Skocz do zawartości

E39 jakie polecacie wycieraczki


djdolar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Także niestety ale nie polecam GOODRAIN, będę je reklamował.

Skłaniam się jeszcze do tych BOSCH płaskich, widzę je już od jakiegoś czasu na allegro, może będą lepsze od zwykłych.

 

Podaj linka do bosha, bo coś znaleźć nie mogę, a goodrainy u mnie wygladają dokładnie tak samo, placek na środku był. Trochę je powyginałem i jest ok, ale zaczęły strasznie skrzypieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z wycieraczkami jest ogólnie kłopot.

Ostatnio nie mogę kupić nic co by posłużyło. Bosch...szkoda słów.

Skoro markowe są jakie są to zacząłem eksperymentować. Kupiłem w markecie takie Polskie

DSC_0951.jpg

Wyleciały po pierwszym deszczu, nie zbierały NIC a ich praca była jakby lód skrobały.

Nie mam na razie pomysłu.

PS. kiedyś pod marketami widziałem gości co zasuwali z wózeczkami pełnych wycieraczek, póki co ich nie mogę spotkać.Jak spotkam to wezmę od nich i zobaczę co są warte bo tak zachwalali.Na jesienne deszcze przydały by się takie które zapewnią widoczność.

Póki co stare 2 letnie są lepsze od kupowanych nowych.

 

PS.Ktoś wspominał o zaadoptowaniu ramion z mocowaniem pod standardowe uchwyty. Ja mam pod uniwersalne i też jest to samo co w E39 tyle, że moje są tańsze.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja sobie chyba sprawię 2 zestaw ramion do e39 i pobawię się w przespawanie mocowań, może uda się ogarnąć przed zimą.

Nie widzę innej opcji - ew na szybko patent ze śrubką, ale to gryzie w oczy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u mnie jak skończyły się goodrainy, zaczęła skakać po szybie wycieraczka kierowcy to wsadziłem na szybko śrubę i wycieraczkę zwykłą najtańszą z tesco czy innego kerfura. Po tygodniu jazdy w deszczu okazało się że mam rysę na szybie jak gwoździem odrysowaną :evil: myślałem że się wściekne, na szczęście rysa jest na dolnej części i nie przeszkadza w jeździe :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem uniwersalne pióro Motgum i przełożyłem gumkę z tymi dwoma usztywniajacymi drucikami. Teraz mogę wymienić same gumki za kilka złotych tyle, że ze 2 lata śmigam i dają radę. Ostatnio mi piszczały ale jest na to sposób. Płyn do szyb na mikrofibrę i czyścisz aż gumka przestanie brudzić szmatkę. Piszczenie zniknęło i pewnie całą zimę jeszcze spokojnie polatam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Także niestety ale nie polecam GOODRAIN, będę je reklamował.

Skłaniam się jeszcze do tych BOSCH płaskich, widzę je już od jakiegoś czasu na allegro, może będą lepsze od zwykłych.

 

Podaj linka do bosha, bo coś znaleźć nie mogę, a goodrainy u mnie wygladają dokładnie tak samo, placek na środku był. Trochę je powyginałem i jest ok, ale zaczęły strasznie skrzypieć.

 

Proszę cie bardzo, trochę po czasie, ale jest:

http://allegro.pl/bmw-5-e39-wycieraczki-plaskie-bosch-aerotwin-pioro-i4789899480.html

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

Ja tez sie przejechałem na boshu

 

Teraz mam valeo silencium. Bardzo dobrze dają radę.

I co najwaZniejjsze można do nich same gumki dokupić ori za jakieś 30 zł

Do bosha nie dało rady,

Jakiś inny jest ten kanał prowadzący w gumce.

Narazie polecam

Zobaczymy jak po zimie.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że najlepszym wyjściem jest doszlifowanie ładnie śruby tak by łeb się ładnie jakoś zlewał, dopasowanie długości idealnie pod szerokość ramienia i skręcenie tego.

Jak miałem inne auto kupowałem wycieraczki alca i raz do roku sobie po zimie wymieniałem chociaż nie było potrzeby. 8zł sztuka to grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory uzywazlem tylko oryginalow. Tydzien temu po raz pierwszy zaryzykowalem i zalozylem boscha. Poki co jest OK i zbieraja bardzo ladnie choc wydaje mi sie ze sa ciutke glosniejsze. Zobaczymy jak sie bede zachowywac po kilku miesiacach.
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanie czy do e39 można zamontować wycieraczki bezprzegubowe ? Ogólnie katalogowo takich wycieraczek do e39 nie ma ale znalazłem coś takiego na alledrogo i zastanawiam się jak to jest ??

 

Link do aukcji :

http://allegro.pl/bosch-wycieraczki-twin-bmw-5-e39-650-550-wroclaw-i4918849481.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to interesuje, bo na innym forum koleżka pisał że skoro są dedykowane do E39 to przypasuje, tylko w jaki sposób :?: Przecież sposób montażu pióra jest nieco inny w szkieletowych
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy do e39 można zamontować wycieraczki bezprzegubowe ? Ogólnie katalogowo takich wycieraczek do e39 nie ma ale znalazłem coś takiego na alledrogo i zastanawiam się jak to jest ??

 

Link do aukcji :

http://allegro.pl/bosch-wycieraczki-twin-bmw-5-e39-650-550-wroclaw-i4918849481.html

 

To są "zwykłe" wycieraczki, a nie bezprzegubowe.

Zdjęcie jest poglądowe.

Wpiszcie w googlach bosch 3397001539 i będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia to sciema.

Widziałeś kiedyś zakrzywione ramiona w e39 ? bo ja nie.

Na jednym ze zdjęć jest foto mocowania tych wycieraczek, niczym nie odbiegające od good rain.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam inne ogłoszenie i w sumie firma typu krzak ale zdjęcia pokazują jak wygląda sprawa zakładania tych wycieraczek.

http://allegro.pl/wycieraczki-plaskie-aero-bmw-seria-5-e39-i4926955105.html

 

Wygląda na to że robią w bambuko klienta i tyle,tam na pudełku od wycieraczek widać nawet że jedna jest szkieletowa a druga już płaska. Chyba że ja źle widzę :norty:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.