Skocz do zawartości

[G30][520xd] Upgrade zawieszenia.


Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Moje auto posiada standardowe zawieszenie. Posiadam pakiet stylistyczny M, ale ktoś przy konfigurowaniu auta zamienił zawieszenie M na zwykłe. Brałem auto z placu, no i tak to wyszło.

Zdaję sobie sprawę, że najlepiej byłoby sprzedać auto i za jednym zamachem załatwić parę innych tematów biorąc wersję M550, no ale może nie tym razem :)


Co mi się podoba w obecnym zawieszeniu?

Na pewno komfort. Jest tak jak powinno być na dziurawych łódzkich drogach.


Co mi obecnie przeszkadza?

Dwie rzeczy - wrażliwość na boczne podmuchy wiatru na autostradzie przy wyższych prędkościach oraz ociężała reakcja pojazdu na nagłą zmianę kierunku ruchu. Buja się to po prostu na boki zamiast skręcać. Mam porównanie do najtańszego Passata B8 w dieslu, gdzie to wyglądało zdecydowanie lepiej - reakcja była od razu.


Niniejszym chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia - być może ktoś już przechodził taki temat u siebie?


Obadałem trochę co jest na rynku i na razie wychodzi mi tak:

1. Zawieszenie KW V3, w cenie 11.500 (amortyzatory, sprężyny, gwint) - niestety obniża auto o 25-30 mm, czego bym nie chciał

2. Zawieszenie OEM z pakietu M - nie znam kosztów - na razie rozpoznaję temat. Pytanie do użytkowników, jak to jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zawieszenie zwykle wiec obnizajac gwintem 3 cm zejdzie tylkomminimalnie ponizej m suspension. Moja poprzednia g31 520xd tez poczatkowo reagowala na podmuchy wiatru. Ustawienie geometrii zalatwilo sprawe. Imho zalozenie gwintu kw da duza poprawe w prowadzeniu i wizualnie


Do tego stabilizatory z m pakietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.