Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. luk_byd odpowiedział(a) na mepszo temat w F10, F11
    No wpinaja sie w obd2. ALe nie zawsze musza 'dorabiac' kluczyka, choc tak najbezpieczniej bo jak zgasnie gdzies to by bylo :D
  2. 5AC to funkcja automatycznych swiatel drogowych - nie ma to zwiazku z USA. 5AP to wykodowanie funkcji wycinania pojazdow - jest to prawnie zabronione w USA - choc oni sobie koduja te parametry i maja wycinanie. Tak jak u nas ogladanie DVD podczas jazdy.
  3. luk_byd odpowiedział(a) na mepszo temat w F10, F11
    Takie rzeczy robią właśnie laptopami/tabletami. Są takie 8-10 calowe na windowsie. No i dzialaja po CAN wlasnie a nie po enet.
  4. Mozesz zrobic retrofit PDC i kamery. Aby byla kamera to musi byc PDC - albo oszukanie auta o PDC (i tak wymiana modulu REM na taki co ma PDC, czy JBBF w przypadku F10 jesli dobrze pamietam). Mam na sprzedaz org zestawy kamery do F10/F11 za 1249 przez Allegro.
  5. luk_byd odpowiedział(a) na mepszo temat w F10, F11
    13 i 6. Najlepiej oba. Zasilanie bez sensu, tak samo jak mase. Sam CAN tez bez sensu bo moze isc po ethernecie. Pin 9 to cos zupelnie innego i bledne myslenie.
  6. Moje pierwsze F11 miało EDC. Później szukałem F11 LCI. No i niestety trafiło się bez EDC, a jak szukałem auta (jakieś 2 msc) to jeździłem też innymi bez EDC. Przy bezpośredniej przesiadce był szok. O kurde, ale to zwykle jest twarde i jakieś dziwne. W mojej ocenie zwykły zawias jest coś pomiędzy SPORT a Normal/Comfort, bardziej w kierunku SPORT. Zwykłe amory z resztą są też chyba cichsze i nie dobijają tak. Później dostałem auto zastępcze z MSport - tam jest już twardo i porównalbym jazdę do F30 (pomijając wyciszenie i jakiś tam komfort nie zwiazany z zawieszeniem). Wygląd to sprawa drugorzędna - ale dla kogoś może być inaczej. Auto z EDC potrafi nieźle zabujać przy zjezdzaniu z krawznika ze az zderzakiem sie zachaczy na Comfort+... Generalnie wolę mieć EDC. Teraz mam w 7 a w 5 mam zwykle.
  7. Mamy 2020 rok a nie 1979.
  8. Xenon nie da rady Czyli tylko LED-y wchodza w gre w przypadku aut z USA ? A wiec ledy da sie przekodowac a xenony trzeba wymienic na europejskie tak? Dobrze rozumie? Xenony na pewno. LEDy wg. mnie tez - ze wzgledu na homologacje na lampie, choc te niby potrafia swiecic poprawnie po europejsku.
  9. Nie ma opcji obniżania. A usztywnianie to musi być EDC. Jesli chodzi o roznice wysokosci to trzy posty wyzej jest link do newtis gdzie jest to opisane. :mad2: Ok dzieki za info... a jak rozpoznac ze jest EDC? jakiej opcji wyposazenia po rozkodaniu vinu trzeba szukac? Czyli jesli EDC jest zamontowane w aucie umozliwia usztywnianie zawieszenia w zaleznosci od wyposazenia, natomiast m Sports suspension jest standartowo obnizone? Czy przy S704 M Sports suspension wystepuja takze rozne twardosci przy roznych trybach pracy skrzyni i silnika? W jaki dokladnie sposob jest regulowana twardosc amortyzatorow? Nie pamietam numeru, moze 233? 223? 232? Ale w opisie bedzie ze amortyzatory EDC, ew. Dynamic Drive - to bedzie EDC + aktywne stabilizatory. Zawieszenie M to tylko obnizone i utwardzone. Moga wystepowac rozne ale jak wyzej - musisz miec EDC. Twardosc amorkow regulowana jest poprzez elektrozawory w amortyzatorze, ktore to otwieraja lub zamykaja kanaly olejowe co skutkuje zmiana charakterystyki pracy. Tak jak bys mial do dyspozycji amortyzatory z: mala iloscia oleju poprawna iloscia oleju troche wieksza iloscia oleju. Tak mniej wiecej
  10. b58 to bedzie lub jest najlepszy silnik ostatnich lat w ogóle (nie tylko w BMW)
  11. Xenon nie da rady
  12. Nie ma opcji obniżania. A usztywnianie to musi być EDC. Jesli chodzi o roznice wysokosci to trzy posty wyzej jest link do newtis gdzie jest to opisane. :mad2:
  13. Witam, Odczuwałem podobny dyskomfort przy załączaniu na P z D, w moim przypadku pomogła wymiana poduszek silnik/skrzynia oraz tuleja gumowa tylni most 33316797238. Dodatkowo praktykuje wbijanie P w takiej kolejności w celu oszczędzania samej blokady skrzyni, 1. z D lub R na N 2. Hamulec ręczny. 3. Noga z pedału hamulca, autko lekko się bujnie wybierając luz. 4. P - Parking. Pozdrawiam Witam ja też wymieniłem poduszkę skrzyni i tuleje tylnego mostu trzy sztuki problem występuje przy przejściu z d na p lub d na n . Raz przy zmianie zrobi to łagodnie innym razem szarpnie tak jakby za szybko rozłączyła bieg robi to losowo bez żadnej zależności .Pozdrawiam Jak wymieniles ta poduche skrzyni w 30 min ?
  14. Do pustej dziury w desce nie ma wiązki i oprócz wiązki jest potrzebny do tego wzmak - HiFi lub TopHiFi lub Bang Olufsen. Jesli chodzi o Tweetery w drzwiach to wystarczy rozgałęźnik lub wymiana głośników na wyższe niż basic i dołożenia kabelka (nic trudnego). Sygnał z tweetera wychodzi z głośnika sredniotonowego. Ale takie rzeczy to pol srodki. Proponuje zakup wzmaka tophifi + glosnikow (da rade calosc za 2500 kupic), montaz i wtedy jest tak jak byc powinno w standardzie.
  15. luk_byd odpowiedział(a) na bbrys temat w F10, F11
    Potrzebna jest przekladnia elektryczna i wymagany jest tez radar aktywnego tempomatu Ale to cos innego niz tempomat
  16. Przeczytaj jeszcze raz co to podeslales.
  17. 17 przy EDC to za malo. Dopiero na 18 jest w miare. Serio, a kiedys jezdzilem francuzem.
  18. To normalne, bo cisnienie wsteczne zalezy od spalin itp. Im wieksze obciazenie/obroty tym te cisnienie bedzie wieksze.
  19. Nie klasyka gatunku kolego piękny tylko nie potrzebny mi jest ten system. A jak masz głupie komentarze pisać to idź zwal sobie konia może wtedy Ci przejdzie buractwo. Było wiadomo że temsky740 się pojawi ze swoim pięknym niczym Multipla komentarzem. Oczywiscie lepiej naprawic, ale akurat ten system moze wyrzadzic wiele szkod nawet po spotkaniu ze słupkiem parkingowym.
  20. luk_byd odpowiedział(a) na bbrys temat w F10, F11
    Wykrywanie rąk na kierownicy do systemu Traffic Jam Assistant. - Asystent jazdy w korku. Auto samo utrzymuje pas ruchu.
  21. To tez. Ale w BMW moze byc inaczej ze wzgledu na Individual, ale te mają inny VIN troche (DW np. albo DZ z xdrive)
  22. Nie kazdy potrafi palnik dobrze zamontowac, tak jak nie kazdy potrafi zarowke dobrze zamontowac. Ile razy sie widzi swiatla dajace pod zlym katem albo swiecace w kosmos bo ktos wyrwie silniczek od regulacji wysokosci.
  23. Nie czytalem watku ale kupilem Osram Nightbreaker Laser do F02 LCI. Świecą na prawdę super. Białe i mocne światło.
  24. Poszukaj na forum, bylo wiele razy. Usunac z FA kod odpowiedzialny za ta funkcje, Odpiac wszystkie skladowe elementy tej funkcji (6 wtyczek) Zakodowac modul ACSM domyslnymi ustawieniami i jest. Ew. uzyc ncfdtool - odnalezc i zmienic 6 parametrow na nicht_aktiv odpowiadajacych za system ochrony pieszych.
  25. Jeśli masz 320d to masz pojedyńcze turbo. 325d miały dwa turbo.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.