Treść opublikowana przez mcmt
-
E39 528i czy 530d?
Uwazam, ze jedyna zaleta diesla jest ekonomia, nieraz doszlismy wspolnie na tym forum do takiego konsensusu po dlugich klutniach. Benzyna bedzie cichsza, bedzie mniej drgan, troche mocniejsza, ale drozsza (chodzi o spalanie, bo awarie drozsze sa w dieslu). W zakupie kierowalbym sie stanem technicznym. Mysle, ze ze wzgledu na drozszy kilometr, wieksze szanse masz na benzyne.
-
Co sądzicie o tych lampach do E39
Prawie jak oryginal... Pewnie tak jak w reklamie Zywca...
-
[E39] Czujnik PDC 525d Touring - rozwiązane
Mialem tak samo. Myslalem, ze mam jeden uszkodzony, kupilem z netu uzywke i raz dzialaja raz nie... Slyszalem, ze PDC maja okreslona zywotnosc i padaja "pakietowo" - i tak tez powinno sie je zmieniac...
-
wymiana oleju w automatycznej skrzyni e39 M62 535i 97r
No nie wiem, czy na zimnym oleju dobrze jest zmieniac na S czy Steptronic... Po takim przelaczeniu zwieksza sie cisnienie oleju, ktory gdy jest zimny jest gestszy i twardszy. Ja bym tak nie robil.
-
Cujniki parkowania, cofania - pomocy
W e39 trzeba zdjac listwe na zderzaku. Jest przymocowana na zatrzaskach.
-
wymiana oleju w automatycznej skrzyni e39 M62 535i 97r
Jak odpalasz rano to daj mu pochodzic 5 minut. Ja tak robie i nie szarpnie. Zazwyczaj czekam az TEST 07 pokaze mi powyzej 30*C. Jak olej jest zimny nie przekraczaj 2000rpm.
-
Grzeje się woda w chłodnicy.
105*? A nie przypadkiem 95*C?
-
wymiana oleju w automatycznej skrzyni e39 M62 535i 97r
No tak.
-
16:9 e39 MK4
Trzeba wgrac to razem ze softem. Od NAVI jest inny dzial na forum, gdzie uzywajac magicznej opcji szukaj dowiesz sie wszystkiego.
-
Czujniki cofania jak sprawdzić domowym sposobem????
Jest kilka rodzajow czujnikow. Kilka 3 pinowych i 2 pinowe. Co do testu palcem to bardzo trudno jest wyczuc to mrowienie, test na sluch jest pewniejszy. Najwazniejsze przy zakupie to znac ksztalt i uklad pinow czujnika i... wiesz czego szukasz.
-
BMW 528i Tiptronic olej
Jest multum informacji na tym forum... Jest tez magiczny przycisk "szukaj"...
-
Wskaznik paliwa wskazuje ZERO [540iA 2002]
Super dzieki za odpowiedz, czyli tylna kanapa. Jutro bedzie wyjeta :8)
-
Co wybrac? 520i czy 528i ???
To jakis zart chyba, albo szalejesz, albo na pewno masz cos nie tak. Moja 540iA jak stoje w korkach i jezdze nie przejmujac sie spalaniem bierze mi 15-16l/100km... :cool2:
-
Wskaznik paliwa wskazuje ZERO [540iA 2002]
Slyszalem kilka opinii, jedna z nich to prawdopodobnie jakies zabrudzenie w paliwie przyczynilo sie do zablokowania plywaka. Z drugiej strony slyszalem, ze moj zbiornik jest WAZONY ( :?: ). Nie orientujecie sie czy przypadkiem zbiornik w 540 nie jest wazony? Zamiast plywaka jest waga?
-
Uszczelka pod głowicą?
Jak wiadomo, silniki BMW sa bardzo wrazliwe na przegrzania. Mi rowniez uchodzila woda z chlodnicy, codziennie musialem dolewac jakies 200-300ml (mialem check coolant level). Juz myslalem, ze wcina mi wode a tu niespodzianka - nieszczelna uszczeleczka od chlodnicy... Wstawilem karton pod samochod na noc i rano mialem odpowiedz gdzie szukac wycieku. Problem polega na tym, ze nawet jak mialem bardzo malo plynu to jeszcze nigdy wskazowka nie odgiela sie na prawo od pionu... :? Z tego co piszesz znaczy, ze cieknie ci bardziej i masz inny silnik... Sprawdz czy z rury wydechowej nie leci ci bialy dym (para).
-
wymiana oleju w automatycznej skrzyni e39 M62 535i 97r
Heh, bo trzeba wpisac 7 ostatnich znakow tego numeru ;) Chassis number BT45629 Vehicle code DD41 Series E39 Model 523i Body type saloon Catalog model ECE Production date 1997 / 04 Engine M52 Transmission Automatic Steering Left Catalyzer YES Additional Information for Vehicle code DD41 Production FROM : 1995/09/01 TO : 1997/08/31 Engine M52 Engine Oil 6.50 Liter Transmission Automatic Transmission Model A5S 310Z Transmission Oil 10.60 Liter Rear Axle Oil 1.00 Liter Coolant(w/o Air Conditioner) 10.50 Liter Coolant(with Air Conditioner) 10.50 Liter Brake fluid 1.00 Liter Remarks : Automatic transmission: lifetime oil filing [Notice] Results are just for your reference. * Service will change/stop without notice. ** This page is link free for non-commercial purpose. *** Data is compatible with BMW ETK as of 10/2009. Ladniutka salonoweczka ;). Teraz zadzwon do serwisu BMW jaki olej leja do A5S 310Z.
-
sterowanie głosem
yyy... Sterowanie glosem w e39 :?: O tym nie wiedzialem. Jak mozna sprawdzic czy mam?
-
wymiana oleju w automatycznej skrzyni e39 M62 535i 97r
Najpierw sprawdz stan oleju (poziom i zuzycie). A przede wszystkim sprawdz jaka masz skrzynie biegow: http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi . Na podstawie tego zadzwon do ASO BMW i zapytaj jaki olej. Nastepnie zamiast kupowac w ASO czy w "warsztacie", kup w hurtowni lub u dystrybutora olejow badz w ostatecznosci na allegro. W wymienionych miejscach kupisz ten sam olej za 1/5 ceny, ale z tym olejem z allegro jest tak, ze mi udalo sie kupic idealny, od uczciwego czlowieka. Abys kupil taki sam, kup 1 litr w ASO BMW a reszte na allegro i porownaj, zmieszaj czy przypadkiem sie nie roznia. Do mojej skrzyni jest ESSO ATF LT 71141. Trzeba dodac, ze "warsztaty" czesto leja swoje zamienniki olejow na co bym sie nie zgodzil i mysle, ze wiekszosc ludzi wtajemniczonych w temat rowniez; szkrzynia biegow to koszt cwiartki-polowy samochodu. Takze gromadz wiedze i szukaj na forum informacji o swojej SB.
-
niedogrzany silnik 4.4 M62- termostat czy czujnik temp.?
Termostat nie ma elektroniki. W obudowie termostatu są dwa czyjniki temperatury (tak jakby przed i za termostatem) i może na podstawie ich wskazań komputer wywali bład eee, no to chyba by komputer jednak cos by podpowiedzial nie?
-
Problemy z nowym Bmw e39.
Oj, wszystko bylo na forum niejednokrotnie... :nienie: w okienku szukaj wpisalem "navi pl"... ZOBACZ TO!: search.php?keywords=navi+pl&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj WOW! Tak dziala magiczny przycisk szukaj... - Kod bezpieczenstwa to pin, ktory powinienes miec w menu glownym. To nic trudnego, wpisujesz kod jak wysiadasz i przed odpaleniem Cie o niego poprosi - musisz wpisac go ponownie, aby uruchomic auto. - Aby pani w nawigacji mowila po polsku, musisz zmienic soft w swoim czytniku NAVI. Na forum sa gotowe tego typu softy przygotowane m.i. przez uzytkownikow forum. - Dobry wujek google zazwyczaj pomaga - ma tez przycisk szukaj :!: Na zmiane softu bym sie nie rzucal. Aby to zrobic, musisz posiadac odpowiednia wiedze. Jeden zly ruch, i 2000pln z konta - czesto bywa, ze i nawet bez zlego ruchu sie nie uda. Najpierw poczytalbym o problemach z tym zwiazanych i wypowiedziach ludzi, ktorym sie nie udalo, okreslil jaki masz czytnik, jak sprawdzic i jaki posiadasz soft.
-
Czujniki cofania jak sprawdzić domowym sposobem????
Mozesz miec uszkodzone zarowno czujniki jak i modul PDC. Nie slyszalem, zeby ktos potrafil sprawdzic czujniki miernikiem, ale wiem, ze mozesz sprobowac ich posluchac; Jesli zblizysz ucho powinny cichutko strzelac co +- pol sekundy. Jesli nie dziala jeden, mozesz sprobowac zamienic. Problem pojawia sie, jesli masz przelozyc z przodu do tylu - chyba sa inne; nie jestem pewien.
-
rano ciezko zapala? M52tu dodaje filmy z rozuchu
U mnie tak sie dzialo tylko, gdy zabraklo paliwa. Obstawiam pompe, lub cos zwiazanego z ukladem paliwowym.
-
e39 GALERIA - nasze samochody
viewforum.php?f=26 Tu znajdziesz foty wiekszosci uzytkownikow.
-
Wskaznik paliwa wskazuje ZERO [540iA 2002]
Witam, Przed dluzsza podroza zalalem troszke wiecej paliwa niz moglem, mianowicie odbic pistoletu bylo kilka a moze nawet kilkanascie. Po wyjechaniu calego zbiornika, tuz przed celem, dolalem za 50zl, aby bezstresowo dotrzec. Przygotowywujac sie do drogi powrotnej nalalem max'a z 2-3 odbiciami. Po przebyciu tej samej trasy bylem troche zdziwiony, gdy zostalo mi jeszcze 15-16 litrow... Zaczalem rozwazac wplywy wiatru na spalanie, gdy nagle na nastepny dzien w drodze do stacji brak paliwa przerwal moje dewagacje... O tym, ze to brak paliwa dowiedzialem sie, gdy wrocilem z kanistrem i ja zalalem, bo wskazowka caly czas wskazywala 15 litrow (przed i po zalaniu). Wskazowka przez nastepny tydzien raz dzialala raz nie, aktualnie nie dziala wogole i wskazuje brak paliwa pomimo, ze na przyklad wczoraj zatankowalem ja do pelna. Komputerowy zasieg dziala rownolegle ze wskazowka, czyli nieprawidlowo. Prosze o pomoc i wskazowki dotyczace naprawy usterki. Z gory dziekuje.
-
niedogrzany silnik 4.4 M62- termostat czy czujnik temp.?
4.4 V8 ma 4 sondy lambda. Sam mialem jedna uszkodzana i spalanie podnioslo sie o 2-4 litry i tez nie kopcil. Czy na pewno termostat nie ma sterowania elektronicznego? Bo komputer tego silnika moze wyrzucic w INPA blad: "123 Map coding thermostat control electrical circuit".