Skocz do zawartości

[olej] Na jakich olejach jeżdzą wasze BMW ???


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Shell Helix Plus..10W/40

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pooprzednim aucie stosowalem za namowa moich mechanikow Valvoline 10w40, czy byl sens zakupu dosc drogiego w tej gamie oleju do tego silnika to z biegiem czasu stwierdzam, ze chyba niekoniecznie

Teraz na korkach i karteczkach mam castrola dokladniej 0w30 i przy nim zostane w dalszych wymianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moja e90 ostatnio poprosila mnie o dolanie oleju. Mam przekrecone 45k i nie wiedzialem jaki dokladnie olej byl wlany bo auto mialo poprzedni serwis przy 30k w Belgii. W BMW w Lodzi stwierdzili, ze koniecznie trzeba dolac Castrola 0W-30 LongLife 04. Tylko wlasnie ten wskaznik LL04 mnie zastanawia, bo olej byl mniej dostepny niz LL02, no ale ostatecznie poczekalem az sprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Shell Helix Plus Diesel 10W/40

kolego widze ze wiesz co dobre :norty:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku jak u kolegi wyżej, jest nalepka Castrola SLX LL04 i tyle.

Na stronie Castrola pasuje:

Castrol SLX Professional Powerflow BMW LL04 0W-30 to chyba to :doh:

Napisali jeszcze że stosuje się do nowoczesnych silników benzynowych i Diesla z filtrami cząstek stałych, auto E60 530D mam z 2004 roku i raczej filtra nie mam.

Więc Panowie ponawiam pytanie jaki olej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

BMW HighPower SpecialOil SAE 10W-40

 

http://sorient.pl/moje520ie34/img/olejbmw.jpg

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz takie pytanie, jako że sprawdzałem wczoraj bagnet olejowy i pokazuje, że oleju jest w połowie, między MIN, a MAX. Dokładnie równo w połowie. Moje pytanie brzmi: dolewać czy nie dolewać, a jeżeli dolewać to czy do maxa??

Olej zalany w ASO to BMW LL04 5W-30, wczoraj zakupiłem puszkę Castrol Edge 5W-30 Zgodny z normą LL04(czyli, chyba dokładnie ten sam olej).

Dodam, ze do wymiany zostało ok. 12tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf nie dolewaj teraz. Jeżeli na kilka tys. przed wymianą zbliży się do MIN - wtedy dolej do poziomu 3/4 między kreskami (ale prawdopodobnie i tak nie wiele zmieni się w ciągu najbliższych 12tys i nie będziesz musiał nic dolewać).

hej :)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo masz rację bo są to Sternspeiche 122 tyle, że w oryginale wychodzą w 8*17 i w takim to rozmiarze mam je na aucie, a to jest oczywiście photoshop i rozmiar w okolichach 19-stki. Wyglada to przepięknie szkoda, że BMW(BBS) nie robi takiej felgi :cry2:

P.S. Już Ci mówiłem kto ma ładne zdjęcie w podpisie :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.