Treść opublikowana przez mcmt
-
Żółta kontrolka inspekcji
Twoj samochod chcialby, aby przejzal go serwis. Z tego co pamietam kosztuje to 1000pln. Sprawdza sie wiele rzeczy, m.i. stan plynu hamulcowego itp...
-
Wskaznik paliwa wskazuje ZERO [540iA 2002]
Dziekuje koledzy! Jutro bedzie rozbieranie. Mam nadzieje, ze ten metalowy okrag odkreca sie normalnie, w lewo.
-
Instalacja DSC czy sie opłaca??
DSC glupieje gdy kazde z kol maja zdecydowanie rozna przyczepnosc. Kiedys jechalem 50-60km/h i rozpoczalem wyprzedzanie; Gdy przednie prawe i tylne lewe znalazly sie na sniegu, zlapalem uslizg i rowniez pojechalem pomimo DSC bokiem. DSC gdy przeszkadza (z wiadomych powodow) mozna wylaczyc. Uwazam, ze lepiej miec niz nie miec.
-
Utrata ustawień po odłączeniu akumulatora w celu naładowania
Adaptacja moze byc na pamieci flash, czyli odlaczenie pradu jej nie wymaze.
-
ksiązka sam naprawiam
- 535i
- 535i
- Wskaznik paliwa wskazuje ZERO [540iA 2002]
zibis: ktoredy mozna wsadzic reke do baku? Mam zdjete siedzenie jedynie. Co jeszcze trzeba wymontowac?- Problem z PDC
Komputer bzdury nie napisze... tylko czlowiek. Raczej to czesciej ludzie sie myla niz komputery. Widzialem takiego co testowal czujniki na komputerze i stal kolo jednego z nich po czym sie dziwil, ze jeden "piszczy". Jesli zaden nie dziala a komputer pokazuje tylko jeden to znaczy, ze to nie czujnik tylko kabel (sprawdzic miernikiem) lub sterownik. Ja obstawiam jednak, ze tamten "komputerowiec" cos pokrecil - to naj mniej pracochlonna opcja.- Problem z PDC
Jesli nic nie slyszysz to znaczy, ze zaden ci nie dziala, albo faktycznie jestes gluchy. Po oczywiscie wlaczeniu, powinny delikatnie strzelac, cykac w odstepie co pol sekundy.- 530d webasto - podsumowanie.
Zadzwon do autoryzowanego serwisu ile tam kosztuje. Bywaja cfaniaki, co kupuja w serwisie i sprzedaja drozej na allegro.- Instalacja DSC czy sie opłaca??
Powiem tylko, ze DSC trzykrotnie uratowalo mi samochod. Roznica pomiedzy ASC a DSC to jak rower a samolot. Momentami wydawaloby sie, ze lamie prawa fizyki.- Wskaznik paliwa wskazuje ZERO [540iA 2002]
tn, tak jak rzekles zrobilem i jest tak: Od strony kierowcy na pinach plywaka mam +-150Ohm, a na tym od pasazera... MAX (nieskonczonosc) czyli... brak przewodzenia. Pytanie za 100 punktow: Jak wyjac plywak od strony pasazera (ten z pompa) :?:- 535i
Byc moze majac 530i mozna sie faktycznie naciac na stuningowanego 3L diesla i pojsc z nim leb w leb, ale z 1.9L dieslem raczej nie sadze... Teraz kazda benzyna bedzie miala sprezarke i diesle wogole nie beda mialy o czym rozmawiac. Umocni to regule, ze jedyna zaleta diesla to ekonomia :cool2: .- 535i
- 535i
Uważaj żebyś się nie przejechał. Dwa lata jeździłem Audi A4 1,9tdi rocznik 2002 chipowanym na 172 KM. Teraz mam e39 535i i wcale nie jestem pewien czy lepiej się zbiera od A4. Proponuję nie brać na serio tego co podają wyniki fabrycznych testów bo to wielka bujda, a już najśmieszniejsze są te różnice o 0,1 czy 0,3 sek. Podrasowanym tdi bardzo ciężko jest nawet ruszyć bo koła buksują nawet na drugim biegu na suchym. Kolego te 172PS to dalej ponad 100PS różnicy... Nawet waga auta jak i umiejętności nie pomogą. W E39 nie czujesz tak przyspieszenia jak w A4. A to że się opony ślizgają "nawet" na 2-gim biegu to zasługa przedniego napędu. I nie ma to jak "R"(rakieta) w BMW wersji "A" ... nie mogę, ciągle się z tego ryje :) pozdrawiam miłego weekendu Z ta wyrzutnia rakiet to faktycznie ci wyszlo :8) :cool2: A jesli chodzi o konie mechaniczne - w zaden sposob nie przekladaja sie na przyspieszenie. W przypadku czasu 0-100 czy 0-200 liczy sie tylko i wylacznie moment obrotowy - to jest sila ciagu silnika. Moc przeklada sie na predkosc maksymalna. Dowodem na to moze byc pomiar pomiedzy moim 540iA a Volvo S80 2.9 BiTurbo. Oczywiscie pomimo katalogowego 6.2 Volvo pomiar 0-100 nie mial sensu ze wzgledu na zart konstruktorow w postaci przedniego napedu :lol: , zatem odrazu przystapilismy do pomiaru 100-200. Volvo mialo zmierzone 301KM, ja 287KM. Volvo 400Nm ciagu, ja 440Nm. Przy 180 myslalem, ze zrezygnowal a przy 230 nie bylem w stanie ocenic ile dlugosci samochodu nas rozni (ponad 8-10). Okazalo sie, ze wcale nie zrezygnowal :8) . Test oczywiscie powtarzany wielokrotnie, Volvo bylo w automacie. PS. Jesli kolega zrobi z 1.9TDI 6.4s z 0-100, to nie wroze temu silnikowi wiele wiecej kilometrow niz jakies 20.000 :8)- 535i
1. Przede wszystkim w kazdym samochodzie masz inne przeklamanie predkosciomierza. U mnie na 100km/h mam 4km/h. Akurat u mnie czas 0-100km/h wyglada lepiej niz katalogowo (6.2-6.3s), ale byc moze gdzies robie blad w pomiarze. Ze znajomym, ktory ma 540iA przed liftem do 200km/h moge sie trzymac za reke. 2. Wyniki fabrycznych testow tej samej marki sa proporcjonalne wzgledem siebie. Roznica 0,3s nie jest smieszna jesli sobie wyobrazisz auta pedzace 100km/h. Jest to roznica umozliwiajaca calkowite wyprzedzenie. Roznice na skrzyni automatycznej tego samego auta na tej samej nawierzchni tego samego kierowcy sa na prawde minimalne. 3. Spokojna twoja glowa, na dieslu sie jeszcze nie przejechalem :duh: . Jedyny przypadek, kiedy szedlem rowno to z e60, zmieszany, ale usmiechniety kierowca e60 przyznal, ze ma 535dA. 535dA dla twojej informacji ma ten sam czas 0-100 w katalogu. A 1.9 diesel robiacy 6.4s 0-100... :lol: To pozostawiam uzytkownikom diesla - marzycielom, ktorzy wierza w "wydajnosc diesla", magnetyzery paliwa, ufo i tym podobne... Jesli nie wiesz czy 535i lepiej sie zbiera niz twoje zczipowane 1.9tdi... To chyba cie uswiadomilem, badz... "Realista" :wink:- [e39] skrzypiąca dmuchawa nadmuchu
Poszukajcie, na forum opisywalem jak poradzic sobie z piszczaca dmuchawa. :search:- [E39] zmiana rozmiaru z opon.
Po co ci w 530d takie szerokie opony :?: :duh:- 535i
535i i 540i to ten sam silnik M62 tylko o innej pojemnosci. Mi przyspieszenie w miescie sie bardzo przydaje, dziala na mnie odstresowywujaco, zwlaszcza, kiedy widze kogos, kto chce mi sie wcisnac "na chama". Nie mam zadnych emblematow i nic "sugerujacego" typu M-pakiet. Wygladam na normalne auto rodzinne i statystycznie najczesciej rozczarowywuje kierowcow audi w dieslu - taka moja obserwacja... ;)- Problem z PDC
Sprawdz na sluch. Mozna znalezc pelno informacji o tym na forum.- Geometria kół
No to juz wiem dlaczego mi zdziera zewnetrzne przednine krawedzie :duh: . Dzieki koledzy!- 535i
Ta optymalizacja to zwykly tuning. Jesli masz zamiar porownywac silnik stuningowany do fabrycznego to ja w tym uczestniczyl nie bede, bo to dziecinada - zaraz ktos powie, ze on dokupi do 3.0L benzyny sprezarke albo, o zgrozo, magnetyzer. :duh: Szanowny Panie inzynierze... Proponuje kartke papieru A4 i kilka obliczen ile to jest 0.5s gdy auta jada 100km/h. Bo w/g mnie to jest 1.5-2 dlugosci samochodu. Akurat jesli chodzi o przyspieszenie od 0-100 mialem okazje porownywac wiele aut, wtym najczesciej moje ulubione - e39. I mysle, ze od 100km/h zabawa sie dopiero zacznie. Silniki M62 sa tylko 3,5 roku starsze od M57, przy faceliftingu przeszly znacznie powazniejsze zmiany niz M57. Uzywanie tu wielkich slow o "innej technologii" jest niefortunne. Jesli o czyms nie mamy pojecia to czytamy i pytamy, nawet jesli jestesmy inzynierami. PS. http://bmw.resmoto.com/opisy/dane.php - tutaj e39 540i ma 6.2 0-100km/h. :duh: To chyba troche zbyt dobrze... Statystyki z takich stron trzeba z przymruzeniem oka traktowac...- 535i
- 535i
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.