Treść opublikowana przez luk_byd
-
[N47 525d] Częste wypalanie DPF - czujnik ciśnienia spalin?
Po czyszczeniu dałeś info o nowym DPF w komputer?
-
BMW F10 525D xDrive 2012 rok - jaka lampa przednia
Taka ciekawostka, w swoim samochodzie mam vin kilkadziesiąt numerów do przodu: DX27451 Może jechały jednym pociągiem z fabryki :)
-
Radio professional vs business
Podejrzewać i powtarzać możesz. Mam E61 i link do schematów: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e61-530d-tou_200804/wiring-functional-info/body/audio-video-telephone-navigation-most-combination/sound-output/hifi-loudspeaker-system/ugOiakS Widać wyraźnie że wzmak jest tylko do subwooferów Poniżej foto Zaś w E90 jest tak jak piszesz, wzmak w HiFi jest dla wszystkich głośników - tak jak już w F10, F30 itp.
-
Aktywne zawieszenie Vdc Edc bujanie przodem.
Może sprężyna a nie amortyzator?
-
Wymiana rozrządu w 520d
Na YT jest ruski film, facet wymienia w B47 2016 r. rozrząd po 201 tys. km. Jest idealny, jeden łańcuch dłuższy o 1 mm, dwa pozostałe tej samej długości co nowe które idą na wymianę. Od chyba 2014 r. są azotowane i wg producenta tj. Iwis mają być znacznie trwalsze. W B58 to już w ogóle problemu nie powinno być. Ale to chyba problem nie tylko łańcucha lecz i zębatek, które dalej zużywają łańcuch? W 2013-2014 roku tej górnej?
-
BMW F11 MPakiet wysokość zawieszenia
Nie. Mam na mysli ze jest inna wysokosc wyciecia nadkoli z przodu i z tylu. A to ze stronami jest inaczej nivo ma pewna 'zwłokę'. W wiekszosci aut nie bylo idealnie rowno.
-
F10 2015 LCI 520d 144tys. przebiegu dziwny dźwięk silnika
Układ rozrządu w n47 na przestrzeni wiele lat się zmieniał. A to zębatka, a to łańcuch itp. Od 2013 masz grubszy górny łańcuch np. No ale wiele czynników na to wpływa. Ja przy 150 przy 525xd z 2014 zmienialem i juz bylo srednio i tez halasowal. b47 ma podobne lub prawie te same podzespoly rozrzadu ale jakos sie nic nie dzieje.
-
BMW F11 MPakiet wysokość zawieszenia
Proponuję mierzyć od progu a nie błotnika. Przecież błotnik może być bardziej wycięty. Wysokość nivo możesz sobie ustawić.
-
F10 2015 LCI 520d 144tys. przebiegu dziwny dźwięk silnika
No troche tak jak rozrząd.
-
Rodzaje kierownic w F10
Amerykańska wiec jest duza szansa ze grzana.
-
wpadający kurz przez bagażnik e60 sedan
A może to po prostu kurz z samochodu i przy otwartym szyberdachu świeci mocne światło przez co go bardziej widać ?
-
E60 525D problem z głośnikami
Na początku bym posprawdzał dobrze, ale pewnie końcówka mocy w radiu.
-
Radio professional vs business
Do E60 (chyba w e90 jest taki sam) wzmak za 10zł mozna kupic na allegro. Ja mam od F10 lift wzmak hifi (taki sam jak przed) za 249+kw na allegro
-
Radio professional vs business
Ale nie w E60. Takie coś od F10 w gore.
-
F10 Individual 528i Xdrive
Do 07/2012 byl CAN1 Po 07/2012 był CAN2. Jesli tak, to wystarczy w gateway przepiac kable chyba z 50 i 51 na 48 i 49
-
Historia serwisowa
Teoretycznie mozna bo wszystko mozna, ale generalnie to sie tak nie odbywa. Jak wpisuja to tu i tu
-
F30 podświetlenie drzwi
Kupujesz wiązke albo ją robisz. Wpinasz się w FRM zgodnie z pinoutem - znalezc mozesz go na newtis.info. Wycinasz dziury w boczkach na lampki i jest.
-
Aktywne zawieszenie Vdc Edc bujanie przodem.
Stacje to... można pozamykać. Malo gdzie sprawdzaja cisnienie w ogumieniu przed testem amortyzatorów, pomijajac wielkosc felgi do wyniku sprawnosci. F10 nie jest odporna na boczne podmuchy wiatru. Jest gorzej niz w e60.
-
F10 Individual 528i Xdrive
Możesz kupić oryginalne większe. Jeśłi masz produkcje od 07/2012 to wymiana p&p, Jeśli do 07/2012 to trzeba kabelki przerobić ale tez pasuje i dziala bez problemu.
-
Jak działa hamulec ręczny w czasie jazdy.
Moze sie pomylilem to przepraszam. Mam F02 z 2015 i tam sa dwie linki normalnie. Myslalem ze F10 podobnie ma ale macie racje. W F10 ręczny/awaryjny jest realizowany na tłoczkach.
-
Aktywne zawieszenie Vdc Edc bujanie przodem.
Jeśli chodzi Ci o taki uklęk to nie mam tego objawu ale pare aut wcześniej miałem C5 X7 z hydro i tam było to bardzo wyczuwalne, dlatego może tu nie czuje. Tak czy inaczej, nie powinno być takiego nurkowania. Ciśnienie w oponach?
-
Jak działa hamulec ręczny w czasie jazdy.
No tak, przeciez moduł z linkami jest na tył - tam są też tarczobębny. Nie działa to na 'zacisku'.
-
Wymiana tarcz USA na EUROPE [335i]
Kilkukrotnie bralem za 600-700zł.
-
Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?
... ciekawa teoria. HiFi - jest wyjście z niskim stanem. Harman Kardon - wysokie wyjście - wzmocnione. To nie dziala tak i w ten sposob.
-
BMW F11 2012r zmiana panelu klimatyzacji na Auto
Wg. opini z neta i osobie ktorej zmienialem - dziala jak na panelu.