Treść opublikowana przez Vielebny
-
Wzmak GMS 9302 + przełącznik + dioda = 5 sekund działania
U mnie 12V nie znika jak wyłączam radio :) Jest tam cały czas...
-
Wzmak GMS 9302 + przełącznik + dioda = 5 sekund działania
Witam, podłączony od dłuższego czasu jest w/w wzmacniacz. Obwód podtrzymujący (RMT) składa się z 12V z radia, przechodzi przez przełącznik dźwigienkowy i wchodzi do wzmacniacza. Ponieważ często zapominałem wyłączać wzmacniacz (rozładowywał się aku), postanowiłem dodać diodę która sygnalizowałaby, że wzmak jest włączony. Diodę 12V podłączyłem katodą do (-) kabla RMT (aby napięcie pojawiało się tylko gdy pojawia się tam prąd z przełącznika) a anode uziemiłem masą zapalniczki. Po długiej walce efekt jest taki: przełączam dźwigienkę, zapala się dioda, włącza się wzmacniacz aby po 5 sekundach się wyłączyć. Dioda tymczasem świeci sie normalnie do czasu aż wyłączymy przełącznik. I tak w kółko. O CO CHODZI??? Będę bardzo wdzięczny za poradę. Może gdzieś muszę dodać rezystor? Proszę o dokładne wskazówki bo jestem laikiem! Z góry dzięki :cool2:
-
316i Stukanie w tylnym kole
No moim zdaniem amortyzator powinien ciężko chodzić i powinieneś używać siły aby go "wcisnąć" - także może to jest odpowiedź? Wycieki? Zaolejony? Jeżeli gazowy to szczelny? Chyba już nie :) Kiedy zakładałeś?
-
316i Stukanie w tylnym kole
Arox - w jaki sposób miałoby to zapobiec wybijaniu poduszki? :?: :roll2: One obydwie były juz wymieniane (na pół roku przed wymianą pierwszej - amortyzatory Bilstein). Także nie ma reguły, po prostu dziury za duże i tyle... Dobrze że tylko poduszka...
-
316i Stukanie w tylnym kole
Na 99,9% to właśnie to ;) Mam to samo... Co pół roku na przemian raz lewa raz prawa...
-
Silnik przy ruszaniu
A ja się podłączę do pytania. Od kilku dni mam ten sam problem... Po rozgrzaniu jest wszystko OK. Gdy zimny - z opóźnieniem reaguje na dodanie gazu. Czasem jest ok, ale często nie reaguje. Wolne obroty są równe i takie jak trzeba... Dodam że rano, mimo że akumulator był całą noc ładowany jest problem z rozruchem, tzn że przygasają kontrolki, słabo kręci ale w końcu zaskakuje. Co to może być?
-
Poradnik BMW
O! Dzięki - juz chciałem kupować ale nie kupię :) Ile kosztowało? 2 litry U98 czy więcej? ;)
-
Gdzie najczęściej ucieka płyn od wspomagania?
Wielkie dzieki! Kanał i poszukiwania... :cool2:
-
Gdzie najczęściej ucieka płyn od wspomagania?
Jeżeli mogę prosić o podawanie numerków i nazw, bo tego układu jeszcze nie zgłębiałem ;) http://www.realoem.com/bmw/diagrams/n/q/3.png
-
Gdzie najczęściej ucieka płyn od wspomagania?
Problem polega na tym, że co tydzień lub dwa, muszę dolewać 50-100ml ATFu. Węże od zbiorniczka na dół juz zmieniłem i odpowiednie zaciski założyłem, więc tam nie puszcza. Gdzie więc najprawdopodobniej szukac przyczyny? Dodam, że wydaje mi się, że więcej ucieka po długim czasie stania, niż po zabawie na śniegu i ostrym jeżdżeniu po zakrętach! Będę bardzo wdzięczny za wskazówki. :cool2:
-
jak rozebrać konsolę przy regulacji nawiewów?
W sedanie z 93 roku jest duuużo prościej :) Mianowicie: - wyciągnąłem radio (przydaje się przy wpychaniu żarówki bo panel wpada do środka) - wyciągnąłem pokrętła (do siebie i po sprawie) - tam były tylko 2 śruby (bo więcej nie ma) - zatrzaski są 4 (2 widoczne u góry i 2 na dole) - da się podwarzyc jedynie te widoczne więc dół delikatnie i z wyczuciem ale "na siłę" udało się wyciągnąć i wychodzi cały czarny panel ze światłowodami i ukazuje się żaróweczka :) - za pomocą kombinerek wyciung ;) Także przyjemna a jakże ciesząca oko praca :) Pozdrowienia...
-
Wymiana progów i nadkoli
Witam noworocznie! Na wiosnę zamierzam wymienić przegniłe progi i uporac się z rdzą na nadkolach. I mam pytanie czy orientujecie się: 1. Ile będą kosztować DOBRE progi i jakie mają być (materiał, firma,...) 2. Ile powinna kosztować robocizna za progi, za nadkola z dobrym, dobranym, metalicznym lakierem. 3. Gdzie mógłbym takie progi kupić samemu? 4. Czy reperaturki nadkoli mają byc z blachy ocynkowanej czy nie? (na spawaniu się nie znam ale podobno ocynk przeszkadza) Z góry dziękuję i do usłyszenia! :roll2:
-
zawory albo przepływka??????
Kurcze. Pocisz się jak klikasz CTRL+C i CTRL+V to co się dzieje jak biegasz!!! :mrgreen:
-
problem z filtrem oleju - pilne!!!!!!
Kolego. Nie masz żadnego prawa innych pouczać :nienie: Sprawa z siateczka jest doskonałym przykładem totalnej dezinformacji. Jeżeli przedstawisz nam jakis dowód (np. w postaci opakowania) że ta siateczka nie jest opakowaniem filtra, to bardzo chętnie część z użytkowników (łącznie ze mną) przestanie tę siateczkę ściągać :) A póki co - ani nie pisza aby pozostawić na miejscu, ani nie pisza aby ją zdjąć. Pojawiają się tylko domysły kolegów, że jest po to aby nie puchły, aby po prostu były... jednym słowem NIKT NIC NIE WIE :mrgreen:
-
dźwigienki do M40
Ogólnie zabawa z dźwigienkami pierwsza klasa, ale efekt powalający. Ogólnie jest problem z zaworami (wysokości sie nie zgadzaja mimo adapterków i trzeba szlifować (ja szlifowałem popychacze). Ale po 2-3 ściąganiach pokrywy i spędzeniu kilku dni powiem, że gdybym musiał, zrobiłbym to jeszcze raz. Piękny, czysty dźwięk M40 bez cykania - bezcenne! Powodzenia! Aha. Dodam, że wałek mam stary a odcinka skoczyła z 5700 na ok.6200 :)
-
problem z filtrem oleju - pilne!!!!!!
Rewelacja :D Przepiekna dyskusja :) Jedni zakładają z siateczką a inni (jak ja) sa przekonani że sie ją zdejmuje. Ogólnie filtr jest aby filtrować, więc po grzyba taka siateczka :mrgreen:
-
Krzyże black hella . Ktoś montował ?? Oświetlenie , lampy.
Aha... Czyli te krzyże to taki baaaaaajer ma być :norty: Ma ktoś zdjęcia jak to wygląda? Bo nie mogę oprzeć się wrażeniu że to W-I-O-C-H-A :roll2:
-
Krzyże black hella . Ktoś montował ?? Oświetlenie , lampy.
A mogę zapytać po co to robisz? Czy to jakoś poprawia widoczność nocą? :|
-
Problem z kierownicą drgania???
Ale w takim prawdziwym ASO BMW byłeś? I tak powiedzieli? Gdzie?
-
kontrolka AIRBAG miga przez 5 minut
Nieskromnie zapodam -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=84821&highlight=
-
Problem z kierownicą drgania???
Nie wiem co to może być - u mnie to niewyważone opony ale tutaj pewnie nie ;) - ale napiszę, że za te pieniądze które juz włozyłeś, 10 razy byłbys w ASO gdzie mają naprawić usterkę docierając do jej źródła... Jeżeli nie mogą, to nie płacisz... proste ;) A nie się domyślac i wszystko wokół wymieniać w serwisach nieopodal. Ja bym chyba tak zrobił w tym momencie. Lepiej późno niz później ;)
-
Mozna zatankować tylko do połowy?
O! Fajnie... Spróbuję i dam znać :) Dziękuję...
-
Nierówna praca na wolnych silnik m40 1.8
Ha! BardZo dziękuję za rady! Po zdjęciu rury były sparciałe dziury tam na tej elastycznej części. Zalałem dziury klejem a po wyschnięciu silikon i samochodzik nabrał odpowiedniego wigoru i juz nie przerywa tak jak pisałem! Ładnie, płynnie przyspiesza... BARDZO DZIĘKUJĘ!!! :cool2:
-
323i awaria wskaźnika poziomu paliwa
A ja proponuję popsikać na wszystkie złącza i kostki w tamtym rejonie. U mnie po długiej walce udało się doprowadzić do stanu, że włącza się w połowie baku i dalej działa :) Czyli najważniejsze jest ;)
-
Mozna zatankować tylko do połowy?
Witam, co może byc przyczyną, że na mojej ulubionej stacji BP nie da się zatankować więcej niz połowę baku, bo pistolet odbija? Dzisiaj się zdenerwowałem i próbowałem na wszystkie możliwe sposoby, bokiem do góry nogami :) głęboko, płytko itp. Zawsze odbija. BMW E39 525d Touring 2002 rok. Czy ktoś spotkał się z takim problemem gdzieś? Na niektórych stacjach jest normalnie! A tam, przy każdym dystrybutorze ta sama historia... Pozdrawiam! :cool2: