Skocz do zawartości

Propozycje w sprawie porządku + lista tematów do usunięcia


KinceK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moim zdaniem powinna byc segregacja nie tylko modeli 3,5,7 ale jeszcze segragacie gdy wejde w BMW serii 5 to powinien byc wybor -

- E34,

- E39,

- E60-E61

 

Popieram pomysł i do tego zróbcie coś z wyszukiwarką żeby można było po tematach szukać a nie co w poście to by sporo mniej zaśmiecało forum.

Przykład:

Szukam: Olej do wspomagania

Wynik: milion postów które zawierają szukane słowa, a przecież powinien być wybór w wyszukiwarce przykładowo szukaj nazwy tylko w temacie.

Moim zdaniem tu jest pies pogrzebany ULEPSZYĆ WYSZUKIWARKĘ!

Pozdrowionka

:dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

co do forum jest dużo wiadomości ,ale ze znalezieniem konkretnej odpowiedzi dla nowicjuszy jest ciężko

popieram propozycje na podzielenie marek samochodu i problemów z tymi modelami związane itd

myślę ze dla wszystkich będzie łatwiej

po za tym będzie miej postów tych samych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Choć jestem nowym użytkownikiem to zauważyłem,że w wielu tematach zamiast konkretnych odpowiedzi rozwijają się pogaduszki nie zawsze związane z tematem,a nie po to ktoś go zakłada.Mądrym pomysłem jest też jak już kolega waldibmw napisał podział również na poszczególne działy takie jak zawieszenie,elektryka,silnik itp. jak i również stworzenie działu dla nagłych wypadków w stylu tematów POMOCY :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja myślę , że jeśli ktoś zakłada temat bo uważa , że ma jakiś problem i już się nigdy więcej w tej sprawie nie wypowie to zasługuje przynajmniej na ostrzeżenie.

Tak samo jeśli ktoś obiecuje opisać wyniki swoich zmagań z problemem a tego nie robi. Czy nie to jest celem zakładania tematów?

Zakładający temat powinni być zobowiązani do śledzenia tego tematu i opisania zakończenia tej sprawy < nawet jeśli rozwiązaniem problemu była sprzedaż autka>

Nowi forumowicze powinni się bezwzględnie stosować do zasad panujących na forum. Wypada też zachować podstawy kultury. Jeśli nawet się nie przywitał jak trzeba to niech nie liczy na przychylność innych.

 

Dodatkowo proponuję założyć dział pytań banalnych powtarzających się najczęściej.

Do tego działu by się zgłaszało tematy a moderator by je właściwie tytułował < tak by łatwo było wyszukiwać> i segregował. Jeśli by była grupa forumowiczów mających np problem z akumulatorem ale tytułujący to w różne sposoby

To te tematy zgłaszamy do moderacji a moderator tworzy z nich temat "akumulator"

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
moim zdaniem powinna byc segregacja nie tylko modeli 3,5,7 ale jeszcze segragacie gdy wejde w BMW serii 5 to powinien byc wybor -

- E34,

- E39,

- E60-E61

 

To plus ewidentne kasowanie postów które mają złe nazewnictwo lub nie mają modelu auta w nazwie

no i przeglądanie treści wiadomości - właśnie czytałem w dizale seria 5 ktoś zamieścił link do filmu na Youtuube - na pastwisko z tym

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=85323

 

Jeśli ktoś z modów to czyta to z chęcią pomogę usprawnić pracę forum. Troszeczkę siedzę w tej branży....

 

Najlepiej gdyby zebrać wszelkie najlepsze propozycje, uslić chętnych oraz podzielić ich obowiązki - każdy dostałby dział i do roboty przenosić posty, kasować stare niepotrzebne i durne wypowiedzi.

Na początku było by to małe misz masz na forum - ale później myślę że znacznie usprawniło by pracę.

Opisy działów - skrócić napisać bardziej przejrzyście. Dodać jakiś dział pastwisko gdzie licznik postów byłby wyłączony a gadyły mogłyby rozmawiać o dup... maryny. Reszta to kosmetyka ale głównie to przydało by się przyznanie kilku moderatorom lub osobom uznawanym za bezstronne nadać uprawnienia stałe do przenoszenia postów aby na bierząco porządkować dział i wyrzucać niepotrzebne posty do kosza. Czasami widać jak moderator polemizuje w dziwny sposób z głupawkowymi wypowiedziami - po co - zamknąć wurzucić do kosza - autor sobie może poczytać później i ocenić dlaczego i co źle napisał.

 

Nooo tyle jak coś to jestem do dyspozycji,

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Ja się z chęcią mogę zająć takim porządkiem.

Ale musiałbym mieć wpierw taką możliwość ;)

popieram !!!

zrobić Darka "generałem" a on sprawy techniczne ma w małym palcu więc kupa spraw by uporządkował

---------------------------------------------------------

no i kwestia czytania tematów -- czemu to jest jedyne forum gdzie po wejściu w jakiś temat nie pokazują się od razu posty przez zemnie nie czytane tylko otwiera się post pierwszy i mimo że go już kilkakrotnie czytałem to dopiero od niego zaczynam ręcznie szukać kto coś nowego dopisał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez sie dolaczam do propozycji aby dzialy nie byly tylko z dana seria ale rowniez z kazdym modelem. Dzieki temu w bardzo prosty sposob mozna by bylo przegladac posty na forum, a nie bladzic gdzies w nie interesujacych nas tematach. A jak DAREX chce sie tym zajac to dac mu niech proboje :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dać Darkowi niech robi

 

i jeszcze jedno (bo "diamencik" ciągle z tym walczy) jak by darek potrafił to powinien zrobić taka zasadę tworzenia nowych postów (głownie dla nowych), która polega na OBOWIąZKOWYM wprowadzeniu kodu modelu np. E39 (a nawet dalszego oznaczenia 520, 525) i BRAKU możliwości stworzenia go bez jego wprowadzenia.

 

Pozdrawiam

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
podlaczam sie do postow kolegow. Ulatwilo by nam zycie dodanie combo boxa z dokladniejszym modelem (tak samo mozna by zorganizowac wyszukiwanie - po konkretnym modelu - nawet laczac select na sztywno po serii i modelu AND'em) + walidacja tematu posta po seria + model (dla bezpieczenstwa musialoby byc ustawione jedno i drugie domyslnie na pusta wartosc - by zmusic uzytkownika do wyboru). Zaoszczedzi to pracy moderatorom i wprowadzi sporo porzadku :) Nie wiem jak z zaimplementowaniem takiej funkcji w phpBB, bo go nie znam - tylko zamieszczam pobożne życzenia :)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] która polega na OBOWIąZKOWYM wprowadzeniu kodu modelu np. E39 (a nawet dalszego oznaczenia 520, 525)[...]

 

Ja akurat tego pomysłu nie popieram, bo wiele tematów tyczy się wszystkich wersji silnikowych bez rozróżnienia pojemności i rodzaju zasilania. Pomysł z wymuszeniem wyboru modelu :cool2: :cool2: :cool2:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulegla ostatnio awarii tabela w ktorej phpbb (czyli aplikacja forum) skladuje slowa do wyszukiwania. Predko lepiej nie bedzie, wiec proponuje uzywac Google wpisujac po slowie kluczowym szukanym ' site:bmw-klub.pl' np.

 

[E34]+przepływomierz site:bmw-klub.pl

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] która polega na OBOWIąZKOWYM wprowadzeniu kodu modelu np. E39 (a nawet dalszego oznaczenia 520, 525)[...]

 

Ja akurat tego pomysłu nie popieram, bo wiele tematów tyczy się wszystkich wersji silnikowych bez rozróżnienia pojemności i rodzaju zasilania. Pomysł z wymuszeniem wyboru modelu :cool2: :cool2: :cool2:

 

 

no zgadzam się z Tobą (bo autor może mieć kilka bemek i z wszystkimi jeden ten sam problem) ale nie do końca. Rozumie, że problem może dotyczyć kiklu wersji silnikowych ale autor chyba ma problem z jednym autem, np. zespuł mu się moduł lcm, to przecież on musiał sie zepsuć w konkretnym modelu z konkretnym silniku. W KONKRETNEJ JEDNEJ BMW/

 

Trochę to pogmatwane i łopatologicznie wytłumaczone ale chyba ma sens, myślę, że kolega thenygoos mnie zrozumiał.

 

Pozdrawiam

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ciekawą propozycję.

Na jednym forum na którym jestem zarejestrowany jest taka opcja jak "POMÓGŁ".

Autor tematu (który to zazwyczaj prosi o pomoc przy rozwiązaniu problemu z autem), może wystawić "POMÓGŁ" osobie, która dzieląc się swoją wiedzą motoryzacyjną, skutecznie pomogła rozwiązać dany problem.

Jest masa osób które "wróżą z fusów" a tylko nieliczni mają jakieś konkretne doświadzenia z BMW i są w stanie rzeczowo pomóc w rozwiązaniu problemu tudzież zlokalizowaniu usterki.

W informacjach pod nazwa użytkownika forum, tak gdzie "Dołączył" "Posty" "Skąd" "Moje BMW" mógł by być jeszcze licznik "Pomógł"

To pozwoliło by wyróżnić użytkowników którzy dużo wnoszą do forum i dzielą się swoją obszerna wiedzą z innymi, na tle zwykłych "nabijaczy postów" ;)

Było by fajnie jakby dało się zrobić :8)

pzdr

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Mam ciekawą propozycję.

Na jednym forum na którym jestem zarejestrowany jest taka opcja jak "POMÓGŁ".

Autor tematu (który to zazwyczaj prosi o pomoc przy rozwiązaniu problemu z autem), może wystawić "POMÓGŁ" osobie, która dzieląc się swoją wiedzą motoryzacyjną, skutecznie pomogła rozwiązać dany problem.

Jest masa osób które "wróżą z fusów" a tylko nieliczni mają jakieś konkretne doświadzenia z BMW i są w stanie rzeczowo pomóc w rozwiązaniu problemu tudzież zlokalizowaniu usterki.

W informacjach pod nazwa użytkownika forum, tak gdzie "Dołączył" "Posty" "Skąd" "Moje BMW" mógł by być jeszcze licznik "Pomógł"

To pozwoliło by wyróżnić użytkowników którzy dużo wnoszą do forum i dzielą się swoją obszerna wiedzą z innymi, na tle zwykłych "nabijaczy postów" ;)

Było by fajnie jakby dało się zrobić :8)

pzdr

 

Dobry pomysł, jestem za.

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawą propozycję.

Na jednym forum na którym jestem zarejestrowany jest taka opcja jak "POMÓGŁ". ...

 

Tak, ale to na pewno jakieś "kameralne" i przytulne miejsce w porównaniu z ogromnym forum BKP. Tam, gdy ktoś zapomni zrewanżować się za pomoc, to mod lub inny użytkownik łatwiej wychwycą to i postarają się przypomnieć o tym (i wtedy ten, który pomógł nie ma powodu do płaczu z powodu "niesprawiedliwości tego świata"). U nas podejrzewam, że najczęściej ktoś miałby niedosyt itd. Ja na pewno nie miałbym czasu na zwracanie na to uwagi (wystarczy już, że ludzie notorycznie nie wykazują logiki w tytułowaniu).

 

Poza tym - jak się dłużej zastanowicie, pewnie też dojdziecie do wniosku, że ten system wcale nie uwiarygodni kogoś, kto za jakąś pomocną wypowiedź zostanie słusznie "odznaczony" - a w innym temacie powypisuje stek głupot, bo przecież wcześniejsza pozytywna ocena nie zapobiega temu.

Tak samo z drugiej strony patrząc - nie jest powiedziane, że mniej wiarygodny jest ktoś kto miałby mało postów i żadnego "odznaczenia".

 

Nie martwcie się - na szczęście teraz chyba zawsze jest tak, że jeżeli jedna osoba wprowadzi w błąd, to dziesięć innych głośno to dementuje, co jeszcze wyraźniej naprowadza na właściwą wiedzę.

 

To nasze forum jest za duże dla nadmiaru modyfikacji - tak na prawdę powinna być raczej tendencja do jakiegoś upraszczania.

 

Na małych forach mało się dzieje i tylko dlatego wprowadza się różne "rozmaitości" jak choćby to, o czym mowa lub np. paletę kolorów przeróżnych typów użytkowników (admin/v-ce admin/mod/przyjaciel/mieszkaniec/użytkownik..... / itd. Może tam ktoś ma z tego pożytek, ale u nas podobne sprawy to tylko komplikacja bez sensu.

 

hej.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawą propozycję.

Na jednym forum na którym jestem zarejestrowany jest taka opcja jak "POMÓGŁ". ...

 

Tak, ale to na pewno jakieś "kameralne" i przytulne miejsce w porównaniu z ogromnym forum BKP. Tam, gdy ktoś zapomni zrewanżować się za pomoc, to mod lub inny użytkownik łatwiej wychwycą to i postarają się przypomnieć o tym (i wtedy ten, który pomógł nie ma powodu do płaczu z powodu "niesprawiedliwości tego świata"). U nas podejrzewam, że najczęściej ktoś miałby niedosyt itd. Ja na pewno nie miałbym czasu na zwracanie na to uwagi (wystarczy już, że ludzie notorycznie nie wykazują logiki w tytułowaniu).

 

Poza tym - jak się dłużej zastanowicie, pewnie też dojdziecie do wniosku, że ten system wcale nie uwiarygodni kogoś, kto za jakąś pomocną wypowiedź zostanie słusznie "odznaczony" - a w innym temacie powypisuje stek głupot, bo przecież wcześniejsza pozytywna ocena nie zapobiega temu.

Tak samo z drugiej strony patrząc - nie jest powiedziane, że mniej wiarygodny jest ktoś kto miałby mało postów i żadnego "odznaczenia".

 

Nie martwcie się - na szczęście teraz chyba zawsze jest tak, że jeżeli jedna osoba wprowadzi w błąd, to dziesięć innych głośno to dementuje, co jeszcze wyraźniej naprowadza na właściwą wiedzę.

 

To nasze forum jest za duże dla nadmiaru modyfikacji - tak na prawdę powinna być raczej tendencja do jakiegoś upraszczania.

 

Na małych forach mało się dzieje i tylko dlatego wprowadza się różne "rozmaitości" jak choćby to, o czym mowa lub np. paletę kolorów przeróżnych typów użytkowników (admin/v-ce admin/mod/przyjaciel/mieszkaniec/użytkownik..... / itd. Może tam ktoś ma z tego pożytek, ale u nas podobne sprawy to tylko komplikacja bez sensu.

 

hej.

Mogleś od razu napisać że Ci sie nie chce a nie wymyślać wymówki ;)

 

Forum o którym pisze to trawka.org... jest to bardzo młode forum ale nie można o nim powiedzieć że jest małe czy kameralne bo sporo się tam dzieje ;).

 

Opcja "pomogl" nie jest tam wcale zadnym bajerem bo istnieje tam odkąd pamiętam i nikt się nie prześciga w pisaniu wielu różnych głupot żeby ze 100 postów dostać jedno "pomógł" bo jak wiadomo "z g*wna bata nie ukręcisz" ;)

 

Poza tym nie ma znaczenia czy ktoś się zrewanżuje za pomoc czy nie i moderator wcale nie musi w ten proces ingerować ani nikomu o niczym przypominać bo kto inny jak sam właściciel zepsutego auta wie lepiej która osoba faktycznie mu pomogla... przecież to czy wystawi komuś punkt zależy tylko od jego woli. A nawet jak zapomni to co takiego wielkiego sie stanie? Niedocenieni mogą przypominać autorowi na priv.

 

Z reszta jak się dłużej zastanowić to nie ma możliwości żeby ktoś miał niedosyt lub czuł sie niedoceniony bo pisząc swoją sugestie nigdy nie wiesz czy akurat ta konkretna rzecz "nie trybi" w aucie autora tematu.

 

Moim zdaniem nie chodzi o to że ktoś jest bardziej wiarygodny bo wiecej razy pomógł... punkty "pomógl" to taka mała nagroda za wysiłek i motywacja do udzielania się na forum a nie wyznacznik wartości użytkownika ;)

Forum jest formą spędzania wolnego czasu i było by milej jakby ktoś inny mógł wyrazić to że docenia twoją pomoc i poświęcony czas. ;)

pzdr

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...punkty "pomógl" to taka mała nagroda za wysiłek i motywacja ...

 

Nie zapędzajmy się zbytnio w świat wirtualny - ile dadzą takie punkty :?: Ani pieniędzy, ani zabawek - a wartości moralne też są znikome - czyli można uznać, że nic. Większą nagrodą może być zwykłe podziękowanie i dobra opinia wśród tych, którym się pomogło. To powinno wystarczająco zmotywować do utrzymywania dobrego poziomu (własnego i forum).

 

Anyway - zawsze ostateczną instancją jest Admin, którego namiary są łatwo dostępne. Ja nie podejmuję starań o wprowadzenie "w życie" pomysłów, które wg mnie nie przynoszą wyraźnego pożytku, a powodują dodatkową komplikację.

 

Przy okazji... dla jasności - wg podobnych kryteriów oceniam także swoje inicjatywy - sam kiedyś po dodatkowym przemyśleniu wycofałem własny wniosek na temat jakiegoś dawnego pomysłu, jeszcze przed rozstrzygnięciami ze strony administracji.

Pozdr.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.