartości

Ponta

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ponta

  1. Porsche samym prestiżem marki bije na głowę BMW M4. Już był wątek, właściciele 911 Turbo S mają 2 inne auta do wożenia dzieci. Sportowe Porsche to Panamera, wygonie zabierze 4 osoby.
  2. Cena abstrakcyjna, ma na sobie bieżnikowane opony, wspaniały samochód się zapowiada :D Auto jest powypadkowe. W przebieg bym nie wierzył bez historii serwisowej. Szkody w historii.
  3. ET się nie oblicza, to jest parametr każdej felgi. Potrzebna jest jeszcze jej szerokość. Opony idą 4x 245/50, bo nie widzę wariantu mieszanego dla 18". Jeśli jednak masz aftermarketowe 18 w dwóch szerokościach, na tył powinno iść 275/45. Na przód potrzebne będą dystanse raczej.
  4. Ale co mamy powiedzieć po VIN? Kup sobie historię serwisową.
  5. Ponta odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Z4 (E85/E86)
    Szkoda w historii. Tu się zaczynają już wydatki związane z tym motorem, jak masz kasę dodatkowo na start to możesz sprawdzać.
  6. To już lepiej 330i weź zamiast usportawiać na siłę 320i, gdzie bierzesz xDrive, to będzie zamulacz, to po co tam sportowe zawieszenia i hamulce?
  7. Będzie trzeć.
  8. No ta benzyna to masz na start 3k uszczelniacze z rozrządem. Uszczelka na łączeniu chłodnicy oleju i filtra oleju + podstawa filtra, bo jak nie zrobisz to zaraz regeneracja alternatora bo cały w oleju, znów 600 zł. Dodaj opony i coś w zawieszeniu i masz 5-6k zł. Wymień olej z filtrami, zajmij się klimą i może tarcze klocki + wymiana płynu ham. i masz 8k zł w dwa dni. To jest BMW nie opel astra G. Prawda, że ta 2.0 150 km to nie jedzie i pali tyle co 3.0 R6, ale najmniej z tym kłopotów.
  9. Jak lubisz motoryzację to te akwaria na kółkach takie jak seria 2, C4 picasso to zaprzeczenie przyjemności z jazdy. Jak masz potrzebę wożenia wóżków to weź kombi/suva, ale nie te oszkolone autobusy.
  10. Wykup raport np. autobaza. Na otomoto zaznacz bezwypadkowy i dopiero szukaj samochodów.
  11. Szybcy wściekli
  12. Ponta odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    Zawsze możesz przejść na 4x to samo. Dokup tylko dwie węższe felgi.
  13. Ponta odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    Nowe opony z homologacją, oczywiście w fabrycznym rozmiarze i ciśnienie załaduj z tabliczki.
  14. Ponta odpowiedział(a) na andrew55 temat w Felgi i opony
    Nie kwestionuje tej konkretnej opony.
  15. Ponta odpowiedział(a) na OtoMotoJa temat w iX (i20)
    Mieszkańcy bloków będą mieli transport publiczny i będą pracować z domu. Przecież jest Internet. Poza tym, nie każdy musi mieć samochód. A Polska ma niemal najwięcej samochodów na 1000 mieszkańców w Europie. To jest chore. Pomimo PiSiej retoryki likwidacja elektrowni na węgiel i kopalń nastąpi bardzo szybko. Trzeba wreszcie pojąć, że przejście na pojazdy bezemisyjne to nie jest kwestia cen paliwa, prądu, czyjegoś widzimisię, kwestia wygody i czy się to komuś opłaca, czy nie. Będą pojazdy bezemisyjne albo żadne. Zapomnijmy co było. Ale jakie bezemisyjne? Nie leci z rury, ale leci z fabryki. Leci z kontenerowców i transportu lotniczego. Kierowców po prostu najłatwiej za mordę złapać. Nie chodzi o jakieś dbanie o planetę, bo Chiny i Indie swoje a EU i Ameryki swoje. Ale masz rację w jednym, że wszystko zmierza do zabrania samochodu kowalskiemu lub wykupu na abonament. Jedyne miejsce jakie przychodzi mi na myśl bez aut w mieście to Japonia, gdzie faktycznie utrzymanie samochodu swoje kosztuje a i transport publiczny to wzór światowy. To widać na street view, że tam nie widać nasranych samochodów na ulicach, u nas na każdym trawniku 15 passatów na czarno dymiących, ale życie nie jest czarnobiałe i to nie taka prosta kwestia. Parkingi podziemne, parkingi jako kilkupoziomowe bloki itd. Musiałbyś zaorać miasto i postawić nowe pod elektryki. A i tak na koniec dnia dojdziesz do wniosku, że chcesz być eko to kup rower.
  16. Ponta odpowiedział(a) na andrew55 temat w Felgi i opony
    Przeczytaj co napisałeś jeszcze raz :mad2: Nie masz a polecasz no chłopie. To po co ten temat, przecież można wejść na ranking i po zabawie, jakie to proste :roll:
  17. Ponta odpowiedział(a) na andrew55 temat w Felgi i opony
    Delikatnie zwiększy to przyczepność tylnej osi, ale nic co być diametralnie odczuł. W dużych koleinach auto może „uciekać".
  18. Ponta odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    Tak, sztab inżynierów źle obliczył :D Zadzwoń do BMW i im powiedz, że źle liczą i mają straty. Różnica w obwodzie 275/30 tył a przodem 245/35 R20 to 0.96% zaokrąglając. BMW dopuszcza ~1%.
  19. vampire i tuga mają neutralne pH. Ja tylko tego używam po sezonie jak zdejmuje jeden komplet i wkładam drugi + leci glinka. Przy tym zabezpieczam felgi, które będą leżakować i na next sezon przy daily washu apc 1:10 + pędzelek załatwia sprawę.
  20. No to szczęście w nieszczęściu. Panele taniocha na allegro weź jakiś.
  21. To trzeba iść w R6 w benzynie. Tutaj zapomnij o fajnym dźwięku.
  22. Ruszasz z pedałem w podłogę? Nie ma w mieście różnicy czy masz xDrive czy nie przy takich warunkach. Ruszy tak samo jedno i drugie. I czemu nagle masz chcieć w deszczu ruszyć jak kubica spod świateł - żeby być pierwszym na kolejnych? :) Południe Polski to niech bierze xDrive a reszta nie ma sensu. jeszcze jak większość po mieście jeździ.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.