-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
wiele osób jednak twierdzi inaczej.... że te twierdzenia są z dupy :shock: ale dla świętego spokoju kupiłem komplet 4 takich samych felg BMW i takie same 4 opony (bez homologacji BMW) i bez runflata i jeździ bardzo dobrze i o wiele lepiej niż na runflatach z homologacją BMW bo przynajmniej nie jest tak sztywno :shock:
-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
Felgi przednie i tylne mają inne et, które wyrównuje różnicę szerokości... no tak ale czy wyrównują do 2,5mm ?? bo jak teraz założyłbym z tyłu takie same jak z przodu felgi (te same ET i ta sama szerokość) to będą tylne schowane o 2,5mm względem obecnie szerszych z tyłu
-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
zawsze ciężej kupić 2szt inne i 2szt inne, niż komplet 4 takich samych i to jest fakt. Czyli jak kupie teraz 4 felgi z tym samym ET, o tej samej szerokości np takie jak mam przedni 8,5J i założę jakiekolwiek opony 4szt takie same (wymiar taki jak na wlepce) to będzie wszystko hulać ? :8) bo jak porównuję to tylne felgi (takie same jak przednie) będą 2,5mm bardziej schowane od tych mieszanych teraz. aczkolwiek nie wiem czy te teraz nie są szerzej rozstawione od przednich xD ale to chyba nie powinien być problem ? a tak przy okazji jeszcze X4 ma otwór centrujący 72,6mm ?? bo mi tak na suwmiarce wyszło 72,5 ale wiadomo taka normalna suwmiarka to na oko ten wymiar :D
-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
no dobra dobra... rozumiem cie w 100% że ta sama opona z homologacją i bez homologacji będzie się różnić...... ale ja przecież takich nie będę zakładał także nie mówi mi nic takie porównanie. bo chodzi tu o inne opony na przodzie i inne na tyle, ale wszystkie 4szt nowe tylko po prostu inny producent niż pirelli z homologacją BMW. Najbardziej nurtujące mnie pytanie to takie czy jak kupie opony np Hankook tak jak powinny być czyli przód węższe tył szersze to czy one nie będą ze sobą współgrać ? czyli nie będą mieć tych samych średnic ? gdzie w sumie powinny mieć tak. czy przez to że nie maja homologacji to będą inne średnice chociaż powinny być takie same ? już nawet myślałem o komplecie felg na zimę i kupić normalnie 4 te same opony i się nie pierdzielić z tym, ale i z felgami problem bo większość ma też mieszane szerokości felg..... straszna upierdliwość w tym xdrivie i to jeszcze w takim w sumie słabym aucie
-
X4 opinie i uwagi
no właśnie kupiłem.... nie wiem jak było jeżdżone bo kupiłem z salonu Zdunka używane, ale wygląda całkiem zdrowo kilka odprysków a środek jak nowy. ogólnie tylko jakieś zatłuszczenie przy chłodnicy EGR bo była wymieniana na akcji serwisowej, a tak to igła :D Jedyne co jest wnerwiające to skrzypiący element plastiku na wieńcu kierownicy Mpakietowej xD
-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
Nie no kumam że są dwie różne szerokości felg.... to i opona musi być inna czyli muszę zamontować tak jak mam teraz przód 245/45 a tył 275/40 tylko mam rozumieć przez to że opony w tych rozmiarach bez homologacji nie będą miały tego samego obwodu, a z homologacją będą miały ten sam obwód ? czytałem kilka tych tematów które szybko gubią wątki i już ludzie piszą że mają różne szerokości felg potem że te same i jest to trochę pokręcone już kto o czym pisze.
-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
Dlaczego homolgacja jest tak ważna ? Czym się będzie różnić opona tych samych rozmiarów z homologacją względem tej bez homologacji ? Opony między przodem a tyłem powinny mieć ten sam obwód czy średnice całego koła taką samą ? bo już zgłupiałem od tego xdrive :shock: w quattro nie ma takich problemów xD
-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
a index prędkości ma być taki sam ? czy nie ma znaczenia że jedne będą V a drugie W ? bo np teraz mam i jedne i drugie V tylko wiadomo nośność większa na tyle, bo kapeć 275. Czyli nie ma co kombinować tylko trzeba kupić zimówki w tym samym rozmiarze co podane ? przód 245/45 a tył 275/40 ? a muszą być homologowane czy mogę kupić jakiekolwiek ? bo akurat upatrzyłem sobie hankooki bez runflata :)
-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
mam takie coś
-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
sprawdzałem dziś felgi..... Z przodu są felgi o szerokości 8,5J z tyłu są felgi o szerokości 9,5J wszystkie 19 cali, jakie opony powinny być optymalnie założone na przodzie i na tyle żeby dobrze działał xdrive ?
-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
czyli najpierw muszę sprawdzić szerokości felg czy są takie same..... OK
-
Czy można zmienić różną szerokość opon ?
Witam. Mam założone opony w X4 z przodu 245/45 a tyłu 275/40 wszystkie 19" niestety nie wiem jaka jest szerokość felg. Moje pytanie czy mogę założyć komplet opon tej samej szerokości do tego auta ? czy robi to aż tak dużą różnice że muszą być z tyłu szersze ? Pozdrawiam :shock:
-
BMW 5 [E60 2.0D N47] Problem pompa olejowopróżniowa vacum
siemanko. problem rozwiązałem w ten sposób że podłożyłem oring pod zapięcie przeowdu vacum do serva żeby było "nieszczelne" i tym sposobem nie ciągnie oleju aczkolwiek dłużej robi próżnie w servie..... i z czasem i tak troszkę oleju może pociągnać. pytałem się nawet gośćia od ATE co to za przypadek.... stwierdził że w silniku musi robić się kompresja w skrzyni korbowej i pomimo ze zasysa to i tak wtłacza olej z silnika.... tak więc nie mam pojęcia czy są jakieś odpowietrzniki skrzyni korbowej czy coś innego to powoduje... bo jakby wbrew fizyce się to dzieje.
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Siemanko. jest jakaś akcja serwisowa na ten nr VIN ? WBAXX110600T34951 bo już raz była chłodniczka zmieniana z tego co wiem.
-
X4 opinie i uwagi
siemanko. jestem właśnie przed kupnem X4 2.0d z 2016r możecie powiedzieć coś więcej o tym silniku ? jakieś mankamenty ? jakieś przypadłości na które warto zwrócić uwagę ?