Skocz do zawartości

Hamulce M a rozmiar felg


luk_byd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

W G30 - na zime miałem 17" oem BMW i wchodziły na układ hamulcowy M (S2NH czy jakoś tak).

W G20 - mam do zmiany klocki z tyłu, chciałem od razu wymienić zaciski, tarcze również na M. Mam zimowe 17" z nowymi oponami - szkoda zmieniać. Pytanie czy układ hamulcowy M (ten standardowy, nie powiększony) pozwoli na montaż i używanie 17" oem BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowalem moje 17" to konfigurator felg/opon na stronie BMW podpowiadal 17" rowniez wiec cos sie zmienilo. Od siebie powiem '' czy 17" wygladaja fatalnie?'' kwestia gustu i typu felgi ale potwierdzam ze sa na milimetry z ukladem M nie tym M performance rzecz jasna. Kupilem 17" po przewazyla bardzo dobra cena za zestaw a nie wyglad szczegolnie zima mnie nie interesuje ale mialem nawet taka sytuacje ze po wjechaniu w dziure kamien dostal mi sie miedzy tylny zacisk i felge bo jest tak malo miejsca i nastepnie ''zfrezowal'' mi maly rancik wewnatrz. Zastanawiam sie teraz czy nie zmienic na 18'' bo moim zdaniem bezpieczniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jak kupowalem moje 17" to konfigurator felg/opon na stronie BMW podpowiadal 17" rowniez wiec cos sie zmienilo. Od siebie powiem '' czy 17" wygladaja fatalnie?'' kwestia gustu i typu felgi ale potwierdzam ze sa na milimetry z ukladem M nie tym M performance rzecz jasna. Kupilem 17" po przewazyla bardzo dobra cena za zestaw a nie wyglad szczegolnie zima mnie nie interesuje ale mialem nawet taka sytuacje ze po wjechaniu w dziure kamien dostal mi sie miedzy tylny zacisk i felge bo jest tak malo miejsca i nastepnie ''zfrezowal'' mi maly rancik wewnatrz. Zastanawiam sie teraz czy nie zmienic na 18'' bo moim zdaniem bezpieczniej.

 

W G30 ja przejezdzilem tak dwie zimy, poprzedni wlasciciel 1 zime, felgi były jak nowe.


Teraz do G20 się zastanawialem ale znalazlem juz na drive2 kogos kto ma moj styling i hamulce M i tez wsio pasuje i przejechal dwa sezony.


Dlaczego tak? Wyglada jak wyglada - wyglada jak teraz, tzn ... kupilem auto z takimi kolami. Sa nowe z konca 22 roku zimowki, szkoda tych kol, a chce miec hamulce m.

Na lato kupie 18,19... ale szkoda mi zimy.

Okazuje sie ze pasuje wiec git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie chodzi o aspekt ekonomiczny.

Nie każdy musi pokazywać auto sąsiadowi. Z resztą jak sąsiad ma Passata to i tak nie wygrasz.


Tak czy inaczej - ja mam nowe opony, felgi bez skaz i nie widze powodu by na 3 miesiące w roku kupować nowe 18 lub 19 za 12k, gdzie mieszkam w miejscu gdzie dojazd jest słabą drogą. Inna rzecz, ze jak na lato sie ubierze inny felunek, to sie auto na nowo zaczyna podobac.

No ale... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.