Treść opublikowana przez Wioletta
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A jak to będzie po polsku? :shock:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Masz wybaczone! :D Temat niemal na szczeblu państwowym, a ja tu o jakichś koniach... :mrgreen:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Szokiem jest to, że konie mechaniczne w skrócie pisze się - KM, a nie - km! :mad2: I to jeszcze na forum BMW! :duh:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przyzwyczaiłem się tylko do widoku tego auta. Ale to nie moje klimaty. Dyskusja jak o DRL. Są zwolennicy i przeciwnicy. Tak i o tych wózkach akumulatorowych. W razie czego wprowadzi się jeszcze jazdę na sygnale. Coś jak przy cofaniu np. wózków widłowych. Już autobus taki widziałem.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Póki co, jest to zaleta. Zanim piesi i rowerzyści przyzwyczają się do bezszelestnie nadjeżdżających wózków akumulatorowych, wielu z nich ulegnie wypadkom.
-
Powłoka lakiernicza
A może ktoś poszedł na łatwiznę i nie pofatygował się namiar lakieru spolerować?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Elektryczny, to może być pociąg, trolejbus, tramwaj. Auta, o których tu mówicie, to wózki akumulatorowe. Tyle, że zabudowane.
-
Rozkodowanie radia E36 320 91r
Witam! Proszę o pomoc! Mam dwa stare RDSy Philips. Jedno niby posiada kod, ale chyba niewłaściwy. 2488. Nr. radia - PH780S1107066 Drugie radio w ogóle jest bez kodu. Wyświetlacz nie podświetla się, ale po oświetleniu go latarką coś tam widać. Może uda się wpisać kod. Nr. radia to: PH850T1131227 Z góry dziękuję!
-
Wentylator Klimatyzacji BMW E39
Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze. :wink: Ze swojej praktyki i z tematów, które już dawno wyginęły, wiem że wentylator powinien się uruchomić zaraz po odpaleniu samochodu. Wentylator startuje (pierwszy bieg) tylko na kilka sekund. To taki test kontrolny. Piszecie, że przy niskiej temperaturze zewnętrznej, klima się nie uruchomi. To ciekawe stwierdzenie, bo jest zalecane załączanie klimy nawet zimą.
-
G30 podłączenie rejestratora / Skrzynka z bezpiecznikami
Kamerka BMW Advanced Car Eye ma już w sobie system, który wyłącza się poniżej 11.5 Volt. Może te dwa systemy wykluczają się? Spróbuj podpiąć się jeszcze w inne miejsce. :?
-
G30 podłączenie rejestratora / Skrzynka z bezpiecznikami
To bardzo ładnie, że się odezwałeś! :D Co raz mniej takich osób. Z podłączeniem kamerki jest trochę "zabawy", ale to tak jak w piosence - najtrudniejszy pierwszy krok. Dodam jeden szczegół, ale jak dla mnie ważny... nie lutowałem kabelków, tylko na wcisk. (A kamerka do dziś działa bez zarzutu). Zrobiłem tak z dwóch powodów. Niewygodna pozycja do lutowania. W razie odsprzedaży samochodu, łatwiej zdemontować. Ps. Ktoś kiedyś wytknął, że mam żeński nick, więc w stopce trzeba było się "usprawiedliwić". :wink: Ale jak widać mało kto czyta. Nie Ty pierwszy. :wink: Moja druga połowa miała pierwsza ode mnie beemkę, więc się zarejestrowała. Później, jak już kupiliśmy drugą e34, zdecydowałem że jedno konto wystarczy.
-
Nowa seria 8
Nigdy nie zirlandczeję! Z góry przepraszam za ten neologizm! Denerwuje mnie, gdy ktoś ma podstawowe braki w języku polskim, a wtrąca w swoje wypowiedzi słowa obcojęzyczne. Gdy spełnia pierwszy warunek, nie czepiam się. Żadna praca nie hańbi. Pieniądz nie śmierdzi. Nie obchodzi mnie, czy mi uwierzysz... nigdy nie pracowałem na zmywaku. Z natury jestem pedantem. Lubię jeść z czystych naczyń i nikt mi tak nie pozmywa, jak ja sam. Swoje samochody też sam myję. :) Co do założonego tematu... dziękuję wszystkim za opinie! G15 pozyskuje co raz więcej zwolenników. Widać, że zaczynamy się oswajać z tym modelem. W związku z tym, już się zastanawiam nad następcą tego modelu. :wink:
-
Nowa seria 8
Ewidentnie widać, że dyskusja z osobnikami których ogarnął analfabetyzm wtórny, nie ma sensu. Jacy użytkownicy, takie forum. Co do nowej serii 8... widać, że inżynierowie też wyznają tę samą zasadę co wy. Nie przywiązują wagi do pierdół.
-
Nowa seria 8
A mówią, że Polacy nie gęsi, też swój język mają. Czyżby nie było polskiego odpowiednika - usability?
-
Nowa seria 8
A co to są te usability ?
-
[E87] Amortyzatory
Wystarczy pod warunkiem, że amortyzatory będą o tych samych, lub zbliżonych parametrach.
-
[E87] Czujnik na klockach
Skoro nie idzie, to podepnij pod kompa. Możliwe, że ktoś z okolicy by Ci pomógł, ale skoro w Twoim awatarze nie ma miejscowości z której pochodzisz, to nikt się nie wyrywa.
-
[E87] Czujnik na klockach
A próbowałeś przejechać się choć kawałek? Jeśli nie, to może świecić.
-
Nowa seria 8
Widać że zainteresowanie zerowe. Oszczędny o dużej mocy silnik, to trochę mało. Czas pokaże jak z jego żywotnością. :norty:
-
[E87] 120d Spryskiwacz tylnej szyby
Poza zdjęciem nie doradzę. https://www.ebay.co.uk/itm/391043891662
-
[E87] 120d Spryskiwacz tylnej szyby
Wg. mnie nie będzie pasować. Tzn. może i w "gniazdo" da się wcisnąć, ale jedna z tych dwóch dysz będzie zasłaniana przez plastikową osłonę z góry. O ile ona w ogóle przykryje ten spryskiwacz.
-
[E87] Czujnik na klockach
Przy kole przednim lewym jedna i przy tylnym prawym kole druga. A tak dokładniej... kabel od czujnika zużycia kloców sam Cię "zaprowadzi" do kostki (raczej złączki). Złączone kable, (ten wychodzący z wiązki i ten od czujnika zużycia klocków) połączone są okrągłą złączką. Schowane w plastikowej mini - skrzynce przymocowanej do podwozia. Ta od przedniego koła jest widoczna. Natomiast od tylnego, upchnięta pod nadkolem. Tak w moim jest. Demontaż nadkola raczej konieczny. :wink:
-
Przewód przy lewym tylnym zacisku hamulcowym
Skoro ten czujnik wisi od dłuższego czasu, to gniazdo w klocku będzie zabrudzone i czujnika tam łatwo nie wciśniesz. W takim razie zapowiada się, że bez demontażu klocków się nie obędzie. Kilka razy miałem okazję zmieniać tarcze, klocki, szczęki i okazuje się, że z tymi czujnikami trzeba postępować dość ostrożnie. Raz uszkodziłem taki czujnik, bo myślałem że jak nim trochę poruszam, to głębiej go wepchnę. Niestety przedobrzyłem i jego krawędzie się odłamały. Następny przypadek... tył samochodu zeskoczył mi z krawężnika i zaświeciły się kontrolki. Okazało się, że jeden z kabelków tego czujnika się przerwał. Przy bliższym przyjrzeniu się, widać było że drugi kabelek też ledwo się trzyma. Następny czujnik, a właściwie kabel, postanowiłem staranniej przymocować, by jego ciężar nie powodował drgań, które prowadzą do pękania drucików. Nie chodzi tu o te 15 zł, tylko że w starszych modelach z tymi czujnikami nie miałem takich "przygód". :wink:
-
[E90] Wymiana demontaż sterownika świec żarowych M47N2
Świetny tutorial (z podanego linka)! Tylko gdzie kupić sylikon? Schodziłem kilka sklepów i w żadnym niczego takiego nie znalazłem. Jeśli już, to silicone. Będzie się to nadawać? :mrgreen:
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
"Okazja" dla przychlastów. :mad2: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-840i-1hand-checkheft-bmw-m-fahrwerk-servot/1258233263-216-2105