Skocz do zawartości

jakub

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jakub

  1. A tylne zawieszenie? Nic nie wspominasz, a to może być glówna przyczyna.
  2. Jeśli używam klimatyzacji to ustawiam około 5 stopni niżej niż na zawnątrz. Tak jest zdrowiej.
  3. jakub odpowiedział(a) na shogi temat w E46
    Powinny wytrzymać 500 Tkm
  4. jakub odpowiedział(a) na akhylez temat w E46
    Musisz podjechać do kogoś kto ma sprzęt do diagnostyki BMW. Sprawdzi ciśnienie jakie jakie wytwarza turbo itd, itp. Masz turbinę ze zmienną geometrią czyli taką, w której łopatki wychylają się maksymalnie przy niskich obrotach i chowają przy wysokich. Możesz mieć i najprawdopodobniej masz źle to ustawoione i stąd cale zamieszanie. Jedno jest pewne inny warsztat. Sprawdź polecane na forum warsztaty we Wroclawiu lub okolicy.
  5. jakub odpowiedział(a) na niewiadx temat w E46
    PDC to obraza dla kierowcy. Wywalcie to ustrojstwo bo często się psuje i wiecznie sprawia klopot.
  6. jakub odpowiedział(a) na akhylez temat w E46
    To dobrze, że jej nie słychać, ale jeśli rzeczywiście masz zapchany katalizator to nowa za moment ugotuje się z braku przeplywu spalin.
  7. jakub odpowiedział(a) na GDJOHNY temat w E46
    Benzyna M54B30 jest bardzo mocna, ale swoje 231 koni oddaje w bardzo "grzeczny" sposób. Tym silnikiem mogą być zachwyceni milośnicy diesli, ponieważ krzywa momentu obrotowego przebiega płasko i silnik jest bardzo elastyczny już w dolnym zakresie obrotów. Silnik jest mocny, ale grzczny, a przydałby się taki lwi pazur jak np w e30 325i, które szokowalo naglym uderzeniem mocy.
  8. jakub odpowiedział(a) na syjam23 temat w E46
    Może wymiana byla zbyt droga http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=11_3312&hg=11&fg=15
  9. Jeśli w zawieszeniu jest wszystko OK, głównie tuleje tylne wahacza (przód) to jest to bardzo dobry rozmiar. Bardzo dobrze mi się jeździ po polskich drogach.
  10. Ja mialem zimę 205 Dunlop sport na takich felgach jak Twoje, czyli 8 cali. Rzeczywiście opona jest trochę naciągnięta, ale jest OK. Zadzwoń do mnie to dam Ci pojeździć na letnich Bridgestone Turanza (dedykowane do e46) i zobaczysz jaki jest komfort. Ja prawie nie widzę różnicy pomiędzy zimą 205, a latem 225
  11. jakub odpowiedział(a) na manieksw temat w E36
    Ale R6 glupio brzmi jak jakaś bateryjka...
  12. jakub odpowiedział(a) na kendzi temat w E46
    No to logiczne z tymi sprężynami bo sam sam się zastanawialem jak to możliwe. :)
  13. Na podobny pomysł wpadł pewien znajowy. Zmienił blotniki (nowe z ASO) i chcial to dopasować do maski i zderzaka od zwyklej. Masakra. Koszt samych blotników z lakierowaniem 3000!, a efekt żałosny. Jeśli już chcesz inwestować w wygląd zewnętrzny zainwestuj w oryginalny pakiet jakiegoś tunera. Nie rób żenady!
  14. jakub odpowiedział(a) na kendzi temat w E46
    O wybuchu nie slyszalem, ale widzialem zniszczoną glowicę (pokrzywione zawory, zniszczone tloki) w silniku który dostal samozaplony i wszedl na takie obroty, że walki rozrządu nie zdążyly schować zaworów :)
  15. jakub odpowiedział(a) na kendzi temat w E46
    Ze starej turbiny można wykorzystać np obudowę. Wymienia się wirnik, uszczelnienia i odpowiednio wyważa dynamicznie. Ogólnie budowa turbiny ze zmienną geometrią jest śmiesznie prosta i nie widzę powodu dla którego nie można tego regenerować.
  16. jakub odpowiedział(a) na Krajny temat w E46
    Klapka otwiera się po zgaszeniu silnika i bardzo dobrze. Umieszczona jest w końcowym tlumiku. Co do wycia to jest jakieś łożysko. Czy masz EGR? (taka duża puszka po prawej stronie silnika z czarną pokrywką nad kolektorem wydechowym)
  17. jakub odpowiedział(a) na kendzi temat w E46
    Gdyby turbo wtloczylo olej do komory spalania i dostalb samozaplonu Twoj silnik wszedlby na obroty zarezerwowane dla silników benzynowych. Nic byś nie mógl zrobić poza czekaniem aż wypali caly olej i się zatrze. Dusi się go po to aby się zatrzymal
  18. jakub odpowiedział(a) na kendzi temat w E46
    Tak kończy diesel, któremu turbina przez swą nieszczelność po stronie zinej wtloczy olej do ukladu dolotowego. Manuala można zdusić, automat...
  19. jakub odpowiedział(a) na Krajny temat w E46
    Tak wszystkie kola ciągną non stop. Napęd jest przekazywany przez skrzynię rozdzielczą na kola przednie i tylne w stosunku 68% tyl i 32 Przód. W skrzyni rozdzielczej jest wielotarczowe sprzęglo, które spelnia zadanie mechanizmu różnicowego. Napęd X-drive jest bardzo podobny w budowie z tym, że sprzęgło nie jest spiete na stale tylko regulowane silnikiem elektrycznym, który w zależności od warunków spina sprzęglo przekazując napęd na przód lub rozpina i w skrajnym przypadku daje 100% na tyl.
  20. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Ile tych konfrontacji już mialo być :) Hunter wymięka - mialo być sprawdzenie i porównanie zużycia paliwa w rzeczywistych warunkach i rozwianie pewnyh mitów, ale nie mogę się doczekać. M330d- tu nie będzie porównań, chyba że ja wsiądę w diesla, a on w moje auto. On to zawodowiec, a ja rajdowy amator. Będzie za to opis wrażeń. Jeśli dotrę w końcu na tor to na pewno o tym publicznie pinformuję.
  21. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Ok, przepraszam Cię nie będę więcej po Tobie jeździł. Skończmy tę dyskusję. BTW nie znam osobiście żadnego z moderatorów.
  22. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Kolego nie znajdziesz w okolicy 330xiA, szukaj więc 330iA. To bardzo rzadkie i wyjątkowe auta. Rado czytaj to co do Ciebie piszę uważnie, a potem zabieraj glos. Na to, że nie czytasz i wyrywasz z kontekstu jest dowód. Piszesz do mnie "hamidlo" ja do Ciebie "chamstwo". Samo to powinno zapalić światelko.
  23. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Wyzwiska? Zacytuj chociaż jedno. Chamstwo? Konkrety poproszę.
  24. jakub odpowiedział(a) na Krajny temat w E46
    Zacznij od sprawdzenia pompy paliwa i ewentualnej wymiany filtra paliwa, który ma wbudowany regulator ciśnienia. Skrzynka rozdzielcza może "wyć" podczas jazdy (na postoju nigdy) jeśli pracuje bez oleju, podobnie jak skrzynia biegów. W twoim aucie nie ma napędu X-drive, jest stały mechaniczny starszego typu. Żadnej elektroniki.
  25. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jeśli jeździsz samochodem z którego wylewa się paliwo z rury wydechowej to się nie dziw. Moje 1,8 M43 nie bylo w stanie spalić więcej niż 11 litrów w mieście z wlączoną klimą. Nie będę pisal ile pali 330xi bo to inna technologi, a i tak byście nie uwierzyli.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.