Treść opublikowana przez jakub
-
Touring ostre myszkowanie po drodze POMOCY !!!
A tylne zawieszenie? Nic nie wspominasz, a to może być glówna przyczyna.
-
Klimatyzacja - jaką najniższą temp. można ustawić?
Jeśli używam klimatyzacji to ustawiam około 5 stopni niżej niż na zawnątrz. Tak jest zdrowiej.
-
przyciski kierownicy multifunkcyjnej
Powinny wytrzymać 500 Tkm
-
Brak mocy w BMW 320d 150KM
Musisz podjechać do kogoś kto ma sprzęt do diagnostyki BMW. Sprawdzi ciśnienie jakie jakie wytwarza turbo itd, itp. Masz turbinę ze zmienną geometrią czyli taką, w której łopatki wychylają się maksymalnie przy niskich obrotach i chowają przy wysokich. Możesz mieć i najprawdopodobniej masz źle to ustawoione i stąd cale zamieszanie. Jedno jest pewne inny warsztat. Sprawdź polecane na forum warsztaty we Wroclawiu lub okolicy.
-
Nie dziala parktronik
PDC to obraza dla kierowcy. Wywalcie to ustrojstwo bo często się psuje i wiecznie sprawia klopot.
-
Brak mocy w BMW 320d 150KM
To dobrze, że jej nie słychać, ale jeśli rzeczywiście masz zapchany katalizator to nowa za moment ugotuje się z braku przeplywu spalin.
-
330 coupe chce wiecej MOCY
Benzyna M54B30 jest bardzo mocna, ale swoje 231 koni oddaje w bardzo "grzeczny" sposób. Tym silnikiem mogą być zachwyceni milośnicy diesli, ponieważ krzywa momentu obrotowego przebiega płasko i silnik jest bardzo elastyczny już w dolnym zakresie obrotów. Silnik jest mocny, ale grzczny, a przydałby się taki lwi pazur jak np w e30 325i, które szokowalo naglym uderzeniem mocy.
-
Separator oleju M47n
Może wymiana byla zbyt droga http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=11_3312&hg=11&fg=15
-
Zmiana opon z zimowych na letnie które kupić
Jeśli w zawieszeniu jest wszystko OK, głównie tuleje tylne wahacza (przód) to jest to bardzo dobry rozmiar. Bardzo dobrze mi się jeździ po polskich drogach.
-
Zmiana opon z zimowych na letnie które kupić
Ja mialem zimę 205 Dunlop sport na takich felgach jak Twoje, czyli 8 cali. Rzeczywiście opona jest trochę naciągnięta, ale jest OK. Zadzwoń do mnie to dam Ci pojeździć na letnich Bridgestone Turanza (dedykowane do e46) i zobaczysz jaki jest komfort. Ja prawie nie widzę różnicy pomiędzy zimą 205, a latem 225
-
ile oleju idzie do 320 v6
Ale R6 glupio brzmi jak jakaś bateryjka...
-
brak mocy, kontrolka oleju, dym
No to logiczne z tymi sprężynami bo sam sam się zastanawialem jak to możliwe. :)
-
Zmiana blacharki zwykłego coupe na M3
Na podobny pomysł wpadł pewien znajowy. Zmienił blotniki (nowe z ASO) i chcial to dopasować do maski i zderzaka od zwyklej. Masakra. Koszt samych blotników z lakierowaniem 3000!, a efekt żałosny. Jeśli już chcesz inwestować w wygląd zewnętrzny zainwestuj w oryginalny pakiet jakiegoś tunera. Nie rób żenady!
-
brak mocy, kontrolka oleju, dym
O wybuchu nie slyszalem, ale widzialem zniszczoną glowicę (pokrzywione zawory, zniszczone tloki) w silniku który dostal samozaplony i wszedl na takie obroty, że walki rozrządu nie zdążyly schować zaworów :)
-
brak mocy, kontrolka oleju, dym
Ze starej turbiny można wykorzystać np obudowę. Wymienia się wirnik, uszczelnienia i odpowiednio wyważa dynamicznie. Ogólnie budowa turbiny ze zmienną geometrią jest śmiesznie prosta i nie widzę powodu dla którego nie można tego regenerować.
-
325xi Coś wyje pod podwoziem
Klapka otwiera się po zgaszeniu silnika i bardzo dobrze. Umieszczona jest w końcowym tlumiku. Co do wycia to jest jakieś łożysko. Czy masz EGR? (taka duża puszka po prawej stronie silnika z czarną pokrywką nad kolektorem wydechowym)
-
brak mocy, kontrolka oleju, dym
Gdyby turbo wtloczylo olej do komory spalania i dostalb samozaplonu Twoj silnik wszedlby na obroty zarezerwowane dla silników benzynowych. Nic byś nie mógl zrobić poza czekaniem aż wypali caly olej i się zatrze. Dusi się go po to aby się zatrzymal
-
brak mocy, kontrolka oleju, dym
Tak kończy diesel, któremu turbina przez swą nieszczelność po stronie zinej wtloczy olej do ukladu dolotowego. Manuala można zdusić, automat...
-
325xi Coś wyje pod podwoziem
Tak wszystkie kola ciągną non stop. Napęd jest przekazywany przez skrzynię rozdzielczą na kola przednie i tylne w stosunku 68% tyl i 32 Przód. W skrzyni rozdzielczej jest wielotarczowe sprzęglo, które spelnia zadanie mechanizmu różnicowego. Napęd X-drive jest bardzo podobny w budowie z tym, że sprzęgło nie jest spiete na stale tylko regulowane silnikiem elektrycznym, który w zależności od warunków spina sprzęglo przekazując napęd na przód lub rozpina i w skrajnym przypadku daje 100% na tyl.
-
330xi '01 da się ktoś przejechć?
Ile tych konfrontacji już mialo być :) Hunter wymięka - mialo być sprawdzenie i porównanie zużycia paliwa w rzeczywistych warunkach i rozwianie pewnyh mitów, ale nie mogę się doczekać. M330d- tu nie będzie porównań, chyba że ja wsiądę w diesla, a on w moje auto. On to zawodowiec, a ja rajdowy amator. Będzie za to opis wrażeń. Jeśli dotrę w końcu na tor to na pewno o tym publicznie pinformuję.
-
330xi '01 da się ktoś przejechć?
Ok, przepraszam Cię nie będę więcej po Tobie jeździł. Skończmy tę dyskusję. BTW nie znam osobiście żadnego z moderatorów.
-
330xi '01 da się ktoś przejechć?
Kolego nie znajdziesz w okolicy 330xiA, szukaj więc 330iA. To bardzo rzadkie i wyjątkowe auta. Rado czytaj to co do Ciebie piszę uważnie, a potem zabieraj glos. Na to, że nie czytasz i wyrywasz z kontekstu jest dowód. Piszesz do mnie "hamidlo" ja do Ciebie "chamstwo". Samo to powinno zapalić światelko.
-
330xi '01 da się ktoś przejechć?
Wyzwiska? Zacytuj chociaż jedno. Chamstwo? Konkrety poproszę.
-
325xi Coś wyje pod podwoziem
Zacznij od sprawdzenia pompy paliwa i ewentualnej wymiany filtra paliwa, który ma wbudowany regulator ciśnienia. Skrzynka rozdzielcza może "wyć" podczas jazdy (na postoju nigdy) jeśli pracuje bez oleju, podobnie jak skrzynia biegów. W twoim aucie nie ma napędu X-drive, jest stały mechaniczny starszego typu. Żadnej elektroniki.
-
spalanie e36 325i
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jeśli jeździsz samochodem z którego wylewa się paliwo z rury wydechowej to się nie dziw. Moje 1,8 M43 nie bylo w stanie spalić więcej niż 11 litrów w mieście z wlączoną klimą. Nie będę pisal ile pali 330xi bo to inna technologi, a i tak byście nie uwierzyli.