Skocz do zawartości

jakub

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jakub

  1. Odzyskałem kiedyś auto, które zostało mi skradzione. Wnętrze było całe zalane olejem napędowym w celu zatarcia śladów. Odzyskałem pieniądze za naprawę kilku elementów które zostały zniszczone, reszta np skóra i dywany do prania :)
  2. Widziałem na żywo F1 w Budapeszcie. Masz rację, gdy jest ich kilkanaście dreszcz przechodzi po ciele. Odnosi się wrażenie, że za kierownicą siedzi robot, a nie człowiek. Hałas, prędkość i trzymanie się zakrętów jest poprostu szokujące. Niestety fascynacja trwa 3-4 okrążenia, potem wyścig staje się nudny. Bilet kosztował 110 EUR i za tę cenę otrzemałem możliwość znalezienia miejsca na trawie oddzielonego od toru dwoma siatkami bez dostępu do telebimu. Jeśli do tego dodamy podróż (1500 km) postoje w korkach (4 h) to na pytanie czy pojadę jeszcze raz odpowiedziałbym - nie. Ale raz warto i wystarczy :)
  3. Według mnie oczywiście odnosi się do drugiej części zdania. Przeszkodą może być wyłącznie interpretacja ubezpieczyciela, która na pewno zostałaby podważona w sądzie.
  4. jakub odpowiedział(a) na kdpiast temat w E36
    Moim pierwszym BMW było 325. Całe szczęście, bo gdybym zaczął od 318 nie wiedziałbym o co Wam chodzi z tą marką.
  5. jakub odpowiedział(a) na zalew temat w Inne zagadnienia wokół BMW
    Ja nie wsiadłbym za kierownicę tego samego dnia nawet po jednym piwie, a człowiek w felietonie mówi o "tylko" trzech piwach. Zgroza.
  6. jakub odpowiedział(a) na pawel_e30 temat w E30
    Najpierw musiesz się udać do okulisty. Olej sam zrobi się ciemniejszy za kilkaset klilometrów.
  7. jakub odpowiedział(a) na roosvelt temat w E36
    Wybór należy do Ciebie, najważniejsze, żeby jakaś gwarancja była. Jeśli będziesz sam wymieniał wisco pamiętaj, że jest tam "lewy" gwint i odkręca się to inaczej. Termostatu bym nie ruszał.
  8. jakub odpowiedział(a) na roosvelt temat w E36
    Sprzęgło wiskotyczne na 100% Proszę cię ...
  9. jakub odpowiedział(a) na n0nam3 temat w E36
    Masz uszkodzoną stacyjkę albo rozrusznik. Sprawdź czy dochodzi napięcie do rozrusznika i czy wychodzi ze stacyjki. Oczywiście wszystko w pozycji kluczyka uruchamiającej rozrusznik.
  10. Nikt nie wspomniał o najważniejszej rzeczy :shock: Klamstwo ma krótkie nogi!
  11. Wycenę auta robi się bardzo prosto. Zbierasz informacje z rynku o cenach wywoławczych identycznych aut jak twoje lub bardzo podobnych. Następnie ustalasz cenę redniš z tego porównania. Kolejnym krokiem jest wybór trzech aut o cenie najbardziej zbliżonej do rednie i zestawiasz fizycznie je do porównania z twoim autem. Jeli masz np ładniejszy lakier to podwyższasz swojš cenę, jeli wyższy przebieg to obniżasz itd itp. Przy okazji silnik w 318ti to M44 z 16 zaworową głowicą. Compact ma mniejszą masę i dość wysoką moc, sprawny kierownik w takim aucie mógłby zszokować 323.
  12. :shock: Masz chłopie mega rabaty. Ja bez rabatów płacę za taki zestaw 160 zł, a za zestaw Meyle (sworzeń bez komfortgumy) po rabatach 120 zł
  13. jakub odpowiedział(a) na borystb temat w E36
    Moc jest wystarczająca, to auto jest zbyt ciężkie
  14. Moja Astra pociągała sobie olej. Nie wiem jak to się stało, ale podczas wymiany oleju wlałem około 1 litr za dużo. Pomyslałem, że nic się nie stanie bo po 3 tysiącach i tak to zniknie. Trochę mnie zdziwił fakt, że po 5 tys km stan jest taki jak po wymianie. Wniosek -nadmiar oleju uszczelnił silnik :jawdrop:
  15. Żartujesz sobie, prawda? Jeśli wpisujesz siedem ostatnich znaków z VIN to model musi się zgadzać. Jeśli uważasz, że auto jest legalne bo zgadza się numer wytłoczony z dowodem i tabliczką to... Mam jednak nadzieję, że źle wpisałeś VIN bo 1975 nie było modelu e28 :)
  16. jakub odpowiedział(a) na nadel84 temat w E46
    Top Gear może nie, ale ja tak. e36 to gniot, ale w porównaniu ceny do możliwości wypada dużo lepiej niż e46. Oczywiście mowa o modelach z końca produkcji.
  17. Tylko jak udowodnić, że oferta z obydwu ogłoszeń dotyczy tego samego auta? Podstawową różnicą jest przebieg i stąd wyższa cena :)
  18. jakub odpowiedział(a) na nadel84 temat w E46
    Ja przymierzałem się do e46 i stwierdziłem, że to nie ma sensu. Czekam na e90. Pojeżdżę poprostu dwa lata dłużej e36, które w podstawowej wersji ma np ładniejszą tapicerkę niż e46. Po co przepłacać?
  19. jakub odpowiedział(a) na Magic_Wrocław temat w E36
    Wydawało mi się, że dobre audio to zabudowa przodu i na tym koniec. Chyba, że prowadzicie auto z tylnego siedzenia.
  20. jakub odpowiedział(a) na comin temat w E36
    ...jeśli by we mnie przywalił kolo bez ważnego OC to bym mu chyba łeb urwał i narobił w szyję...trzeba to tępić - warto dodać że z tej składki finansowane jest równierz leczenie poszkodowanych (więc to będzie czyn w afekcie) Zapłaciłby fundusz ubezpieczeniowy. Sprawa z tematu wygląda bardzo dziwnie. Najprawdopodobniej człowiek nie miał OC, bo z tego co wiem nawet jeśli posiada zniżki za bezwypadkową jazdę to niektórych przypadkach nie traci jej wcale lub tylko 10%. Wszystki te straty w obliczu konieczności pożyczania kasy są pikusiem
  21. X6 - zgadzam się , ładne e65 - tym autem można straszyć dzieci jak kiedyś czarną Wołgą
  22. jakub odpowiedział(a) na jakub temat w E36
    Dzięki za wszystkie opinie.
  23. Chciałbym, żebyś pamiętał, że JA byłem (jestem) zadowolony. Z Tobą może być inaczej. Jestem dość wybredny, ale na pewno daleko mi do bardziej dociekliwych forowiczów :) Nie sprawdzałem aut w warsztatach, przeprowadzałem tylko jazdy próbne samodzielnie prowadząc auta. Myślę jednak, że jest taka możliwość. Z rejestracją nie było żadnych problemów.
  24. jakub opublikował(a) temat w E36
    Witam, proszę o opinie na temat amortyzatorów z allegro. Nurtuje mnie pytanie, dlaczego są takie tanie i czy ktoś miał przyjemność je kupić i jest zadowolony. http://moto.allegro.pl/item214984831_amortyzatory_przod_bmw_e_36_e36_e_36_gazowe.html http://moto.allegro.pl/item214833282_amortyzatory_gaz_bilstein_bmw_e36_przod.html
  25. Kupiłem rok temu Alfę 156 w PAULI, a trzy miesiące temu Saaba 95 u sąsiada PAULI. Alfa jeździ do dziś i pojeździ jeszcze kilka lat. Saab w dniu oględzin miał pół zbiornika paliwa, a trzy dni później w dzień odbioru... pół zbiornika. To bardzo dziwne ponieważ dobry handlarz wysysa z samochodu paliwo, płyn do spriskiwacza, olej, głośniki, apteczkę, trójkąt itd itp. W przypadku Saaba był kompletnie przygotowany do rejestracji, łacznie z opłatą recyklingową. W obydwu komisach większośc aut wygląda przyzwoicie, co oczywiście nie musi być regułą. Ja jestem zadowolony.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.