Treść opublikowana przez kiloff
-
gdzie powinna byc gasnica?
odpiac sie w sumie moze tak samo jak w BMW jak i w matizie ...
-
Gdzie kupie takie felgi? (17'')
a co masz do kupowania na allegro ??
-
gdzie powinna byc gasnica?
ja w swojej kupecie mialem wlasnie pod siedzeniem kierowcy(tak bylo jak kupilem) - bardzo praktycznie zamontowana ... teraz sam sie zastanawiam wlasnie gdzie ja zamontowac .. ale w tej chwili mam mieszane uczucia co do montowania pod siedzniem kierowcy - w zeszlym roku facetka w matizie uderzyla z predkoscia ok 80km/h na stojacego w korku mojego ojca (passatem z przyczepka) i wepchala go pod ciezarowke z przodu, natomiast z tylu dyszel od przyczepli zatrzymal sie na tylniej kanapie .. jak sie pozniej tlumaczyla - "to nie moja wina, wypadla mi gasnica i probowalam ja wyciagnac"
-
zalozylem wtrysk w fazie cieklej
9000 km jak narazie za mna i jedyny problem to caly czas rosnace ceny gazu (dzisiaj tankowalem juz po 2,19) .. caly czas mnie kusi zeby na hamownie podjechac i sprawdzic czy jest roznica gaz/benzyna ale niestety najblizsza porzadna hamownia jest ode mnie dosc daleko .. co do spalan - spokojna trasa ok 10/100km dynamiczna trasa - 12 miasto - 13-14 nie jestem jeszcze zadowolony z jednej rzeczy - mianowicie jak jest mokro na zewnatrz to samochod czasem (chociac bardzo zadko) szarpnie przy gwaltownym przyspieszaniu - jest to prawdopodobnie wina cewki zaplonowej ktora ma koncowke troszeczke popekana - jednakze nie bardzo wiem jak sprawdzic cewki zaplonowe - na benzynie rowniez to ma miejsce jednakze w mniejszym stopniu - poprostu gaz potrzebuje silniejszej iskry - tak wiec na gazie jest to bardziej widoczne .. Brembo : ja to instalowalem w zakladzie ktory znajduje sie w mojej miejscowosci - czyli Krosnie to jest ok 400km od wawy ;)
-
rozmiar opon
przeciez 225/45/17 to seryjny rozmiar opon do E36 (przynajmniej tych po face ..) wiec nie bardzo wiem dlaczego by mialy obcierac .. zreszta podaj rozmiar felg i ich ET - wtedy bedzie mozna cos wiecej powiedziec ..
-
Przełączniki? ASC, Podgrzewane fotele oraz jakies głosniczki
ja mam wszystkie 4 przelaczniki - ale jakos nie bardzo wiem jak moglbym ci pomoc - bo nie bardzo widze sposob na bezinwazyjne rozebranie tego bz poswiecania temu pol dnia .. chyba ze jest jakis sposob zeby to na szybko sprawdzic to napisz jak ..
-
Sworznie wahaczy przednich - która firma?
tylko lemforder .. zreszta koszt samych sworzni przy koszcie wymianie i ustawieniu zbieznosci nie jest az tak znaczacy ..
-
problemy ze sprzeglem ??
otoz trafil sie dzisiaj kolega ktory chcial zobaczyc roznice miedzy 2.0 a 2.8, wiec wiadomo co nastepuje - stanelismy obok siebie .. i .. 1 gaz do konca, 2 gaz do konca - w momencie mam ponad 6.000 a samochod nie jedzie ... wrzucam jeszcze raz dwojke (myslalem ze moze nie trafilem w bieg i nie wrzucilem go ..) sytuacja sie ponawia .. zatrzymuje samochod - potezny smrod .. - podejrzewam ze to "bylo" sprzeglo .. ale samochod chwile sobie postal .. po ok 20-30 minutach odpalam i z dusza na ramieniu probuje ruszyc .. i samochod jedzie normalnie .. pozniej ruszam "ciut" ostrzej .. samochod jedzie normalnie .. to napewno jest sprzeglo ?? jesli wymieniac to komplet ?? a moze ktos z was sie orientuje w kosztach tego ??
-
Kubica w BMW
qrde .. polak dojezdza na rewelacyjnym miejscu .. a wy zamiast sie cieszyc to o jakichs badziewach piszecie .. typowa polska mentalnosc .. cieszyc sie !! czym by nie jechal !! tak owszem - daleko jeszcze BMW do ferrari czy renault, tak samo jak daleko jeszcze Kubicy do Alonso czy Schumachera .. jednakze jak bylo widac - bolid BMW na tym torze byl naprawde dobry .. i o ile mozna mowic ze byl gorszy od bolidu Ferrari o tyle ciezko powiedziec czy przypadkiem nie byl lepszy od Hondy, Toyoty i innych bolidow ze "srodka stawki"
-
wymiana silnika a dowód rejestracyjny ?
kiloff odpowiedział(a) na cosmo temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnedlatego po kazdym wypadku polecam od razu cofnac licznik o jakies 100-200 tys.km .. tak do 70.000 km .. moj ojciec chcial byc uczciwy i nie cofnal - zanizyli mu wyplate odszkodowania o 6.000 ....
-
Zawieszenie gwintowane E36
wg mnie to troche bez sensu kupowanie "tanich" gwintow .. najtanszy nad ktorym bym sie zastanawial to FK ..a cos co mozna juz naprawde smialo polecic to Bilstein lub H&R - sa ludzie sprowadzajacy do Polski za ok 3500 (Bilsteina, oczywiscie bez regulacji twardosci - czyli PSS14)
-
M3 e46 eksploatacja???
ktory to juz raz powraca temat utrzymania //M ?? i to bez znaczenia czy E36, E34, E39 czy E46 .. jakos zadna z tych osob ktore te tematy zaczynaly eMki nie kupila .. ja sam mialem ochote na eMke zamiast mojej, i mialem juz znaleziona - w naprawde swietnym stanie, 315KM wbite w briefa (przy silniku 3.0) .. bez wiekszego dzwona, udokumentowany przebieg i co najwazniejsze bez katowania .. ale odpuscilem - eMka bedzie .. moze za roczek lub dwa .. ale jako drugie auto - do cieszenia sie z jazdy, a nie zastanawiania sie czy moge jeszcze tu lub tu podskoczyc bo pali mi 20 litrow a przeciez gdybym mial tico to spaliloby mi 5 ..
-
328i czy potrzebny jest system w tłumiku końcowym?? ??
skoro roznic w osiagach nie widzicie .. a ladniej mruczy .. to ide i ja odlaczac :8)
-
M Fahrwerk
powinny byc krotsze - oglonie M-zawieszenie jest calkiem fajnie - bardzoprzyjemnie sie drogi trzyma i jest komfortowo - ma tylko jedna wade - jest koszmarnie wysokie ;)
-
różnice w e36
`93 `94 `95 - zadnych zmian stylistycznych
-
felgi 17 calowe 8,5 cala szerokie-pomózcie!
a zgadzaja ci sie srednice otworow centrujacych ??
-
Macie może zdjęcia takich felg założonych w e36?
te drugie co wklejasz to te same co pokazywales na samym poczatku, tylko ze z ET piatkowym i w 17" .. popatrz sobie na galerie BYDLAK-a
-
Czy jechał ktos może swoim BMW do UK ?
a w jaki sposob oni sprawdzaja ile ten pojazd faktycznie tam przebywal ??
-
Czy jechał ktos może swoim BMW do UK ?
a czy sa jakies ograniczenia w dlugosci poruszania sie samochodem na polskich blachach ?? czy nie jest przypadkiem tak jak (bodajze w finlandii) ze mozna max iles tam miesiecy jezdzic samochodem ??
-
BMW 730i E32 V8 z 1991 roku?
jesli widze szpachle na drzwiach przednich oraz tylnich to chyba jest jasny obraz co bylo robione z tym samochodem ... chcesz sie pakowac w samochod do ktorego bedziesz tylko i wylacznie dokladal ?? bierz go w ciemno .. jednak ja uwazam ze wole "przeplacic" przy kupnie i wydac wiecej a pozniej miec swiety spokoj zamiast co tydzien wymeiniac kolejna czesc ktora nawalila .. ale to jest twoja kasa i twoj wybor .. chcesz miec "7-ke" z V8 po to zeby ja miec ?? bierz ... chcesz czeprac przyjemnosc z jej posiadania - rozejrzyj sie za innym egzemplarzem, bo z tych zdjec wyglada ze ten nadaje sie przede wszystkim na dawce .. zreszta popatrz na same skory jakie zniszczone - to tez o czyms swiadczy ... brak zdjecia fotela kierowcy - jest na nim jeszcze wolgule skora czy juz wytarte do gabki ??
-
BMW 730i E32 V8 z 1991 roku?
szpachla na calym prawym boku tez sie wlicza do "wypasu" .. moze nawet z 2 lub 3 tysiace ten samochod jest wart .. wiecej napewno nie ..
-
olej w gniazdach świec. skąd????????????????
czy totalny olaik sobie z tym poradzi czy lepiej oddac auto do mechanika ?? co trzeba rozbierac ?? (poza plastikami, swiecami i cewkami) ??
-
BMW 730i E32 V8 z 1991 roku?
po tych zdjeciach ja bym podziekowal ...
-
zmiana z 0w-30 na 10w-60 i problemy
JELITO : bylem wtedy wlasnie razem z Radkiem po auto jak kupowal miedzy innymi tobie olej, ja tez go wzialem
-
zmiana z 0w-30 na 10w-60 i problemy
JELITO : mamy dokladnie ten sam olej, kupowany w tym samym czasie i miejscu .. ja wiem jedno - wracam do 0w-30