Treść opublikowana przez jakub
-
Czy jest to oryginalny spaw...?
Według mnie nie jest fabryczny, który jest "gęściejszy". Widać tam dodatkowo odprysk, który ujawnia szpachel. (wygląda to na szpachel)
-
Chojnacki Motor System - Czy ktos cos slyszal o tej firmie?
W rajdach chyba nie, ale w rallycrossie na pewno. Możesz być spokojny.
-
climatronic , włąncza i wyłąncza sprężarke ?? problem ??
Naturalny objaw. Włącza się i wyłącza. Spęża gaz i pozwala mu się rozprężyć.
-
330d V max
:D Ma dziwnie długą skrzynię, strasznie mu obroty po zmianie biegów spadają i stąd pewnie ta wysoka prędkość maksymalna. Benzyna to jednak benzyna.
- 330d V max
-
polerka katowa....
Mam tańszy sposób na ranty. Do zastosowania w autach bez szpery. Podnosisz jedno tylne koło i uruchamiasz auto na biegu. Do wyboru masz pięć prędkości i jedną w drugim kierunku. Zachowując ostrożność można pięknie wypolerować felgi. Sprawdzone.
-
sprzedaje auto ale kończy się ubezpieczenie...
OC przechodzi na nabywcę i tylko on może wypowiedzieć wcześniej tę umowę. Istnieje możliwość sprzedaży (może być fikcyjnie) przed upływem terminu zapłaty II raty osobie która ma większe zniżki. Ubezpieczycie powinien wtedy zrekalkulować składkę.
-
Zapytanie na temat amortyzatorów!!!
Nie do końca bez sensu. Na polskich dziurawych drogach miękkie zawieszenie jest bezpieczniejsze, bardziej przewidywalne. Jest inny problem. Jeśli miałeś do tych KW założone seryjne sprężyny to luzik, jeśli twarde to już gorzej.
-
ogrzewanie
Są dwie możliwości: a) Zastały się, według mnie w aucie w którym jest płyn chłodzący, a nie woda to rzadkość b) urwane przewody zasilające cewki. Można to sprawdzić przy użyciu miernika, jeśli jednak się zastały to przy rozbieraniu trzeba uważać, aby nie pourywać przewodów cewewk
-
KUPNO Co myślicie o tym Combi
Auto wygląda na zdjęciach bardzo dobrze. Wszystko fabryczne to bardzo duża zaleta, czyste wnętrze, nie poszarpane uszczelki sugerują, że przebieg jest realny. Brak relingów i ta paskudna antena w dachu pewnie od jakiegoś dodatkowego urządzenia bo radiowa jest w szybie. Według mnie ma jedną wadę jak na "perełkę" Cena jest trochę za niska
-
trzepanie na zakrętach
Nie znam nr katalogowego, sprowadzałem przez warsztat który mi to robił. Płaciłem za sworzeń 46 zł, a na allegro są po 60. One nie są wzmacniane są tylko pozbawione tych "komfortowych" identycznie jak w e30. Zdecydowałem się na nie ponieważ w e30 nie wiem co to naprawa zawieszenia, a przejechałem nim 100Tkm w e36 sworzeń wytrzymał jedną zimę. Auto na tych sworzniach jest sztywniejsze, reaguje na każdy ruch kierownicy. Zastanawiałem się nad pełnymi tulejami, ale bałem się, że zbyt sztywne zestrojenie całości zniszczy mi resztę zawieszenia. link do allegro http://moto.allegro.pl/item226630714_sworzen_wahacza_bmw_e_36_wzmocniony_meyle.html
-
trzepanie na zakrętach
Wymieniłem sworznie (wszystkie), tuleje i łaczniki stabilizatora i jest spokój. Sworznie pływające zastąpiłem sztywnymi Meyle.
-
czy fachowiec ma rację?
Niektóre zdzierają opony od wewnątrz, a inne nie. Wszystko zależy od ustawienia lub od stanu tulei gumowych w tylnym zawieszeniu. Najlepiej udać się do diagnosty, który zajmuje się sprawdzaniem zawieszanie i jego ustawieniem lub sprawdzić jakie powinny być nastawy w zawieszeniu według ASO.
-
Co nakleic na tył???? pomocy
Wiejski tuning, wiocha, choinka itd itp. Trochę nie przesadzacie? Na większości beemek z forum znalazłbym takie kwiatki... Naklej sobie adres internetowy swojej firmy lub taki, który chciałbyś promować.
-
Kopcenie z tumika pytanie!!!
Masz od nowości i nie zauważyłeś, że to diesel? Ciesz się, że na czarno, a nie na niebiesko.
-
Kierunki białe czy przyciemnione?
A mi podobają się moje pomarańczowe.
-
Formuła 1 w Warszawie
Kubica będzie (był) tylko w piątek
-
trzepanie na zakrętach
W przyszłym tygodniu wymieniam sworznie (sztywne Meyle) i tuleje wahacza. Jeśli chcesz czekać na efekty to dam znać.
-
Moje bmw ma wyciek a ja juz mam goraczke.. (zdjecia)
Jeśli Bartas odpowiadał Tobie to nie ma racji z pompą wody. :)
-
trzepanie na zakrętach
Mam identyczne objawy, tylko w prawo i na łuku przy 100-120. U mnie stwierdzono wymianę wszystkich sworzni, ale kolega mechanik stwierdził, że takie objawy może dawać amortyzator, który jest niezbyt sprawny w pewnym zakresie swej pracy. To mogło by się potwierdzac, ponieważ te wibracje powstają gdy prawa strona jest lekko odciążona i na lekkich nierównościach.
-
Moje bmw ma wyciek a ja juz mam goraczke.. (zdjecia)
Olej nie będzie się lał strumieniem, ale trochę wyleci. Koszt uszczelki to pikuś, schody będą przy wymianie. U mnie też się trochę poci, ale zrezygnowałem ze względu na czasochłonną wymianę.
-
POMOCY - usterka - POMOCY!!!!
Marburg brzmi niemiecko. Stawiam na odpowiedź A Sprawdź nieszczelności dolotu, napraw, wykonaj próbę uruchomienia. Nieszczelność nie może być duża, skoro silnik pracuje. Byle jak, ale zawsze.
-
E60 vs/& E65. Co myślicie?
Skoro masz już e65 to czas na zmianę. W mojej opinii e65 to stylistyczna nieporozumienie, a ta na zdjęciach wygląda jak samochód ochroniarzy sycylijskiej mafii. Ten odpust w środku sugeruje, że w Polsce jest tylko tranzytem. Z dwojga średnich aut - e60
-
POMOCY - usterka - POMOCY!!!!
Wygląda na strzał nie spalonej mieszanki w kolektorze ssącym. Gdyby była instalacja gazowa sprawa byłaby oczywista, a tak w przypadku benzyny jest to bardzo rzadkie. Najprawdopodobniej detonacja spowodowała rozszczelnienie układu dolotowego. Musisz znaleźć nieszczelnośc na drodze filtr powietrza, przepływomierz, guma i kolektor ssący. Potem trzeba znaleźć przyczynę strzału.
-
POMOCY - usterka - POMOCY!!!!
Czy samochód ma instalację gazową?