Skocz do zawartości

Jaki olej Castrol Edge czy Castrol Magnatec???


zielok23

Rekomendowane odpowiedzi

no ja też muszę wymienić olej silnikowy i tak czytam i czytam ten post i w sumie nie wiem co polecacie naprawdę... to jak wlać edge 10W-60 do mojej 316i? Szukam najlepszego niekoniecznie najtańszego bo nie chce skatować silnika kiepskim olejem.

 

podajcie 3 TOP oleje do BMW Serii 3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego,co się orientuję,to Valvoline też ma w swojej ofercie olej o oznaczeniu 10W-60...pełna jego nazwa,to Valvoline VR1 Racing 10W-60.Tak,że niekoniecznie trzeba lać Castrola EDGE 10W-60,jeżeli już ktoś chce taki wlać.Shell też ma podobny olej do zaoferowania...wlać zawsze można,a czy ktoś będzie zadowolony,to już inna sprawa.Jedno jest pewne wody nie wlewamy,tylko olej...

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZLAG mnie trafia jak ktos pisze cyt :jak kicha na syntetyku to zalej polsyntet a jak nadal kicha to minerala a potem dodaje ze 10 lat jest mechanikiem . BOZE BRON PRZED TAKIMI MECHANIKAMI

 

Z tego co widze szlag Cie trafia od wielu rzeczy... Wyjasnijmy sobie cos, nie jestem mechanikiem, za pol roku bede inzynierem :) Poza tym ja nie neguje tego co piszesz, po prostu sposob w jaki to robisz jest najgorszego rzutu (tylko chyba w warszawie przelicza sie wszystko na zlotowki), bo kto leje polsyntetyk to jest skapcem i dusigroszem i niech sobie kupi "lanosa" :duh: Wszystko co napisalem o oleju to nie sa moje przemyslenia ale uwagi popare fachowa literatura a czy Ci sie to podoba czy nie, Twoja sprawa, zazalenia zglosc do autorow ksiazek ktorzy pewnie przesiedzieli w laboratorium badajac oleje wiecej niz Ty w sofie przed telewizorem za cale zycie. Dla mnie komiczne jest Twoje podejscie, coby sie nie dzialo to lej syntetyk. Jakby ktos mnie zapytal jaki olej zalac do nowego silnika, zawsze powiem syntetyk, ale jak ktos spyta mnie jaki olej zalac do swojego silnika (z przeszloscia) to mu odpowiem, opowiedz mi przeszlosci silnika to Ci moze pomoge... Jestes jak kaszub, o co ich nie zapytac to Ci zawsze powiedza ze mazurek najsmaczniejszy, Ty masz to samo z olejem, jakiby silnik nie byl lej syntetyk... Od tego moga rece opadac, rozmowa z Toba to jak gra w "pomidor" i na tym bym poprzestal ta przepychanke. Zeby dobrac cokolwiek trzeba najpierw zrozumiec problem a nie podawac "zlota metode" ot tak, tak wlasnie dzialaja "Panowie Kazki" ktorych tak negujesz...

 

no ja też muszę wymienić olej silnikowy i tak czytam i czytam ten post i w sumie nie wiem co polecacie naprawdę... to jak wlać edge 10W-60 do mojej 316i? Szukam najlepszego niekoniecznie najtańszego bo nie chce skatować silnika kiepskim olejem.

 

W tym momencie nie masz na rynku zlych olejow, wiele z tych olejow nie rozni sie miedzy soba niczym, poczytaj tabele z parametrami, zrozum o czym one swiadcza i bedziesz wiedzial wszystko, czesto placisz tylko i wylacznie za nazwe oleju. Tepa zasada Polaka wynikajaca chyba z narodowego zakompleksienia, co drozsze to lepsze, mozesz kupic bez przemyslenia olej syntetyczny najdrozszy w calym swiecie i okaze sie ze na tym oleju silnik bedzie mial mniejsza kulture pracy niz na tanszym. W technice tylko skonczony ignorant ma "gotowe sposoby na wszystko" i bawi sie w wujka dobra rada. Chcesz wiedziec jaki olej wybrac poczytaj, zdobadz wiedze, a jak Ci sie nie chce to wybierz cokolwiek z tego co Ci polecaja i patrz co sie bedzie dzialo. Z rownowagi moze wyprowadzic doktorowanie sie jaki olej zalac. Ja rozumiem ze wszyscy tu kochaja BMW ale nie przesadzajmy, silniki maja jak kazde inne i tarcie w silniku BMW nie jest inne od tarcia w innym silniku, dlatego az takie debatowanie nad tym jaki olej dac do silnika to lekka przesada, lepiej zabierz kobiete do kina jak Ci sie az tak nudzi, wiekszy z tego bedzie pozytek... Chcecie miec gotowe recepty na wszystko ale nawet sie nie zainteresujecie by przeczytac o olejach cos wiecej, takie zalatwianie po lebkach, powiedz mi jaki olej najlepszy, ja napisze ze olej X bo mi ladnie na nim silnik jezdzi drugi powie ze Y bo jemu jezdzi na Y'ku tez dobrze i co Ci to da?! Tyle w tym temacie. Ja mam Elf Competition STI 10W40, silnik na nim jezdzi ladnie, lepiej jak na magnatec'u. Kolejny jaki kupie to bedzie Shell Helix bo tak mi sie uwidzialo by sprawdzic ten olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym momencie nie masz na rynku zlych olejow, wiele z tych olejow nie rozni sie miedzy soba niczym, poczytaj tabele z parametrami, zrozum o czym one swiadcza i bedziesz wiedzial wszystko, czesto placisz tylko i wylacznie za nazwe oleju. Tepa zasada Polaka wynikajaca chyba z narodowego zakompleksienia, co drozsze to lepsze, mozesz kupic bez przemyslenia olej syntetyczny najdrozszy w calym swiecie i okaze sie ze na tym oleju silnik bedzie mial mniejsza kulture pracy niz na tanszym. W technice tylko skonczony ignorant ma "gotowe sposoby na wszystko" i bawi sie w wujka dobra rada. Chcesz wiedziec jaki olej wybrac poczytaj, zdobadz wiedze, a jak Ci sie nie chce to wybierz cokolwiek z tego co Ci polecaja i patrz co sie bedzie dzialo. Z rownowagi moze wyprowadzic doktorowanie sie jaki olej zalac. Ja rozumiem ze wszyscy tu kochaja BMW ale nie przesadzajmy, silniki maja jak kazde inne i tarcie w silniku BMW nie jest inne od tarcia w innym silniku, dlatego az takie debatowanie nad tym jaki olej dac do silnika to lekka przesada. Chcecie miec gotowe recepty na wszystko ale nawet sie nie zainteresujecie by przeczytac o olejach cos wiecej, takie zalatwianie po lebkach, powiedz mi jaki olej najlepszy, ja napisze ze olej X bo mi ladnie na nim silnik jezdzi drugi powie ze Y bo jemu jezdzi na Y'ku tez dobrze i co Ci to da?! Tyle w tym temacie. Ja mam Elf Competition STI 10W40, silnik na nim jezdzi ladnie, lepiej jak na magnatec'u. Kolejny jaki kupie to bedzie Shell Helix bo tak mi sie uwidzialo by sprawdzic ten olej.

 

Wiesz co napisałem tu na forum, żeby ktoś mi polecił dobry olej do mojej bejcy, bo pierwszy raz będę do niej coś lał, a ty mi tu z jakimiś boleściami do mnie :?:

Zapytałem bo wolę się dowiedzieć z pierwszej ręki od tych, co to już wiedzą i potem wyciągnąć wnioski. Nie chcę być znawcą, tylko użytkownikiem samochodu, nie chcę czytać tabel i innych rzeczy bo nie mam na to czasu, a przede wszystkim nie chcę brać udziału w waszej potyczce. Autor miał na celu dowiedzieć się to samo co ja i chyba temu to forum ma służyć i już nieraz mi pomogło. Twoje uwagi o głupich polaczkach-ignorantach (bo tak to rozumiem) mnie aż tak nie interesują. Więc nie róbcie tu czatu o boleściach narodowych.

 

lepiej zabierz kobiete do kina jak Ci sie az tak nudzi, wiekszy z tego bedzie pozytek...

 

Dzięki, ale lepiej wiem co mam robić z moją kobietą. Proponuję, żeby to szanowny kolega poszedł do kina bo jest sobota, a tu jakieś rozgoryczenie wyczuwam. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bardzo cenie ludzi po wydzialach inrzynierskich bo niestety wiem ile musieli sie narysowac rysunkow technicznych (autopsja)ale teoria i praktyka ... masz okolo 26 lat nigdy nie pracowales Ksiarzki to nie wszystko mam nadzieje ze trafisz pod niezle skrzydla goscia ktory troche twoja wiedze poszerzy . podstawy masz durze ale pamietaj ze te ksiarzki o ktorych wspominasz to pisza ludzie czesto jerzdzac cale swoje zycie autobusem . ja kiedys tak myslalem i robilem te same bledy myslac ze wrzystko jest takie samo i ze jak cos jest napisane to napewno sie zgadza niestety nie . 15lat praktyki plus 10 teori plus 10 lat zabawy z silnikami jako male dziecko jedni bawili sie klockami lego a ja tlokami .Moja arogancja zrodzila sie sama i mam swira wrzystko super albo nic .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolega "trumql" poczul sie urazony to wybacz (o polakach nie bylo bezposrednio do Ciebie ale czesto spotykam sie z przeswiadczeniem ze co drozsze to lepsze, a nie zawsze tak jest), zwracam honor, tak samo w sumie w kierunku witasa, zbytnio sie wczulem a nie chodzi o to by sie zrec na forum :modlitwa: Ogolnie kazdy ma swoje racje i warto uszanowac racje innych... Reasumujac, uzywalem magnateca i nie bylem z niego zadowolony, zmienilem teraz na elfa i jestem zadowolony bardziej ale nie do konca, wielu (mozesz sprawdzic na forum) poleca shell'a i valvoline i tez za ich rada kolejnym razem zakupie jeden z tych olejow, oczywiscie w polsyntetyku z racji tego ze w ksiazce serwisowej mam zapisane ze od conajmniej 2005 roku na takim oleju moj silnik pracuje i obawiam sie zmiany go na syntetyka z powodow o ktorych byla mowa we wczesniejszych postach. Jesli witas poleca w zaparte ze syntetyk nie zaszkodzi a tylko pomoze mozesz sprobowac i patrzec co sie bedzie dzialo (wkoncu olej mozna wymienic w kazdej chwili jakby zle sie dzialo), zaden olej dostepny na polskim rynku nie zaszkodzi silnikowi, to pewne (oczywiscie mowie o olejach uznanych marek, od lotosa wzwyz)... Polsyntetyk jest olejem najbezpieczniejszym jak sie nie wie co zalac, z innymi olejami na zasadzie prob i bledow mozna dobrac cos na czym silnik bedzie pracowal najkorzystniej... Co do kina chetnie bym sie wybral z partnerka ale wlasnie mam nocna zmiane za komputerem w firmie i moze stad ta frustracja :) Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem nie pisac no ale co mi tam ... Tak czytam i czytam i ktos tu nie moze pojac czemu wszyscy sie tak na te 10w40 uparli... Chodzi o to ,ze jak ktos jezdzi na 10w to raczej nie powinien zmieniac klasy na bardziej rzadka bo moze to spowodowac oczyszczenia silnika z osadu ktory moze zatkac kanaliki olejowe co doprowadzi do zatarcia silnika lub rozszczelnienia i wycikow... wiec tu nie chodzi o widzimisie tylko tak juz jest. ja pewnie tez bym jezdzil na pelnym syntetyku ale ja nie wiedzialem jaki mialem olej w aucie i polowa aut jak sie kupuje z zagranicy ma nieznana jakas oleju a jak wymianiac... sa zdolniachy co mowia ze najbezpieczniej zalac mineral.. jest to zabujcze ale jedynym rozsadnym posunieciem jest wlasnie 10w40.. w razie jak byl syntetyk pleny nie zaszkodzi mocno a w razie jak byl mineralny nie bedzie mial az tak mocnych wlasciwosci pluczacych..

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upieram sie nad syntetykiem bo wiem ze jak juz jezdzisz na syntetyku to do konca a jak bierze to ne zmieniam na plsyntetyka bo bede mial nagar wiec jerzdze do konca a potem robie maly remoncik i dalej katuje na syntetyku (MAM STRASZNA NOGE WIEC NIE MOGE OSZCZEDZAC ) ale mam chrapke na shella albo w moim przypadku na 0w 40 castrola llo4 edge . jeszcze niewiem . Ale elfa pamietam 10 lat temu otwierajac silniki najgorzej wygladaly na elfie (m0ze sie poprawili ) ale odraza do niego zostala do dzis . niestety bo moze jes firma warta owagi ale ja mam uraz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upieram sie nad syntetykiem bo wiem ze jak juz jezdzisz na syntetyku to do konca a jak bierze to ne zmieniam na plsyntetyka bo bede mial nagar wiec jerzdze do konca a potem robie maly remoncik i dalej katuje na syntetyku (MAM STRASZNA NOGE WIEC NIE MOGE OSZCZEDZAC ) ale mam chrapke na shella albo w moim przypadku na 0w 40 castrola llo4 edge . jeszcze niewiem . Ale elfa pamietam 10 lat temu otwierajac silniki najgorzej wygladaly na elfie (m0ze sie poprawili ) ale odraza do niego zostala do dzis . niestety bo moze jes firma warta owagi ale ja mam uraz .

No dobra ale juz piszesz to samo 5 raz. Zecz w tym ze nie mozesz ludziom polecac full synta jak nie znasz ich poprzedniego oleju, jak juz pisalem zalanie fulla po mineralu konczy sie zaglada przewaznie.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem totalnie zdezorientowany jesli chodzi o dobór odpowiedniego oleju do mojego auta, proszę szanownych kolegów o pomoc, moje auto to E39 523iA 96r przebieg 250 tys.

Teraz mam zalany olej VALVOLINE Max Life 10w40, wczesniej tez zalany był 10w40 "jakimś tam".

Do wyboru tak sadze mam:

1. SHELL Helix Ultra 5W30

2. SHELL HELIX ULTRA RACING 10W-60

3. Shell Helix Ultra 5w40

4. Shell Helix Plus 10W/40

5. CASTROL EDGE 10W/60 RS

6. CASTROL EDGE 5W/30

Kolejnosc nie ma znzczenia, proszę cos doradzic.

Rano jak zapalam auto to przez chwile cos mi klepie (to taka dodatkowa informacja).

Pozdrawiam

BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem Wam jedno Bmw potrzebuje dobrego oleju a mineralny to sie nadaje do 125p :twisted2: Mialem wczesniej e36325 bylo wszystko dobrze dopoki nie nalalem semisyntetyk Texaco (przebieg 269000km i niewiem co bylo lane wczesniej ) i [BAD] zima juz sie zaczelo 1-2 s rano mysle luzik na wiosne juz klekotal nawet na cieplym nie wytrzymalem nerwowo sprzedalem.

Czytalem o olejach i problemach z zaworami w silnikach 24v i wiem jedno pelen syntetyk i koniec nic wiecej. Gdzies na forum bylo opisane ze gosc do e34 525 z duzym przebiegiem wlal full syntetyk i odziwo poprawilo sie nic sie nie rozczelnilo a silnik odzyl i pieknie chodzil. Fakt jest taki mineralny olej zima to rano jest totalnym glutem wiec na bank bedzie po silniku.

Teraz kupilem e46328 niewiem co bylo lane ostatnio mam rachunki - ostatni napisane full syntetic nic wiecej wczesniej mobil 1 (full) Jest cisza napewno wleje tylko full syntetyk tylko jaki???

 

a slyszeliscie o oleju Lucas z USA

 

High performance engine oil from Lucas, that exceeds all American and European specifications for API SM/SL/SJ/cf, ACEA A3-98, B3-98, B4-98, VW 500,502,503,505,506,507 DaimlerChrysler 229.1.31.51, BMW LONGLIFE OIL.

 

http://www.lucasoil.co.uk/products.php?page=products&subpage=product&product=47

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja poniewaz nie wiedzialem totalnie co bylo lane wczesniej a olej byl czarny jak smola.. postanowilem wymienic na 10w40.. wybor padl na olej valvoline max life 10w40 kupilem 2x 4l czyli 2x85 zl = 170 zl koles na allegro ktory ma mnostwo dobrych komentow twierdzi ze handluje produktami tej marki sprowadzanymi z holandii - w sumie to zaryzykowalem moglbyc to kit totalny.. ale po zalaniu silnika olejem mile sie zaskoczylem.. wczesniej nic nie stukal w hydraulice i nadal nic nie stuka- za to silnik znacznie sie wyciszyl.. i chyba zyskal na elastyce.. generalnie chodzi lepiej a nie sadzilem ze moze chodzic jeszcze lepiej :) jak cos moge dac namiar na kolesia z allegro..szczerze polecam! w ofercie posiadal rowniez jakies drozsze oleje valvolina np 10w60 i inne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja leje do swojej BMW Castrola Magnateca 10W40 który jest kupywany w Niemczech. Raz na jakiś czas prz porannym rozruchu słychać 3 sekundowy klekocik. Czasem mi sie zawiesi jeden popychać i tak z minute sobie puka ale to raczej wina popychacza niz oleju. Choć zastanawiam sie nad zalaniem go 5W40 Castrol Magnatec lub Valvoline MaxLife 10W40.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem przed wymianą oleju, i najprawdopodobniej zaleje jakis polsyntetyczny Shell Helix, choc korci mnie zeby zalac full syntetykiem :wink: . Ale pomijajac juz kwestie wyboru oleju, znalazlem jeszcze cos takiego

 

http://www.allegro.pl/item318722841_liqui_moly_wycisza_popychacze_rewelacja_.html

 

ktos moze mial okazje przetestowac ? czasem słysze lekki klekot, z reguly na jalowy biegu i zastanawiam sie czy nie zalac tego wynalazku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

odświeżę trochę temat i poproszę o jakieś wskazówki :?:

Jeżdzę od tygodnia BMW E46 316i '99 156kkm (jeśli oryginał),sprowadzony z niemiec stan wizualny i ogulny ok. Pod maską ,kartka oleju Motul zaznaczone 5w-30 Jeśli nieprzyczepił chandlaz coby ładniej wyglądało. Olej b. rzadki w poruwnaniu do mobila 10W-40 którego mam w fordzie. I tu powstaje moje pytanie jaki olej dobrze zalac do tego auta :?: Niemam zamiaru bynajmniej oszczędzać i chce zalac coś dobrego ale żeby niewyżądzić przy okazji jakichs szkód. Na stronie Castrola polecaja: Castrol edge sport 0W-40, 0W-30 ale niewiem czy ta zerówka niezarzadka ? Moze lepszy Edge 5W-30 tylko jak sie ma to 30 do naszych letnich temperatur ? Czy może już półsyntetyk :(

Może inny olej Shell itd...??

Podpowiedzcie mi coś bo chcę zrobić wymianę a ten w silniku juz b. brudny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was!ja jeżdzę na castrol magnatec 10W40 i jest wszystko ok.Przejechałem na tym oleju jakieś 30tyś.km,oczywiście wymiana co 10tysi i jest oki.Przy wymianie kolor oleju jest jak miód.Ja jestem zadowolony,nic nie stuka ani puka.Nawet zimą przy rozruchu cisza.
Klema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.