Skocz do zawartości

Ponta

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ponta

  1. Poruszać się może, bo systemem czyszczenia może być szmata w bagażniku i spryskiwacz w tubce. natomiast powinny być oczywiście spryskiwacze. Brak przeciwmgłowego tył jeszcze jest problemem.
  2. Tak, ale opony 225/35.
  3. Tapicer tylko i wyłącznie, jak tego nie robiłeś to będziesz to robił 10x tyle czasu co tapicer i jeszcze możesz coś połamać. Mata nie jest tania.
  4. Ponta odpowiedział(a) na OtoMotoJa temat w iX (i20)
    100 km zasięgu tesli kosztuje 30 zł ładowania prądem. Mając fotowoltaikę niby jest super, tylko jak jest nasłonecznienie i auto ma stać w garażu i się ładować, to jesteśmy w pracy z furą. Przypominam jaka ustawa wchodzi o musowej odsprzedaży nadwyżki prądu po określonej stawce i potem odkup po niższej cenie, jesteśmy na minus. Poza tym co z mieszkańcami bloków, infrastruktura leży i kwiczy. 2 ładowarki w centrach handlowych w parkingu podziemnym. Elektrownie mamy na wungiel. Cena prądu też skoczy jak wzrośnie zapotrzebowanie i nie ma opcji, żeby było taniej niż na obecnych paliwach.
  5. A jak masz sporty, to nawet nie kupisz fotela :wink:
  6. Już nic, podłącz kompa może mata do wymiany. Chociaż pewnie wsadzenie nowego fotela to lepszy zabieg, za 300-500 zł.
  7. Było robione z każdej możliwej strony. Nie USA, ale jest z Kanady :)
  8. Ponta odpowiedział(a) na Bartxxx temat w G20, G21, G80, G81
    Przecież oni co roku zmieniają logo na tęczowe w pride month. To nowe logo jest po prostu prześwitujące, a to, że tam jest flaga to raz w miesiącu to zmieniają np. na profilu fb, bo pride month jest i tyle. Zabieg marketingowy.
  9. Tu nie chodzi o wysokość nadkola nad oponą. Skręć koło i włóż palec. Masz tu randomowe zdjęcie z neta o co mi chodzi. Zwiększasz średnicę opony, a nadkole nie jest większe, czy obniżysz furę czy nie, nie ma to znaczenia.
  10. Będzie tarło.
  11. To nie jest mój samochód, ma EIbachy. Chyba 35 przód i 40 tył o ile dobrze pamiętam.
  12. 225/45 + 255/40 R18. To felgi styling 400. Są okej, ale 19" są jeszcze bardziej ok i na kapciu 235 + 265 lepiej wypełnią nadkole.
  13. Tu masz f30 z dystansem 10 mm przód i seryjną felgą. Nikt nie wrzuca 15 mm dystansów na przód także szukałbym innych felg bo jest tego masa. Najczęściej 10-12 przód i 15-20 tył. Także to 14 mm na froncie może być różnie w zależności od opony, bo Micheliny na 100% będą trzeć po zew. krawędzi.
  14. Bo już mi się darksidebmw trochę szkoda zrobiło, może to zwykły poczciwy chłopak, który się zagubił. Także darkside, odpocznij od forum, wróć za dwa dni i już z czystą głową, bo jesteśmy tylko ludźmi każdy popełnia błędy. Koledzy i ja wsiedliśmy na twoje posty tylko i wyłącznie, nie na twoją osobę. Pisz tylko to czego jesteś pewien, a będzie dobrze.
  15. Ponta odpowiedział(a) na RomanWWA temat w Z4 (E85/E86)
    To jeszcze wrzuć grubszy stabilizator z zawieszenia M, nowe gumy i końcówki np. Meyle HD. Jak już za ciosem iść :)
  16. Sam te chinole zaraz swoje porysujesz od krawężników, bo rant ochronny opony nic nie daje na twoich naciągach. Kupuje się ori felgi i oddaje na renowację. 1000 - 1200 zł i masz koła jak nowe. Oryginalne.
  17. Nie mam siły z tobą dyskutować, dobrałem setki opon tu i na bimmerpost do felg o różnych parametrach + dystanse. Temat rzeka. Skąd masz przeświadczenie, że masz wiedzę w tym temacie? Twoje obecne opony to najlepsza deklaracja, że nie masz w tej materii najmniejszego pojęcia. Twoje e90 czy tam e60 ma 255/35 R19 na tyle + przód 245/35 i opony zaczynasz ludziom doradzać. No ręce opadają. Tak samo chinole za 5k zł które kupiłeś już komuś doradzałeś. Opanuj się i nie nabijaj durnie postów, bo tutaj ludzie przychodzą o poradę, bo się nie znają i jeszcze ktoś przez ciebie ciężko zarobione tysiące wyda na jakieś niepotrzebne mu do niczego koła w złym rozmiarze. Oni mogą się nie znać, bo pytają, ty jak już odpowiadasz to chyba dobrze byłoby się zastanowić co za bzdury się wypisuje. Jak masz zakres 8,5-10J to myślisz, że na każdą felgę z tego zakresu się 255 kapeć zakłada? Chłopie jesteś zbyt młody jeszcze. Naoglądałeś się e60 na airride i już będziesz fikał, bo widziałeś u kolegi matiego i on ma i to jeździ. Lepiej mieć mniej postów, ale merytorycznych niż nabijać bezwartościowe wypociny, które szkodzą dodatkowo. Ale jak ci imponują takie gruzy jak poniżej, które wrzucasz, to o czym tu mowa.
  18. Nie słuchaj kolegi, bo musze każdy temat po nim poprawiać :D Wszystko zależy jakie ET ma felga i jaka jest szeroka. No ale znów nie chce mi się elaboracji pisać po raz 6. Fabryczna felga i fabryczne 255/30 R19 a ty nie możesz palca włożyć? To co tam masz airride?
  19. Przecież to wygląda komicznie. Obraz typowego posiadacza BMW, które podpina nam społeczeństwo przez takie „projekty". Tu masz prawidłowy spas swojego samochodu. Odpowiednia guma i odpowiednie obniżenie Eibachami. Trzeba mieć trochę pojęcia w szerokościach felg/opon profili itp, żeby zrobić dobry spas w modelu. Coś o dystansach i ile mamy miejsca w nadkolu itp. itd. zanim zacznie się doradzać, bo ktoś jeszcze wyda 5k zł po twojej radzie równie dobrze może to do studni wrzucić albo spalić w kominku. http://thumbsnap.com/sc/cvldK1ku.jpg
  20. Szukaj studia detailingowego naprawdę to nie muszą być bracia pietrzak, Usługa się nazywa mycie detailingowe z dekontaminacją lakieru. Jak to Wawa to nie wiem 200 zł może max kosztować. Po 1,5 roku masz pewnie pełno mikrorys, także kolejny etap zabawy to korekta lakieru i jakieś zabezpieczenie, ale nie musisz tego robić - wiadomo.
  21. Ponta odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    A jakie masz felgi w tym aucie jeszcze napisz. Panu w ASO podaj ładnie styling 610, który ma parametry: 8,5 x 19 ET 33 przód 9,0 x 19 ET 44 tył Reszta stylingów faktycznie ma 4x 8,5 x 19 ET 33. Pewnie zaprzeczył, jakoby BMW nigdy nie sprzedawało mieszanych 19", bo większość ma 4x to samo. Warto to skonfrontować z broszurą i porównać z f10, bo czasem takie myki BMW robi, ze sam się w tym gubię. Nie mniej jak masz podane 19" w parametrach, które podałem wyżej i załatwisz opony z homologacją to nic się nie stanie.
  22. Absolutnie nie kupuj takich no nameów. Czy to felg czy opon. Także nie słuchaj kolegi wyżej. Nie pierwsza studzienka to piętnasta z kolei i felga ci w końcu pęknie. Raz nieprawidłowy rozmiar, dwa nie wejdą trzy twoje bezpieczeństwo. Sugeruj się tylko tabliczką znamionową w pojeździe i co ja też ci radziłem jest z nią równoznaczne. Auto waży, napęd na tył więc do BMW ładuje się opony premium. 255 BMW zakłada na 8,5 calową felgę a nie na 10J, bez żartów takich proszę. To nie honda civic. na naciągi. Ratujesz wpasowanie felgi małą oponą, bo normalnie ta felga by tam nie weszła na kapciu 275-285.
  23. Jak najbardziej 4x 8,5 ET 15 podejdzie i przód i tył te same opony 245/35 R19. Jak chcesz na tył 275/30 to musisz mieć na tyle szerszą felgę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.