Skocz do zawartości

[E60] Jak Skasowac Przekroczony Termin Obsługi


e60530i

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

mi dla odmiany w E61 po wejściu do tego menu i trzymaniu przycisku pokazuje się jedynie napis 'OK'.

Nie ma możliwości skasowania inspekcji. Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

pozdrawiam

Mam ten sam problem , wie ktoś jak się z tym uporać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam e60 520d z 2007 po lifcie, problem w tym że nie mam kasowania mikrofiltra i świec :shock: czy to możliwe, czy coś źle robię, skasowałem sobie olej ale świec i mikrofiltra nie ma :shock: :?:

 

Mam pytanie. Co to za kasowanie siec? Nic podbnego mis ie nie wyswietla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytałem ,ze wystarczy na chwile odpiac czujnik od klocków hamulcowych,podpiac spowrotem i przeprowadzic reset i powinno byc ok tak jak po normalnej wymianie klocków.sam tak nie robilem bo nie musialem-czytaj nie mialem problemów z resetem po wymianie klocków lub przypadkowym resecie.a jesli nawet potrzebny nowy czujnik to koszt niewielki 30pln około. :D
icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Możecie sprawdzić w menu ukrytym w 20 pozycji - (regulacji zużycia paliwa podawanego przez komputer) jakie macie fabrycznie ustawioną wartość ? wydaje mi się że powinno być -1000 ale nie jestem pewien .Prawdopodobnie przy resecie komputera rozjechało mi się to , a nie sprawdzałem nigdy wcześniej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Panowie u mnie z początku nie dało (niby) rady, ponieważ po dłuższym duszeniu przycisku reset wyskakiwał znów wykrzyknik i nic. Okazało się, że w idrive, w zakładce z serwisami została aktywowana opcja do zmiany daty inspekcji właśnie z poziomu idrive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Przeczytałem chyba wszystkie posty na tym i innych forach związane z tematem kasowania inspekcji ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, który polega na braku możliwości skasowania inspekcji w moim e60 z 2004r. Nie mogę jej skasować inpą w disie nie mam opcji kasowania a przy pomocy kombinacji z przyciskiem od przebiegu dziennego nie wchodzi mi do servisu. Wszystko robię zgodnie z instrukcją ale brak rezultatu. Wiem że inni już mieli taki problem ale nikt nie napisał czy udało się to jakoś skasować. Jest na to jakiś sposób bo już mi ręce opadają walczę z tymi inspekcjami już dwa tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ikonka auta z paragrafem kasowana jest przez i-drive - to data przeglądu rejestracyjnego którą ustawia użytkownik. Podejrzewam, iż jest to w instrukcji ale kto tam zagląda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Może to komus pomoże.

Oczywiście wynieniłem klocki bez zmiany czujnika :mad2: - Nie widziałem że to mus.

jak skończył się przebieg w iDrive skasowałem go, nadal bez wymiany klocków no i zaczeło się -15 000

Kupiłem czujnik zamontowałem. tył skasowany bez problemu a z przodu nic nie działa.

kasowanie licznkiem, otwarte/zamkniete drzwi. zapalona lampka, zgaszona, jezdzilem, hamowalem bez efektu. w akcie desperacji chciałem już zacząć tańczyć wokół auta.

 

Ale skoro wszystko jest to ok to chyba trzeba reklamować czujnik. Problemem okazał się pin który wygiął się podczas montażu wtyczki. zeby było ciekawiej w drugiej czesci zrobił dziure ;)

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6bb16e974897.jpg

 

Mam nadzieję że to komuś pomoże. niby błacha sprawa ale potrafi wkurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam dokładnie taki problem jak crossc.

 

Minał mi serwis olejowy o 280km i za cholere nie mogę wejść w żaden sposób w menu serwisowe. Inpa też nie skasowała tego shitu. Wcześniej bez problemu wchodziłem w to menu bo kasowałem tylne klocki po wymianie czujnika, a teraz nie ma szans, żaden sposób nie działa... Wie ktoś jak to ugryźć? Czy tylko serwis został?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Nie mogę coś wykasować ,ikonka auta z paragrafem,a druga to chyba przegląd filtra dpf,obie mają daty nie przebieg,co dusze guzik do kasowania licznika dziennego i wejdę już w te ikonki od serwisu i znajdę tą ikonę to przytrzymuję guzik,ale mnie wywala z tego menu serwisowego?jak w idrive zmienić to zmieniam datę co miedzy zegarami się wyświetla cofnę o rok to nie ma komunikatu ,czy chodzi wam o jeszcze inną datę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mogę coś wykasować ,ikonka auta z paragrafem,a druga to chyba przegląd filtra dpf,obie mają daty nie przebieg,co dusze guzik do kasowania licznika dziennego i wejdę już w te ikonki od serwisu i znajdę tą ikonę to przytrzymuję guzik,ale mnie wywala z tego menu serwisowego?jak w idrive zmienić to zmieniam datę co miedzy zegarami się wyświetla cofnę o rok to nie ma komunikatu ,czy chodzi wam o jeszcze inną datę ?

 

Prawdopodobnie musisz zmienić datę przeglądu z pozycji I-drive, tak jak na filmie poniżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie jak tam wejdę w idrive w serwis to tam nic nie ma,tylko ze mam nie sprawny S.O.S.nie mam taki że np. piszę klocki Ok na zielono jak na filmiku?

 

Najlepiej nagraj i wrzuć filmik jak to wygląda bo tak to nie wiadomo jak Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Masz wgrane polskie manu i przez to system świruje i dlatego nie widać u Ciebie menu serwisowego a tylko tam datę można zmienić, musisz podjechać do jakiegoś zakładu który zajmuje się PL menu żeby poprawili oprogramowanie.

 

Ps. Ewentualnie możesz spróbować zmienić tą datę za pomocą jakiegoś interfejsu diagnostycznego lub aplikacji na telefon "carly for BMW" ale jest troche droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.