Skocz do zawartości

BMW E60 2003r 2.2 M54 problem z grzaniem foteli oraz z PDC !


Razlov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio kupiłem  BMW e60 z silnikiem m54b22, jednak okazało się, że auto ma problem z PDC oraz z podgrzewaniem siedzeń. PDC wywala błąd 9E3B. Wiąże się to zapewne z modułem, który jest w kole, czyściłem już styki nic to nie dało, więc obstawiam, że moduł do wymiany. Dodam, że w INPIE czasy czujników wynoszą 0, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Kolejnym Problemem jest podgrzewanie siedzeń, był upalny dzień i w ciągu dnia na czarnej skórze trudno było powiedzieć, czy podgrzewanie działa, czy nie, jednak w chłodniejsze dni zauważyłem, iż grzanie wcale nie działa zarówno ani pasażera jak i kierowcy, w Inpie błędów brak, a na konsoli przycisków wszystkie diody się świecą. Ma ktoś pomysł co może być nie tak? Nie mogłem nic w tym rodzaju znaleźć na forum, więc proszę o poradę. Spróbować czyścić styki w fotelach? Czy preparat do czyszczenia styków z Moje Auto da radę ? Czy do odpięcia foteli trzeba odłączać akusa ? W aso w niemczech w 2005r moduł PDC był wymieniany, tak samo ok 3k km od wyjechania z fabryki naprawiane było coś z grzaniem foteli, według historii z kluczyka. Czy auto może mieć jakąś wadę fabryczną albo coś w tym stylu? Jest to jeden z pierwszych modeli e60, które zjechało z lini produkcyjnej w czerwcu 03r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i przypomniało mi się, że jak potrzymam auto na zapłonie pokazuje informację battery charge low, ale mimo tego auto po kilku dniach stania ładnie pali, raczej trzyma napięcie itd. Bezpieczniki PDC i Grzania foteli też wymienione, styki również przeczyszczone i nic. Jest także błąd poduszek, 93FC

Edytowane przez Razlov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zakoduj moduły foteli i szm, sprawdź czy grzanie jest na liście FA.J

ak diody nie zaczynają migać to komputer nie wykrył błędu.

 

Co do PDC, masz opis błędu?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.