Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdzilem dwa dni temu trase 840 km Augustow-Gdynia-Augustów.Droga bardzo kreta (przez ponad pol drogi) i pare remontow.Predkosc ok.100 -110km/h.Spalanie mile mnie zaskoczylo bo w zimie zazwyczaj pali troche wiecej a tu srednia wyszla 7.87 l./100km.

W miescie pali mi w tej chwili 14-15 na 100. W lato 11.5-12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

525d automat 10L-11L/100km

tylko miasto techniką zawsze pierwszy ze skrzyżowania i nikt mnie nie wyprzedzi

Do pracy 7km,do domu 7km,po żonę do pracy 9km,do domu 9km,szwędanie się po mieście 30km-40km.

Tak co dziennie.W miesiącu 2kkm

 

UWAGA !!!

 

Ile spali w takich warunkach 540iA ???

Zmieszcze się w 20L ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zadowolony ze spalania mojego autka poniewaz pali tyle ile bym chcial tj do 120 km 7,5 l nie przekracza a w miescie nie przekracza 10 litrow wiec hura i jade tyle ze ma malo kucykow bo tylko 118PS no trzeba sie cieszyc tym co sie ma ale przyjdzie czas na zmiany :D :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mimo wszystko dosyc sporo Ci łyka.. ja w swoim 323 2,5l akurat w temacie spalanie jestem dosyc na bierząco i w takiej jezdzie podobnej do twojej (duzo miasta ale i trasa) przy wlaczonym ogrzewaniu itp srednio wychodzi w granicach 11-12,5/ jazda normalna/ po samym miescie w korkach napewno więcej, natomiast na trasie spokojnie 7-8litrów , natomiast najnizszy wynik w jezdzie mieszanej jaki osiagnalem / ale jazda bardzo lajtowa/ to 10,8l pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zadowolony ze spalania mojego autka poniewaz pali tyle ile bym chcial tj do 120 km 7,5 l nie przekracza a w miescie nie przekracza 10 litrow wiec hura i jade tyle ze ma malo kucykow bo tylko 118PS no trzeba sie cieszyc tym co sie ma ale przyjdzie czas na zmiany :D :dance:

 

te 10l to w jakiej miejskiej? spokojnie, dynamicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem juz w tym temacie, ale jako ciekawostkę mogę podać, że ostatno przez blokujące się klocki (bezpośrednią przyczyną były blokujące się tłoczki w zaciskach) auto spalało średnio 2 litry więcej na 100 km niż zazwyczaj. Sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Becia 318is na LPG sekwencja oczywiście spala średnio: trasa-8,5 , miasto-10,5, czasami do pół litra więcej a lekkiej nogi nie mam. I co najciekawsze czy jeżdże bardzo delikatnie czy cisne to dużych różnic w spalaniu nie ma, i to narazie jest zima.Ciekawe co będzie latem jak wrzuce kapcie 225/50/16.
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie średnie wychodzi 9,5 literka Pb98. tankuję 98 na neste bo cena taka jak za 95 na innych stacjach. Odcinki raczej krótkie po 40 km z czego 20% po mieście.

 

wracając z Niemiec wyszło 8 -8,5 - długa trasa.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mi srednio pali w miescie 7-9

na trasie 7-8

dzisiaj wracalem z niemiec i spalila mi 6 litrow! jechalem srednio 100-110

zobaczymy jak to bedzie na letnich 225/50/16 ;))))

 

 

 

 

 

===================================

moj wehikul ;)

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=76718

http://80.190.202.79/pic/f/frontpol/hpim7641a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bunia pali w cyklu mieszanym około 6litrów , jeżeli jeżdze tylko po mieście to około 7-8 litrów zależy od stylu jazdy.
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34 520i M20B20 trasa około 12l miasto 15l oczywiście LPG

E36 325TD trasa 6l miasto około 8l diesla.

Tyle wychodzi mi przy spokojnej prawej nodze :8) A jeżeli chodzi o możliwości to kiedyś wyszło mi 30l/100km LPG przy ostrej jeździe. Diesla wole nie przyciskać za ostro. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.