Treść opublikowana przez mattiss
-
zapytanie
Takie dywagacje na forum, to można prowadzić. A ja Ci polecam stację diagnostyczną, za 20 złotych dowiesz się na szarpaku, co i jak jest z zawieszeniem. Koleś Ci wszystko palcem pokaże i jedynym Twoim zmartwieniem będzie kupić nowe części :mrgreen:
-
M40 - klekot po ostrej jezdzie
:shock: Błagam :modlitwa: nie korzystaj z powyższej porady. Motodoktor is bad :!:
-
zimny klekot
Normalne to może nie... Podaj jaki masz silnik, bo jeśli M40, to klekot zaworów jest do przyjęcia. Jeśli masz M43, to klekotu być nie powinno...
-
Problemy z nawiewem
:search: podpowiem, że chodzi o rezystor dmuchawy. Jest tego ogromna ilość na forum :twisted2:
-
Co ile wymienia się olej w E30 M40?
Przy takim przebiegu bezwzględnie co 10k km i pilnuj tego. Szkoda delikatnego silnika...a przecież taki on jest ten silnik nasz :wink: Pozdrawiam
-
M40 - klekot po ostrej jezdzie
U mnie klepie może nie cały czas, ale prawie zawsze... mocniej lub słabiej. Auto nie straciło jeszcze jednak mocy i jakoś mi się też nie spieszy. Spoko można jeździć :cool2: (ale odkładanie kasy nie zaszkodzi :D ) Pozdrawiam
-
chlodnica e30
Dzięki choć za wskazanie forum, na którym poszukać. Niby mała usterka, ale doprowadza mnie do rozstroju :mad2:
-
Olej w e30, chce połówke
Ja popieram koronę, bo też o olejach się naczytałem. A i sam zmieniłem z minerala na półsyntetyk :cool2: Pozdrawiam
-
chlodnica e30
Nie myśl sobie, że się pogniewałem, czy cuś :D Napisz mi lepiej Robo, co zrobić z tą nieszczelnością. Bo kupiłem w ASO nową uszczelkę zbiornika wyrównawczego i ma ona okrągły przekrój, a stara jest raczej płaska i szeroka. W każdym razie po założeniu nowej nadal delikatnie podcieka :mad2:
-
Czy to wygląda na oryginał czarnej Heli?
Od siebie dodam tylko, że w świetle mijania z lewej strony stoi chyba woda na dole, a długie obok wygląda na zaparowane. Raczej mało oryginalne te światła...
-
chlodnica e30
Robo, nie odkryłeś dla mnie Ameryki, bo dobrze o tym wiem :8) I na dodatek borykam się właśnie z rozszczelnieniem zbiornika wyrównawczego przy jego połączeniu z tym czarnym plastikiem u dołu :mad2: Także trafiłeś idealnie w tym punkcie :cool2: Ja złego słowa o jego silniku, czy chłodnicy nie napisałem :!: Gdybyś czytał posty od początku, to wiedziałbyś, że Filip ma zamontowaną chłodnicę od fso, a ja staram się mu jakoś w tej sprawie doradzić :roll: Pozdrawiam serdecznie
-
nie dogrzany silnik w e30
Termostat też zmieniałeś? Bo napisałeś,że jest dobry... Jeśli go nie wymieniałeś, to wymień - koszt jest niewielki (góra 35zł). Pozdrawiam
-
coupe328 czy moze 750i???
Maćku, jeżeli w końcu zgodziłeś się z tym, co napisał Panfil, to wszystkie Twoje wcześniejsze wywody tracą sens. Świadczy to też o tym, że nie czytasz ze zrozumieniem. Auto za 30 tysięcy może być bardzo reprezentacyjne = gwoli podsumowania.
-
Bmw e30 cabrio pytania :)
Odpowiedź znajdziesz na www.e30.de Jak pięknie tam są auta utrzymane na wąskiej lampie... :cool2: Oczywiście szeroka również jest super, ale po co zmieniać coś klasycznego i naprawdę pięknego. Nawet chromowane zderzaki nadają tu szyku....
-
chlodnica e30
Według schematu chłodnicy nie ma żadnego zbiornika i płyn się leje bezpośrednio do chłodnicy. Wyrzucaj to fso! :mrgreen: Pozdrawiam
-
Olej w e30, chce połówke
Myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać. Polecam Shell Helix Plus 10W-40. Aktualnie sam na takim jeżdżę i póki co robi lepsze wrażenie od castrola.
-
Bmw e30 cabrio pytania :)
A ja pomogę zakopać ciało :twisted:
-
nie dogrzany silnik w e30
Jeśli auto się nie dogrzewa, a termostat jest ok (wymieniłeś go?), to na myśl przychodzi mi tylko visko zasprzęglone cały czas. Sprawdź jak kręci się visko na wolnych obrotach i czy nie masz tornada pod maską. Pozdrawiam
-
jaki silnik wybrać
Upps...Faktycznie! :duh: wiecznie to e30 chodzi mi po głowie jak zaklęte :roll:
-
jaki silnik wybrać
Chodziło mu pewnie o to, że w wersji sedan jest tylko 1.8i (116KM), a w wersji coupe występuje tylko 1.8is (140KM). Skrót myślowy (mam nadzieję!). Sedany bmw e36 mają mniejszą moc TYLKO w odniesieniu do modelu 318 :dance:
-
Bmw e30 cabrio pytania :)
Hmm... no dobra :mrgreen: Tu jest temacik: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=49347 Pozdrawiam
-
Wtyczka
Takie gniazdko w schowku jest na latarkę. Bardzo szykowna rzecz i niedroga. W serwisie latareczka kosztuje koło 90zł, a ile radości :mrgreen: Pozdrawiam
-
chlodnica e30
Kolego Filipie, jeśli kupiłeś 316 z silnikiem m10, to masz pojemność 1.8, bo tylko takie m10 było. Takie 316 wychodziły od 03.1983 do końca roku 1987 włącznie. W roku 1988 były jeszcze produkowane do lipca. Jeśli natomiast masz 316i, to do kwietnia 1988 był tam silnik m10, w maju i czerwcu zarówno m10, jak i m40 (1.6). Później już tylko m40 (1.6). A najlepiej to sobie sprawdź po numerze VIN tutaj: http://www.realoem.com/bmw/select.do Co do chłodnicy, to tu znajdziesz zarówno do m10, jak i do m40. Pamiętaj, że ważne jest, czy masz manual, czy automatic, bo do automatu są inne chłodnice: http://www.chlodnice.doaut.pl/chlodnice-BMW-o-3_E30_81_87_.html#Ch%B3odnice%20wody Pozdrawiam
-
Bmw e30 cabrio pytania :)
Maska i grill są takie same w każdym modelu bmw e30. Błotniki w cabrio są jednak inne, niż w sedanie i coupe :!: Skóra nie zawsze jest taka poniszczona. Poza tym można ją poddać renowacji. Poszukaj na forum w dziale Zrób to Sam,jest tam dyskusja o renowacji skór! Pozdrawiam
-
m20b20 czy m20b23??
Czy na wale korbowym nie powinno być gdzieś numeru referencji?? Chyba na większości części gdzieś on widnieje. Możesz też risto podać pierwsze znalezione na silniku numery i po tym spróbujemy dojść prawdy. Zdjęcie nie jest punktem zaczepienia niestety :? Pozdrawiam