Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam 520D z 2001 roku i mam problem z wyborem oleju, lecz najpierw trochę historii:

Przed ostatnią wymianą oleju jeździłem na Castrol Edge 0w30 w specyfikacji LL-01 i było bosko.

Wymieniłem olej z filtrami na ten sam Castrol Edge 0w30, lecz w specyfikacji LL-04, bo LL-01 już nie ma w sprzedaży. Efekt tej wymiany jest taki, że uszczelka pokrywy zaworów się spociła i została wymieniona oraz przy około 3000obr/min popychacze zaworów dają o sobie znać, więc decyzja zapadła, żeby zalać gęstszy olej i teraz pytanie jaki - 5w30 czy 5w40?

Oczywiście pytanie kieruje do osób, które poruszają się na Castrolu, bo Motul, Shell czy inna marka nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak poczytasz co oznaczają te literki i cyferki np.:0W30, to dojdziesz do wniosku, że idealnym olejem do normalnej jazdy i do naszych warunków klimatycznych jest 5W40. No a castrolem, to możesz jedynie łańcuch w rowerze nasmarować. Kup Moluta, kosztuje podobnie, a jednak to już olej z wyższej półki.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To chyba jakaś ściema, toż oryginalny olej BMW, to właśnie CASTROL.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zalewam castrola edge 5w30 i złego słowa nie powiem.

Zero osadów i nigdy nie słyszałem żadnych dziwnych dźwięków.

 

Zmieniam co jakieś 12000 bez stosowania płukanek.

 

Nie ubywa mi go.

Rozruch łatwy i cichy,

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W E39 przez 5 lat lałem castrola edge 0W40.Silnik lekko się pocił ale nie było potrzeby dolewania,nie robiłem płukanek.Może nawet wstyd mi się przyznać,przez ten czas nie wymieniłem odmy a zrobiłem trochę ponad 70 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich serdecznie i prosze o wyrozumialosc bo nie mam Polskiej klawiatury i pewnie ort. nie bedzie za ladna, ale przejde do tematu o Olejach ,3 dni temu kupilem moja e39 520i z 97r. wg. licznika ma 186 tys i 3 wlascicieli w ksiazce serwisowej widnieje ostatni wpis przegladu z przebiegiem 174tys robionym w serwisie BMW i tu mam pytanie bo nie jestem do konca pewny czy przebieg jest wlasciwy i przy ostatnim przegladzie jest wlany olej 5W30 , czy ten olej jest wlasciwy czy lepiej zalac go dobrym 10W40.

Tydzien temu jeszcze mialem A6C5 2.4 i zalewalem go wlasnie olejem 10W40 przy czym coraz wiecej musialem go dolewac mimo nie wielkich przebiegow a boje sie ze jesli ten stan licznika w mojej Beti jest faktyczny to nie chcial bym go jakos zajechac wiec prosze o porade w tej kwesti.

Pozdrawiam wszystkich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie, czy przebieg auta jest prawdziwy musisz sam znaleźć odpowiedź, ale sądzę, że rocznik 1997 z takim przebiegiem to raczej unikat :)

Jeśli kupiłeś ją za ok. 10k, w dodatku od handlarza i masz wytarte fotele oraz nieco przytartą kierownicę to bądź pewien, że to 186 tyś. ale x2 :)

Jakość materiałów we wnętrzu jest bardzo wysoka i u mnie przy 300 tyś. kierownica fabryczna M jest tylko lekko wytarta (praktycznie niezauważalnie), a welury bez przetarć.

Jeśli chodzi o olej to zalecany jest pełen syntetyk (najlepiej chyba 5W40), a 10W40 to pół-syntetyk więc odradziłbym.

Bierze olej?

Z tych dwóch to zdecydowanie 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos co do wnetrza poza siedzeniem kierowcy ktory nie jest najgorszy a widzialem juz kilka takich foteli to ten jest ok :) pozostale sprawy wygladaja na uzywane ale nie zajechane na amen a czy bierze olej ? zobacze wieczorem jak go kupilem to jest 3 dni temu bylo na bagnecie troche wiecej jak min a cena smieszna 950 euroz tym ze gosc od razu powiedzial ze mial robiona maske zreszta widac ze sam to ktos robil bo nie rowno jest.

A co bylo robione wiec na pewno nie poszedl strzal na silnik i chlodnice jedyne co widac i nie zrobione jest to doslownie rog przedniego nadkola nad kierunkowskazem i na laczeniu lewej nerki z maska jakies 5 cm wiec nie musialo to byc az takie wielkie pukniecie, xenony sa te same nie zmieniane i w takim samym stopniu przymiatowiale lekko.

To co mnie zaczelo draznic to zmieniarka w bagazniku oryginalna nie chce franca mi wysonac szufladki z cd no i radio DSP z kaseciakiem nie odczytuje CD pisze ze tape error gdzie kolwiek bym nie naciska i nie szukal no nie ma sily by ja wysonela.

co to wnetrza to kanapa tylna i fotel obok kierowcy sa w bdb stanie.

Dzis wymienilem tarcze i klocki jakies angielskie zaplacilem 100euro za wszystko i narazie spisuja sie super.

A tak na marginesie czy ktos ma dostepna po polsku instrukcje obslugi telefonu oryginalnego z BMW bo brakuje mi do kompletu po Rusku czytac nie mam zamiaru heheheheh postaram sie po niedzieli wpakowac jakies foty :)

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cosmo-pl wlasnie bylem w serwisie bmw robili test wszystkich kluczy i po przegladach wg ksiazki tez sprawdzali przebieg jest oryginalny jedyne co musialem zrobic to wczoraj wymienialem te dwa plastikowe regulatory w prawym reflektorze a co do brania oleju narazie jest ok kiedy kupilem go mial ronwne min oleju wiec dolalem 0,5 l i zrpnilem 600 km sprawdzilem i jest tak jak dolalem.

Jedyne co mnie wpienia to 2 sprawy:

 

naglosnienie niby jest ok bo ma radio profesional z rozbudowanym kompem ale bez DSP :(

oraz nie dzialajaca zmieniarka w bagazniku tez oryginalna, wziolem ja przeczyscilem przedmuchalem i dalej nic, pisze mi tylko ze sprawdza CD ale nie potrafi ich odczytac juz nie mam sil.

Mam nadzieje ze bedzie z bryczka ok, serwis powiedzial mi ze mialem fuksa z tym autem przy tej cenie musze jedynie xenony na serwisie ustawic bo podobno stacja przegladu tego nie robi :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, chcę się Was poradzić jaki mam zakupić olej do auta, którego jestem posiadaczem półtorej miesiąca. Mowa o e46 330cd, aktualny przebieg 209tys, poprzednia wymiana oleju była przy 194tys. Autko na ten moment lata na oleju mobil super 2000 10w40 semi-synthetic. Z tego co zauważyłem przez 2tys km zniknęło na bagnecie około 0,5cm oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Panowie, chcę się Was poradzić jaki mam zakupić olej

 

 

Najlepszy na jaki Cię stać

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Panowie, chcę się Was poradzić jaki mam zakupić olej do auta, którego jestem posiadaczem półtorej miesiąca.

z tego co mi wiadomo to od półtora jak już :norty:

a co do oleju to fabryka zaleca 5W-30 A3/B4.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
to każdy olej będzie dobry. Przede wszystkim sobie dolej i sprawdź ile bierze.

 

cosmos olej sie dobiera do przebiegu i stanu silnika a nie do wartosci auta :)

sprawdzanie "ile bierze" tez sie dopiero robi po wymianie oleju a nie po dolewkach..

jednego oleju moze "brac" 500ml a drugiego 100ml a trzeciego wcale.

jesli autka sa wyjezdzone to sie zalewa oleje typu "max life" czy peak life" z klasa lepkosci odpowiednia do miejsca zamieszkania.

inne temperatury sa w zielonej gorze a zupelnie inne w suwalkach wiec ...

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Lałem wcześniej wspomnianego Valvoline i powiem tak wg.mnie olej jak każdy inny,żadnych fajerwerków nie masz co Się spodziewać - kupuj,lej i śmigaj
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.