Treść opublikowana przez mattiss
-
Tłucze przy ostrym ruszaniu...
I sprawdź jeszcze tuleje tylnych wahaczy. Pozdrawiam
-
problem z obrotami
Witam! Dwie rzeczy - czujnik temperatury i czujnik położenia przepustnicy. Pozdrawiam
-
Czy warto? Proszę o porade.
Panowie, jak dobry gwint to KW. Tylko koszt powala na ziemię. Pozdrawiam
-
POMOCY Wymiana łozyska tył - 318iS
http://www.teamdfl.com/bmw/e30/rear_wheel_bearings/index.html Pozdrawiam
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Prawdziwy asior! Gdzie tam jest "wanos", bo ja nie widzę...chyba,że to coś innego niż vanos, którego tam nie ma :D I te bossskiie "ksenony z tyłu"... LOL Werdykt: Wiejskie dożynki super car :twisted2: Pozdrawiam
-
Zapytanie
Hej! TU wpisz swój VIN (ostatnie 7 znaków nr-u nadwozia), a uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Pozdrawiam :cool2:
-
ładna czy nie 320is
Nie ma co myśleć! Tu zachodzi tylko jedno pytanie: czy stać cię na to auto :roll2: A reszta to już tylko i wyłącznie MIÓD :modlitwa:
-
Jaki sportowy zawias wybrac do E30 coupe z 1991r ???
GT Cupline nie jest warte krzty uwagi, jeśli chcesz zakładać obniżone zawieszenie, to tylko coś renomowanego. Polecam Weiteca - całość za 1500zł lub coś podobnej klasy, jak bilstein, koni, czy eibach. Możliwości jest wiele, jednakże GT cupline nie należy do rozsądnych, w końcu 900zł to kupa forsy,żeby wywalić w błoto. I oczywiście rób najpierw zawias :) Pozdrawiam
-
Jaki akumulator?
Ja tam polecam Centrę - polskie i bardzo dobre, a dodatkowo z bardzo fajną gwarancją i assistance. Do Twojego auta Centra robi CF07 [75Ah, prąd rozruchowy 760A](linia centra futura-top), oraz CP19 [74Ah, p.r. 680A] (centra plus-półka średnia). A jeśli chcesz troszkę większy to CF10 [95Ah], tylko zwróć uwagę,czy alternator jest w stanie taki aku ładować. Pozdrawiam
-
[Exx] Rozrząd + Mobil = wielki klekot!!
Ja również zachwalam shella - na castrolu magnatec 10W-40 klepało niemiłosiernie, teraz kupiłem shella 10W-40 i zupełnie inny silnik :modlitwa: Także Shell (około 125zł w detalu) rewelacja. Pozdrawiam
-
E36 jaki motor?
Stoję przed podobnym dylematem - chcę wybrać auto dla ojca. I skłaniałbym się do 320i, najlepiej z motorem m52. Pozdrawiam
-
Skąd się wziął mit o zakazie stosowania 15W40 w M40?
Bez bólu głowy możesz zalać olej półsyntetyczny 10W-40. Ja tak zrobiłem...i wielu innych na tym forum. Pozdrawiam
-
Skąd się wziął mit o zakazie stosowania 15W40 w M40?
Panowie,nikt nie wspomniał, że jak pisano sam naprawiam, to tego forum jeszcze na świecie nie było, tak jak i syntetycznych olei :roll: Zalecano na początku 15w-40, bo był to olej super nowoczesny. Później nawet bmw zmienia swoje zapatrywania i w miarę upływu lat (i postępu technologicznego) w materiałach serwisowych firmy (TIS) można znaleźć adnotację o olejach odpowiednich dla M40 - mowa o olejach syntetycznych i półsyntetycznych. Prawdą jest niezaprzeczalną, że oleje na bazie syntetycznej (0w-10w) lepiej znoszą wysokie temperatury i ekstremalne warunki, po coś w końcu zostały wymyślone i się je zaleca :idea: :!: Paweł sprowokował bardzo ważny dla użytkowników m40 temat, za co mu chwała i dobrze się dzieje,że opinie się różnią - wszyscy się czegoś nauczymy. Belgus swoim zwyczajem sprowokował do myślenia nie dając żadnych namacalnych dowodów :8) A ja powiem tak: Nasze M40 są za stare na pełny syntetyk(chyba,że ktoś zrobi pełną regenerację silnika!), są zbyt delikatne na ciągłe użytkowanie z 15W-40, takoż pozostaje nam używać półsyntetyka. Oczywiście do czasu, gdy klepanie zatruje nam życie,a silnik zacznie przepalać olej. Wtedy ratujemy się przejściem na mineral i rychłym remontem. Skończyłem ten przydługi wywód :mrgreen: Pozdrawiam
-
czy do E30 318iS sa drozsze czesci jak do innych ?
Witaj! Jeśli celujesz tylko w e30, to bardzo fajnie :) Do rzeczy: 318iS będzie troszkę droższy jeśli chodzi o elementy silnika, gdyż popychaczy jest 16, wałki rozrządu są dwa itp.Amorki zazwyczaj m-tech więc droższe etc. Ogólnie koszty eksploatacyjne na pewno będą większe, niż przy m40. Ale też frajda z użytkowania m42 jest większa. Od siebie dodam,że jeśli miałbym teraz kupować drugie e30, to na pewno nie kupiłbym iS'a, a celowałbym w m20...najlepiej w eta :) Pozdrawiam
-
No i stalo sie BUUM
To prawda! Dobrze założony gaz 2gen w M40 to SKARB :D Pozdrawiam
-
padło tylne zawieszenie.(POLSKIE DROGI)
Podane przeze mnie ceny są w rozpiętości od średniej klasy zamiennika do ceny w ASO, także nie przerażaj się tak. Jedynie amorki są naprawdę drogie-drogie :) Ale tak jak mówiłem KYB Ultra SR może być ciekawą alternatywą! Pozdrawiam
-
Jakie świece do M40 LPG?
Standardowo do m40 są świece dwuelektrodowe. Polecam NGK lub Denso. NGK No i oczywiście nie należy kombinować i założyć świece dedykowane do tego silnika, niezależnie,czy ma on lpg,czy nie. Pozdrawiam
-
No i stalo sie BUUM
Panfilu, masz rację, ale z sekwencją w m40 nie jest tak łatwo,trzeba by założyć sekwencję,ale okrojoną,bo to monowtrysk. Zabezpieczenie w postaci gumki na rurze dolotu jest genialnie proste i spełnia swoje zadanie wyśmienicie :cool2: Miałem 2 wystrzały w ciągu roku użytkowania i zawsze wystarczyło wysiąść i gumeczkę poprawić :) Poza tym instalacja jak marzenie :8) Nie wiem,czy w każdym,ale klapka mojego przepływomierza jest metalowa... Pozdrawiam
-
padło tylne zawieszenie.(POLSKIE DROGI)
Hej! A więc... amorki sportowe bilsteina w Twoim aucie to zapewne model b6, lub b8. Kosztują one około 300zł/szt, a znajdziesz je tu i ta firma wystawia się na allegro, więc nie wszystko tam to szrot ;) Bilsteiny możesz z powodzeniem zastąpić amortyzatorami Kayaba Ultra SR. Będę je u siebie niedługo zakładał i poinformuję o efektach i odczuciach. Kup również poduszki tylnych amortyzatorów(30-90zł), bo na bank nadają się na śmieci - tu polecam Ci poduszki od m3 (mocowania są takie same od e30-do e46!) najlepiej od cabrio - najmocniejsze. Co do tulei tylnej belki (50-100zł/szt), to robota jest niewdzięczna i mozolna. Samą tuleję można wyciągnąć poprzez rozwiercenie jej lub wypalenie.... mało estetyczne metody, ale przy braku ściągaczy bardzo skuteczne :) Zajrzyj też tu Pozdrawiam
-
wymiana silnika
Jeśli masz dawcę i biorcę, to jakim problemem jest porównanie wszystkich cech obu aut (raczej mało różnic) i zabranie się za przekładkę... Pamiętaj o przełożeniu wszystkiego z tego 6cyl rekinka - łącznie z zawieszeniem, hamulcami itp. Pozdrawiam
-
Pytanie odnosnie tylniej klapy
Pamiętaj Karolu,żeby dodać realoem do ulubionych! Ta strona jest naprawdę kopalnią wiedzy! :cool2: Pozdrawiam
-
Pytanie odnosnie tylniej klapy
Obowiązkiem człowieka jest myśleć! A więc, widziałeś kiedyś M3 Convertible (=CABRIO) :?: :?: :?: Bo tam to klapa jest taka jak w 316i.... I naucz się korzystać z tej strony, bo znajdziesz tam odpowiedzi na wiele podobnych pytań :wink: Pozdrawiam
-
NOWE ANGEL EYES S-LINE DESING
Kibel porażający :roll:
-
Uwaga na "naciągaczy" w Allegro
Dokładnie. Dlatego kupuję tam tylko jak jestem zmuszony,albo jak cena nie budzi moich podejrzeń po zorientowaniu się w kilku innych źródłach. Pozdrawiam
-
Pytanie odnosnie tylniej klapy
A dziękuję Saku :mrgreen: