Treść opublikowana przez Kuj0n
-
Schemat lewarka - joistica zmiany biegów 8HP - montaż blokady - odcięcia zapłonu
-
F31 320d xDrive '18
Ostatnio z racji zbliżających się 300tysi zacząłem coraz głośniej myśleć o niesławnym czujniku ciśnienia/temperatury paliwa po niskiej stronie. Od razu skreśliłem wymianę całego przewodu i zastanawiałem się... Nadal nie występuje nowy numer części czyli nic nie poprawili a co jakiś czas słyszy się o ofiarach awarii... (https://www.realoem.com/bmw/pl/part?id=8J11-EUR-08-2018-F31N-BMW-320dX&mg=13&sg=15&diagId=13_1583&q=13538514092) Więc do celu - czy skoro wiązka jest tak szczelna, że potrafi dotrzeć do ECU, który jest wyżej niż czujnik to może warto tą wiązkę "rozszczelnić". Po częściach jakoś nie mogłem zlokalizować wtyczki a szukanie losowych produktów na tme.eu albo rs-online doprowadza mnie do szewskiej pasji więc zmieniłem front... I tak właśnie na znanym portalu z częściami oryginalnymi do samochodów chińskich znalazłem oto takie coś: - złącze męskie i żeńskie - https://pl.aliexpress.com/item/4000272998277.html Do tego - Przewód - https://www.lapp.com/pl/pl/PLN/oelflex-heat-180-sif/p/0048104 - tego akurat nie kupowałem bo miałem - taśma parciana tesa - u nas nazywamy to "system volvo" czyli jak nie chesz dawać peszla to taśma na "odpier..." 🙂 Wiadomo, trzeba to czymś zarobić... ale tego nie liczę bo nie muszę. Mnie cała akcja kosztowała 26,11 PLN. Ale idźmy dalej... Adapter leżał i czekał aż znalazłem przez przypadek to : Więc skoro "ONI" wiedzą i mają NAS w dupie ... nie dało mi spokoju... Pora zakładać. No i Panowie i Panie... okazało się, że g*wno wybiło i pacjent zaczął się pocić... Zagrałem dzisiaj w eurojackpot'a skoro takie szczęście mnie trafiło. Przestrzegam... sprawdzajcie swoje czujniki 🙂 mój to prod. 08.2018 więc blisko końcówki.. co dopiero te starsze ? Pozostało pozazdrościć istotom, które na tym świecie żyją sobie bezstresowo! 😄
-
[F30] Kodowanie przez Bimmercode
A opis każdej funkcji w programie jest niewystarczający?
-
INPA e60 m47tu2
Po 10 latach na pewno Ci odpisze, tym bardziej że od tamtego czasu nie było go na forum. Jaki masz problem ze swoim silnikiem? Nie ma DDE do wyboru?
-
F34 xdrive 2.0 N47T wymiana rozrządu
Wystarczy sprawdzić chociaż jeden temat o rozrządzie i wszystko byś wiedział. Iwis jest na pierwszy montaż.
-
BMW E87 [M47N2] - dziwne dzwieki po zgaszeniu silnika
Patrzcie jaki roszczeniowy. Na teleporadzie z lekarzem też przykładasz telefon do klatki i każesz się osłuchać? Przecież nawet nic nie słychać na tych filmach. Jak słyszysz to w tym miejscu to może być nastawnik turbo, nie ma tam innej elektrycznej rzeczy.
-
BMW F20 2013 Aktualizacja Oprogramowania / Bluetooth USB
Gdybyś znał nazwę pliku z aktualizacją to można go ściągnąć ale nie da się już sprawdzić po VIN co powinno być.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Z tego co pamiętam jak robiłem swap z 340i to na przednich napisane jest 370/380mm - i są właśnie niebieskie 🙂
-
BMW X1 F48 WBXHT3Z31H4A54846
Kuj0n odpowiedział(a) na vvooxx temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażhttps://bimmer.work/vin/4482c460afaf6159ae95bf1b7caffcb67/options/
-
Retrofit surround view - kamery 360
Podaj 7 ostatnich znaków VIN bo są rożne schematy dla roczników.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
882 są mperformance a 460 są zwykłe sport. Cholera wie jaka jest różnica. Tarcze też są dwie, zwykła i nacinana/nawiercana. Ta nawiercana też jest ujęta jako mperformance więc można wnioskować że klocki 882 są do nawiercanej tarczy.
-
Retrofit surround view - kamery 360
1VnmrTssvP.mp4 Uchwyt https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=JA51-EUR-01-2018-G30-BMW-530i&diagId=66_0392 Wymiana kamery w lusterku.
-
Retrofit surround view - kamery 360
-
F31 - kodowanie 2NH hamulce
Kodowałem po wymianie 300mm na 370/345 i jeżdżę 🙂. O różnicach po kodowaniu się nie wypowiem.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
@krisch
-
Anteny dostępu komfortowego
-
G30 B57 - norma EURO i rodzaj napędu w CEPiK
Ogólnie potwierdzam, że burdel. f31 320d 2018 - Na początku miałem wpisane euro 5, nic nie robiłem nic nie zgłaszałem - teraz jest euro 6 (czyli poprawnie). Mamy jeszcze corsę która powinna mieć wpisane euro 4 a ma euro3 - Opel za wydanie świadectwa życzy sobie 500zł netto i tu uwaga - cytat z odpowiedzi jaką dostałem "Dodatkowo uprzejmie informuję, że dokumentacja dla pojazdów starszych niż 2010 rok może nie być już dostępna. Aby się upewnić uprzejmie proszę o kontakt z ASO."
-
BMW nie chce rezygnować z silników spalinowych. Co sądzicie o tej decyzji?
Za pół roku będzie kolejny artykuł, że pod naciskiem BMW jakaś Helga się ugięła i jednak nie rezygnują 😄 Dobrze, że nikt nie boi się o przyszłość spalinowych silników w agregatach prądotwórczych bo straciłbym pracę. Możemy spokojnie ładować 95litrowe diesle bez żadnego DPFa ani nawet kata🙂
-
BMW nie chce rezygnować z silników spalinowych. Co sądzicie o tej decyzji?
Pitu pitu, będą robić tak długo jak będzie zapotrzebowanie. Pewnie to "mądra" próba na windowanie cen bo to "ostatnie" spalinowe.
-
Wymiana oleju w VTG a adaptacje
Widziałem w X5 błąd z jakością oleju w vtg ale w 3ce nie. Może ktoś poprawi. TIS też nie mówi nic o adaptacji przy wymianie oleju. Trzeba sprawdzić istą czy jest reset zużycia oleju i tyle.
-
Wymiana oleju w VTG a adaptacje
Nie trzeba.
-
BMW nie chce rezygnować z silników spalinowych. Co sądzicie o tej decyzji?
Mhm, a potem okaże się że po tym "odkryciu" ceny paliw wzrosną bo koszty wydobycia są tak duże, że tanio się nie da 😄
-
BMW E46 termostat główny
Kolega wyżej napisał Ci jaka powinna być temperatura. Dalekie to od 105 stopni o których wspominasz. Po co zmieniałeś termostat jeśli było ok? Pokaż co kupiłeś.
-
F30 330i Xdrive - wymiana oleju VTG, dyfry
A to ja jeszcze inaczej - VTG Ravenol, Przedni dyfer Ori G2, Tylny akurat tym razem też ravenol.
-
Problem z EGR
Wyczyściłeś zawór, a zrobiłeś test czy działa płynnie? (pozycja zadana/rzeczywista)