Treść opublikowana przez mattiss
-
jaki tłumik do fajnego dzwięku :)
Jak to co :?: :!: :duh: C I S Z A . . .:8) Poza tym brzmienie R6 z seryjnym tłumikiem to czysta poezja... Pozdrawiam
-
Czy robić płukanie silnika przed wymianą na półsyntetyk?
Jestem niezadowolony z tego względu, że olej szybko stracił parametry i słabo radził sobie z klekotem mojego M40. Mogłem trafić na gorszą partię... Generalnie więcej się spodziewałem po Castrolu. Zawsze jest tak, że po zalaniu nowego oleju ma się wrażenie,że auto chodzi ciszej i lepiej, płynniej się wkręca. Jest to raczej normalne, skoro coś zużytego wymienia się na nowe... Najważniejsze jest jak długo ten efekt się utrzymuje i olej trzyma parametry. Mój mechanik polecił mi Shella. Opinie na forum pokrywają się z moimi obserwacjami jak do tej pory-olej ekstra,ale większość ludzi go pomija,bo nie kosztuje 250zł i nie ma pięknej błyszczącej butelki. Pozdrawiam serdecznie olejarzy ;)
-
Czy robić płukanie silnika przed wymianą na półsyntetyk?
Castrol jest przereklamowany :twisted2: Miałem Castrol Magnatec, teraz mam Shella i raczej przy nim pozostanę :cool2: Kwestia gustu, żaden z wymienionych w tym wątku olei nie jest kiepski... Pozdrawiam
-
Jak rozebrać plastiki
http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=CG11&mospid=47451&hg=64&fg=20 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CG11&mospid=47451&btnr=51_2165&hg=51&fg=35 Może tak być?? :)
-
Potzrebuje pilnie pomocnych informacji o rozrzadzie
Kolega Marko wyczerpał temat :cool2:
-
pewien czeski kierowca
Oglądałem z ojcem i nie mogliśmy uwierzyć :shock: Koleś przebija wszystkie gry komputerowe, totalny bezmózg! :duh: Jak to mawia ordynator chirurgii u nas w szpitalu: "fantazja jest, wyobraźni BRAK". Przykre
-
Co najlepsze na rysy i odpryski po kamykach?
Dokładnie, te szampony i kredki to niezła bujda :duh: Ja też obstaję przy punktowym nakładaniu lakieru...polerka ewentualnie dla polepszenia efektu. Pozdrawiam
-
Czy robić płukanie silnika przed wymianą na półsyntetyk?
Możesz przepłukać, ale to zawsze niesie ze sobą ryzyko rozszczelnienia. Jeżeli silnik jest teraz suchy to płukanie mu raczej nie zaszkodzi,gorzej jak już się poci. Co do preparatu i oleju- Liqui Moly to świetna firma i śmiało możesz użyć ich środków. Olej Valvoline też ma dobrą opinię na forum. Od siebie polecę jeszcze Shell Helix Plus :) Pozdrawiam
-
jaki tłumik do fajnego dzwięku :)
Bosal jest jedną z firm, które dostarczały (nie wiem jak teraz) elementy układu wydechowego na pierwszy montaż w BMW. Dlatego masz taki fajny i cichy wydech, bo to po prostu jest dobra firma. Pozdrawiam
-
jaki tłumik do fajnego dzwięku :)
Metalicznego dźwięku dodaje na pewno obecność strumienicy. Szczególnie słychać to w 6-cyl. Na pewno odpowiedni tłumik końcowy poprawia ten efekt. Wydaje mi się, że właśnie na taką konfigurację się natknąłeś. Pozdrawiam
-
czy ktos z Was pracuje w ASO?
Nie, raczej się nie okaże. Za bardzo się martwisz Bono. Rozumiem,że to dla Ciebie ważne, żeby dopilnować mechanika i samemu coś wiedzieć :cool2: Możesz dla świętego spokoju ducha zobaczyć, co jest na tej drugiej nalepce napisane,ale nic nowego nie odkryjesz na 99%. Pozdrawiam serdecznie i czekam na sprawozdanie z działania skrzyni po naprawie :wink:
-
Zegary 55 litrów a 60 litrów w E30 M40B18
Albo chociaż na godzinkę jazdy. Jedź, zatankuj trochę paliwka, zobacz jak na to reaguje wskaźnik... Ogólnie zegary powinny pasować, ale wksaźnik benzyny na pewno będzie kłamał. Pozdrawiam
-
czy ktos z Was pracuje w ASO?
Proszę bardzo: 1. Rocznik 2001 klik 2. Rocznik 2002 (dla Twojej pewności) klik Rozkodowany vin widoczny jest na dole w pasku,żeby nie było wątpliwości. Dalej to ten sam olej. Zresztą wg informacji w TIS identyfikacja odpowiedniego oleju odbywa się dodatkowo przez nalepkę na misie olejowej skrzyni biegów. Pamiętaj, że w ASO dają Ci gwarancję na swoją pracę i mają zawsze najdokładniejsze dane,bo mają najnowsze wersje TIS. Jeżeli zrobią coś źle,to później poprawić muszą w ramach gwarancji. Pozdrawiam
-
czy ktos z Was pracuje w ASO?
Najlepiej z trackera torrentowego, na przykład "zatoki piratów";)
-
czy ktos z Was pracuje w ASO?
Można. Jednakże i bez tego widać, że potrzebujesz olej ETL 7045E o nr bmw 83 22 0 026 922 Przedstawia to drugi screen z tych, które umieściłem. W tabelce jest 2001 rok, e39 i tylko ten olej do skrzyni autom w dieslu m57 :) Pogrzebałem w necie i znalazłem to, co i Ty :) Olej jest produkowany przez TEXACO...ale to już wiesz. Dodam, że oczywiście wpisałem Twój vin (wyszło wg TIS,że to model 2002) i nic się nie zmieniło,nadal ten sam olej jest rekomendowany. Możesz lać śmiało. Pozdrawiam strapionego Kolegę :wink:
-
czy ktos z Was pracuje w ASO?
Proszę Cię bardzo, screeny z TIS'a: 1. kliknij 2. kliknij Mam nadzieję, że temat nadal aktualny i że to coś wyjaśnia. Jeśli trzeba przetłumaczyć,to służę pomocą. Pozdrawiam
-
BMW 1 SERIA COUPE - moje szpiegowskie zdjęcia...
Szczególnie druga fotka bardzo ładna. Auto na żywo prezentuje się zapewne o wiele lepiej...muszę powiedzieć,że na zdjęciu wcale nie wygląda na takie małe... Myślę, że Twój nick J-23 jest jak najbardziej na miejscu :cool2:
-
Ktoś mi powie czy to dobry egzemplarz???
W roku 1997 nie produkowano 325i, tak jak napisali koledzy. Model 325i skończono produkować w lipcu 1995. Możliwe jest natomiast, że jest to model z 1995 roku, z tym że pierwsza rejestracja nastąpiła w 1997... sprzedający na allegro lubią przemilczeć takie DROBNE szczególiki na swoją korzyść i auto nagle staje się dwa lata młodsze w ogłoszeniu. Proponuję zadzwonić i się dowiedzieć...
-
Jak sie nazywa ten element na zdjeciu (silnik ?)
Proponuję ASO. Ich ceny na takie części są niewielkie, a zawsze to nowa część i wszystkie mocowania itp niepołamane :cool2: A ta złota bumka ze zdjęcia to po prostu ślicznotka :mad2:
-
prozba o pomoc!!!!!
Na początek proponuję ten temat i punkt 4 :nienie:
-
Problem ze sworzniami zwrotnicy.
Nie jest to łatwe,ale zważywszy na fakt, że stare sworznie były na wahaczu przez bardzo długi czas(zapewne od nowości) jest to wykonalne w zakresie użycia bardzo prostych narzędzi. A tu opis zawierający wymianę sworzni i przedstawiający prosty sposób na ich ściągnięcie. Pozdrawiam
-
E30 318 is {136 KM) i ubezpieczenie
Dokładnie! :cool2:
-
E30 318 is {136 KM) i ubezpieczenie
Nie ma to raczej żadnego znaczenia, bo zniżki można przenosić. Wystarczy dostarczyć zaświadczenie o zniżkach nowemu ubezpieczycielowi.
-
E30 318 is {136 KM) i ubezpieczenie
Po co w PZU? Nie wiesz,że tam jest drogo? Polecam HDI Samopomoc-bardzo tanio! Kumpel ubezpieczył swojego e30 IS'a w Link4 za jakieś 550zł o ile dobrze pamiętam, na matkę ze zniżką (50% albo 60%). Najlepiej zadzwoń do paru towarzystw i się popytaj, to prawie nic nie kosztuje :) Pozdrawiam
-
Piszczy amortyzator albo sprężyna.
Jeżeli amorki już ciekną, to zmieniaj (jak masz kaskę;)) Jeśli nie chcesz obniżać i cudować, to oczywiście Bilstein B4 będzie ok, jak i Sachs dedykowany do Twojego modelu. Zorientuj się w cenach i dokonaj najlepszego wyboru w stosunku jakości do ceny. Skrzypienie może pochodzić także od sprężyny, albo górnego mocowania amorka... Pozdrawiam