Treść opublikowana przez jakub
-
Akcja zima w ASO
PrzemknąŁ mi przez chwilę w sierpniu w Budapeszcie :) Ciągle się gdzieś śpieszy.
-
Jak ona mogla mi to zrobic 320d TURBO DEFEKT
Mój kolega mechanik (specjalizacja BMW) ciągle namawia mnie na diesla, a ja mówie "nigdy klekota". Ja mam rację, widzę co stoi u niego w warsztacie. Gdyby BMW robiŁo tylko silniki benzynowe, chŁopak umarŁby z gŁodu.
-
Jak ona mogla mi to zrobic 320d TURBO DEFEKT
Jakbym czytaŁ o Alfie Romeo
-
grzeje sie
Najpierw wymień węże i porządnie odpowietrz ukŁad. Uszkodzone wisco nie jest w stanie zagotować auta w 5 minut na wolnych obrotach.
-
324 zapala po 3 minutach kręcenia
Sprawdź miernikiem jaki opór stawiają świece i wtedy będzie wiadomo czy są dobre. SprawdzaŁeś jaką kompresję ma ten silnik?
-
320i Touring - pytania po zakupie
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CE51&mospid=47460&btnr=17_0089&hg=17&fg=05 nr 13 na schemacie, fatalnie umieszczony, sprawdź czy wogóle jest podŁączony. Do uszczelek musisz coś znaleźć w sklepie, sprzedają to często w tubkach z aplikatorem uŁatwiającym użycie.
-
mały problem
Wporządku, obadam go, ale obawiam się, że wizualnie nie będzie po nim widać uszkodzenia. Czy awaria czujnika to częsta przypadłość w E36? Podobno częsta awaria, często czujnik pokazuje co chce.
-
320i Touring - pytania po zakupie
Ad 1 Dobry olej nie zaszkodzi, ale najprawdopodobniej masz do wyniany popychacze. Wszytko zależy od tego czy lekko postukuje czy mocno klekocze. Olej byŁ taki wlany czy Ty wymieniŁeś? Ad 2 Po dolaniu pŁynu powinno zgasnąć, sprawdź czujnik może jest uszkodzony Ad 3 Każda zimowa jest lepsza od letniej Ad4 Czym zimniej tym bardziej srzypi, sŁabe materiaŁy niestety Ad 5 Nawoskować, nasmarować uszczelki drzwi, zabezpieczyć zamki przed zamarzaniem. Ad6 Kilka minut po wyŁączeniu silnika klimatronic przygoowuje auto do snu. Normalne
-
Problem z papierami - proszę o pomoc!
jakub odpowiedział(a) na Combi temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneskarbowy wie bo kupujacy przedstawia PIT. i placi podatek 2% od umowy i sam go wylicza.... Zgadza się, tylko że w nowym PCC nie ma danych sprzedającego. Jest tylko nr rej i nr nadwozia auta, a z tego co wiem US nie prowadzi bazy danych numerów nadwozia samochodów. Jeśli dodatkowo auto zostanie sprzedane do innego miasta w moim wyobrażeniu jest to nie do namierzenia. Oczywiście jeśli ktoś to robi zawodowo i takich tranzakcji ma 100 miesięcznie to prawdopodobieństwo wpadki jest większe.
-
Czy 30 000 za e36 328 to przegiecie ?
Biorąc pod uwagę ceny tego modelu w niemczech to ta cena nie jest przegięciem. Jest jednak druga strona medalu. Te modele to nie jest rasa wymierająca ani żaden rarytas, więc sugerowanie wysokością ceny, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym jest nadużyciem. Do przyjęcia jest 10-20% więcej za idealny egzemplarz niż srednia rynkowa.
-
znikajacy olej silnikowy
Pierwszym winowajcą będzie turbosprężarka. W Twoim przypadku zużycie oleju jest niewielkie i nie powinno być powodem zmartwień. Winowajcą zużycia oleju może być także styl jazdy.
-
Gdzie ta przepływka jest??
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=13_0652&hg=13&fg=20 nr 1 jak sama nazwa wskazuje :)
-
Po wymianie uszczelki pod glowica gorzej chodzi.
PrzepŁywomierz może mieć zsadnicze znaczenie. Zrób dniagnoztykę komputerową, oczywiście po sprawdzeniu, że mechanicznie wszystko jest prawidŁowo poskŁadane.
-
Problem z papierami - proszę o pomoc!
jakub odpowiedział(a) na Combi temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJest jeszcze jedna kwestia. Skąd urząd skarbowy wie, że sprzedaŁeś auto? Są dwie możliwości: Donos życzliwego lub chęć samoopodatkowania. Ja bym sprzedaŁ i siedziaŁ cicho.
-
Czy warto myslec o tym aucie? przewidywane koszty naprawy?
Ospojlerowaniem bym się nie przejmowaŁ. Jego miejsce jest na śmietniku. Nie kupiŁbym uszkodzonego BMW, szczególnie takiego naszpikowanego elektroniką. Nauczony doświadczeniem wyznaję zasadę - kup starszy, a lepszy.
-
Reparaturka tylnego błotnika
Ja kupiŁbym takie coś na szrocie. Będzie oryginaŁ. ZaŁożę się , że nikt tego nie produkuje bo zapotrzebowanie na ten element jest znikome.
-
Co kolor auta mówi o właścicielu
Nie zdajecie obie sprawy ile rzeczy robicie podświadomie.
-
320 Którą wersje polecacie 136KM czy 150KM?
Myślę, że tu nie chodzi o różnicę w spalaniu tylko o to, że to dwa silniki z innych epok. Ten pierwszy to prawie tradycyjna pompa wtryskowa - czyli zwykły diesel, a ten drugi to common rail czyli nowoczesna technologia. Wadą obydwu jest to, że jak się coś posuje to naprawa kosztuje majątek.
-
Jak znalez igielke???
dobre ,dziecko jezdzace takim potworkiem :twisted2: zabraklo funduszy na paliwko??? nic ,tylko pogratulowac glupoty :clap: PS .zastanawiam sie ,czy przed kupnem 750ki tez zadawales takie pytani?????? :doh: Dlaczego obrażasz podwójnego Daniela?
-
Jak myslicie odstawie opla astre I swoim is-em?
Nie pomyl jedynki ze wstecznym.
-
Dziura w podłodze
Cerowanie artystyczne i po sprawie. Swoją drogą myślałem, że szpilkami to robią dziury w szybach, ale w wykładzinie?
-
swiece zarowe
Swieca musi stawiać opór, jeśli na mierniku masz zero to jest spalona.
-
co sadzicie, tak na 1 rzut oka???
W ten sposób nie kupisz auta. Zawsze na forum dowiesz się, że bida wersja, że odłazi lakier i że ma milion km, bo na pewno "kręcony". Jedź zobacz, jeśli będzie ładna i TOBIE pasowała to kupuj. Oczywiście po zaciągnięcia rady jakiego fachowca (jeśli musisz), ale tylko takiego, który zobaczy auta na żywo.
-
ile oleju biora wasze bmki??
Auta z instalacją gazową potrfią nie brudzić oleju prawie wcale. Przy benzynie zawsze zmienia kolor.
-
e39 - Pomocie przetlumaczyc !!! Podatek zzgl. MwSt.
jakub odpowiedział(a) na Mlodzik18 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjne25 października płaciłem 2%, nic nie wiem o nowych przepisach. Najgorsze jest to, że płacimy według eurotax. Nieważne, że auto jest po spotkaniu z pociągiem. Płacimy od wartości rynkowej tego modelu.