Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Jak poradziłeś sobie z instalacją do tylnych drzwi? Miałeś całe wiązki oryginalne czy dociągałeś płaskim kablem? widziałem temat że płaski kabel przechodził przez te wtyczki między drzwiami a samochodem. Te suby HK do niższych serii to te pewnie jakieś oszczędności. Kupiłem kable takie jak fabryczne i dopiąłem je do ori wiązki. Te suby HK do niższych serii to może i oszczędności ale nie na głośniku a na wzmacniaczu jeśli juz.
  2. WIem że to nie pomoc, ale pytanie jest - w jakim celu?
  3. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Z własnego doświadczenia wiem że: Wzmak Harman Kardon z F10/F02/F07 LCI gra lepiej niż ten z G30. Oczywiście wzmaki pasują zamiennie (można każdy zakodować pod dane auto). W G30 podawane jest 600W, tak jak w F10 LCI itp. Wzmak HK na swiatełku zakodować na F02 - wtedy gra najlepiej (moim zdaniem) Jesli chodzi o dalszy HK - od MGU wiec w G20 i G30 po 07/2019 tam jest RAM i wtedy nawet w serii 5 jest 464W. Tutaj dopiero bede rozgryzał o co chodzi - jakie sa koncowki mocy i co mozna niskim kosztem poprawic korzystajac z bebechow BMW.
  4. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Jaką masz wersje RAM (pewnie opisaną jako "High"?) Ja spróbowałbym w pierwszej kolejności aktualizacji (jeśli jeszcze masz auto na gwarancji to łatwo za free). Ja mam tylko HIFI ale po aktualizacji powiem ze gra to całkiem fajnie tak że straciłem zapał żeby coś z tym robić. Może później jakiś większy upgrade systemu. Słuchałem HK w nowej X6 tam tez siedzi RAM 21 i było dużo basu nawet po spłaszczeniu EQ i wyłączeniu Surround itp. Posłuchałem też B&W w nowym i7 tu dźwięk był bardziej neutralny. Nie grałem głośno i tylko DAB+ bo to salon:) Zaciekawiła mnie konstrukcja "kick basów" w przednich drzwiach w i7 (zrobili system 3-drożny). Edit: 1) przypomniało mi się że czytałem o problemie ze słabym basem HK i związanej z tym PUMA na Booster'y (jak nie dostanę kary) dotyczy to roczników w okolicy 2020 (więc może u Ciebie): https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1786245 https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=1773918 2) gdzieś znalazłem że pod siedzeniami w HK jest 8 Ohm i dość dobre efekty daje zejście do 4 Ohm. Choć ważne są przede wszystkim parametry T-S głośnika- gdzieś trafiłem na test (chyba G20) i wybór "aftermarketowego" woofera pod siedzenia nie był oczywisty. Generalnie i w skrócie wyższa impedancja to lepsza tolerancja cewki głośnika i okablowania na wyższe moce (dlatego w bazowym audio woofery mają 2 Ohmy). Niby w i7 bardzo przebasowany jest dźwięk, a Ty piszesz coś innego. Generalnie nie neguje, ale może to wsio wynikać z wersji firmware i być może podzespołów produkowanych przez róźnych dostawców choc to nie powinno mieć akurat miejsca
  5. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Tez sie zdziwilem jak kupilem komplet do HK, rozbieram a tam brak optyki w HU. To ze nie ma wiazki w drzwiach czy gdziekolwiek indziej to norma i wiadomo. Chodziło mi o ten wpis:) A to stara historia. Ja jak mialem G31 to mialem Stereo - BASE. HU bez swiatlowodu, ale za czasu gdy moglbyc. Sa suby HK 2ohm dla serii 1, 2, i3, Mini
  6. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Robiłeś upgrade do HK (ale chyba w pre-LCI bo pisałeś o braku MOST w MGU) ? Końcówek chyba nie sprawdzisz bez rozbierania jednego i drugiego. Jaką masz datę produkcji samochodu? Ja mam 12/2021 opcja 676 HFI, siedzi tam RAM 21 (już nie ma oznaczenia MID lub HIGH). Z ciekawostek to w nowym X6 z opcją HK też siedzi RAM 21. Dodam że po aktualizacji softu w ASO (miało być łącznie ze sterownikami) audio gra lepiej. Ja mam 2020, i G20. Nie robiłem upgrade do HK - mam fabryczny. Chce niskim kosztem poprawić efektywność. Myślę o zmianie subów na coś o niższej impedancji ew. poprawie wzmaka. Nie chce aftermarketu.
  7. Oleje dla BMW są robione przez Shell ale nie jest to dokładnie Shell. Tak naprawdę nawet nie wiemy co oni leją jakie parametry ma ten olej. Jak zobaczyłem że do diesla i do m3 wlali mi dokładnie ten sam olej przynajmniej napisali ten sam numer to postanowiłem to jednak wymienić. Na następną wymianę pojechałem już ze swoim olejem w litrowych banieczkach. A nie było zmiany na Castrol ? Shell jednak nadal został?
  8. Jesli ktos dobrze zamontuje, dobrze skonfiguruje/ustawi... to bedzie dobrze.
  9. Chcesz to ja ogarne pod Bydgoszcza (Toporzysko)
  10. Jest coś takiego jak czujnik kąta skrętu - mozna podejrzeć ten parametr i wg. niego ustawić kierownicę na 'wprost'.
  11. Niestety dwie malutkie ... nie takie jak wcześniej w 325d
  12. No może i tak ale 520d - 184km robi 220, a 525d ktore ma 218km robi juz 270km :) a ta duza nie jest wieksza niz ta jedna z 520d. Tak czy siak. 320d w g20 ma dwie turbosprezarki - silnik b47d20b
  13. I ile turbosprężarek jest w 320d 190ps? Na zagranicznych forach pisza że dwie ale widzę że po chipie i tak tylko 220km i 480nm więc chyba jest jedną?
  14. Ktoś wie jakie końcówki mocy siedzą w Boosterze alev 3 (harman kardon)? Czy mozna booster z bowersa przelozyc do harmana ? wtyczki pasuja. Jaka impedancje maja glosniki HK w drzwiach i pod fotelami w G30 z MGU?
  15. bimmer.work i zakładka images. Masz jak auto wygladalo gdy wyjezdzalo z salonu
  16. Ktoś wie jakie końcówki mocy siedzą w Boosterze alev 3 (harman kardon)? Czy mozna booster z bowersa przelozyc do harmana ? wtyczki pasuja. Jaka impedancje maja glosniki HK w drzwiach i pod fotelami w G30 z MGU?
  17. luk_byd odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Ktoś wie jakie końcówki mocy siedzą w Boosterze alev 3 (harman kardon)? Czy mozna booster z bowersa przelozyc do harmana ? wtyczki pasuja. Jaka impedancje maja glosniki HK w drzwiach i pod fotelami w G30 z MGU?
  18. Tyle że pojemność bagażnika jest podawana do linii okien, dlatego to co pokazujesz na zdjęciu jest bardziej pakowne...
  19. CIC czytał WAV, NBT już obsługiwał FLACi z 192/24 nawet, z tym że do światełka był konwertowany na 48/16 bodajże, ale zachowywał kanały 5.1. W nowych G juz idzie po Ethernecie, więc ciekawe czy idzie więcej niż 48/16, mając pliki 192/24 PS: A te 48/24 to źródłem nie jest CD z 48/16 ?
  20. A u mnie weszło 17"
  21. luk_byd odpowiedział(a) na luk_byd temat w F10, F11
    Tak, ale moja ISTA nie ma dostępu do funkcji online, więc procedura uruchomienia usług online bez powodzenia.
  22. luk_byd odpowiedział(a) na luk_byd temat w F10, F11
    HU musi mieć ten sam vin co TCU inaczej nici z ConnectedDreiv . Przecież nawet w cytowanym przez Ciebie poście jest napisane że VIN jest zgodny.
  23. luk_byd odpowiedział(a) na luk_byd temat w F10, F11
    O kurcze, zapytałeś o coś o czym nie mam pojęcia.
  24. luk_byd odpowiedział(a) na lezy1 temat w X3 (F25)
    Ok, dzięki. Po zdjęciu wygląda na evo. Generalnie rozważam czy brać żonie x3 f25. X1 za niskie a przesiadka z f11 lci
  25. luk_byd odpowiedział(a) na lezy1 temat w X3 (F25)
    Czy w F25 w ogóle były NBT EVO Czy auto z 2016-07-17 (Sunday) bedzie miało NBT cyz EVO (jesli takowe były)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.