Skocz do zawartości

jakub

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jakub

  1. jakub odpowiedział(a) na weeb temat w E46
    Dokładnie. Nie pytaj na forum, zrób tak jak ja. Poprostu się przejedz każdym z nich, poczuj wibracje i będziesz wiedział.
  2. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Dobrze że podniosleś temat. :lol:
  3. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Nie. Mam breloczek ferrari Kupię M3 jak wypuszczą wersję Touring, a narazie przymierzam się do 335i. Tam są dwie turbiny, prawie jak diesel bo wtrysk bezpośredni też ma. Jakub bo tak naprawdę 335i nie różni się w myśli konstukcyjnej niczym od diesla 1. paliwo pod wysokim ciśnieniem i wspólna szyna do benzyny + pompa wysokiego P 2.Turbina 3. to wszystko pozwoliło zejść do - podobno - super spalania 7-8l/100km Jeśli to wszystko prawda to też będę polował na takiego Spalanie jest niższe, ale nie aż tak bardzo. Niestety silnik jest skomplikowany technicznie, za to odwdzięcza się dużą kulturą pracy i użytecznymi obrotami do ponad 6 tysięcy. 306 KM jest także trudne w modyfikacji, ale jeśli już się komuś uda auto dorównuje seryjnej M3. Jest jak dla mnie niestety też i wada - na wolnych obrotach "klekocze" :) delikatnie wtrysk bezpośredni. Mialem wrażenie, że pod maską pracuje diesel.
  4. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Nie. Mam breloczek ferrari Kupię M3 jak wypuszczą wersję Touring, a narazie przymierzam się do 335i. Tam są dwie turbiny, prawie jak diesel bo wtrysk bezpośredni też ma.
  5. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    14 kwietnia? Wstępnie tak... ten podpis to mam nadzieję, że po 14 zniknie :) (po 150 okrążeniach) 1,2,3,4,5,6... nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola. A takie fajne mam teksty w zanadrzu... nie krępuj się , dawaj , ty i te twoje teksty , wklej sobie fotke i jakiś podpis orginalny , Fotkę mam sobie wklejać? Co ja Papik jestem? Myślisz, że noszę koszulkę polo z postawionym kolnierzykiem, duży zegarek i ładne okulary? To Subaru z avataru to model WRC bodajże 2005 rok wart ze 2 mln euro. Obiekt marzeń raczej niedostępny dla 99% forowiczów dla mnie też nie. Jeden kolega może takim jechał. a M3 nigdy nie kupię i nie dlatego, że mnie nie stać.
  6. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    14 kwietnia? Wstępnie tak... ten podpis to mam nadzieję, że po 14 zniknie :) (po 150 okrążeniach) 1,2,3,4,5,6... nie karmić trola, nie karmić trola, nie karmić trola. A takie fajne mam teksty w zanadrzu...
  7. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Szampanik! BTW Coś mi chyba GG nie trybi, wiesz kiedy będziemy śmigać po torze? W przybliżeniu oczywiście.
  8. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Rado naprawdę masz problem. Bili Cię w szkole? Zamykali w szafie przed lekcją? Przywiązywali w lesie do drzewa i straszyli benzyną (to raczej pewne)? Wiem , koledzy się z Ciebie śmieją, że pracujesz na Okęciu jako strach do odstraszania ptaków, żeby silników samolotów nie niszczyły. Praca jak każda inna i nie musisz frustracji wylewać na forum. Wiesz co znaczy gdy Anglik proponuje drugiego drinka? Żebyś spierd... z przyjęcia. I ja proponuję Ci drugiego
  9. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Dobra zamykamy bo chłopak z nocnej zmiany wrócił.
  10. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Nokią 6021? :)
  11. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    To tylko kwalifikacje... A co do czasu... ostatnim razem miałem 6,8 , dzisiaj zmierze. Robiłeś z ręki czy g-tech ? No co Ty na wsi G-tech :) te 0,06 sekundy to u Ciebie na pewno relingi
  12. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Wiadomość z ostatniej chwili: Benzynowa Acura ARX pokonala w kwalifikacjach przed 12 godinnym wyścigu Sebring faworyzowane Audi R15 TDi i Pegeota 908 Hdi. Uff, a już myślalem, że będę klęczał na grochu skladając hołd Rudolfowi Diesel.
  13. 460 zl w serwisie i od 320d nie pasuje.
  14. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    A my też mamy jakiś test zaległy? Czyż nie?
  15. I nie daj się w ciągąć na gieldzie w grę w "trzy karty"
  16. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Ufff się namierzyłem. Miało być uczciwie to przekatowałem go ze dwadzieścia razy bo ciężko było serię uzyskać, ale udało się. 0-100 km/h -6,74s Paliwo 95 najtańsze w mieście ( tu cecha wspólna z dieslomaniakami) BTW Coś się Rado nie odzywa, może jeszcze z pracy nie wrócił...
  17. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Pośmialiśmy się :) , a ja mam pracę domową do zrobienia. M330d rzucił wczoraj rękawicę, a ja podnioslem. Lecę mierzyć przyspieszenia.
  18. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Diesla w coupe to tylko niemiecki księgowy może wymyślić. Audi poszlo dalej i nawet w cabrio wlożyli. Porsche się ugięlo pod nie do końca zrozumialymi gustami swoich klientów i wsadzilo do bulwarówki diesla cytat z marcowego Top Gear na temat Cayenne "Wszyscy pytani przeze mnie o szczególy konstrukcji lekceważąco wzruszali ramionami, jakby nieli mówić o kukulczym jaju śmierdzącym ropą, które ktoś podrzucił im do wysokooktanowego gniazda. Podejrzewam, że slynny kierowca testowy Walter Rohrl nawet nie usiadl za kierownicą tego samochodu..." Droga i eksluzywna rzecz wtedy nią jest, gdy nie jest pospolita i nie do codziennego użytku. (to w tmacie drogiej benzyny) Wiem, że czasy się zmieniają i nowoczesny diesel jest dobry. Ja zdania zmieniać nie muszę, jestem uparty. Podobnie nie przekonacie mnie do Dody, techno i powiedzenia, że porządną dziewczynę poznajemy po tym, że robi loda na pierwszym spotkaniu. Na tym kończę dyskusję o dieslach.
  19. Cena paliwa zależy od ceny ropy i ceny dolara. Jest jeden problem. Kurs dolara jaki widzimy w serwisach ekonomicznych nie jest kursem jaki placi rafineria za tę walutę. Kurs ten zależy od polityki zabezpieczenia kursu jaki stosuje rafineria i tak np dzisiaj kurs $ wynosi 3,35 a rafineria może mieć zabezpieczony kurs na poziomie np 3,6. Jest to po to robione ,aby zabezpieczyć się przed wzrostem kursu np do 4 zlotych. podobnie jest z ropą to że kosztuje teraz 40 $ nie oznacza,że po tyle ją kupują. Mogą mieć duże kontrakty np po 70. Zejście na dlużej ceny dolara na niższe poziomy spowoduje obniżki cen. Niestety takie prawa monopolu dwóch firm.
  20. To uwierz. Pisałem wcześniej o podobnym przypadku w ASO Tłokiński w Łodzi.
  21. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Nie ! Stop! Nie mówny dieslom nie! U kolegi w warsztacie stoją aktualnie 3 sztuki (330Cd, 530d (e60) i 320d Compact) wszystkie z wywalonymi silnkami (slynne klapki) ....a kolega wisi mi kasę. Więc gdyby nie diesle to co by naprawial? Ile bym na kasę czekal?
  22. jakub odpowiedział(a) na Radzik78 temat w E46
    Dolej 0,5 litra i się więcej nie zapali...aż do następnej dolewki.
  23. jakub,moze i dobre,ale ktos je sforsowal w bialy dzien. :doh: wyrazy wspolczucia dla poszkodowanej. Mial na to 6 godzin, na 100% podjechala autolaweta, żeby uśpić czujność sąsiadów.
  24. Może to być spadek napięcia podczas rozruchu, a wina może leżeć po stronie rozrusznika, który ma np zużyte tuleje i kręci z dużym oporem.
  25. jakub odpowiedział(a) na tdobe temat w E46
    Dokładnie. Ale lepiej się głośno nie odzywać bo zaraz zakrzyczą mnie zakompleksieni chłopcy w dieselkach z próbą wmówienia, że diesel to cód miód i orzeszki.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.