Skocz do zawartości

mattiss

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mattiss

  1. mattiss odpowiedział(a) na adam jaworowski temat w E39
    Na inny o tych samych parametrach oczywiście,że możesz :!:
  2. mattiss odpowiedział(a) na lukas2383 temat w E30
    Nie ten dział :nienie: A tu jest temat, którego nie mogłeś znaleźć: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=33091&start=0 Pozdrawiam
  3. mattiss odpowiedział(a) na seth222 temat w Oleje
    Mi Castrola Magnateca 10W-40 przepaliło na czarno, no ale ja mam M40 :| Teraz zalałem Shell Helix Plus i wydaje mi się,że dobrze zrobiłem zmieniając markę. Shell też ma wiele pozytywnych opinii na forum,choć toną one pod tymi wszystkimi zachwytami nad Castrolem i jego internetowym katalogiem doboru oleju (który jest do bani). O motulu się nie wypowiem. Cokolwiek jednak zrobisz nie kupuj oleju na aukcjach! Pozdrawiam
  4. Jeżeli w katalogu książkowym bilsteina są modele ze specyfikacją m-technik to jak najbardziej możesz takie zamówić i nie ma siły,żeby nie pasowało. Skoro jest w katalogu 535i z m-technik, to znaczy, że ok. I wydaje mi się,że zawsze można się ze sprzedawcą dogadać odnośnie zwrotu. Co do Sachsa, czy Boge (to ten sam koncern)-to w wielu modelach BMW pierwszy montaż. U Ciebie dodatkowo jest m-technik, więc to nie będą jakieś tam pierwsze lepsze amorki, tylko top i nie ma, co się obawiać o jakość czy właściwości. Pozdrawiam
  5. Według katalogu Bilsteina on-line tu nie ma amortyzatorów do e39 535i m-technik. Nawet Amorki B8 Sprint mają tam adnotację "dla pojazdów bez techniki M". Może katalogi sklepowe są dokładniejsze :? Nie wiem. W każdym razie, do innych modeli serii 5 e39 z techniką M pasują tylko B8 według powyższego katalogu. Dlaczego nie chcesz Sachsa, czy Boge? Przecież to znakomite firmy i może tam znajdziesz amorki do M-technik...
  6. mattiss odpowiedział(a) na Jasin temat w E30
    Ciśnienie oleju na biegu jałowym= 0.5 - 2 bar ciśnienie oleju na biegu podczas jazdy= 4.3 bar +/- 0.2 Ciśnienie paliwa = 3.0 bar +/- 0.6 bar Pozdrawiam
  7. mattiss odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Old & Youngtimer
    Witam Po pierwsze, to w złym miejscu umieściłeś zapytanie. Tutaj dyskutowane są oldtimery, a E34 do takowych jeszcze nie należy :wink: Po drugie: Link z allegro nie działa.... Po trzecie: umieść zapytanie w dziale [Pytania i odpowiedzi wokół BMW] i oznacz jako [kupno]. Po czwarte: Uważam że E34 touring to świetny wybór dla powiększającej się rodziny i polecam to auto, jako przestronne i pakowne :cool2: Pozdrawiam serdecznie
  8. Total :shock: Kto uwierzy w te cuda :duh: Mógł jeszcze na tych zdjęciach zaznaczyć, które to elementy sprzedaje :twisted2: Inwencja na allegro nie zna granic (podobnie jak ludzka głupota) :mad2:
  9. Moim zdaniem nie ma innego sposobu, jak wyciągnąć fotel, rozkręcić i sprawdzić po kolei wszystkie połączenia i mechanizmy. Rozbierałem fotel w e34 i e30-to nic trudnego i ciężko coś zepsuć. Możesz się kierować opisem, do którego link zamieściłem, bo nie sądzę,żeby mechanizm uchylania foteli w e36 był diametralnie różny. Pozdrawiam
  10. Jaki model?? e30, e36?? Tu jest link do naprawy foteli w e30, jest tam także o uchylaniu foteli dla pasażerów z tyłu: http://www.esatclear.ie/%7Ebpurcell/318isseat.html
  11. Od siebie dodam jeszcze: -wyjechane zawieszenie - przód idzie do góry -brak listwy pod zderzakiem z przodu -prawy przedni błotnik nie wygląda za fajnie (te matowe odcienie to chyba jakaś 'naprawa' blacharska) -brak listwy gumowej na drzwiach pasażera z przodu -koledzy już wspomnieli o lampach -....i masce -i ten znaczek "316" od e36 :roll: -tylna klapa odstaje -pokrowce mnie zabiły, a zegary zakopały w ziemi... :mad2: -uszczelka w drzwiach kierowcy odpada w prawym górnym rogu zdjęcia wnętrza -fajna "golfowa" gałka zmiany biegów :twisted2: Poza powyższymi to znakomity samochód.......był kilkanaście lat temu. Odradzam, ale mogę się mylić (chciałbym bo serce mi się kraja jak widzę tak zaniedbaną e30) Pozdrawiam
  12. mattiss odpowiedział(a) na r3m1k temat w E30
    b182, zwróć uwagę, że w Twoich starych zegarach powinna być kostka kodująca, takie małe białe pudełeczko wsunięte w slot przy podstawie zegarów...nie pamiętam, z której strony. W niej zawarte są informacje o silniku itp. Przekładając zegary i nie wiedząc z jakiego auta pochodzą zawsze zakładaj swoją kostkę. Wtedy unikniesz problemów,że obrotomierz źle wskazuje itp. Pamiętaj też,że zegary od diesla są wyskalowane do 6 tys obrotów. Reszta pasuje bez problemów. Tu masz cały kurs wiedzy o zegrach w e30: http://www.e30tech.com/forum/viewtopic.php?t=36747&highlight=headlights+aim+control Pozdrawiam
  13. mattiss odpowiedział(a) na risto temat w E30
    Skok tłoka, tą informację również udało mi się znaleźć: Dla silnika m20b23 wynosi on 76,8 mm.
  14. mattiss odpowiedział(a) na risto temat w E30
    Znalazłem na pewnym forum,że długość korbowodu w m20b23 wynosi 130mm. Nie wiem na ile to przydatne... :roll:
  15. mattiss odpowiedział(a) na Jasin temat w E30
    Hej! Z tego, co pamiętam z czyszczenia swojego, to jest lekko otwarty-faktycznie...
  16. Ja jestem za prostotą angielskiego,niemiecki odstrasza gramatyką. Koniec tych językowych dygresji :D BTW: Dobrze wiedzieć, że znacie niemiecki :mrgreen: Pozdawiam
  17. mattiss odpowiedział(a) na zytek1313 temat w E36
    Cześć! Jeśli tak jak w opisie masz 318is, to masz silnik M42 :!: Tak, silnik z odkręconym wlewem oleju może się dławić, a nawet zgasnąć. Proponuję zaprzestania tego typu chałupniczej diagnostyki :D Poszukaj na forum,to ostatnio popularny temat :search: Tak, możesz wstawić komputer, też ostatnio o tym rozmawiano :search: Pozdrawiam
  18. SN3, niemiecki jest nieludzki! :P :twisted2:
  19. mattiss odpowiedział(a) na loco temat w E30
    Castrol jest przereklamowany... to tyle (miałem Magnateca,zalałem Shella i różnica jest na korzyść Shella). A klekotanie rozrządu to w M40 (zakładam,że taki masz silnik,bo jego dotyczy ten temat) standardowa śpiewka, więc dopóki nie słabnie, to się nie przejmuj mocno. Pozdrawiam
  20. T A K :!: :twisted2: Sam tak robiłem. Tylko uważaj na tapicerkę deski rozdzielczej, żeby jej nie poryć.
  21. mattiss odpowiedział(a) na r3m1k temat w E30
    Zamiast Varty wsadzasz inne aku o pojemności przynajmniej 500mAh. Są one walcowate. Najpierw rozkręć zegary, a później się dowiesz, czy faktycznie masz Vartę. Bo może być, że masz baterie Sanyo i wtedy tak jak napisał Belgus, znajdziesz oryginalne w hurtowniach. Pozdrawiam
  22. "Sprawdź poziom płynu chłodzącego, zobacz w podręczniku użytkownika" Czyli po prostu sprawdź poziom płynu :) Pozdrawiam
  23. mattiss odpowiedział(a) na szydeł-81 temat w E36
    Koledze chodzi o temat przyklejony na samej górze. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=53889 :twisted2:
  24. mattiss odpowiedział(a) na maniek__ temat w E36
    Taki jest urok tych silników... Nie ma się czym smucić,bo jeśli oceniasz swoje auto na stan bardzo dobry, to klekotanie zaworów nie jest tak ważne. A mówię to dlatego,że to da się naprawić :cool2: I bardzo możliwe, że przejeździsz 3 lata wymieniając tylko olej (wg moich wskazówek :wink: ) filtry i benzynkę... Jest to jednak BMW, a one nie lubią takiego traktowania :evil: Dbaj o auto, a będziesz zadowolony. I nie oszczędzaj na częściach zamiennych, bo nie warto...kto oszczędza ten dwa razy płaci :wink: Gratuluję nabytku i pozdrawiam!
  25. mattiss odpowiedział(a) na maniek__ temat w E36
    Witaj w krainie M40, gdzie klekot rozrządu (w różnych konfiguracjach czasowych i jakościowych) jest powszechny :twisted2: Nie ma się na razie czym martwić,tak można jeździć bóg wie ile tysięcy kilometrów bez problemu :mrgreen: Miej jednak stukot na uwadze i pamiętaj o częstej wymianie oleju (10k km) i nie oszczędzaj na nim! Możesz też powoli zacząć sobie odkładać po parę złotych na remont rozrządu (koszt: około 1000-1500zł). A martwić się zaczniesz, jak przestanie się wkręcać na obroty i załapie muła... Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.