Skocz do zawartości

Jaki olej Castrol Edge czy Castrol Magnatec???


zielok23

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm powiem Wam jedno Bmw potrzebuje dobrego oleju a mineralny to sie nadaje do 125p :twisted2: Mialem wczesniej e36325 bylo wszystko dobrze dopoki nie nalalem semisyntetyk Texaco (przebieg 269000km i niewiem co bylo lane wczesniej ) i [bAD] zima juz sie zaczelo 1-2 s rano mysle luzik na wiosne juz klekotal nawet na cieplym nie wytrzymalem nerwowo sprzedalem

 

Ja mam inne zdanie na temat Texaco. Raczej pozytywne. Ojciec ma Mastera 450tyś przebiegu, od 5 lat jezdzi na Texaco - żadnych problemów z silnikiem , typu stukanie itp.Ja mam też seicento 1.1 260tyś - texaco połsyntetyk , od wymiany do wymiany na miarce ubywa poł centymerta. Swoją bmw zalałem mineralnym , tak mineralnym (215tyś) texaco i uważam że silnik pracuje bez zadnych stuków itp(od 1,5roku). Jedyne od rana 3-5 secundowe klepanie napinacza. Wiem że pewnie teraz odezwą się krytycy minerala itp...ale myśle że za rok czy dwa lata napiszę że jest wszystko oki. Co do olejów typu Castrol to myśle że olej jak i inne oleje + dużo komercjii i marketing=wyższa cena :lol:

 

Ogólnie to jestem na forum od wielu lat (nie na tym) i przyzwyczaiłem się do komentowania postów na temat oleju , gdzie pisze się " o zabieraniu dziewczyny do kina.." itp. Ale jak ktoś nowy to przegląda to praktycznie niczego nie można wywnioskować.

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich. Widzę że na temat olejów jest na forum sporo opinii, sam próbowałem się czegoś dowiedzieć przed wymianą ale nic konkretnego nie znalazłem, wiec napiszę co zrobiłem. Kupiłem jakiś czas temu 323i m52b25, który był zalewany castrolem magnatec 10w40, czyli półsyntetykiem. 2 tygodnie szukałem, pytałem i zastanawiałem się co wlać. Postanowiłem skorzystać z opinii człowieka, który jak mało kto zna się na beemkach (szacunek :) ) i zmieniłem półsyntetyk na syntetyk i to nie byle jaki, bo castrol edge sport 0w40. Nie ma żadnych widocznych, czy słyszalnych różnic w pracy silnika, ale świadomość jazdy na dobrym oleju poprawia mi humor :) Dodam tylko, że silnik ma przejechane niecałe 240 tyś km i na moje oko nie był katowany więc wlanie syntetyka nie było bardzo ryzykowne.

było:

e30 2,0i touring /e30 1,8i coupe /e30 2,5i sedan / e36 323i coupe / e39 523i sedan / e39 525i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: o czuym mowi druga liczba w parametrze oleju np 0W40 O czym mowi liczba 40?

 

I czy olej jest lepszy im ona jest wyzsza?

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia SAE informują o lepkości(kleistości) oleju silnikowego.Przykład:SAE 10W-40. 10-klasa lepkości zimnego oleju;im mniejsza jest ta liczba,tym płynniejszy jest zimny olej. W-oznacza,że olej można stosować także zimą. 40-klasa lepkości gorącego oleju;im większa jest ta liczba,tym gęstszy jest gorący olej.

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia SAE informują o lepkości(kleistości) oleju silnikowego.Przykład:SAE 10W-40. 10-klasa lepkości zimnego oleju;im mniejsza jest ta liczba,tym płynniejszy jest zimny olej. W-oznacza,że olej można stosować także zimą. 40-klasa lepkości gorącego oleju;im większa jest ta liczba,tym gęstszy jest gorący olej.

 

A to nie jest tak ze im ta druga liczba (40) jest wieksza to tym dluzej olej zachowuje swoja lepkosc podczas zwiekszania sie jego tewmperatury?

 

Pytam bo ostrej jezdzie na krotkich odcinkach ( np 6x 800m) czasami slychac u mnie popychacz - popychacze.. czyli jsak olej jest goracy. Jak przejade na 5 biegu x pred. 70km/h kawalek i olej sie schlodzi to wszystko jest OK

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi.Im ta druga liczba jest wyższa,tym olej będzie bardziej lepki w wysokich temperaturach,a co za tym idzie przy jezdzie na wysokich obrotach silnika film olejowy-czyli warstewka oleju w przestrzeni tłok-cylinder-będzie trwalsza,da to lepsze doszczelnienie tej przestrzeni.Dlatego większość olejów silnikowych o oznaczeniu 10W-60 jest polecana do bardziej wysilonych silników pracujących często w górnym zakresie obrotów.Ja w moim aucie mam wlany właśnie olej 10W-60 Castrol EDGE,a silniczek mam najsłabszy i wcale go nie ,,żyłuję,, podczas codziennej eksploatacji.Taki olej jest podany jako dobry do mojego auta na oficjalnej stronie Castrol.pl.

KTO SZYBKO JEDZIE, TEGO WOLNO NIOSĄ !!!

http://img529.imageshack.us/img529/5021/qqqwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! panowie na klekot motoru to najlepszy mechanik,jeżeli jest wszystko oki,to 10w40 castrol magnatec,leje go od X czasu i jest ok! żadnych klepań popychaczy nawet pół sek.motor M43.wymiana co 10tyś.pozdro
Klema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

I ja zalałem do swojej Buni Castrol Magnatec 5W-40.

Na dobrą sprawę niewiedziałem co tam było wlane wcześniej bo auto sprowadzone, w punkcie wymiany oleju powiedzieli , ze szkoda by było zalać ładną bunię półsyntetykiem a że mówią że castrol'e edge to żadziutkie i dobre do nowych i ze jak autko troche ma przejechane to lepiej zwykły i polecili Magnateca no jak narazie śmiga ok! Co będzie to sie okaze, jak będzie brał olej to półsyntetyk i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Ja zalałem do swojej Castrol Edge Sport 0w40 (silnik m52b25 z przebiegiem około 230 tyś km) i wszystko jest ok. Wcześniej jeździła na Magnatec 10w40. Te silniki powinny pracować na syntetycznych olejach. Jeżeli masz silnik w dobrym stanie, to śmiało możesz lać Egde Sport 0w40.

było:

e30 2,0i touring /e30 1,8i coupe /e30 2,5i sedan / e36 323i coupe / e39 523i sedan / e39 525i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalaniu oleju Lukas 0W30 wszystko ok i spadlo zuzycie paliwa :dance: Jesli chodzi o Castrol magnatec to ma on specyfikacje Forda ale nie Bmw.

Castrol poleca na swojej stronie Long Life edge 0w30 ze wskazaniem na 0w40 z tego co pamietam do wiekszosci silnikow r4 i r6. Jesli chodzi o oleje mineralne to niestety zima robi sie z nich glut nie olej i byl przeprowadzony nawet taki test na ktoryms z forum Bmw. 3 rozne oleje mineralny, pol syntetyk i syntetyk w sloiczkach pozostawione na noc na mrozie i wyniki mowily same za siebie. Kazdy leje do auta co chce tylko pozniej zaczyna sie lament cos mi stuka itd :duh:

Moje byle e36325 , e46328 ,e46 318CI obecnie 330CI F/L


http://ilespala.pl/obrazek/2041/3/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieta prawda ZALEJ MINERALNYM a za chwile milion postow "MOJ SILNIK UMARŁ dla zcego i jak reanimowac" ?

 

Ja zalałem mineralnym 15W40 Castrola - zresztą zgodnie z zaleceniem producenta - firmy BMW (patrz instrukcja obsługi modelu E36) i silnik nie umarł - ma się świetnie i co najważniejsze - nie klepie - a jeżdżę już tym autem 5 lat.

 

Także zależy co się leje i do czego-----> np. do M40 można lać minerala.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.