Skocz do zawartości

Kuj0n

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kuj0n

  1. Wyjmij bezpiecznik i będziesz wiedział czy masz błąd 🙂
  2. Ostatnio z racji zbliżających się 300tysi zacząłem coraz głośniej myśleć o niesławnym czujniku ciśnienia/temperatury paliwa po niskiej stronie. Od razu skreśliłem wymianę całego przewodu i zastanawiałem się... Nadal nie występuje nowy numer części czyli nic nie poprawili a co jakiś czas słyszy się o ofiarach awarii... (https://www.realoem.com/bmw/pl/part?id=8J11-EUR-08-2018-F31N-BMW-320dX&mg=13&sg=15&diagId=13_1583&q=13538514092) Więc do celu - czy skoro wiązka jest tak szczelna, że potrafi dotrzeć do ECU, który jest wyżej niż czujnik to może warto tą wiązkę "rozszczelnić". Po częściach jakoś nie mogłem zlokalizować wtyczki a szukanie losowych produktów na tme.eu albo rs-online doprowadza mnie do szewskiej pasji więc zmieniłem front... I tak właśnie na znanym portalu z częściami oryginalnymi do samochodów chińskich znalazłem oto takie coś: - złącze męskie i żeńskie - https://pl.aliexpress.com/item/4000272998277.html Do tego - Przewód - https://www.lapp.com/pl/pl/PLN/oelflex-heat-180-sif/p/0048104 - tego akurat nie kupowałem bo miałem - taśma parciana tesa - u nas nazywamy to "system volvo" czyli jak nie chesz dawać peszla to taśma na "odpier..." 🙂 Wiadomo, trzeba to czymś zarobić... ale tego nie liczę bo nie muszę. Mnie cała akcja kosztowała 26,11 PLN. Ale idźmy dalej... Adapter leżał i czekał aż znalazłem przez przypadek to : Więc skoro "ONI" wiedzą i mają NAS w dupie ... nie dało mi spokoju... Pora zakładać. No i Panowie i Panie... okazało się, że g*wno wybiło i pacjent zaczął się pocić... Zagrałem dzisiaj w eurojackpot'a skoro takie szczęście mnie trafiło. Przestrzegam... sprawdzajcie swoje czujniki 🙂 mój to prod. 08.2018 więc blisko końcówki.. co dopiero te starsze ? Pozostało pozazdrościć istotom, które na tym świecie żyją sobie bezstresowo! 😄
  3. A opis każdej funkcji w programie jest niewystarczający?
  4. Kuj0n odpowiedział(a) na d4eeee temat w E60, E61
    Po 10 latach na pewno Ci odpisze, tym bardziej że od tamtego czasu nie było go na forum. Jaki masz problem ze swoim silnikiem? Nie ma DDE do wyboru?
  5. Wystarczy sprawdzić chociaż jeden temat o rozrządzie i wszystko byś wiedział. Iwis jest na pierwszy montaż.
  6. Patrzcie jaki roszczeniowy. Na teleporadzie z lekarzem też przykładasz telefon do klatki i każesz się osłuchać? Przecież nawet nic nie słychać na tych filmach. Jak słyszysz to w tym miejscu to może być nastawnik turbo, nie ma tam innej elektrycznej rzeczy.
  7. Gdybyś znał nazwę pliku z aktualizacją to można go ściągnąć ale nie da się już sprawdzić po VIN co powinno być.
  8. Z tego co pamiętam jak robiłem swap z 340i to na przednich napisane jest 370/380mm - i są właśnie niebieskie 🙂
  9. https://bimmer.work/vin/4482c460afaf6159ae95bf1b7caffcb67/options/
  10. Podaj 7 ostatnich znaków VIN bo są rożne schematy dla roczników.
  11. 882 są mperformance a 460 są zwykłe sport. Cholera wie jaka jest różnica. Tarcze też są dwie, zwykła i nacinana/nawiercana. Ta nawiercana też jest ujęta jako mperformance więc można wnioskować że klocki 882 są do nawiercanej tarczy.
  12. 1VnmrTssvP.mp4 Uchwyt https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=JA51-EUR-01-2018-G30-BMW-530i&diagId=66_0392 Wymiana kamery w lusterku.
  13. To masz aktualnie.
  14. Kodowałem po wymianie 300mm na 370/345 i jeżdżę 🙂. O różnicach po kodowaniu się nie wypowiem.
  15. Odbiornik pilota
  16. Ogólnie potwierdzam, że burdel. f31 320d 2018 - Na początku miałem wpisane euro 5, nic nie robiłem nic nie zgłaszałem - teraz jest euro 6 (czyli poprawnie). Mamy jeszcze corsę która powinna mieć wpisane euro 4 a ma euro3 - Opel za wydanie świadectwa życzy sobie 500zł netto i tu uwaga - cytat z odpowiedzi jaką dostałem "Dodatkowo uprzejmie informuję, że dokumentacja dla pojazdów starszych niż 2010 rok może nie być już dostępna. Aby się upewnić uprzejmie proszę o kontakt z ASO."
  17. Za pół roku będzie kolejny artykuł, że pod naciskiem BMW jakaś Helga się ugięła i jednak nie rezygnują 😄 Dobrze, że nikt nie boi się o przyszłość spalinowych silników w agregatach prądotwórczych bo straciłbym pracę. Możemy spokojnie ładować 95litrowe diesle bez żadnego DPFa ani nawet kata🙂
  18. Pitu pitu, będą robić tak długo jak będzie zapotrzebowanie. Pewnie to "mądra" próba na windowanie cen bo to "ostatnie" spalinowe.
  19. Widziałem w X5 błąd z jakością oleju w vtg ale w 3ce nie. Może ktoś poprawi. TIS też nie mówi nic o adaptacji przy wymianie oleju. Trzeba sprawdzić istą czy jest reset zużycia oleju i tyle.
  20. Nie trzeba.
  21. Mhm, a potem okaże się że po tym "odkryciu" ceny paliw wzrosną bo koszty wydobycia są tak duże, że tanio się nie da 😄
  22. Kuj0n odpowiedział(a) na dawid123123a temat w E46
    Kolega wyżej napisał Ci jaka powinna być temperatura. Dalekie to od 105 stopni o których wspominasz. Po co zmieniałeś termostat jeśli było ok? Pokaż co kupiłeś.
  23. A to ja jeszcze inaczej - VTG Ravenol, Przedni dyfer Ori G2, Tylny akurat tym razem też ravenol.
  24. Kuj0n odpowiedział(a) na mikolajzbb temat w F20, F21
    Wyczyściłeś zawór, a zrobiłeś test czy działa płynnie? (pozycja zadana/rzeczywista)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.