Skocz do zawartości

mattiss

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mattiss

  1. mattiss odpowiedział(a) na szydeł-81 temat w E36
    Takie dywagacje na forum, to można prowadzić. A ja Ci polecam stację diagnostyczną, za 20 złotych dowiesz się na szarpaku, co i jak jest z zawieszeniem. Koleś Ci wszystko palcem pokaże i jedynym Twoim zmartwieniem będzie kupić nowe części :mrgreen:
  2. mattiss odpowiedział(a) na loco temat w E30
    :shock: Błagam :modlitwa: nie korzystaj z powyższej porady. Motodoktor is bad :!:
  3. mattiss odpowiedział(a) na maniek__ temat w E36
    Normalne to może nie... Podaj jaki masz silnik, bo jeśli M40, to klekot zaworów jest do przyjęcia. Jeśli masz M43, to klekotu być nie powinno...
  4. :search: podpowiem, że chodzi o rezystor dmuchawy. Jest tego ogromna ilość na forum :twisted2:
  5. Przy takim przebiegu bezwzględnie co 10k km i pilnuj tego. Szkoda delikatnego silnika...a przecież taki on jest ten silnik nasz :wink: Pozdrawiam
  6. mattiss odpowiedział(a) na loco temat w E30
    U mnie klepie może nie cały czas, ale prawie zawsze... mocniej lub słabiej. Auto nie straciło jeszcze jednak mocy i jakoś mi się też nie spieszy. Spoko można jeździć :cool2: (ale odkładanie kasy nie zaszkodzi :D ) Pozdrawiam
  7. mattiss odpowiedział(a) na niefilip temat w E30
    Dzięki choć za wskazanie forum, na którym poszukać. Niby mała usterka, ale doprowadza mnie do rozstroju :mad2:
  8. mattiss odpowiedział(a) na b182 temat w E30
    Ja popieram koronę, bo też o olejach się naczytałem. A i sam zmieniłem z minerala na półsyntetyk :cool2: Pozdrawiam
  9. mattiss odpowiedział(a) na niefilip temat w E30
    Nie myśl sobie, że się pogniewałem, czy cuś :D Napisz mi lepiej Robo, co zrobić z tą nieszczelnością. Bo kupiłem w ASO nową uszczelkę zbiornika wyrównawczego i ma ona okrągły przekrój, a stara jest raczej płaska i szeroka. W każdym razie po założeniu nowej nadal delikatnie podcieka :mad2:
  10. Od siebie dodam tylko, że w świetle mijania z lewej strony stoi chyba woda na dole, a długie obok wygląda na zaparowane. Raczej mało oryginalne te światła...
  11. mattiss odpowiedział(a) na niefilip temat w E30
    Robo, nie odkryłeś dla mnie Ameryki, bo dobrze o tym wiem :8) I na dodatek borykam się właśnie z rozszczelnieniem zbiornika wyrównawczego przy jego połączeniu z tym czarnym plastikiem u dołu :mad2: Także trafiłeś idealnie w tym punkcie :cool2: Ja złego słowa o jego silniku, czy chłodnicy nie napisałem :!: Gdybyś czytał posty od początku, to wiedziałbyś, że Filip ma zamontowaną chłodnicę od fso, a ja staram się mu jakoś w tej sprawie doradzić :roll: Pozdrawiam serdecznie
  12. mattiss odpowiedział(a) na Mariusz125 temat w E30
    Termostat też zmieniałeś? Bo napisałeś,że jest dobry... Jeśli go nie wymieniałeś, to wymień - koszt jest niewielki (góra 35zł). Pozdrawiam
  13. Maćku, jeżeli w końcu zgodziłeś się z tym, co napisał Panfil, to wszystkie Twoje wcześniejsze wywody tracą sens. Świadczy to też o tym, że nie czytasz ze zrozumieniem. Auto za 30 tysięcy może być bardzo reprezentacyjne = gwoli podsumowania.
  14. mattiss odpowiedział(a) na tryb21 temat w E30
    Odpowiedź znajdziesz na www.e30.de Jak pięknie tam są auta utrzymane na wąskiej lampie... :cool2: Oczywiście szeroka również jest super, ale po co zmieniać coś klasycznego i naprawdę pięknego. Nawet chromowane zderzaki nadają tu szyku....
  15. mattiss odpowiedział(a) na niefilip temat w E30
    Według schematu chłodnicy nie ma żadnego zbiornika i płyn się leje bezpośrednio do chłodnicy. Wyrzucaj to fso! :mrgreen: Pozdrawiam
  16. mattiss odpowiedział(a) na b182 temat w E30
    Myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać. Polecam Shell Helix Plus 10W-40. Aktualnie sam na takim jeżdżę i póki co robi lepsze wrażenie od castrola.
  17. mattiss odpowiedział(a) na tryb21 temat w E30
    A ja pomogę zakopać ciało :twisted:
  18. mattiss odpowiedział(a) na Mariusz125 temat w E30
    Jeśli auto się nie dogrzewa, a termostat jest ok (wymieniłeś go?), to na myśl przychodzi mi tylko visko zasprzęglone cały czas. Sprawdź jak kręci się visko na wolnych obrotach i czy nie masz tornada pod maską. Pozdrawiam
  19. mattiss odpowiedział(a) na seba r temat w E36
    Upps...Faktycznie! :duh: wiecznie to e30 chodzi mi po głowie jak zaklęte :roll:
  20. mattiss odpowiedział(a) na seba r temat w E36
    Chodziło mu pewnie o to, że w wersji sedan jest tylko 1.8i (116KM), a w wersji coupe występuje tylko 1.8is (140KM). Skrót myślowy (mam nadzieję!). Sedany bmw e36 mają mniejszą moc TYLKO w odniesieniu do modelu 318 :dance:
  21. mattiss odpowiedział(a) na tryb21 temat w E30
    Hmm... no dobra :mrgreen: Tu jest temacik: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=49347 Pozdrawiam
  22. mattiss odpowiedział(a) na Krzysiek_krk temat w E36
    Takie gniazdko w schowku jest na latarkę. Bardzo szykowna rzecz i niedroga. W serwisie latareczka kosztuje koło 90zł, a ile radości :mrgreen: Pozdrawiam
  23. mattiss odpowiedział(a) na niefilip temat w E30
    Kolego Filipie, jeśli kupiłeś 316 z silnikiem m10, to masz pojemność 1.8, bo tylko takie m10 było. Takie 316 wychodziły od 03.1983 do końca roku 1987 włącznie. W roku 1988 były jeszcze produkowane do lipca. Jeśli natomiast masz 316i, to do kwietnia 1988 był tam silnik m10, w maju i czerwcu zarówno m10, jak i m40 (1.6). Później już tylko m40 (1.6). A najlepiej to sobie sprawdź po numerze VIN tutaj: http://www.realoem.com/bmw/select.do Co do chłodnicy, to tu znajdziesz zarówno do m10, jak i do m40. Pamiętaj, że ważne jest, czy masz manual, czy automatic, bo do automatu są inne chłodnice: http://www.chlodnice.doaut.pl/chlodnice-BMW-o-3_E30_81_87_.html#Ch%B3odnice%20wody Pozdrawiam
  24. mattiss odpowiedział(a) na tryb21 temat w E30
    Maska i grill są takie same w każdym modelu bmw e30. Błotniki w cabrio są jednak inne, niż w sedanie i coupe :!: Skóra nie zawsze jest taka poniszczona. Poza tym można ją poddać renowacji. Poszukaj na forum w dziale Zrób to Sam,jest tam dyskusja o renowacji skór! Pozdrawiam
  25. mattiss odpowiedział(a) na risto temat w E30
    Czy na wale korbowym nie powinno być gdzieś numeru referencji?? Chyba na większości części gdzieś on widnieje. Możesz też risto podać pierwsze znalezione na silniku numery i po tym spróbujemy dojść prawdy. Zdjęcie nie jest punktem zaczepienia niestety :? Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.