Treść opublikowana przez Wioletta
-
Wymiana odmy
Też po takim przebiegu wymieniłem. Tak profilaktycznie, bez wcześniejszych efektów ubocznych. Wkład był brudny (czarny), jak to w dieslu.
-
[E87] 120d - Gdzie jest filtr paliwa
Podjechać do serwisu i zapytać o filtr paliwa do tego modelu. A później o "szczegóły". :wink:
-
E87 120d 05' black saphire metallic by Wioletta
Zrobiło się trochę cieplej i postanowiłem uzupełnić podłokietnik w metalowe wzmocnienie. którego mi brakowało. Od długiego czasu leżało w pudełku. Całą środkową konsolę zdemontowałem, bo nie miałem pojęcia, jak ta "blaszka" przychodzi. :mrgreen: A miało być tak: I taka ciekawostka... jeden otwór w tunelu jest gwintowany na śrubę "szóstkę", by przykręcić blaszane wzmocnienie, więc fotka zbyteczna. Natomiast drugi otwór już nie. To kształtownik (dość gruby), do którego przymocowana jest dźwignia hamulca ręcznego. Postanowiłem że go przegwintuję na śrubkę "szóstkę" i będzie ok. Udało się. :cool2: Było kiepskie dojście wiertarką, a także gwintownikiem. Jeśli ktoś dysponuje bardziej wyszukanym sprzętem, problemu nie będzie. Śrubka już na miejscu! :) Po zamontowaniu konsoli i podłokietnika na swoje miejsce, zostało tylko docisnąć pokrywę maskującą tył. :wink: Jeszcze rzut na nakrętkę, która przychodzi na "ramię", które to ma się wspierać na nowo zamontowanym wzmocnieniu.
-
Błąd CC-ID 24, CC-ID 35
Zawsze miałem pretensje (pewnie nie tylko ja), że jak ktoś ma problem, to ratunku! A jak problem rozwiązany, to już gość zapomina podzielić się szczegółami. :oops: Już daaawno jestem po usunięciu usterki. Sterownik kupiłem na Allegro. Trafiło się baaardzo tanio i nr. się zgadzały. :D Po prostu cud! Tyle dni co się wysiedziałem szukając tego jedynego. :roll: A czy sprawny? Tego sprzedawca nie był pewien. Nawet nie wiedział, czy z automatu, czy manuala, czy wersja europejska, czy USA. Po zamontowaniu okazało się, że... miał błędy. :( Tyle, że inne niż mój. Błędów nie dało się wykasować, a i wycieraczek nie wiedzieć czemu, nie dało się wyłączyć. :shock: Normalnie załamka! :mad2: Ale nic to... ochłonąłem, i pomyślałem by przełożyć mój sterownik do nabytej pompy. Ryzyko żadne, a nóż widelec pomoże. I o dziwo pomogło! :D Wygląda na to, że w mojej ori. pompie walnięte były tylko zawory. Oczywiście przy okazji podpięcia INPY wykasowałem co było do wykasowania. Wszystko wróciło do normy. :wink:
-
[E87] 118d - klapka wlewu paliwa
Dzięki za opisy! Gdyby jednak komuś jeszcze przyszło zmagać się z tą klapką, i nie byłoby problemem zrobić fotkę zatrzaskom, to byłbym wdzięczny. :)
-
[E87] 120d Spryskiwacz tylnej szyby
I plastikowe nadkole trzeba zdjąć. :( Nowy Ford już "odrabia zaległości". :( Popytaj mechaników. :wink:
-
Regeneracja Visco
Co było powodem, że uzupełniałeś olej?
-
Nietypowy wyciek płynu do spryskiwaczy BMW E87
Jedno zdjęcie mi się uchowało... :wink: Do przewodu wlewu wydaje się jest dostęp po zdjęciu nadkola (nie mylić z błotnikiem). Zbiornik jest z dość grubego plastiku, więc obstawiam, że sam przewód puszcza wodę (płyn).
-
Nietypowy wyciek płynu do spryskiwaczy BMW E87
Przy montażu nowego błotnika coś dłubałem śrubokrętem i mi zjechał. Przebiłem przewód wlewowy. :mad2: Wściekłem się trochę, ale cóż było robić... kropla kleju załatwiła sprawę. Nalej wody i obejrzyj auto od spodu. Jeśli tam będzie mokro, to możliwe, że po odkręcaniu osłony zlokalizujesz miejsce wycieku i jakoś zakleisz. Jeśli nie, to czeka Cię demontaż błotnika. Pod nim jest zbiornik i przewody wlewowe, pompka...
-
316i M43 1,9 Duży pobór prądu na postoju 0,29A
Widzę że dość świeży temat... :wink: Nie daje mi spokoju pewien fakt... chcę podpiąć miernik prądu pod bezpiecznik w skrzynce, ale co mi to da, skoro maska będzie otwarta i stan "uśpienia" będzie przerwany.
-
320d m47n szczęki hamulca ręcznego problem
Podepnę się pod najświeższy z założonych tematów... miałem podobny problem. W sumie do dziś to trwa. I też na noc nie zaciągam ręcznego. Trochę winię pochyły podjazd pod domem. Może to dlatego, ale jak dobrze pamiętam, kiedyś tego "zjawiska" nie było. W końcu kupiłem nowe tarcze (i szczęki), bo stare (ori) miały zoraną bieżnię w bębnie. Padło na Mintex'a, bo tani. :mrgreen: Jakież było moje zdziwienie, gdy po montażu nowego zestawu, niedomaganie nie ustąpiło...! :shock: Do tego okazało się, że jedna strona mimo regulacji, gorzej hamuje. Ciekawostką jest, że wkrótce przegląd techniczny zaliczyłem. :D Jednak któregoś słonecznego dnia postanowiłem "bliżej" przyjrzeć się tym hamulcom. Okazało się, że jak się to mówi... nie ma dymu bez ognia... Mimo, że nie raz już wymieniałem w swym życiu szczęki hamulcowe, to tym razem zgubiła mnie chyba rutyna. Jakimś cudem, górna sprężyna spadła ze szczęk. :shock: Jedna szczęka już nie nadawała się do dalszego użytku. Od razu wylądowała na śmietniku. Nie zrobiłem nawet jej fotki. :norty: Kołki ustalające ze sprężynkami niemal zmieliło. Cóż było robić, lecieć do sklepu po następny zestaw? Nie. Odszukałem stare szczęki i porównałem z nowymi. No i "przeprosiłem" ori. Okładziny były dużo grubsze! Troszkę je podrównałem papierem ściernym i założyłem.:) Tym razem już bardziej przyłożyłem się do montażu. :idea: Hamulec ręczy trzyma super! Wystarczy lekko zaciągnąć dźwignię nawet pod górkę. Teraz starałem się cofnąć regulatory tak, by koło lekko się kręciło i nic nie ocierało (szczęki o bieżnię). Przecież po kilkunastu dniach, czy kilkuset kilometrach i tak zawsze czekała mnie korekcja. Tym razem o dziwo obyło się bez poprawek. :) Ogólnie jakiś tam postęp nastąpił po moich zmaganiach. Szczęki tylko lekko "kleją" się do bębna po nocy. :wink: A "we sobotę" byłem na teście (przeglądzie). A Mintex'y sobie leżakują... :wink:
-
[SERIA 1] Hamulce - tarcze , klocki , zaciski
Chętnie bym odkupił... niestety, sprawa się komplikuje, bo na zimę mam szesnastki. :(
-
[SERIA 1] Hamulce - tarcze , klocki , zaciski
Dzięki cypisek21! :cool2: Pewnie jarzma też...
-
[SERIA 1] Hamulce - tarcze , klocki , zaciski
Krótkie pytanie... :) W mojej 120d siedzą z przodu tarcze 292x22. Czy wejdą tarcze 300x24? Pytam dla pewności, bo o ile pamiętam, coś tam luzu było między jarzmem a tarczą. Ale 8mm, to i mało i dużo. Tarcze Borg&Beck, które kupiłem we wrześniu pokrzywiły się. Wcześniejsze ATE, kupione od pana Macieja też się pokrzywiły. Teraz przymierzam się do... np. Brembo. :idea: http://www.mister-auto.ie/en/front-brake-discs/bmw-1-e81-e87-120d-163hp_v17931_g900007.html
-
[E87] Amortyzatory
Odradzam kupować takich jak ja. http://www.mister-auto.ie/en/rear-shock-absorber/sachs-310-987_g900002_a032310!987.html Teraz jak zaciągam ręczny, (a jest pochyło do przodu) to tył mi się unosi. :cry2: Przedtem tego nie było. Jazda... hm, tył skacze w porównaniu do tego co było. :cry2:
-
[E87] 120i 150KM drżenie pedału sprzęgła
Proponuję nie trzymać nogi na pedale sprzęgła w czasie jazdy. :D
-
[E87] Bezpieczniki/Wymiana
No to u mnie na pewno ich nie ma. Ale to żadna strata, bo niewielki z nich pożytek. Dzięki za fotki! :)
-
[E87] Bezpieczniki/Wymiana
Dzięki Madey1992! :) Najprawdopodobniej ktoś już "tam był" przede mną, bo wiele czasu spędziłem na analizowaniu rozmieszczeń bezpieczników i żadne szczypce w oczy mi się nie rzuciły.
-
[E87] Bezpieczniki/Wymiana
A w którym miejscu? Ostatnio wymieniałem bezpiecznik od zapalniczki. Co prawda skrzynkę mam po przeciwnej stronie niż Wy, ale bez długich szczypiec i tak się nie obeszło. :mrgreen: Przy pierwszej próbie jeden bezpiecznik mi spadł, ale łatwo go odnalazłem. Wydaje się, że spadające bezpieczniki nie mają tam gdzie zginąć. Bezpiecznik spalił mi się, bo powstało zwarcie w gniazdku. Rozleciała mi się wtyczka od ładowarki. Kawałki wpadły do środka. Teraz sprawdzam każdą wtyczkę, zanim ją wcisnę. :wink:
-
[E8x] Tunel srodkowy / Podlokietnik -zaslepka zawiasu
Dzięki! :cool2: Chyba sobie zamówię... kosztuje przysłowiowe grosze. Nawet nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak wspornik. Stary został w rozebranym samochodzie.
-
[E8x] Tunel srodkowy / Podlokietnik -zaslepka zawiasu
Czy ten wspornik, to część nr.9? https://pl.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/51_5509/0/48925/0/0/0/0/51169147055
-
[E8x] Tunel srodkowy / Podlokietnik -zaslepka zawiasu
Nie można by połączyć tych tematów? viewtopic.php?f=164&t=70812
-
Wymiana filtra powietrza - e87 120d
Juz gdzieś czytałem opinie, że obudowę łatwo odgiąć... Łatwo jest tylko trochę odchylić. Ale żeby wyjąć wkład, czy go włożyć, to nie jest łatwo. Wydaje się, że można pokrywę złamać. Też mam takie wrażenie, ale nic nie robię, bo i tak są plany by go kiedyś sprzedać. Po co topić kasę? Póki chodzi, nie grzebię. Pali w normie. A przydałoby się podjechać na hamownię, sprawdzić i wygładzić chociaż krzywą wykresu, bo jest szarpnięcie przy 2500 obr./min. :?
-
Wymiana filtra powietrza - e87 120d
Nie za bardzo kumam co Ci tam haczy... :wink: Ostatnio też miałem problem ze spasowaniem (bocznej) pokrywy filtra z obudową, bo było ciemno i nie widziałem rowka, w który trzeba wpasować pokrywę. Nawet ułamałem ten plastikowy język (niby naprowadzający). :mad2: Nie odkręcam wszystkich śrubek, by zdjąć pokrywę. Wystarczy z przodu kilka śrubek odkręcić. Pokrywa jest na tyle elastyczna, by wyjąć stary wkład i włożyć nowy.
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
Jak Ci się to spisuje?