Skocz do zawartości

Stosujecie dodatki do diesla np. MIXOL


arturb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słyszałem ze paliwo w Polsce jest bardzo suche. Niemcy problemu nie mają i nie potrzeba stosować różnego rodzaju dodatków. Jeździłem Vectrą w dieslu i koledzy z forum lali ok.100ml mixolu na bak paliwa.

Stosujecie dodatki do diesla np. MIXOL do swojego 320dvs330d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.100ml mixolu na bak paliwa.

Stosujecie dodatki do diesla np. MIXOL do swojego 320dvs330d?

też sie nie raz z tym spotkałem, nawet jeden mechanik mi powiedział zeby lac własie 100ml mixolu na bak paliwa. ale ja jakos mam strach przed zalaniem tego do baku....

nie wiem sam...rózne sa zdania na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słyszałem ze paliwo w Polsce jest bardzo suche. Niemcy problemu nie mają i nie potrzeba stosować różnego rodzaju dodatków. Jeździłem Vectrą w dieslu i koledzy z forum lali ok.100ml mixolu na bak paliwa.

Stosujecie dodatki do diesla np. MIXOL do swojego 320dvs330d?

 

 

Hmmm - jesli mogę się wtrącić - to powiedz mi w jakim celu lali tam ten MIXOL???

Z tego co wiem to jest to olej smarujący dla silników dwusuwowych, które nie posiadają układu smarowania a zatem muszą być smarowane środkiem rozpuszczonym w paliwie.

Tu natomiast jest układ smarowania - więc po cóż lać tam MIXOL??

Co on miałby tam smarować???

 

Nie boisz się zapchania wtryskiwaczy???

 

Pzdr,

 

 

P.S. Chyba nie chcesz lać tam opału :nienie: :nienie: :nienie: pomieszanego z mixolem - bo własnie niby w tym celu się go tam wlewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie krąży taka opinia , ze ON w Polsce jest o wiele "suchszy" mixol ma niby lepiej smarować pompę i wtryskiwacze :|

ale ja sie boję zalac mixol do baku...

zdania są podzielone, więc lepiej sugerowac sie producentem.

BMW nie poleca stosowania dodatków do paliwa :nienie:

temat jest ciekawy...ale za duze ryzyko zeby testowac to na swoim sprzecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. na forum a4 i innych TDI wiele osób mówi że leje mixol do paliwa. Zgadzam się z majkeld69 - czytałem na ten temat. Ale nie wiem jak reaguja silniki BMW.

 

I tu muszę zacząć polemikę z kolegą osd. Sam do tej pory tankuję tylko na Statoil paliwo bezsiarkowe z dodatkami uszlachetniającymi. Podobnie jest w przypadku V-power, Ultimate, Lotos Dynamic czy Verva.

Krążą również opinie na temat tych lepszych paliw. Podobno ciągłe stosowanie np. paliw bezsiarkowych też nie jest zbyt korzystne. Dlatego ostanio zalałem sobie zwykłe z LOTOS'a - tyle że z nówki stacji (podobno lepiej jest lać na stacjach nowych bo mają nowe, nieskorodowane zbiorniki albo na stacjach z bardzo dużą rotacją paliwa).

 

Niemcy nie mają problemu bo ich paliwa na stacjach są wysokiej jakości i nie muszą sie martwić o uszkodzenia pomp wtryskowych, a u nas wiadomo jak jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej tankowac np. V power diesel albo inne dobrej jakosci paliwa niz lac olej od dwusuwa. Wedlug mnie to juz kombinowanie z pzesada.

 

dlatego własnie leje BP diesel Ultimate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. na forum a4 i innych TDI wiele osób mówi że leje mixol do paliwa. Zgadzam się z majkeld69 - czytałem na ten temat. Ale nie wiem jak reaguja silniki BMW.

 

I tu muszę zacząć polemikę z kolegą osd. Sam do tej pory tankuję tylko na Statoil paliwo bezsiarkowe z dodatkami uszlachetniającymi. Podobnie jest w przypadku V-power, Ultimate, Lotos Dynamic czy Verva.

Krążą również opinie na temat tych lepszych paliw. Podobno ciągłe stosowanie np. paliw bezsiarkowych też nie jest zbyt korzystne. Dlatego ostanio zalałem sobie zwykłe z LOTOS'a - tyle że z nówki stacji (podobno lepiej jest lać na stacjach nowych bo mają nowe, nieskorodowane zbiorniki albo na stacjach z bardzo dużą rotacją paliwa).

 

Niemcy nie mają problemu bo ich paliwa na stacjach są wysokiej jakości i nie muszą sie martwić o uszkodzenia pomp wtryskowych, a u nas wiadomo jak jest.....

 

 

Mysle ze jak lejesz tego lepszego diesla to powinno byc OK.

 

Z moich spostrzezen z niemiec widzialem ze na ich ON auto praktycznie wogle nie kopci wiec domyslam sie ze ich zwykle ON to cos jak u nas vpower albo ultimate, zreszta nie musze dodawac ze z Pb jest podobnie tyle ze u nas nawet 98 z orelna nie dorownuje dowolnej 95 niemieckiej...

 

Nie zapominajmy ze paliwo ktore wydziela z siebie wiecej sadzy przy spalaniu chyba tez nie wplywa zbyt dobrze na auta ktore maja zawor EGR, wkoncu to bedzie sie w dolocie osiadac tez.

 

 

Kto co leje sprawa indywidualna, ale ja dalej zostaje przy swoim ze lepiej za bardzo nie eksperymentowac tylko zalac dobre paliwko :)

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego ale miałem taki zbieg okoliczności że po zalanie jakiegoś uzdatniacza do diesla (najdroższy z orlenu) po kilku dniach poszedł mi filtr odmy i auto bardzo kopciło

czy to moze mieć związek?

zresztą i tak juz tego nie wleje więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździłem Renówką w klekocie i zawsze lałem uszlachetniacz ale nie mixol tylko olej do smarowania skrzyni w crossach, dużo żadszy i silnik pracował ciszej i miałem wrażenie że lepjej reagował na pedał gazu - przejechałem na tym uszlachetniaczu 68t km i żadnych błędów silnika.

Do Bmki też będe lał tą kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nalezy lac paliwo tylko w renomowanychstacjach i nie bedzie problemu i nie ma znaczenia czy to bedzie w polsce czy w niemczech.Wystarczy ze zatankuje ktos w starych DDR-ach na wiosce diesla i moze miec taki sam problem jak gdzies z podmiejskiej starej tankschteli w polsce

http://images33.fotosik.pl/325/e13c7b5552233246m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo i ja miałem ogara i mixol był użyciu :) a tak poważnie to Liqui molly robi środek do CR taki konserwujący a nie czyszczący układ paliwowy, oczywiście taki do czyszczenia też znajdziesz w ich ofercie . myślę że to lepsze rozwiązanie niż mixol choć w ogarze się sprawdzał ;)
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby mój ogar też tak klękotal jak diesel to może to nie jest taki zły pomysł :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2:

 

MZka przestała klekotać po mixolu :cool2: lejcie :P

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.