Treść opublikowana przez luk_byd
-
Wymiana NBT bez MOST na NBT z MOST lub dodanie MOST do obecn
Hej, Niestety moje G31 nie ma optyki. A jednak chce dołożyć audio na MOST. Mam aktywowanego CarPlay i korzystam z usług Connected Drive. Jak podejść do tematu wymiany? Jakiej jednostki szukać - jakaś konkretna data produkcji? Jakis SW? Co dalej. Jak wgrać kody FSC i reszte, aby Connected Drive dzialalo.
-
G31 Emergency battery: Change interval reached
Teraz dopiero tutaj wszedłem. Nie mam panoramy.
-
Rodzaje kierownic w F10
PreLCI i LCI - pasuja zamiennie Sport - przed i po lifcie sa takie same, choc sporty z 2010-2011 sa grubsze jak M MPak LCI - jak sport, ale inna blenda i jest grubsza.
-
Wzmacniacz Harman Kardon z ASD
To jest ta sama 'akcja' co demontaz ASD. WIec da sie.
-
G31 lci 540i czy 540d m zawias czy adaptiv
W F01, F10 tak. W G31 mam i powiem szczerze że nie czuje róźnicy między Comfort+ a Sport.
-
Modyfikacja car audio w F11 Touring
Mam pytanie, jak uwazasz, jak czujesz. Które głośniki są lepsze? Te z F15/F07/F01 (czarne ala karbon) czy F10 (czarne gładkie, z srebrnym środkiem) - chodzi o midy 10cm HK/TopHIFi
-
Logic 7
U siebie mam HiFi Professional DSP i wszystko o czym piszesz wyżej też jest . LOGIC 7 = Hifi Professional = Harman Kardon = Top HIFi
-
Strojenie silnika...czas operacji
Ale jak ma nie palić więcej jak np zwiększa dawki paliwa?
-
Strojenie silnika...czas operacji
Może w Reptowo - MarszalSerwis (kiedyś pod logo TC-Performance?)?
-
Stukanie w kierownicy.
Jak by coś to mam na sprzedaż org. nowy zestaw naprawczy do tej akcji 32106893339 Finalnie, nie zdążyłem wymienić.
-
Strojenie silnika...czas operacji
Nie jestem tunerem więc nie piszę zbyt dokładnie ale.. Co zrobić właśnie w przypadku gdy jest limiter 360nm, a dałoby rade wiecej? Wiadomo zdjac limiter - ale gdzies, kiedys slyszalem ze sie nie da? Albo skrzynie trzeba flashowac? Wydaje mi sie ze to raczej w ECU siedzi. Dlaczego mowisz ze skrzynia po dupie dostaje skoro jest np. na 700nm a jest 600-660 a ecu mysli ze 540? Chodzi o cisnienia ale w skrzyni tak?
-
Zmiana interwału wymiany oleju z 30 tyś na 15 tyś
Jak raz zakodujesz to 10-12 czy 15tkm i 1 rok to zawsze po resecie bedzie wbijac to co ustawisz - tj. 10-12 czy 15.
-
Nagłośnienie w BMW G30
Tez sie zdziwilem jak kupilem komplet do HK, rozbieram a tam brak optyki w HU. To ze nie ma wiazki w drzwiach czy gdziekolwiek indziej to norma i wiadomo.
-
Strojenie silnika...czas operacji
W 30 minut to może kupe zrobić. Jak masz takie doświadczenia to jest to gotowiec i robi tuner tylko jego korektę. Program pod dane auto od podstaw piszę się około 8 godzin. Tam jest tyle map do ruszenia ;) Dobrze, Odpowiedz mi proszę o to - po co? Bo auto wyjeźdza z jakimś softem X z fabryki. Jest opcja że póżniej wychodzi update i jest Y, a później Z. Jądąc do tunera, on i tak zmienia tylko mapy (które mogły być inne w X i Z oczywiscie). No ale wgrywa 'gotowiec' - taki sam, jak wgrała fabryka, ale 'mocniejszy'. Po co ma 50 raz, przesuwać limiter czy zmieniać czas wtrysku, skoro w każdej jednej - robiłby tak samo. Generalnie. Zgodzę się z tymi 2-3 dniami, choć bliższy jestem tych 8 godzin, a w pojedyńczych przypadkach 2-3 dni (choć pewnie i zdarzaja się 'tygodnie') ale jakiś 'egzotycznych' i mało popularnych map. Po co komuś 'max', 'maxów' w 535d? Z 313KM robi się 380KM czy 383 czy 374 - zalezy jak auto zareaguje... I to starcza. Owszem można walczyć o dodatkowe 5KM ale... czy to warte (i czy ktoś zapłaci za ten czas)?
- Nagłośnienie w BMW G30
-
Halogeny Night Vision a Webasto
Na 90% nie będą świecić wcale. A jeżeli będą to trybem pozycyjnym. Dla rozjaśnienia, "halogeny" od night vision (zwane dynamic spot lub targeted illumination), nie ma ją funkcji klasycznych halogenów. Mają dwa tryby działania: -światła pozycyjne świecące w momencie świecenia świateł mijania. Początek filmu w praktyce wg. mnie one świecą ciemniej niż ringi -tryb wskazywania obiektu, który działa tak: Pomijając już jak zmusić je do świecenia ciągłe w drugim trybie, to jest to nie praktyczne bo światło jest dość mocne i "halogeny" przegrzewają się. Choć nie wymaga to potwierdzenia :D To potwierdzam.
-
Tryb żeglowania w preLCI
Ja mam lipiec 2012 ale niestety HU CIC. Zakodowałem w skrzyni, w HU CIC i jeszcze w dwóch miejscach ale niestety nie poszło. W HU nie znalazłem żadnej opcji gdzie mógłbym włączyć żeglowanie, ani w ecopro ani w efencity dynamic... nigdzie... OKazuje się że nie lipiec a 29 czerwiec :) Parametry do zmiany DME / 3701 OHNE_ZEITLIMIT, 10 / Segeln / On / Werte=01 DME / 3701 OHNE_ZEITLIMIT, 10 / Segeln_CPL / On / Werrte=FE EGS / 3000 Applikation, 02 / Segeln / aktiv / Werte=01 EGS / 3000 / POCHEN to aktiv EGS / 3000 / NIC_alt to aktiv ICMQL / 3000 Daten, F8 / C_Segeln_vorhanden / enable / Werte=01 ICMQL / 3000 Daten, F8 / IcmKod_B_AuskuppelnOK: aktiv KOMBI / 3003 FZG_Ausstattung, 10 / SEGELN_ENABLE / aktiv / Werte=01 HU_NBT / 3000 HMI, 98 / EFF_DYN_SAILING / aktiv / Werte=01 I tutaj jest problem bo masz CIC, tam też jest taki parametr, ale niby nie 'daje efektu'. Z tego co mi wiadomo, przed 07/2012 - czyli przed NBT, nie zadziała.
-
Tryb żeglowania w preLCI
Ja mam lipiec 2012 ale niestety HU CIC. Zakodowałem w skrzyni, w HU CIC i jeszcze w dwóch miejscach ale niestety nie poszło. W HU nie znalazłem żadnej opcji gdzie mógłbym włączyć żeglowanie, ani w ecopro ani w efencity dynamic... nigdzie... Podaj mi VIN prosze, na priv moze byc.
-
Tryb żeglowania w preLCI
Tak, dokladnie. HU miałobyć. NBT od lipca 2012.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Widziałem że w generatorze FSC pojawiło się NEXT 2022-2 ... Trochę szybko?
-
Tryb żeglowania w preLCI
Wydaje mi się że w dwóch miejscach starczy. Kodowałem to kiedyś ale nie pamiętam jak się parametry nazwały Na pewno EGS (skrzynia) i NBT (możliwość włączenia). Być może jeszcze ICM
-
Tryb żeglowania w preLCI
W trybie żeglowania po puszczeniu gazu silnik nie hamuje i pokonuje o wiele dłuższy dystans zużywa wtedy nieznaczną ilość paliwa. Nie tylko ale miedzy innymi dzięki temu "Ekonomicznemu absurdowi"według Twojej opinii, moje średnie spalanie z max. czyli z 10tys. to 4.8 l . Można ? można. Żeby nowoczesne systemy przynosiły na korzyści to trzeba umieć należycie z nich korzystać. Jeżeli nadal z uporem maniaka twierdzisz że korzystanie z tego systemu jest nieprzydatne a wręcz powoduje zwiększenie zużycia paliwa to nie potrafisz należycie z niego korzystać lub nigdy nie korzystałaś i piszesz banialuki tylko na podstawie swoich domniemanych przypuszczeń. Nasuwa się wtedy tylko jeden wniosek o którym pisałem wcześniej. Nie dość że narzucasz swoją opinie nie popartą żadnym merytorycznym argumentem to piszesz w aroganckim tonie nieładnie. Życzę miłego dnia. Czy jest jakiś rzetelny test, co jest bardziej paliwooszczędne? :) Czy żeglowanie czy jazda na biegu? Rzeczowy test auta z automatyczną skrzynią ZF 8HP. Czyli np. 500m drogi, auto 50km/h i ktore auto po 500m z predkoscia 50km/h po puszczeniu gazu dojedzie do celu zuzywajac mniej paliwa przy max roznicy czasu np. 3 sekund? (chodzi o to zeby ten drugi nie toczył się przez 2 minuty, a ten pierwszy nie jechał na 2 biegu 13km/h)
-
eXtratool - apka na Androida do serii F i G
Lewa na hamulec, prawa gaz.
-
G30 LCI 520xd czarny szafir + mokka
Są inne rozwiązania - np. w Citroen C5, ze względu na kształt szyby (SEDAN) nie brudzi się ona. (jest wklęsła do środka). Gdyby kamera nie wystawała tak bardzo - tez by się tak nie brudziła.
-
kupno f01 czy audi a8
Kazda inna od 2011 miala 8hp