Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 01.12.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. Musisz wyluzować te 2 rezystory, prosta robota. Wszystko ładnie pokazane w filmie: https://www.youtube.com/watch?v=3J1-fg7VMIg&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.bmwklubpolska.pl%2F Ewentualnie post kolegi madseason w temacie orzel_man'a : Pozdro madseason i orzel_man
  2. obecnie od 5 lat e61 535d wcześniej było kilka M57 z różnych generacji. auto mega fajne. ale 535 kosztuje jeszcze więcej niż standardowe M57. choćby same tarcze i zaciski i np odma. Ale autem jeździ się mega. oczywiście potwierdzam wszystko to co napisał Kolega @madseason auto wymaga nakładów. kupiłem zadbaną sztukę, od 18 lat w jednej rodzinie. Porobione już miała turba, skrzynię itd itd. w pierwszym roku żeby było "po mojemu" ok 15k PLN kolejne lata to ok 7-9 k rocznie. niestety premium takie są realia jeśli nie chcesz na częściach z goowna jeździć. utrzymanie jest bardzo drogie. ale coś za coś. samochód sam w sobie bardzo fajny. U mnie pre LCI - więc jeszcze żeliwny blok i 6hp - co osobiście uważam za plus. pozdro!
  3. Mogłeś wgrać custom roma na nowszym andku, ale raczej jesteśmy już na to za starzy i mamy kasę na nowy sprzęt, a w młodości trzeba było kombinować na budżecie. 🙃
  4. Niestety w nowej 1 (F70) nie ma gniazda zasilania w bagażniku. Dziadowskie oszczędności BMW skazują użytkowników na rękodzieło i druciarstwo. W G26 dostałem gniazdo w „gratisie” bo zamówiłem fabryczny hak. W jedynce też zamówiłem hak ale gniazdka już nie dają. W F70 w odróżnieniu od F40 nie ma skrzynki bezpieczników w tylnej części pojazdu (za tapicerką bagażnika). Obie skrzynki (rozdzielacze prądu) znajdują się z przodu, po lewej przy stopie kierowcy tuż nad dźwignią maski, a druga – po prawej za schowkiem pasażera. Rozpiska bezpieczników w obu skrzynkach – załączony plik png, niestety nie daje się dodać lepszego typu pdf. Bezpiecznik od gniazda w panelu w kabinie znajduje się w prawej skrzynce (zaznaczony na zdjęciu, w lewej skrzynce jest puste miejsce (o identycznych parametrach jak to w prawej tj. terminal 30). Ja zdecydowałem się wykorzystać właśnie to miejsce bo gniazdo umieściłem po lewej stronie bagażnika, tuż na pokrywą zestawu do naprawy kół, aby mieć do gniazda łatwy dostęp. Aby móc skorzystać z miejsca na bezpiecznik aby wyglądało jak z fabryki trzeba użyć pinu (terminala) jak na zdjęciu (ale wówczas trzeba się dostać do wnętrza skrzynki). Jak ktoś skorzysta z miejsca w którym jest bezpiecznik, albo nie chce rozbierać skrzynki może skorzystać z bypassu ATC (zdjęcie) I to już wszystko, przeciągnięcie kabla, podpięcie masy, zrobienie otworu na gniazdo i koniec. Dorzucam zdjęcia czystej skrzynki bezpieczników.
  5. To fakt, że mało warsztatów potrafi dobrze ustawić geometrię w BMW, zwłaszcza z tylną osią skrętną. Mało kto dba o wszystkie punkty procedury. Ja robiłem w ASO. Kilka lat temu koszt koło 1000zł, ale żadnych problemów.
  6. Bo właśnie współgra od A11. Jest gdzies ta informacja, nie wiem czy nie w instrukcji.
  7. A może takie rozwiązanie.
  8. Ostatnio z racji zbliżających się 300tysi zacząłem coraz głośniej myśleć o niesławnym czujniku ciśnienia/temperatury paliwa po niskiej stronie. Od razu skreśliłem wymianę całego przewodu i zastanawiałem się... Nadal nie występuje nowy numer części czyli nic nie poprawili a co jakiś czas słyszy się o ofiarach awarii... (https://www.realoem.com/bmw/pl/part?id=8J11-EUR-08-2018-F31N-BMW-320dX&mg=13&sg=15&diagId=13_1583&q=13538514092) Więc do celu - czy skoro wiązka jest tak szczelna, że potrafi dotrzeć do ECU, który jest wyżej niż czujnik to może warto tą wiązkę "rozszczelnić". Po częściach jakoś nie mogłem zlokalizować wtyczki a szukanie losowych produktów na tme.eu albo rs-online doprowadza mnie do szewskiej pasji więc zmieniłem front... I tak właśnie na znanym portalu z częściami oryginalnymi do samochodów chińskich znalazłem oto takie coś: - złącze męskie i żeńskie - https://pl.aliexpress.com/item/4000272998277.html Do tego - Przewód - https://www.lapp.com/pl/pl/PLN/oelflex-heat-180-sif/p/0048104 - tego akurat nie kupowałem bo miałem - taśma parciana tesa - u nas nazywamy to "system volvo" czyli jak nie chesz dawać peszla to taśma na "odpier..." 🙂 Wiadomo, trzeba to czymś zarobić... ale tego nie liczę bo nie muszę. Mnie cała akcja kosztowała 26,11 PLN. Ale idźmy dalej... Adapter leżał i czekał aż znalazłem przez przypadek to : Więc skoro "ONI" wiedzą i mają NAS w dupie ... nie dało mi spokoju... Pora zakładać. No i Panowie i Panie... okazało się, że g*wno wybiło i pacjent zaczął się pocić... Zagrałem dzisiaj w eurojackpot'a skoro takie szczęście mnie trafiło. Przestrzegam... sprawdzajcie swoje czujniki 🙂 mój to prod. 08.2018 więc blisko końcówki.. co dopiero te starsze ? Pozostało pozazdrościć istotom, które na tym świecie żyją sobie bezstresowo! 😄
  9. Panowie tak odradzają, żeby więcej sztuk M57 zostało dla nich 😉
  10. 1 punkt
    Mały update. Fotele poszły do malowania. Jest okazja wyczyścić resztę ☺️
  11. Aux jest ciche bo BMW celowo wlutowało 2 rezystory (jeden dla głośności, a drugi dla basu) na płytkę aux'a aby obniżyć poziom głośności i basu. Jest to zabieg podyktowany niby zabezpieczeniem przed nadmierną głośnością, aby chronić głośniki. Jednak efekt jest odwrotny, bo skoro aux gra cicho to się daje głośność na "full" aby było coś słychać i padają wzmacniacze. Forumowicz orzel_man ma temat gdzie padł mu prawy kanał. Prosta modyfikacja wylutowania tych dwóch rezystorów z płytki aux"a, sprawia że aux gra dobrze jak cd (oczywiście pod warunkiem że mamy dobrą jakość tego co odtwarzamy). Mogę podesłać link do filmiku na yt, z całym procesem.
  12. Witam. Jestem świeżym posiadaczem bmw g31 z silnikiem b47. Niestety po kilku dniach na dzień dobry przywitał mnie komunikat: Awaria systemu adblue. Ustal termin wizyty w Twoim serwisie. Wczoraj udało mi się odczytać ISTĄ błędy: 8052B7 8052DF. Niby pisze coś o wycieku z układu i braku ciśnienia w układzie Adblue. Nie wiem czy to ma znaczenie ale dodatkowo wyskoczył mi błąd o słabym akumulatorze: poziom naładowania baterii spadł poniżej górnego limitu początkowego. Może ktoś miał coś podobnego?
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.