Skocz do zawartości

Wioletta

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Wioletta

  1. Wioletta odpowiedział(a) na chomior temat w E46
    To czym teraz można jeszcze zaszpanować? :mrgreen:
  2. Wioletta odpowiedział(a) na jerzy temat w E34
    Dzięki Dyzio 255!O to właśnie "chodziło"! :cool2: Będę teraz spać spokojnie... :dance: :clap: :handshake: :obloki:
  3. Dzięki Blusmen!Ciekawiła nas z mężem ta szyba,bo mąż przy demontażu relingów dachowych "ruszył"niepotrzebnie śrubę do mocowania siłownika tylnej szyby(podczas mojej nieobecności) i namęczył się żeby siłowniczkiem trafić z powrotem w śrubę,więc wiemy już co nieco o regulacji szyby.Przy "okazji"skrzywił trochę blendę,bo szyba jest ciężka.Póżniej trochę trwało zanim ją doprowadził do pozytywnego stanu... :wink: Przymierzamy się do wymiany sprężyn i amorków z tyłu.Może znajdziemy coś w archiwum.Ale Ty masz już chyba jakieś doświadczenie z tymi plastikami... Co do maglownicy,to jak nie "tu",to na zaprzyjażnionych forach ogłaszają się koledzy,którzy "mocno w częściach siedzą" i nie powinno być większego problemu. :wink:
  4. Wioletta odpowiedział(a) na jerzy temat w E34
    Dzięki!Ale muszę jeszcze raz przysłuchać się temu cichemu dżwiękowi,bo tuleje gumowe wymieniane były jesienią.Przejechane jest może z 5tys.km. :| Pewnie teraz wszyscy bedą nasłuchiwać jak u siebie "mają"...i podzielą się wrażeniami. :wink:
  5. Wioletta odpowiedział(a) na BMWfan temat w E34
    Ciekawe,czy taka blenda ze światłem "stop"do touringa,jest dużo droższa od "zwykłej" :?: Ps.Wiem,wiem-najlepiej dowiedzieć się w ASO.Używane zazwyczaj są mocno podrdzewiałe. :?
  6. Traky,to ja mam do Ciebie prośbę. :modlitwa: Opisz,jak zdemontować całą tę pompkę od wewnątrz,bo klapę daję do malowania. :mad2:
  7. Wioletta odpowiedział(a) na enas temat w E34
    Zdjęcia się nie"otwierają" :cry: ,więc niewiele można z tego wszystkiego wywnioskować. U mnie wentylator naprawiony ale nie działa automatycznie,tzn.latem i przy włączeniu zapłonu.(ponoć powinien się "odezwać"). :mrgreen: Ponoć rezystor"padnięty"lub przekażnik.A tu mowa o czujniku...przy chłodnicy... :?: :mrgreen:
  8. Blusmen,co z tymi kanapami :?: Co z szybą :?:
  9. U mnie 32cm. na tyle.Auto zatankowane do full'a. Przód 37cm. Ps.Mierzę od środka dekla w kole do górnej krawędzi błotnika. :mrgreen:
  10. Wioletta odpowiedział(a) na jerzy temat w E34
    Skoro już jesteśmy przy sprzęgle...czy u Was też jest słyszalne jakby "głuche" uderzenie,stuknięcie,nie wiem jak ten dżwięk(bądż co bądż bardzo cichy) sprecyzować,przy włączaniu 1-wszego biegu?A może to normalne? :mrgreen:
  11. Wioletta odpowiedział(a) na Pawel_M temat w E34
    Zdjęcia były by wskazane(dobrej jakości). :wink: Po czym sądzisz,że EGR się nie otwiera? Ps.Prawdę mówiąc,pierwszy raz słyszę żeby EGR nazywano ERG... :twisted2: Przepraszam za małą uszczypliwość.Nam fanom chyba nie uchodzi mylić nazw. :? Niedawno "doszło"mnie nowe pojęcie TDSA,zamiast TDS! :evil:Poprawcie mnie jeśli żle mówię... :mrgreen:
  12. Wioletta odpowiedział(a) na Pawel_M temat w E34
    Na jakim oleju jezdzicie? Ja wlalem 10W40 - Maxlife Valvoline-a. Cały czas jeżdzimy na półsyntetyku 10W/40.Od kilku wymian tylko na angielskim oleju "Dukhams"10W/40 czy jakoś tak...bo mieszkamy w IRL.Olej ten swego czasu miewal kolor ciemno-niebieski...lub ciemno-zielony :? Wszystko zależało o ile pamiętam,czy się patrzyło na niego w pomieszczeniu lub na zewnatrz. :lol: Dziś jednak te oleje mają normalny kolor,jak większość,czyli miodowy. :) Natomiast czytajac Wasze posty,chyba pofatygujemy się o powtórne przemycie kolektora ssącego i zaworu EGR.Tym razem jednak skrupulatniej. :wink:
  13. Wioletta odpowiedział(a) na Pawel_M temat w E34
    Chciało by się rzec:co auto to inny przypdek.Pewnie dlatego,że różnym stanie mamy silniki. Nie bedę komentować poszczególnych wypowiedzi.Podzielę się tylko moimi 4-letnimi obserwacjami naszych aut.(mamy 2 TDSy) A mianowicie:czyszczenie EGRa nic nam"nie dało".Olej jak się sączył z otworu odpowietrzajacego,tak saczy się do dziś. :? oleju od wymiany do wymiany nie ubywa,więc się tym nie przejmujemy. :wink: Jedyne co teraz nam "chodzi"po głowie,to założyc ten drenaż o którym wcześniej wspomniałam. :wink:
  14. Wioletta odpowiedział(a) na Pawel_M temat w E34
    Widzę,że EGR wciąż na "topie"! :mrgreen: Czyszczenie EGR'a jest wskazane,bo to normalne że zostaje "zawalony"olejem nie tylko z nieszczelnej turbiny. My we dwoje z mężem czyściliśmy te zawory,bo mamy dwa takie same TDSy i powiem ,że żadnych uszczelek nie zauważyliśmy. :doh: Ale żeby rozwiać wątpliwości,to o uszczelnianiu tego zaworu nie ma mowy.A to dlatego,że dziurka któta jest pod nim,właśnie jest po to aby nadmiar oleju był wyrzucany na zewnątrz.Wszystko po to aby EGR mógł normalnie funkcjonować. Niedawno dowiedzielismy się od znanego niegdyś na tym forum Roberta,że póżniejsze wersje TDSów(bodajże od 97') miały wstawiane w miejsce tej dzurki(w EGRze pod spodem),króciec.Na niego był zakładany wężyk i poprowadzony oryginalnie w dół do pokrywy rozrządu.Normalnie w naszych wersjach jest tam zaślepka.Wystarczy ją tylko wyjąć a w to miejsce wkręcić króciec dokupiony na serwisie BMW! Dziwię się,że właściciele tych wersji po 97' do tej pory się jeszcze nie podzielili tym spostrzerzeniem... :duh:
  15. Pytaj! Chetnie odpowiem Dzięki Biernus!Najbardziej chodziło mi o tę osłonę tyłu fotela(demontaż):mrgreen: Niedługo czeka mnie montaż "lędżwi",więc ten opis jest jak najbardziej "na miejscu". :D
  16. Jakie to proste!(jak się wie)Dzięki! :handshake:
  17. Super!Teraz wiem jak się za"to"zabrać.Ale przydał by się króciutki opisik do niektórej fotki. :D Jednak myślę,że wszystko "pojaśnieje" na żywo. :mrgreen: :handshake:
  18. Kto wie,czy w e34 jest tak samo? :?:
  19. Wioletta odpowiedział(a) na kaskerro temat w E34
    Polit, ponoć w Łodzi ktoś miał okazję widzieć touringa z białymi kierunkami.Nawet długo czekał aż ktoś wreszcie przyjdzie i zapyta go o te klosze.Jednak nie doczekał się. Od tej pory wiedziałam,że takie lampy to rarytas.Niedługo trwało jak ktoś namierzył takie klosze w Szwecji(jakimś klubie)a w końcu gdzieś na e-bay'u.Cena jaką usłyszałam(dziś nie pamiętam) była tak kosmiczna,że mi się odechciało. :mad2: :jawdrop:
  20. Podepnę się pod temat. Przed naprawą sprzegła.Docisk +tarcza,sprzęgło "brało"z sekundowym opóżnieniem w czasie jazdy.Zwłaszcza z jedynki na dwójkę.Odpowietrzanie niewiele pomogło.Wymiana płynu także. Po wymianie sprzęgła na nowe problem nie znikł.Mechanik twierdził,że nie było potrzeby wymieniać wysprzęglik. Więc o co loto? :shock: Sprzęgło poza tym spisuje się bez zarzutu.Żadnych dziwnych odgłosów.Żadnego szarpania tak przy ruszaniu z miejsca jak i w czasie jazdy.Przy gaszeniu też.Nie licząc "przypadłości"którą poruszam. :cry: :doh:
  21. Llusterka asferyczne? :mrgreen: Aha,to te "dzielone"tak? :oops:
  22. Wioletta odpowiedział(a) na marian-gsm temat w E34
    Dzięki KAI! Wiem,że nie wszystko zależy od Ciebie. A tak na marginesie,to masz okazję sam sprawdzić czy porada o której pisałeś jest w "tych"tematach. :wink:
  23. Wioletta odpowiedział(a) na marian-gsm temat w E34
    Mam kilka pytań od KAI,bo widzę że mocno siedzi w temacie. 1.Nie widzę w wyszukiwarce czegoś takiego jak "search". 2.W wyszukiwarce po prostu naciskam "szukaj" i "lusterka".Wyskoczył ten temat ,w którym się akurat teraz znależliśmy.Twojego "wypracowania" na temat lusterek,o którym wspominasz,nie ma. :cry: 3.Uważam,że jak "klikam" lusterka,czy wkłady lusterek nie powinny się znależć tematy związane z fotelami,dlaczego Bmw sa najlepsze, wyglad e34 z 90r a z 94r-roznice,M-technic, M-pakiet, M3 Do zwykłej E36 COUPE 2.0 Pare pytań itd. :mrgreen: I ostatnie pytanie:dlaczego prąd nie "wychodzi" z kabli do podgrzewania lusterek,skoro silniczek do sterowania nimi "chodzi" :?:
  24. Tak,te "martwe punkty"są najgorsze! :twisted: Przekonał się o tym chyba każdy. :8) Wrócę jednak do kierunkowskazów.Ich nie włączanie daje właśnie "przewgę"nad tymi,którzy widząc zamiar zmiany pasa ruchu,czasem z premedytacją udaremniają sygnalizującemu ten manewr.Daje to się zauważyć szczególnie w mieście. :evil: Natomiast opiszę sytuację,kiedy jechałam do domu i auto jadące przede mną też w tym kierunku. Przez kilka kilometrów użył tylko raz kierunkowskazu.Chciałam pojechać za nim do końca i mu po prostu młotkiem powytrzaskiwać same kierunkowskazy,żeby w błąd nie "wprowadzały"innych.Po namyśle zrezygnowałam,bo on chyba mieszkał blisko mnie.Poza tym,"powinien" kiedyś się i tak"nadziać". :twisted:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.